Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Istraživanja na životinjama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali, stver je bas u tome sto pokusi na zivotinjama nisu pouzdaniji. Prouči malo moje zadnje postove. Tamo ti je hrpa činjenica koje to pokazuju. Ako ne vjeruješ meni, provjeri. Sve je to iz stručne literature, ne iz moje glave.
Jedini slučaj u kojem pokus na životinji daje senzitivnije rezultate je otkrivanje uzročnika sifilisa (Treponema pallidum) inokulacijom u kunića. No, postoje i brojne druge metode.
I tako sad, ljudima je lakše prouzročiti kuniću tešku bolest, umjesto napraviti više pokusa in vitro...

Stvar je uvjerenja, a ne trenda. Životinje u meni izazivaju svakave osjećaje. Neke nježnost, neke strahopoštovanje, neke pak samo strah... a neke i gađenje (prvenstveno svakakvi gmazovi i kukci). Ali, to svejedno nije razlog da ih se muči.

Gledala sam neku emisiju o životinjama, pa su tamo napomenuli kako krokodili ubiju stotine ljudi svake godine. Da, a zašto? Jer se bore za opstanak. Da čovjek ne ulazi na njihov teritorij, toga ne bi bilo.

Kažu, ono, životinja ima snagu, a čovjek razum. Po tome se i razlikujemo od njih. A zašto taj naš razum ne iskoristimo?

Odmah da kažem, za mene mučenje životinja JER JE TO JEFTINIJE ili JEDNOSTAVNIJE nije stvar zdravog razuma. Bez uvrede.

Pa, eto, ako te stvarno zanima tema, prouči dobro moje postove (zadnjih 5-6 gdje sam iznosila isključivo znanstvene činjenice). Dakle, postoje vrlo jaki argumenti "protiv", a shvatili su to i oni koji ne vole životinje previše.

Voljela bih kada bi mogli svi pročitati knjigu za čiju sam recenziju dala link. Mislim da tada više nitko ne bi bio za pokuse na životinjama.

I misli ti što hoćeš o mojim motivima za, kako si rekao "aktivizam", meni je dovoljno što sama znam kakve su moje namjere i razlozi.

Isto misle svi koji me ne poznaju dovoljno, a čuju moje ideje...ono, preserava se, to je sad u modi. a oni koji me jako dobro poznaju, znaju da je to iz ljubavi prema prirodi...ali misle da sam luda.

Krasno je to u ovom svijetu. I kad misliš da je nešto ispravno pa se za to želiš boriti, nalaziš osudu sa svih strana. Ljudi stvarno jedni drugima znaju ubit svaku motivaciju.


Zadnja promjena: wendy; 31.03.2007. 15:03; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma čovjek se previše petlja u sve i upravo će ga to koštati glave.
Evo, čitala sam da su napokon uspjeli oploditi stanicu (ako se to uopće može nazvati oplodnjom) bez muškarčeve, koristeći DNK samo iz ženske stanice. Konačno smo dokazali da muškarci nisu potrebni.
Pokus se radio na miševima, neki su potomci umrli, neki bili malo abnormalni, a neki ok. Sad su kao prestali s pokusima zbog etičkih pitanja.
Yeah, right.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2006. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Ma čovjek se previše petlja u sve i upravo će ga to koštati glave.
Evo, čitala sam da su napokon uspjeli oploditi stanicu (ako se to uopće može nazvati oplodnjom) bez muškarčeve, koristeći DNK samo iz ženske stanice. Konačno smo dokazali da muškarci nisu potrebni.
Pokus se radio na miševima, neki su potomci umrli, neki bili malo abnormalni, a neki ok. Sad su kao prestali s pokusima zbog etičkih pitanja.
Yeah, right.

ček, ako sam dobro shvatio...potomci takve oplodnje su bile isključivo ženke? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2006. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekaj malo wendi pa i čovjek se bori za svoj opstanak ujedno je i svjesno biće koji uspijeva cijelu prirodu podrediti sebi. Od početka kada mu je pošlo za rukom nadmudriti ribe i pse on iskorištava životinje za svoju dobrobit. Zašto bi se mi sad odrekli nase tradicije i navika, što trebamo istraživati emancipaciju životinja u našem društvu, omogućiti svakoj beštiji ustavna prava. Protiv sam nanošenja suvišne boli i patnje kako penzionerima tako i životinjama. Ja recimo uzgajam afričke ciklide doma, i znam da im ambijent mojeg akvarija nikako nije ugodan i prirodan al su lijepe i ja uživam u njihovoj ljepoti (zatočeništvu). Imam mačku koja dvanaest godina nije osjetila zemlju pod šapama, i ne brijem da joj to odgovara, al ona jadna ne konta da postoji bolji život. Zato mislim da je sva sreća da smo se davno prije mi ljudi izborili za primat među vrstama, (jel zato spadamo u primate?), pa tako sada mi radimo što hoćemo a ne životinje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znala sam da će jedan od komentara biti kako se i čovjek bori za svoj opstanak Wink

čovjekov opstanak ne bi bio upitan kada bi se brinuo za životinje.

Baš taj razum nas dijeli od životinja. ne bismo li ga onda mogli iskoristiti, između ostalog, za zaštitu slabijih? A ne na njihovu štetu.

Briga za djecu, mentalno zaostale, stare nemoćne osobe... i životinje bi nas trebala ispunjavati duhovno. A ne vlastiti prosperitet na njihovu štetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Ma čovjek se previše petlja u sve i upravo će ga to koštati glave.
Evo, čitala sam da su napokon uspjeli oploditi stanicu (ako se to uopće može nazvati oplodnjom) bez muškarčeve, koristeći DNK samo iz ženske stanice. Konačno smo dokazali da muškarci nisu potrebni.
Pokus se radio na miševima, neki su potomci umrli, neki bili malo abnormalni, a neki ok. Sad su kao prestali s pokusima zbog etičkih pitanja.
Yeah, right.

ček, ako sam dobro shvatio...potomci takve oplodnje su bile isključivo ženke? Very Happy

Haha, dobro pitanje!!!! Zaslužuješ kikiriki!

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.07.2006. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Ma čovjek se previše petlja u sve i upravo će ga to koštati glave.
Evo, čitala sam da su napokon uspjeli oploditi stanicu (ako se to uopće može nazvati oplodnjom) bez muškarčeve, koristeći DNK samo iz ženske stanice. Konačno smo dokazali da muškarci nisu potrebni.
Pokus se radio na miševima, neki su potomci umrli, neki bili malo abnormalni, a neki ok. Sad su kao prestali s pokusima zbog etičkih pitanja.
Yeah, right.

Previse se igramo Boga...
Sve mi se cini da ce za nekoliko godina biti pravo cudo dobiti jedno sasvim normalno dijete...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa već je i sad je čudo.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: