Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dragovoljci - tko su branitelji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 19:15 
Naslov:  Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao dragovoljac od 15.05.1991 imam pravo da komentiram.
Postoji više vrsta Branitelja
1. Oni koji su prisilno uhvačeni u beganiji iz Osijeka
2. Ratni profiteri i muljatori koji su se tada motali po opčini znam podosta takvih (1 najgora vrsta )
3. Vikend branitelji
4. U kasnijim godinama uhičeni hrvatski JNA oficiri koji su još negdje potajice mislili da ex Yuga možda se vrati ( 2 najgori na listi ) danas na vlasti u vojsci.
5. Pijanci po mjesnim uredima koji su se tu prikrpili pošto nitko iste nije trebao

Večina takvog ološa danas vlada i odlučuje o pravima nas poštenih dragovoljaca koji smo htjeli časno da branimo ovu državu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.10.2009. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se s tobom.. ja ne mogu vjerovat da je bilo 500 000 branitelja... još malo pa kao pred Staljingradom... al i branitelji, pošteni su krivi, treba proučit spise.. ti znaš tko su bili tvoji suborci..a ako ima još 200 ljudi koji se spominju uz tvoje ime..a ti ih vidio nisi, treba to prijavit..opet.. takva smo država da bi te vjerojatno odjebali... .

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2009. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
slažem se s tobom.. ja ne mogu vjerovat da je bilo 500 000 branitelja... još malo pa kao pred Staljingradom... al i branitelji, pošteni su krivi, treba proučit spise.. ti znaš tko su bili tvoji suborci..a ako ima još 200 ljudi koji se spominju uz tvoje ime..a ti ih vidio nisi, treba to prijavit..opet.. takva smo država da bi te vjerojatno odjebali... .

AFAIK,svaki je ratni zapovjednik morao te 'papire' (ratne dnevnike,popise ljudi i materijala...) predati MORH-u. Tako da dokumentacija postoji (ne sva,ali dosta),samo trune vjerojatno u nekom memljivom arhivu...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.10.2009. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jako dobra klasifikacija

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2009. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma, postoji dokumentacija, jednako tako postoji i zakonska klasifikacija koju su iskoristili svi koji su mogli, svaka hebena čistačica koja se igrom slučaja našla u MORH-u '91 dobila je status dragovoljca, jer klasifikacija "branitelj" je nastala zapravo tek kasnije, ispravite me ako griješim....
....ono što danas vidim je da su dragovoljci i ostali branitelji pretihi za moj pojam, što je odraz njihovog psihičkog stanja kojeg nisu skrivili oni sami sebi, već okruženje u kojem žive, odnosno lijepa naša, puna lažnjaka i kojekakvih pravih hrvata, mahom s liste prvog posta....ne zaboravimo one koji su bili dragovoljci, a niti dan danas nemaju mirovine ili su socijalni slučajevi...u nekoliko sam navrata rekla da je revizija nužna da bi se išta učinilo, jer trenutna situacija je baš "tko je jamio, jamio je"....tužno, tragično i licemjerno prema onima koji su bili tamo gdje je trebalo i kada je trebalo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2009. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra ti kvalifikacija, ako smijem još dodati kokošare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2009. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svih tih koje si nabrojao je bilo ,ali si ipak izostavio najvažniju ,a možda čak i najveću grupu - a to su oni koji su iskreno ,iz ideala i domoljublja krenuli u obranu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2009. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Minardi je napisao/la (Pogledaj post): › Svih tih koje si nabrojao je bilo ,ali si ipak izostavio najvažniju ,a možda čak i najveću grupu - a to su oni koji su iskreno ,iz ideala i domoljublja krenuli u obranu.


...nažalost, ne bih se složila da su oni koji su iskreno krenuli u obranu najveća grupa od navedenih pola milijuna...najveća brojka takvih, za koju sam do sada čula da se spominje jest 200 tisuća....
...i nisam za to da se braniteljima ukidaju određene povlastice koje imaju, samo nažalost dogodila se situacija da je previše kojekvih vikend ratnika ili tzv. branitelja od jednog dana ovdje vidjelo svoju priliku...ne kažem da nije bilo situacija kada su dečki dolazili na teren i odmah prvi dan bili ranjavani, te na temelju toga su danas u mirovini....ali prevelik je broj onih koji su vlastitim propucavanjima po birtijama i sličnim idiotarijama danas penzići na temelju ratnih zasluga....i stoga opet ponavljam - revizija je jedina nada da se i ovaj veliki hrvatski paradoks barem donekle ispravi....samo što nitko ne želi i neće dirnuti u to osinje gnijezdo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2009. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Minardi je napisao/la: ›
Svih tih koje si nabrojao je bilo ,ali si ipak izostavio najvažniju ,a možda čak i najveću grupu - a to su oni koji su iskreno ,iz ideala i domoljublja krenuli u obranu.

Nerazumijem ovo nikako.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2009. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Minardi je napisao/la: ›
Svih tih koje si nabrojao je bilo ,ali si ipak izostavio najvažniju ,a možda čak i najveću grupu - a to su oni koji su iskreno ,iz ideala i domoljublja krenuli u obranu.

91. g. u Osijeku kada je Vukovar padao živo se sječam tog dana ------ imao tu privilegiju da proživim tu meni jednu od najogavnijih slika koje nosim u sebi.
Iz osijeka u 4 kolone masovna bježanija prema D.Miholjcu ajd što žene, djeca starci ali naše junačine muške ....... neznam što bih više rekao. I takvi danas meni i sličnima kao što sam ja a bilo nas je ukupno sa radno sposobnim stanovništvom poslje toga 4000 max 4500 živih duša u Osijeku i oko Ojijeka, i oni sada raspravljaju o nama sramota pred Bogom i Hrvatskom.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2009. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sjetimo se i domoljuba obučenih u žensku odjeću, koji u sličnim odlascima bivali skidani s autobusa od strane VP.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2009. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd objasni molim te pod broj 3. vikend branitelji

Gdje su bili i sto su radili preko tjedna?

_________________
Daj meni Beck´s i njima šta će osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2009. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

akis je napisao/la (Pogledaj post): › Ajd objasni molim te pod broj 3. vikend branitelji

Gdje su bili i sto su radili preko tjedna?


...vikend branitelji su ti slični braniteljima od jednog dana, samo što su ovi došli u petak, otišli slijedeći ponedjeljak i sad su u mirovini....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2009. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...sjetimo se i domoljuba obučenih u žensku odjeću, koji u sličnim odlascima bivali skidani s autobusa od strane VP.....

AH

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jao,uf
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.10.2009. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa masa ih je i od ljudi koji su bili na čelu grada kidnili iz Osijeka.podsjetimo gosp.Riba koji naprasno nestao te se nakon nekoga vremena vratio "kao bio u njemačkoj po pomoč"???????
Bez da se ikome javio.Iz Vodovoda je DRUG VLADIMIR KRAJIŠNIK uhvačen preobučen u žensko i skinut sa vlaka.
Ima takovih imenom i prezimenom koliko god hočeš.
Ima i o nkvih koji su bili VIKEND ČETNICI (jna rezervni oficiri)koji su obučavali četnike na Slatinskom području pa dolazili u jedno javno gradsko poduzeče na posao masni od drnča itd itd...
adko trfebe a trebat če ima ih još oooooo......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: