Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Meso i/ili biljke, to su para dva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da, ima i ona fora o ljudima krvnih grupa koje su različitog intenziteta sklonosti prema vegetarijanstvu... Ne znam jeste čuli za to, ali navodno da (bubam sad koja!) krvna grupa B uopće ne osjeća potrebu za mesom, recimo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliko puta je spomenuta grčka salata da sam opet gladna...onaj fini sir...
osim što masline izbacim, odnosno udijelim prisutnima.
Zapravo u zadnje vrijeme kada smo negdje vani na klopi naručujem salate.

Lijepo je Mungos napisao da se osjeća gladno i tužno kad ne pojede malo mesa, imam takvih ptičica u obitelji.

Posudila sam jednom u knjižnici tu knjigu o prehrani prema krvnim grupama, ali to meni sve bilo nešto bez veze i dosadno, pa ne znam ni za sebe što je pisalo.
Ako netko zna što je potrebno za A+, neka objavi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir možeš kupiti u Ipercoopu po količini, ako je prava grčka salata, onda je feta sir. Jako dobar, slan i suh.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2006. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aj mozda ispadnem glup, al nema veze....Kakva je to salata i moze li recept???

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd na onoj temi: šta ste kuhali danas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najjače mi je kad tako neke obitelji vegeterijanaca ili vegana šopaju svoju djecu odmalena takvom hranom, a ne daju im mesa. Ili jaja i mlijeka (hellooo? kalcij?).
Ne shvaćaju da su to djeca u razvoju.
A još su mi bolji oni što pse i mačke hrane na veganski... Ono: dođi peso, evo ti kost od sojine šunke... Hahaha... Very Happy

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Sir možeš kupiti u Ipercoopu po količini, ako je prava grčka salata, onda je feta sir. Jako dobar, slan i suh.


nije baš feta, ali ima sličan okus, feta je mekša.
nedavno sam bila u Makedoniji pa smo prokrijumčarili i malo tog sira.
najbolju grčku salatu sam papala u Njemi u jednom grčkom restoranu. bilo je svega - obložiš ćasu zelenom salatom i onda nabacaš sve sezonsko povrće plus sir u kockicama. masline. začini po želji. ovdje npr. ne stavljaju grah, a tamo jesu..... ne možeš pogriješiti.
slična je šopska salata, ali drugačije naribaju sir i nema maslina.

p.s.
ajmo sad off topic SALATE

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2006. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim salate kojima je osnova tijesto, tuna, majoneza, krastavci, kukuruz. A onda idu varijacije na temu! Mljac...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 0:29 
Naslov: Question 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vegetarijanska prehrana ne mora nužno biti niti zdravija niti nezdravija od "obične" prehrane. Užasno me živcira kada se to sve trpa u isti koš. Ima "mesojeda" (kako su smiješni ti nazivi Confused ) koji se hrane "zdravo" i onih koji se hrane "nezdravo". Ista je stvar i s vegetarijancima.

Danas je dijetetika, kao znanost, napredovala dovoljno kako bi osigurala i vegetarijancima sve što je potrebno za uravnoteženu prehranu. Tu zaista nema potrebe za raspravom.

A sad, što se tiče cijene pojedinih proizvoda... to je druga stvar. Ali, ja sam se spremna odreći nekih stvari radi svoga uvjerenja, tako da s tim nemam problema.

E, sad, kad smo do uvjerenja došli.. Treba shvatiti zbog čega pojedina osoba izabire vegetarijanstvo kao način prehrane. U mom je slučaju presudna bila neopisiva ljubav prema životinjama. Svim životinjama, uključujući dakle i one koje mnogi nazivaju "odvratnima". Ne postoji životinja na svijetu koju bih mogla pojesti. Naravno, nisam od rođenja vegetarijanac, i jako dobro znam koliko fiiiinih mesnih proizvoda ima Wink ali ja jednostavno ne mogu niti želim jesti bilo što što je ikada hodalo, letjelo, puzalo...

To je moj stav i moja stvar, ne govorim to na sve strane i ne namećem svojoj okolini svoje stavove kao jedine ispravne. Ponavljam, smatram da je to stvar osobnog izbora. Ipak, ja često dobivam prigovore na taj račun, pojedinci me čak smatraju "nenormalnom" jer se meso jednostavno jede. Ok, neka, ali ja ne želim. Eto, u tome je stvar. Pitam se zašto ljudi osjećaju tu potrebu biti uvijek u pravu i druge uvjeriti u isto.

Naravno, svjesna sam i koliko takvih vegetarijanaca i vegana ima i to me jednako tako zamara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Najjače mi je kad tako neke obitelji vegeterijanaca ili vegana šopaju svoju djecu odmalena takvom hranom, a ne daju im mesa. Ili jaja i mlijeka (hellooo? kalcij?).
Ne shvaćaju da su to djeca u razvoju.
A još su mi bolji oni što pse i mačke hrane na veganski... Ono: dođi peso, evo ti kost od sojine šunke... Hahaha... Very Happy



E, sad, što se tiče hranjenja djece na taj način... mnogi imaju predrasude prema tome... ali takvo razmišljanje je djelomično netočno. Djelomično, kažem, jer ne možeš dobiti dijete pa ga bez veze trpat jednoličnom hranom nenadoknađujući tvari koje mu nedostaju za rast i razvoj.

Jedan naš kućni prijatelj je iz druge generacije vegana u njegovoj obitelji. Dakle, već dvije generacije djece iz te obitelji nikada nisu kušali kravlje ili kozje mlijeko, a o mesu da ne govorim. I svi su potpuno zdravi i, na primjeru njegova sina, usuđujem se reći, čak su zavidno razvijeni Embarassed

Isplanirati i financirati takvu prehranu je vrlo zahtjevno i komplicirano... ali je moguće, u to nema potrebe sumnjati jer nije dokazano da je ijedan čovjek koji je od rođenja vegan zbog toga bio oštećen. Naravno da se dogodi da budu bolesni, kao i svi drugi, ali kriviti za to prehranu bilo bi jednako uspoređivati situaciju s prometnom nesrećom, ono, pa- bio je vegan.


Što se tiče kućnih ljubimaca, tu se i ja potpuno slažem s tobom. Za njih ionako nije dobro da jedu ostatke od našeg ručka. Postoji hrana koja je napravljena posebno za njih, tako da, ako se nekome gadi recimo pripremati meso, ima gotove proizvode.

Mislim, ne mogu zamisliti da uspijem natjerati svog proždrljivca da pojede mrkvu... Laughing zauvijek bi me zamrzio da ga s tim pokusam natrpat. Ne znam, mislim da su to stvarno gluposti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Sir možeš kupiti u Ipercoopu po količini, ako je prava grčka salata, onda je feta sir. Jako dobar, slan i suh.


nije baš feta, ali ima sličan okus, feta je mekša.
nedavno sam bila u Makedoniji pa smo prokrijumčarili i malo tog sira.
najbolju grčku salatu sam papala u Njemi u jednom grčkom restoranu. bilo je svega - obložiš ćasu zelenom salatom i onda nabacaš sve sezonsko povrće plus sir u kockicama. masline. začini po želji. ovdje npr. ne stavljaju grah, a tamo jesu..... ne možeš pogriješiti.
slična je šopska salata, ali drugačije naribaju sir i nema maslina.

p.s.
ajmo sad off topic SALATE
tonya je napisao/la: ›
Volim salate kojima je osnova tijesto, tuna, majoneza, krastavci, kukuruz. A onda idu varijacije na temu! Mljac...


Ajd ovu raspravu nastavite na topicu što ste fino kuhali(jeli!) danas... Bila bih zahvalna na nekim receptima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2006. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E samo da vas podsjetim da ima jedna životinja koja ima probavni trakt, a i većinu unutarnjih organa vrlo sličnih po građi i funkciji ljudskima. Ona je u biti mesožder, no u nedostatku mesine energiju nadoknađuje biljnom krmom, posebice u graviditetu. Pošto ju je čovjek djelomično pripitomio, tako joj je malkice promjenio i hranidbene navike. Pa ona ponekad pojede i malog glodavca, pa onda mi dobijemo trihinelicu. Pogađate kojoj smo mi životinji anatomski jako slični,???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2006. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
E, sad, kad smo do uvjerenja došli.. Treba shvatiti zbog čega pojedina osoba izabire vegetarijanstvo kao način prehrane. U mom je slučaju presudna bila neopisiva ljubav prema životinjama.


Vidiš, i za moje je nevegetarijanstvo presudna bila neopisiva ljubav prema životinjama! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2006. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja kuma je vegetarijanka, kad kumovi kazu da dolaze moja žena nosi sve cvijeće na balkon. Mislim nikad ne znaš, jednom smo mi spremali mezu kad ono mi sa pladnjem a na filadendronu fale tri lista. Ok kao nist nije bilo mi je ponudimo sa kulenom koji izgleda ko soja, ona nece kaze nije gladna. Hmmm siguran sam da je smazala filadendron, jos je pitala za peltzere. Tako drustvo pazite se tih vegana i vegeta jer pojest će nam šume, a i ovi iz Unikoma se žale da im neko paljetkuje cvijetnjake.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivi su mi ovi podhebi na račun vegetarijanaca... Pitam se samo osjećaju li pojedinci "mesojedi" neku vrst krivnje? Možda imaju potrebu da se brane pa to sve komentiraju s podsmjehom.
Time druge valjda uvjeravaju kako su šaljivdžije, a sebe kako su pošteni... Nepotrebno, ljudi, napadate. Vaša stvar ako ćete jesti meso. Naša stvar ako nećemo. Nije to neka velika filozofija, svatko prosječan može shvatiti da se ljudi razlikuju u razmišljanjima i imaju drukčije vrijednosti u životu. Toliko o tome.

DonQuijote, istinu veliš Laughing Svakoga vode drukčiji porivi... postoje različite vrste ljubavi Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: