Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić kapitulirao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Mislite li da postoji mogućnost da Đapić odgovara za štetu koju je nanio stranci i gradu Osijeku ?

Da
22%
 22%  [ 5 ]
Ne
77%
 77%  [ 17 ]
Ukupno glasova : 22


Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2009. 9:52 
Naslov:  Đapić kapitulirao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A, sad adio
Đapić priznao kapitulaciju

Iako je još neki dan tvrdio da su previranja u HSP-u bura u čaši vode, Anto Đapić definitivno se odlučio povući s čela stranke i više se neće kandidirati za dužnost predsjednika stranke.
"Mogu vam potvrditi da se neću kandidirati za predsjednika stranke, a o razlozima ove odluke govorit ću na izvještajnoj konvenciji stranke 5. rujna u Zagrebu", rekao je Đapić za Slobodnu nakon izbornog zbora HSP-a Osječko-baranjske županije.

"Najkasnije 5. studenoga bit će Opći sabor stranke na kojem će biti izabrano novo vodstvo HSP-a", poručio je Đapić, nakon čega je ponovno izabrani predsjednik osječko-baranjskog HSP-a Daniel Srb praktički istaknuo svoju kandidaturu za predsjednika stranke.

"Imamo dvije moguće kandidature za predsjednika stranke, kolega Tomislav Vlainić i ja. Ako ja budem izabran, oslanjat ću se na mlade, stručne i sposobne kadrove", poručio je Srb.

Članak i foto u cijelosti preneseni iz Net.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2009. 11:05 
Naslov:  Re: Đapić kapitulirao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jedna njegova bi-ne bi igrica, pretpostavljam
O odgovaranju za nanesenu štetu nema govora, takav zakon kod nas ne postoji.

A i bez njega ništa od tog HSP-a u skorije vrijeme, nažalost.
Dok god Đapićevi likovi budu tamo, i davali izjave Đapićevskoga tipa:

"Imamo dvije moguće kandidature za predsjednika stranke, kolega Tomislav Vlainić i ja. Ako ja budem izabran, oslanjat ću se na mlade, stručne i sposobne kadrove."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2009. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otisao kao nacist. Pokazao svoje pravo lice, bas kao Glavas kad je postao pobjegulja. Njih dva - ruku po ruku, kao onomad kad su dijelili osjecku pogacu.

Oproštaj od HSP-a: Đapić otišao s ustaškim pozdravom

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.09.2009. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno Vi bi znalikako je Đapić otišao (ali na Vašu žalost nije još otišao Very Happy) jer ste naravno bili tamo i sve to vidjeli? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.09.2009. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma Đapić je mila majka šta nam sljedi sa lopovom Glavašom i njegovim potrčcima!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
100ja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2009. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za dom spremni je ustaški pozdrav? pa rekao bih prije da je pozdrav hrvatskih branitelja.... iako je korišten u vladi NDH i to ne osporavam,a pod tim pozdravom su počinjeni i zločini. no, danas - kada je ustaški pokret nestao vi govorite o ustaškom pozdravu za dom spremni..... To je poziv da budemo spremni stati za obranu našeg doma, a s tim bi se složio svaki domoljub na svijetu. a što da je završio sa pozdravom "smrt fašizmu"..... znači, ljepo je kada netko bez osude poziva na smrt i time jamči da osoba koja ubije neče biti kažnjeno gonjena, a kada osoba pozove da budemo spremni za domovinu onda je zločinac? ovo prerasta u demagogiju koja nam je ovih nekoliko godina servirana od aktualnog predsjednika i njegovih istomišljenika. Svaka žrtva je velika i svaku treba oplakivati, a ne stvarati nove žrtve. Završimo jednom zauvijek s tim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.09.2009. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100ja je napisao/la (Pogledaj post): › Za dom spremni je ustaški pozdrav? pa rekao bih prije da je pozdrav hrvatskih branitelja.... iako je korišten u vladi NDH i to ne osporavam,a pod tim pozdravom su počinjeni i zločini. no, danas - kada je ustaški pokret nestao vi govorite o ustaškom pozdravu za dom spremni..... To je poziv da budemo spremni stati za obranu našeg doma, a s tim bi se složio svaki domoljub na svijetu. a što da je završio sa pozdravom "smrt fašizmu"..... znači, ljepo je kada netko bez osude poziva na smrt i time jamči da osoba koja ubije neče biti kažnjeno gonjena, a kada osoba pozove da budemo spremni za domovinu onda je zločinac? ovo prerasta u demagogiju koja nam je ovih nekoliko godina servirana od aktualnog predsjednika i njegovih istomišljenika. Svaka žrtva je velika i svaku treba oplakivati, a ne stvarati nove žrtve. Završimo jednom zauvijek s tim


...ma nije uopće ustaški pozdrav, ma kakvi....pozdrav hrvatskih branitelja??????....sigurno slušaš tomsona, pa ak može on - u redu je, ha?...
...ako i sve navedeno stavimo na stranu, nisu li nacistički simboli zakonom zabranjeni, uključujući i taj pozdrav?...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.09.2009. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za dom - spremni! je hrvatski poklič koji vuče korijene u vojničkim pozdravima iz prošlosti[nedostaje izvor]. Prema nekim izvorima[nedostaje izvor] počeo se koristiti u doba bana Josipa Jelačića.
Danas pak ima negativne konotacije zbog njegove upotrebe u 2. svjetskom ratu. Vrlo se često povezuje sa ustašama i NDH. Za vrijeme Nezavisne Države Hrvatske (1941.-1945.), malo drugačija verzija pozdrava, Za poglavnika i dom spremni, je bila službeni pozdrav Ustaškog pokreta i Ustaške vojnice zbog čega se danas nerijetko Za dom spremni smatra hrvatskom verzijom nacističkog pozdrava Sieg Heil![nedostaje izvor].

Opera Nikola Šubić Zrinski sadrži je u sebi domoljubnu pjesmu U boj, u boj u kojoj je bio i poklič "Za dom!".
http://hr.wikipedia.org/wiki/Za_dom_spremni!

vezano uz Thompsonov koncert:

-Međutim, što tu može biti protuzakonito kada znamo za presudu zagrebačkog Prekršajnog suda, a koju navodi „Hrvatski list“, 6. kolovoza 2009.:

„ ... s obzirom na postojeće okolnosti, a te su da se radilo o koncertu na kojemu su nastupali izvođači koji su u hrvatskoj javnosti poznati i prihvaćeni kao izvođači pjesama domoljubnog karaktera, da je jedan od njih bio i Marko Perković Thompson čija je pjesma 'Bojna Čavoglave', nastala za vrijeme Domovinskog rata, uistinu počinje stihom 'Za dom spremni!', a da je to starohrvatski pozdrav, njegovo uzvikivanje ili govorenje, tim više što nije praćeno nikakvim drugim elementima, primjerice gestama ili simbolima koji bi ga eksplicitno dovodili u vezu s fašističkim pozdravom koji se u modificiranom obliku s dodatkom riječi 'i poglavnika' koristio na ovim prostorima tijekom Drugog svjetskog rata, ne predstavlja naročito drsko i nepristojno ponašanje, niti je okrivljenik izazvao negodovanje ili narušavao mir prisutnih posjetitelja koncerta, niti vrijeđao njihove moralne osjećaje.“

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.09.2009. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › -Međutim, što tu može biti protuzakonito kada znamo za presudu zagrebačkog Prekršajnog suda, a koju navodi „Hrvatski list“, 6. kolovoza 2009.:

„ ... s obzirom na postojeće okolnosti, a te su da se radilo o koncertu na kojemu su nastupali izvođači koji su u hrvatskoj javnosti poznati i prihvaćeni kao izvođači pjesama domoljubnog karaktera, da je jedan od njih bio i Marko Perković Thompson čija je pjesma 'Bojna Čavoglave', nastala za vrijeme Domovinskog rata, uistinu počinje stihom 'Za dom spremni!', a da je to starohrvatski pozdrav, njegovo uzvikivanje ili govorenje, tim više što nije praćeno nikakvim drugim elementima, primjerice gestama ili simbolima koji bi ga eksplicitno dovodili u vezu s fašističkim pozdravom koji se u modificiranom obliku s dodatkom riječi 'i poglavnika' koristio na ovim prostorima tijekom Drugog svjetskog rata, ne predstavlja naročito drsko i nepristojno ponašanje, niti je okrivljenik izazvao negodovanje ili narušavao mir prisutnih posjetitelja koncerta, niti vrijeđao njihove moralne osjećaje.“


...posjetitelje koncerta nije vrijeđao, to stoji...no, ovdje govorimo o političaru čije se izjave prenose širom javnosti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.09.2009. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj, ja uglavnom pozdravljam ljude s bog i ćao, no ne vrijeđaju me nikakvi pozdravi nego djela. Uopće me ne zanima Pavelić, a bogami niti ustaštvo, a niti partizani. Međutim me zanima koliko smo mi kao narod spremni na kompromise zbog ulaska u EU, da li imamo pravo odreći se dijela Hrvatske zbog toga, i koliko još takvih zahtijeva trebamo šutke podnijeti. Sjećam se ujedinjenosti cijele Hrvatske tijekom rata, i obitelji u Majerju pokraj Varaždina koja je prihvatila moju obitelj (suprugu i sina koji je tada imao 2 god.) kao svoju, premda se uopće nismo poznavali, i zajedništva i ponosa. Takvu Hrvatsku i Osijek želim, i za to ću se politički boriti. Ukoliko pozdrav Za dom, to najbolje ocrtava, uopće mi ne smeta i ne vidim ga kao nešto loše, dapače.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2009. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Čuj, ja uglavnom pozdravljam ljude s bog i ćao, no ne vrijeđaju me nikakvi pozdravi nego djela. Uopće me ne zanima Pavelić, a bogami niti ustaštvo, a niti partizani. Međutim me zanima koliko smo mi kao narod spremni na kompromise zbog ulaska u EU, da li imamo pravo odreći se dijela Hrvatske zbog toga, i koliko još takvih zahtijeva trebamo šutke podnijeti. Sjećam se ujedinjenosti cijele Hrvatske tijekom rata, i obitelji u Majerju pokraj Varaždina koja je prihvatila moju obitelj (suprugu i sina koji je tada imao 2 god.) kao svoju, premda se uopće nismo poznavali, i zajedništva i ponosa. Takvu Hrvatsku i Osijek želim, i za to ću se politički boriti. Ukoliko pozdrav Za dom, to najbolje ocrtava, uopće mi ne smeta i ne vidim ga kao nešto loše, dapače.

U nećemu se slažem sa tobom, a to je nedavanja teritorija nikome. Ono TITOVO "tuđe nećemo svoje nedamo"... !!! Bdv... vidiš za razliku do tebe moja je supruga rodila u Osijeku u studenom 1991. i nemojmo više o ratu prošao je, nastojmo našoj djeci poboljšati život ako možemo. Pored onih lopova u Zagrebu teško da možemo !

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.09.2009. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se mene tiče, obzirom da su dozvolili pljačku tijekom privatizacije, prodaju naših banaka, pretvorili nas u koloniju i bez ulaska u EU, HDZ bi trebalo zabraniti i ukinuti, a svima koji su to učinili suditi....dotjerati zemlju u bankrot, trgovati sa Slovencima oko teritorija, kontinuirano je pljačkati u enormnim iznosima (HEP, INA, HT...nastavi niz), zanimljivo je koliko se foliranata voli nazivati domoljubima, i lokalpatriotima... jadno i žalosno. Đapić, i na žalost cijeli HSP je oštro kažnjen od strane birača i predstoji nam mukotrpan rad, kojemu se veselim.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: › Za dom - spremni! je hrvatski poklič koji vuče korijene u vojničkim pozdravima iz prošlosti[nedostaje izvor]. Prema nekim izvorima[nedostaje izvor] počeo se koristiti u doba bana Josipa Jelačića.
Vrlo vjerojatno notorna izmisljotina. Niti jedan izvor nije naveden koji bi potvrdio ovu tezu. Razlog je jednostavan - takav izvor ne postoji.

No, i da postoji i da se takav pozdrav koristio u proslosti, to i dalje ne znaci da taj pozdrav ne predstavlja nacifasisticki simbol. I podizanje desne ruke kod nacifasista nije izmisljen '39, a danas je takav pozdrav prepoznat kao nacifasisticki, a ne pozdrav iz doba npr. starog Rima. Kad se Djapic fotkao s rukom u tom polozaju, sigurno nije o sebi mislio da je rimski legionar niti je sudjelovao u igrokazu o starom Rimu.

Citat: › Opera Nikola Šubić Zrinski sadrži je u sebi domoljubnu pjesmu U boj, u boj u kojoj je bio i poklič "Za dom!".
Kad ovo vidim kao argument, onda se rastuzim nad hrvatskim skolskim sustavom. Netko izvalio da je to povezano, a cobani odmah to prigrlili, jer eto - opera je umjestnost, a umjetnost je vrhunaravni argument. I Meing Kampf je knjiga.

Osim toga, Ivan Zajc bi vjerojatno pukao od tuge kad bi cuo da se njegova arija masakrira debiloidnim interpretacijama i koristi za velicanje nacifasizma.

Slicnost stihova "Hajd' u boj, u boj!
Za dom, za dom sad u boj!"
s nacifasistickim pozdravom "Za dom - spremni!" mogu pronaci samo oni koji stihove procitali nisu, neozbiljni koji se tom cinjenicom sprdaju, oni s umanjenom sposobnoscu razumijvanja procitanog te nacifasisti koji to iskrivljuju iz ideoloskih razloga.

No, problem danasnje Hrvatske nije porijeklo tog pozdrava, vec cinjenica da postoje ljudi koji njime mogu ili ne moraju pozdravljati odnosno oni koji zastupaju ideje kojima je taj pozdrav simbol. Srmotna cinjenica...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.09.2009. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › . Ukoliko pozdrav Za dom, to najbolje ocrtava, uopće mi ne smeta i ne vidim ga kao nešto loše, dapače.


...mene bi, osobno, smetalo da me kao člana HSP, vlastiti predsjednik pozdravlja ovakvim pozdravom....


_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
100ja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta je slika iz vremana kada su borci HOS-a (a ne ustaša) ginuli da bi se mi danas tu dopisivali i kritizirali ih što su tada, uz đapića dizali desne ruke.... pa zanš, kada na bojno polje ideš sa tandžarom onda ti treba neki poticaj a ovako bar misliš da te se boje ako ništa drugo. pozdrav je postojao i prije NDH, a postojat će i poslije i nije ga NDH prva uvela, niti ga je itko ukinuo u republici hrvatskoj. I poziv na boj za domovinu nije ništa loše, poziv na smrt je ono loše...... danas borcima HOS-a na oznaci piše "za dom spremni" a to im je pisalo i '91, pa ipak oni su priznata postrojba unutar HV-a....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: