Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Meso i/ili biljke, to su para dva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam dosta vegetarijanaca, nekolicinu koji su to bili nekoliko godina u životu, jedan prijatelj je čak nekih dva mjeseca vegetarijanac.
I vegetarijanci se međusobno razlikuju, prijateljica ne jede ni jaja tako da kad ju hoćeš nahraniti, ili ponuditi kolačem....... nastaju problemi. Kad sam svojedobno bila kod druge prijateljice u posjeti (njena vegetarijanska faza), jela sam dva tjedna što i ona i ne mogu reći da mi je meso nedostajalo, ali sam skužila da jede dosta grickalica i slatkiša, tjestenine.

Rekla bih da smo svejedi (da ne kažem svežderi) i da time ostvarujemo balans u organizmu.

Bitno da ima krumpira i salate (vangla po mogućnosti), a mesa tek malo, što nezdravijeg. SALATA je za mene glavni dio obroka!

I to što je zdravo, nezdravo se mijenja, kao moda. Prvo ispadne mast super nezdrava, onda je najednom preporučuju. Pa uzmite maslinovo ulje, a ne suncokretovo, onda napišu da ako se na maslinovom ulju hrana priprema, ima ista svojstva kao i suncokretovo......

Za neke novine (da li Glas ili Dom) su zaustavili sestru i lijepo je izjavila da smo u obiteli svi mesožderi i da jedemo meso svaki dan. Fino smo joj uvećali članak i stavili na frižider kao podsjetnik.

Tko što voli, neka izvoli.......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kod mene u obitelji se godišnje pojede oko TONA svinjskog mesa (dakle, to ne uključuje, puretinu, ribu koju zbog oca strastvenog pecaroša - riječnu, samo riječnu - jedemo svaki tjedan), piletinu, teletinu i govedinu (za juhu!), divljačetinu Smile i ostalo.
Dakle - meso se jede, itekako se jede (da se spasim: imam veliku obitelj i puno raznih proslava...). Međutim, to treba prihvaćati kako organizam nalaže: ako se 15 dana jelo isključivo samo meso, e onda bi moglo i malo tijesta 16. dan ili nekog povrća da se nadođe. Osobito je ljeto pogodno za biljne vrste koje se jedu, pa u ovo vrijeme (mislim, zna se da živim na selu i neću sad šprdnju na taj račun) u vrtu ima i graška i mahuna, luka, rajčica, paprike i krastavaca, tako da s te strane sve štima.

Što se tiče životinjske masti: po zadnjim mojim podacima, apparently je iz meni nepoznatog razloga zdravija od ulja.

A da se sjetimo samo priče o roštilju? Trenutno je nezdrav, a prije nekoliko godina je bio najzdravija stvar na svijetu. To je kad ljudi pretjeruju u nečemu, pa se razbole.

Zato je ipak najbolji recept: što god bilo na stolu, samo umjereno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nisam vegi, ali više volim travu nego meso...
iako, sumnjam da bi si mogla zamisliti život bez mesa Smile

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih ni ja mogla, pogotovo bez piletine. Bez prasetine već da, a janjetinu nikad nisam ni voljela. Meni to smrdi.
Svatko ima svoj ukus. Moj bivši je bio vegan, i mogu reći da se super hranio. Mamica mu pravila sojine medaljončiće, tofu, sejtan, salatice... Sve je to krasno, ali i dođe pun k... Zato bolje moja stara uzme kilu svinjskog vrata na sniženju u Konzumu. Pa se najedemo k'o ljudi. Ili k'o životinje Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super je to sa vegetarijancima i sojom..... šnicle od soje, mlijeko od soje, pahuljice..... ne znam što ne. A soja je kultura na kojoj se najviše primjenjuje GMO. Onda mi to dođe čudno kod ljudi koji čvrsto stoje iza toga da je vegetarijanska hrana zdravija...... a otkud znam gdje je i šta je uzgojeno i čime nafilovano.

Nema do salate, meso dođe kao prilog.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2006. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba jesti sve, ali pri tome biti umjeren. Ljudi imaju probavilo svejeda pa se svime trebamo i hraniti... Krave koje provode dana na pasi imaju probavilo dugo nekoliko kilometara, a ljudi nemaju. Vegetarijanstvo nije zdravo i ne moze biti zdravo. OK, zdravije je ne jesti meso nego zderati samo crvene, krvave snicle, ali tu se vracamo na onu umjerenost iz prve recenice...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Grčkoj sam se bome najela salate... i to kakve salate... sve nešto nepoznato, ali čarobnog okusa... Najviše su mi se svidjele kombinacije sa sirom i jagodama... u salati... mmmm...

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2006. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la: ›
ja nisam vegi, ali više volim travu nego meso...
iako, sumnjam da bi si mogla zamisliti život bez mesa Smile


hehe... i ja više volim travu nego meso, a nije ni hašiš loš!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2006. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E a zna li neko zasto se zove šunka od soje, medaljoni od soje, sir od soje, a ne soja s okusom šunke, ili soja sa okusom sira.
Čini mi se da na taj način vegoši pokušavaju pridobiti nas sveždere da probamo te veštačke tvorevine.
Mislim gurman sam pa sam morao sve to probati, jedino što mi odgovara jesu sojine klice pržene u svinjskoj masti sa maslacem od kikirikija, uz kockice svinjetine i trakice puretine pa sve to zamotano u kore za savijaču, popularno nazvano spring roles Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2006. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Ja sam odabrala vegetarijanstvo kao svoj način prehrane, dakle, i način života u jednu ruku, ali ne pada mi na pamet uvjeravati neistomišljenike u isto.


Meni je glupo sto je uopce to pitanje svedeno na uvjeravanje ili neshvacanje.

Meni su podjednako smijesni i neuvjerljivi i jedni i drugi ekstremi. A, cini mi se da su obje skupine u zabludi da jedu zdravo/kvalitetno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2006. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, idealan obrok mi je neko povrce (paradjz, krastavci, lubenica) + cisto meso. Dakle, bez kruha, krumpira i ostalih nadomjestaka hrani.

Ako ne pojedem meso (dakle - cisto meso, a ne mastchoba i drlozi) osjecam se gladno i tuzno, kao da mi nesto nedostaje.

Ako s hranom uzimam i kruh (kruh, pevico, whatever), krumpir ili jedem nesto s tjesteninom - vrlo brzo sam opet gladan. Jedino od rize nisam toliko brzo gladan. Ovo je zanimljivi fenomen koji pratim vec neko vrijeme. Mozda to ima veze s glikemijskim indeksima, inzulinom i tim kerefekama.

Alana Bates je napisao/la: › Zato je ipak najbolji recept: što god bilo na stolu, samo umjereno.
Ovo vrijedi za svu hranu, ali ne vrijedi ako je servirana neka dobra riba... ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2006. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad će me mnogi popljuvati, ali baš me briga...mislim da su sve te priče čisti fol...te ovo je zdravije, te ono je zdravije...gluposti...izgovor do izgovora.

Kombinacija različitih vrsta hrane je najzdravija dokle god se konzumira umjereno, redovno, raznoliko i dokle god se ne zapostave drugi priorodni faktori zdravlja.....kretanje, rekreacija, svjež zrak, priroda....ne, lakše je uvjeriti sam sebe da je tvoj izbor najzdraviji, nego se pozabaviti malo pozadinom problema...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Allende,

a zašto da te popljujemo?
dobro, ono rekreacija je malo teži problem kad su neki kao ja u pitanju, ali ovaj svežder je danas papao svega pomalo a najviše zelene salate.
način prehrane, kome što odgovara je zapravo sasvim individualno.
po nekima, ne treba jesti navečer, a kad vidim sestru, ona se tek tada namerači na nareske i sve "najnezdravije" a očito to njenom organizmu odgovara.

naravno, zaboravismo da uz dobru hranu, treba i koji gutljaj dobro pića...
ali to neka bude posebna tema.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la: ›
U Grčkoj sam se bome najela salate... i to kakve salate... sve nešto nepoznato, ali čarobnog okusa... Najviše su mi se svidjele kombinacije sa sirom i jagodama... u salati... mmmm...


Grčka salata, fantastikus, ima sve što obožavam!

debeli je napisao/la: ›
E a zna li neko zasto se zove šunka od soje, medaljoni od soje, sir od soje, a ne soja s okusom šunke, ili soja sa okusom sira.


Da, zbilja, možda izrežu u oblik šunke, ili medaljona, ili šnite sira, pa se svi prave da je kobajage Smile
A i one spring roles: i to ti je neko vegetarijanstvo!

Leteci mungos je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: › Zato je ipak najbolji recept: što god bilo na stolu, samo umjereno.
Ovo vrijedi za svu hranu, ali ne vrijedi ako je servirana neka dobra riba... ;-)


Ja sam kreten: mislila sam da se o pravoj ribi radi... Smile Smuđ Orly možda, a ti tako...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2006. 18:16 
Naslov: Question 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi su stvoreni da prozdiru sve na ovoj kugli zemaljskoj.
Tako od nama uobicajene prehrane kao sto je npr. puretina, piletina i nekakve biljcice pa sve do onih, nama ekstremnijih slucajeva u istocnjackoj kulturi, kao sto su psi, stakori, te razno-razni kukci.

Pa tako i u ovu raspravu o prehrani mozemo ukljuciti i nase omiljene politicare koji, naime jedu govna. No o tom nekom drugom zgodom.

Kako stoji, covjek je svejed. Nama su za zivot potrebni vitamini iz biljaka, ali i bjelancevine i ostale fore koje nalazimo samo u mesu. Znaci da ni vegetarijanstvo nije potpuno zdravo (premda im neki recepti uopce nisu losi, stovise odlicni su), te bi ljudi koji ne jedu meso morali uzimati nekakve dodatke prehrani ako bas ne zele gnjaviti odrezak.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: