Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Istraživanja na životinjama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 3:28 
Naslov:  Istraživanja na životinjama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stavljam topic pod Društvo, u nedostatku drugog izbora... Eto, zanima me vaše mišljenje o pokusima na životinjama.

Koliko ta ispitivanja smatrate etičnima i koliko smatrate da se to vas samih tiče, odnosno, razmišljate li o tome?

Odnosi se na istraživanja kozmetičkih kompanija, ali i na ona u biomedicinske svrhe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2006. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je ne bi mogao onim beaglovima lomiti kosti ni da se radi o mom vlastitom zivotu, a tko ne voli sebe, ne voli drugog...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam jeste li znali, ali Pliva ima štalu punu konja na kojima se testiraju lijekovi. Konja!

Protiv sam, jer po meni cilj ne opravdava sredstvo: nitko nije zaslužio umrijeti radi većeg dobra, pa ni životinja koja u tom slučaju nikako ne može imati pravo izbora (ajd ljudi, oni mogu pristati na eksperimentalni lijek...). Što će biti dalje, možemo se zapitati: dizat ćemo skitnice ispod mosta da na njima testiramo lijekove? Jer ako cilj opravdava sredstvo, onda je dopušteno da neki ljudi umru da bi drugima bilo bolje.

Slažem se s Circom, da tko ne može biti human prema životinjama, kako će biti prema ljudima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne volim ljude koji ne vole životinje...

oriflame ne testira svoje proizvode na životinjama...
to sam zapamtila...

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2006. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la: ›
ja ne volim ljude koji ne vole životinje...
Volim zivotinje, na rostilju, u juhi, uz malo grcke salate...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imaš na stranici prijatelja životinja listu kozmetičkih tvtki koje testiraju i ne testiraju proizvode na životinjama. Nivea ne testira, kao ni sve iz DM asortimana (npr. Balea), kao ni Avon niti Oriflame. Ali gotovo svi koji proizvode šminku testiraju svoje proizvode na životinjama: tu spadaju Max Factor, Loreal, Maybelline...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odobravam jedino u medicinske svrhe...bolje na životinjama nego na ljudima...a ako vam je toliko žao životinja šta ne spasite koju pa se prijavite umjesto nje...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da, tu moram priznati svoje licemjerje: jedem meso, ali ne bih da se na jadnim životinjicama testiraju kemijski proizvodi. Međutim, svoj bojkot izražavam kroz nekupovanje proizvoda tvrtki koje testiraju proizvode na životinjama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam koliko se može vjerovati tome da ne testiraju svoje proizvode na životinjama i ljudima. Sve se može srediti preko posrednika, raznih instituta......

Prvo su na udaru životinje, osobito one koje se i uzgajaju samo za pokuse, a u konačnici su ljudi koji za određenu lovu, nazovi nadoknadu, pristaju isprobati lijek ne bi li se uočile nuspojave. Teško je odlučiti se za ili protiv jer da bi došlo do novog lijeka, mora se testirati, ali je pitanje koliko je testiranje na dobrovoljnoj bazi, zbog socijalne ugroženosti i sl. i što sve ljudi moraju potpisati kad pristaju biti zamorci, u slučaju da nešto pođe po zlu. Ne sumnjam da velike kompanije imaju dobre odvjetnike koji su u stanju ograditi se sami od sebe, a kamoli ne zaštititi kompaniju za masnu lovu, koju bi zapravo trebalo dati ljudima koji pristaju biti dio pokusa.

(uf, Alana, ti ćeš sigurno biti onaj odvjetnik što radi pro bono......)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2006. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam jeste li znali, ali Pliva ima štalu punu konja na kojima se testiraju lijekovi. Konja!


Kao prvo sry što sam samo ovo izvukao iz konteksta, ali kad lupaš gluposti onda bar provjeri jesu li istinite.
Naime na Plivinoj farmi se stvarno drže konji u prosječnoj starosti od 12 do 25 godina, najčešće su to pripadnici nešto hladnokrvnijih pasmina (posavci, haflingeri..), oni su serumski konji. Što znači da služe za proizvodnju hiperimunih seruma. Kad bi se dozvolilo da se na ljudima provode takve radnje ja bih prvi bio za, ustvari davao sam plazmu pa na neki način i jesam bio podvrgnut testiranju. U načelu naše farmaceutske tvrtke slabo testiraju svoje proizvode na životinjama, nego to povjeravaju tvrtkama koje se time bave. Ah da i na kraju hvala svim predivnim životinjama na njihovim kožama i životima koje su darovali kako bi moje debelo dupe neopterećeno bilo izloženo sunčevim zrakama. Posebice bi se zahvalio jadnim Beaglovima , koji su mi studiranje učinili zanimljivijim. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, iznenađuje me broj protivnika testiranja na životinjama... ugodno, naravno Very Happy

Što se tiče onoga "bolje na životinjama nego na ljudima"... Bilo kakav medicinski proizvod koji je prošao testiranja na životinjama, prije no što dospije na tržište mora proći i svoj test na ljudima. Jasno je, naime, da se ljudski i životinjski organizam bitno razlikuju. Ne samo u anatomskom nego, što je još važnije, u fiziološkom smislu.

Ali, razlika je u tome što su pokusi na ljudima zaštićeni strogom zakonskom regulativom i ljudi sami pristaju da se testiranja na njima provode, pri čemu im se pruža sva zaštita i pažnja dostojna jedne osobe. Naravno, ima iznimki. Ponekad velike, bogate kompanije ponude "modelima" velike svote novca... a israživanja im nanesu štetu, no ti su slučajevi rijetki.

Sa životinjama, kao što znate, nije tako.

Muče ih, lome, zlostavljaju, ubrizgavaju kiselinu u oči i najčešće ih na kraju ubiju, ako uopće prežive... a one nemaju pravo izbora.

Meni je to stvarno strašno. Naravno da sam za napredak znanosti, ali ne na uštrb drugog živog bića. Bez obzira radi li se o psu, svinji, štakoru ili majmunu. Svi oni imaju središnji živčani sustav, osjećaju strah, privrženost, bol...

O uvijetima u laboratorijima da ne govorim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovu temu smo već odavno prožvakali na

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=899

Poučena prethodnim iskustvom, kad su se neki upozoreni na grješku uvrijedili na osobnoj razini pa tražili publiku kako bi se opravdali ili štajaznam što već, evo ovim putem lijepo molim i preporučujem SVIMA onima (ne želim namjerno imenovati i ne želim nikog povrijediti na osobnoj razini) koji započinju novi topic, da prethodno prosurfaju kroz Forum031. Ima puuuuno zanimljivih tema o kojima smo svi skupa puuuuno pametnoga rekli i zaključili.

Manji je bad ako izvučete nešto iz naftalina nego ponovno krenuti s temom iz početka. Ponavljanje teme je krajnje nezanimljivo, jer ljudi uglavnom misle isto ono što su mislili i u prethodno prožvakanom topicu, a malo je vjerojatno da će se ponovno uključiti u raspravu - jer su svoje već rekli.

Prema gore navedenom, Osijek031 iščitavajte, pratite nas svakodnevno kako bi bili u tijeku, slušajte mišljenja, upijajte ih raščlanjujte. S nama postanite informiraniji, vještiji i.... pametniji. Smile

Danke na pozornosti i suradnji. Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možeš ti sad tu kukat i plakat za jadnim životinjama, al to ti neće ništa promijenit...
Ja sam eto tip osobe koji čovjeka stavlja ispred životinje...tako da me puno, puno više brine patnja ljudi (ne mora bit vezana uz testiranja) od patnje životinja....

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2006. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

um...jesam li losa osoba ako nemam trenutacno nikakvo misljenje o temi?

jesam protiv nepotrebnog mucenja zivotinja, ali - kako da znam jel neki proizvod, lijek, ili nesto trece sto koristim nije jednom (zabiljezeno ili nezabiljezeno) testiran na nekoj zivotinji?

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, Gemi, pri otvaranju topica sam se unaprijed ispričala jer nisam naišla na istu temu, a čudilo me kako je nema... tako da si mi se slobodno mogla obratiti osobno, nema uvrede Smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: