Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KEFIR gljivica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 15:06 
Naslov: Idea KEFIR gljivica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon sam se domogla kefir gljivice koju pokusavam nabaviti vec jako dugo i nije mi uspijevalo. Za one koji ne znaju, to je malena gljivica, nalik je cvijetaci, stavlja se u mlijeko i drzi na sobnoj temperaturi. Nakon par dana ona oko sebe stvara ukusan i vrlo zdrav kefir koji se pije. Kako? Jednostavno uzmete teglicu za mlijekom i gljivicom i njezno procijedite kroz PLASTICNO cijedilo. Gljivica ne smije doci u dodir sa metalom, tako da se upotrebljava plastika odnosno drvene zlice. Tako pripremljen kefir ohladite i konzumirate. Gljivica se opere pod mlazom hladne vode i stavlja u opranu i cistu posudu, sa novim, svijezim mlijekom. Tako se svakih par dana dobiva nova doza kefira. Sa vremenom ce gljivica narasti, a odvaja se jednostavno poput cvijetace. Steta je baciti ju naravno, tako da je uvijek lijepo ju pokloniti nekome tko ju zeli.

Osim ove gljivice postoji i tzv. kombusa koja se pravi u kombinaciji sa cajem, no meni je kefir ukusniji. Znam da je vrlo zdrava i da ne samo da cisti organizam i krv, vec ima i ulogu probiotika, tako da je njeno koristenje super.

Mozda netko nesto jos zna o ovoj gljivici?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta je kefir?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kugla prosetaj do nekoh shoping centra i na policama sa mljecnim proizvodima potrazi posudu gdje pise KEFIR, kupi i probaj Smile)))))))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pop-ap-teta je napisao/la: ›
Mozda netko nesto jos zna o ovoj gljivici?
Ja znam o onim gljivicama što se stružu između nožnih prstiju, al nikako mi nije uspilo od njih napraviti kvalitetni kefir....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2009. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pop-ap-teta je napisao/la: ›
Napokon sam se domogla kefir gljivice koju pokusavam nabaviti vec jako dugo i nije mi uspijevalo. Za one koji ne znaju, to je malena gljivica, nalik je cvijetaci, stavlja se u mlijeko i drzi na sobnoj temperaturi. Nakon par dana ona oko sebe stvara ukusan i vrlo zdrav kefir koji se pije. Kako? Jednostavno uzmete teglicu za mlijekom i gljivicom i njezno procijedite kroz PLASTICNO cijedilo. Gljivica ne smije doci u dodir sa metalom, tako da se upotrebljava plastika odnosno drvene zlice. Tako pripremljen kefir ohladite i konzumirate. Gljivica se opere pod mlazom hladne vode i stavlja u opranu i cistu posudu, sa novim, svijezim mlijekom. Tako se svakih par dana dobiva nova doza kefira. Sa vremenom ce gljivica narasti, a odvaja se jednostavno poput cvijetace. Steta je baciti ju naravno, tako da je uvijek lijepo ju pokloniti nekome tko ju zeli.

Osim ove gljivice postoji i tzv. kombusa koja se pravi u kombinaciji sa cajem, no meni je kefir ukusniji. Znam da je vrlo zdrava i da ne samo da cisti organizam i krv, vec ima i ulogu probiotika, tako da je njeno koristenje super.

Mozda netko nesto jos zna o ovoj gljivici?


Ne znam ništa više od tebe, baka ju je imala prije par godina, kefir je zaista više nego dobar. Gdje si nabavila gljivicu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2009. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preko jednog foruma sam nasla od jedne cure koja mi je donjela kada je njena narasla. stvarno sam joj zahvalna. dugo sam ju trazila i evo danas smo dobili prvi kefir za koji su se razgrabili ukucani, a bilo ga je toliko da svi po malo probaju Smile)))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 7:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel' ima netko one gljivice, slične kefir gjivicama, od kojih se dobije sok. drže se u vodi, nepravilnog su oblika i relativno prozirne??

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da mislis na tzv. KRISTALE. ima i ta vrsta, no ja ju nisam imala.... ili mislis na kombusu koja se koristi u caju. kako god bilo, lijepo bi bilo da nas se vise javi koji volimo recimo ovakve stvar, imaju iskustva i doticaje sa nekim stvarima koje nisu svakidasnje kod nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2010. 7:39 
Naslov:  Re: KEFIR gljivica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@pop-ap-teta: imas jos tu kefirnu kulturu, olitiga kefir-gljivu? ja sam naime u potrazi za njom Wink pa ako si voljna dati mi komadic svoje?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tdoktorica
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 7:43 
Naslov:  Re: KEFIR gljivica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › @pop-ap-teta: imas jos tu kefirnu kulturu, olitiga kefir-gljivu? ja sam naime u potrazi za njom Wink pa ako si voljna dati mi komadic svoje?


Link na oglas u kojem se poklanja kefir gllivica:
http://www.njuskalo.hr/poklanjam/kefir-glijivice-oglas-1332456
Vi plaćate samo poštarinu.

Lijep pozdrav!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, baš nedavno i ja nabaviLa. Zovu ju Tibentanska gLjiva! Svakih 17 dana se udvostruči pa se može dati nekome.. ja ću cijeLoj rodbini xD

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 16:06 
Naslov:  Re: KEFIR gljivica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tdoktorica je napisao/la (Pogledaj post): › Link na oglas u kojem se poklanja kefir gllivica:
http://www.njuskalo.hr/poklanjam/kefir-glijivice-oglas-1332456


hvala za info! ja sam vec izgubila nadu da cu doci do kefir-gljive Smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2010. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da moja stara pravi neke tibetanske... isti postupak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na zalost ja sam svoju izgubila, tj. radi moje odsutnusti nije vise na zivotu ostala kasnije Smile)))) iako bi rado nabavila nanovo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
operaTon
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2010. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naišao sam na ova vaša iskustva sa Kefir gljivicama pa se evo registrirah da bi vam ponudio moju kristal gljivicu od koje u vodi sa šećerom i suhim voćem dobivam odlično osvježavajuće piće kojeg konzumira cijela obitelj i mnogi prijatelji kojima sam je proslijedio. U velikoj staklenici radim količinu od 4 litre i svaki treći dan imam pola sata posla. Pretačem piće u boce od litre dodajem novu vodu, šećer, grožđane suhvice (rozine) i limun. nažalost u zadnje vrijeme nemam kome dati gljivice koje se namnože najmanje za trećinu tako da je nažalost bacam. Evo ako nekome treba ako je netko želi ja sam u Zagrebu i rado ču mu pokloniti ove gljivice za piće koje je u našoj kući zamijenilo sve sokove a trošilo se toga mnogo i uvijek sam se grozio svega što u njima ima (kemije). Zdravstveno smo sigurno profitirali ali smo i dosta kuna uštedjeli što u ovoj našoj situaciji ne smijemo zanemariti.
lijepi pozdrav svima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: