Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić kapitulirao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Mislite li da postoji mogućnost da Đapić odgovara za štetu koju je nanio stranci i gradu Osijeku ?

Da
22%
 22%  [ 5 ]
Ne
77%
 77%  [ 17 ]
Ukupno glasova : 22


Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.09.2009. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...na bojnom polju su se neprijatelji bojali i onih koji nisu imali "za dom spremni" na rukavu, niti su dizali ruke na nacističke pozdrave, znaš....da li znaš isto tako da himna HOS-a spominje i Antu Pavelića, i Francetića i ostalu ekipu?....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100ja je napisao/la: › ta je slika iz vremana kada su borci HOS-a (a ne ustaša) ginuli
Hahaha, to mozes pricati maloj djeci koja 1991. nisu postojala, a danas su "osovina" HSP stranacke vojske.

Na fotki je istaknut Djapic [u posebnom okviru], tada vec predsjednik HSP-a. Predsjednikom HSP-a je postao 1993. Dovoljno je reci da se od tada vodi sudska borba oko imena HSP, jer je po misljenju nekih on preoteo ime, odnosno danasnji HSP nije onaj HSP kojeg je vodio Paraga. No, to je za ejdnu drugu temu...

HOS se u HV stopio 1992. Dakle, 1993. [kada Djapic postaje pedsjednikom HSP-a], HOS vise ne postoji.

Na fotki [u donjem desnom kutu] se vidi plakat sa slikom Miroslava Rozica. Kako je Rozic do 1995. bio u HSLS-u [kada prelazi u HSP], sasvim je jasno da je ova fotka nastala nakon njegovog prelaska u HSP, odnosno tijekom/nakon 1995.

Btw. HOS nikada nije postojao kao "priznata" postrojba u HV.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, Mungos moj.....iznenadio bi se ti tko je sve u ratnim godinama glumio ustašu i nacugan dizao desnu ruku i vikao za dom spremni....šta ćeš taka su vremena bila....nenormalna....ratna....to je bio dio folklora...Jure i Boban su bili hit singl najmanje godinu dana...bilo pa prošlo...tko to odbija priznati i smatra da su svi hrvatski vojnici u to vrijeme htjeli NDH ili veličali ustaštvo nema blage veze sa životom...Na žalost, nekad se dok je bilo zabranjeno pjevalo Marjane, Marjane u svatovima, a danas udaraju po Ceci....to mi više smeta....
˝... mi iskreno ljubimo i za brata držimo i Srba, i Nijemca, i Talijana, i Žida, i Ciganina, i Luterovca, itd, svakoga tko radi za općenito dobro svega naroda i cijele domovine, a plašimo se jednako i Hrvata i Srba, itd, svakoga tko je proti onim skupnim svetinjama.˝ A. Starčević

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: › E, Mungos moj.....iznenadio bi se ti tko je sve u ratnim godinama
Ne znam, nisam se kretao u tim krugovima, ali vidim fotke nastale nakon 1995. [mislim da je ova negdje s kraja '96 ili pocetak '97, uoci izbora].

Citat: › ˝... mi iskreno ljubimo i za brata držimo i Srba, i Nijemca, i Talijana, i Žida, i Ciganina, i Luterovca, itd, svakoga tko radi za općenito dobro svega naroda i cijele domovine, a plašimo se jednako i Hrvata i Srba, itd, svakoga tko je proti onim skupnim svetinjama.˝ A. Starčević
Dobro kaze Starcevic. Kakve veze ima Starcevic, koji je umro u 19. stoljecu, s HSP-om s kraja 20. stoljeca i nacifasistickim pokretom/pozdravom, osim cinjenice da se njegovo ime sustavno zloupotrebljava od onih koji tu ideju i taj pozdrav obilato konzumiraju?

Srame li se dizaci ruku kad se nakon spustanja pozovu na Starcevica?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2009. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je to tebi čudno, al nisam nit ustaša, nit sam fašist...ali jesam HSP-ovac. Starčevićeve ideje su univerzalne, primjenjive i danas. U tim razmšljanjima i porukama ne vidim ničega lošega, naprotiv...
˝Ako narod ne razazna bolje od gorih, bit će mu kako i do sada!˝
˝Tko se kruhom naroda hrani, ima narodu računa polagati!˝
˝Makar Hrvatska bila uru dugačka ili uru široka, makar bilo u njoj samo pet Hrvata, neka ih je samo pet, ali da su slobodni.˝

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: