Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Psi i vlasnici u šetnji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 10:37 
Naslov:  Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otvaram ovu temu s nadom da će se razmjenom iskustava pomoći vlasnicima pasa koji su svakodnevno u šetnji sa svojim ljubimcima.
Mogu se navesti i ugodni i neugodni doživljaji,otkriti mjesta gdje se psi mogu slobodno istrčati,itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 11:32 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja do sada nisam imala nikakih negativnih iskustava na pampasu, dole kod konjičkog. većina pasa je bez povoca, drava je blizu i nikakvih prigovora nije bilo Cool

također onaj park ispred bolnice...al tamo sam vidlila samo male pse puštene, jer je jako blizu dječje igralište

i u retfali, kada se pređe pruga ima velikooooo polje i psi uživaju tamo Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2009. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..imam dva retrivera....s njima idem po svugdje....kod mene u selu ili po promenadi....sami nose svoj povodac....
...jednom sam samo imao problema kada je neki lik sa stafordom išao..i to bez uzice....umalo su se zakačili....
....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poželjno je napisati i dobra i negativna iskustva.
Moje današnje ranojutarnje je bilo negativno.Gospođa je šetala sa odraslim mužjakom rotweilera,normalno odvezanim i veoma udaljenim od nje.Krenuo je prema jednom čovjeku koji se uplašio i zamolio gospođu da ga zaveže,što je i učinila.Nekoliko metara dalje ga je opet odvezala.Sve se događa na promenadi i pješačkom mostu.
Trenirao sam sa svojim mužjakom AST i nisam se smio približiti odvezanom psu.
Kada ga je zavezala,na odlasku sa pješačkog mosta,pitao sam je zašto je cijelo vrijeme odvezan,odgovor je bio da se njen pas mora istrčati.Komentar suvišan.
Postavlja se pitanje,što da je netko sa malim psom bio na dohvat njenom psu,što onda?
Već su legendarne tvrdnje tipa "Neće ništa".

Pozdrav svim savjesnim vlasnicima pasa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno ja se uzasno bojim velikih i krvolocnih psina. to kao prvo. svatko voli svog ljubimca no kao sto bizo kaze ove legedarne tvrdnje mi idu na izvijesnu stvar. ja se jednostavno bojim i tu nema pomoci.

mi imamo maleno psetance, mijesanku, a kako imamo 3 djece ucimo ju da bude miroljubiva i dobra, u setnji ju ne pustamo sa povodca, upravo zato sto se uvijek bojimo ovih gore spomenutih GOSPODJA, koje setaju svoje ajkule bez nadzora, brnjica i povodca. kako uvijek setamo sa djecom, ne zelimo da nam se za psetance zaljepi neki krvolocni đukac, pa da stradamo skupa sa klincima, jer vlasnici obicno su arogantni, neodgojeni i blesavi (naravno da nisu svi, ali ogroman pas obicno ima vlasnika koji je faca jer ima takvog psa).

ma iskreno ne zanima me ni sto je trava sva zasrana i sto se setaju svuda kerovi, koliko me zivcira sto neki stvarno neodgovorno postupaju pustajuci svoje AJKULE kak ih ja zovem bez nadzora. jer na govno stanes , opsujes i obrises u travu, al kad vidim da je ajkula napala neduzno djete, osobu na ulici, zgrozim se.

i kao sto b gore kaze , pozdrav svim savjesnim vlasnicima pasa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma promenada je katastrofa što se tiče šetnje.
ja sam za pravilo "ili će svi psi biti bez povoca, ili će svi biti svezani". smatram da na tim "prometnim" mjestima niti jedan pas ne bi trebao biti bez povoca.

ja sam tamo imala okršaj s nekom babom koja je jazavčara vodila bez povoca. ja idem prema mostu, a ona meni viče jel moj pas mužjak? ja reko je, a ona meni viče držte ga dobro moj ne voli mužjake!!
a moj na povocu skroz uz nogu ( s tim da je to psić od 4 kile Razz ) i stao taj jazavčar režit i krenio prema mom, da bi se baba sjetila potrčat i onda se stala derat na njega. ja ostala paf!

pa šta ga puštaš ak je agresivan i ak ga ne moš kontrolirat! čula me dobro ta baba, da bi na kraju sam rekla pa on je mali!?!?!

i eto...to je OPASAN pas sa budalom od vlasnice!

nije problem meni ako vidim nekog velikog i "opasnog" psa bez povoca ako je vlasnik u blizini jer si uvijek mislim u glavi, pa ako ga je pustio onda je dobar...najveći je problem s tim babama koje svakake neodgojene pse puštaju i onda nekome sole pamet šta svog divljaka pušta! a večinom ti mali psi uzroku probleme jer se boje velikih ( što je i razumljivo ) al ako već znaš da je takav što ga puštaš bez kontrole!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivana,slažem se s tobom.
E sada,psihologija "babe" sa jazom je ovakva:
a)ona je sa odvezanim jazom,ti sa malim psom od 4 kg koji je na povocu,u ovom slučaju normalno da je ona u pravu i da ti trebaš podići svoga psa zato što bi njen jazo naudio tvom psu zato što je ,na nesreću mužjak.

b)ona sa odvezanom jazom,ja sa američkim stafordskim terijerom na povocu,i u ovom slučaju normalno da je ona u pravu i ja se moram skloniti,jer sada moj pas može nauditi njenom odvezanom psu jer je jači iako je zavezan,pa ako jazo doleti režući moj ga treba pomaziti i kupiti mu neku pseću poslasticu,mislim...

Znači,dok god se ovakve spodobe sa dvostrukim mjerilima šeću i sprovode svoju interpretaciju odnosa pas-pas i ponašanja pasa i vlasnika na javnom mjestu ,dolaziti će do problema.

Potrebno je samo malo pristojnosti i saznanja da nismo sami na ovom svijetu,da bude šetnja ugodno druženje.

Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2009. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo je napisao/la (Pogledaj post): ›
...jer sada moj pas može nauditi njenom odvezanom psu jer je jači iako je zavezan,pa ako jazo doleti režući moj ga treba pomaziti i kupiti mu neku pseću poslasticu,mislim...


Ja vjerujem da ti kao legalist svom psu stavljas i brnjicu, tako da ne postoji opasnost da ce priklati jazavcara, pekinezera, maltezera ...

zasto stalno forsiras da je pas pas ? kad nije !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Bizo je napisao/la (Pogledaj post): ›
...jer sada moj pas može nauditi njenom odvezanom psu jer je jači iako je zavezan,pa ako jazo doleti režući moj ga treba pomaziti i kupiti mu neku pseću poslasticu,mislim...


Ja vjerujem da ti kao legalist svom psu stavljas i brnjicu, tako da ne postoji opasnost da ce priklati jazavcara, pekinezera, maltezera ...

zasto stalno forsiras da je pas pas ? kad nije !


Vraćamo se na početak,ne postoji opasnost da će,kako ti kažeš"priklat" ,jer ukoliko su ti psi na povocu,normalno da ne postoji opasnost.
Kako koristiš termin "priklati",jasan i nedvojben je tvoj stav.
Pas je pas,ali vlasnik nije vlasnik.Moji psi su psi izložbene kvalitete,puno vremena smo na izložbama,znači imaju i neku socijalizaciju.
Što se tiče zaštitne korpe,dok god psi svakojakih vrsta,šetaju bez povoca,ne namjeravam stavljati istu.
Kada svijest vlasnika bude na normalnoj razini,kada se ne budu smijali kada netko skuplja izmet za svojim psom,kad budu bili psi na povocima,onda ću staviti zaštitnu korpu kada za to bude potrebe.

Pozdrav

P.S.Kada budeš htio razbiti predrasude i upoznati ovu pasminu,javi se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 19:33 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedne slikice za tebe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi tjeraju svoje, svatko je za sebe u pravu Smile to je sasvim normalno, no ja se i dalje smrtno boji ogromnih i krvolocnih pasmina. ne znam zasto, ali jednostavno i na slici se najezim, iako bih voljela da nije tako, jer znam da zivotinje osjete nas strah. no ja i kad sam u zoo vrtu, lijepo prodjem pored lavova Smile onako tiho, ubrzanim korakom i total na drugoj strani stazice Smile)))

i naravno nije stvar u zivotinjama, vec u ljudima koji ih odgajaju i drze. vlasnici su odgovorni za njih kao i roditelji za svoju djecu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 15:27; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2009. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Bizo, ja mislim da si ti bio svjestan koju pasminu uzimas, i da si bio svjestan da ce on morati biti na povodcu, tako da ja zaista ne vidim razloga tvojoj ljutnji sto netko nije zavezao maltezera ili yorkija.

Kad ljudi budu vodili svoje zamorce ili miseve u setnju, ja cu onda zavezati mog yorkija jer on ce predstavljati opasnost za nekoga ovako ne vidim nikakvog razloga za to da bude zavezan. A i vjeruj mi ... puno je lakse pokupiti njegovo malo govance Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja vjerujem da ti kao legalist svom psu stavljas i brnjicu, tako da ne postoji opasnost da ce priklati jazavcara, pekinezera, maltezera ...
zasto stalno forsiras da je pas pas ? kad nije !


ja ne znam si ti skonto ali mi o tome ovdje i raspravljamo!

ukoliko je njegov pas agresivan on bi bio neodgovoran kada mu ne bi stavio brnjicu. nažalost ima takih budala koji potiču agresivnost i ne stavljaju brnjice i baš zbog tih ljudi su oni svrstani u opasne pse.

i naravno da postoji opasnost da će njegov pas "priklat" maltezera ako neka baba pusti histeričnog maltezera da bez kontrole trči okolo i laje na sve što se kreće.o ovome upravo raspravljamo.
ak je pas agresivan tak je svejedno jel on pudlica ili doberman. agresivan doberman je u večini slučajeva na povocu, dok se iste te pudlice šepure po promenadi i napadaju pse koje su na povocu ( meni se osobno x puta desilo, a vlasnici samo viču "neće on ništa, on samo laje"...ok on samo laje...al šta moj pas zna jel on SAMO laje ili će me napast...moj isprdak od psa me uvijek brani, a mogu samo zamisliti kako bi se jedan "opasan pas" ponio...e taj bi do krvi branio svog vlasnika i tko bi bio kriv? pa naravno opasan pas koji je "iz čista mira" rastrgao pudlicu)

ne budite smiješni ljudi. ovdje se vlasnici "opasnih pasimna" žele obraniti od budala koje kupuju krvoločne pse od preprodavača i pojma nemaju ništa o socijalizaciji pasa, te je pas često u dvorištu na lancu...što onda očekivati od psa koji jednom u godinu dana ide u šetnju?


Zadnja promjena: ivana_novoselnik; 12.06.2009. 21:36; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_novoselnik
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › @Bizo, ja mislim da si ti bio svjestan koju pasminu uzimas, i da si bio svjestan da ce on morati biti na povodcu, tako da ja zaista ne vidim razloga tvojoj ljutnji sto netko nije zavezao maltezera ili yorkija.

Kad ljudi budu vodili svoje zamorce ili miseve u setnju, ja cu onda zavezati mog yorkija jer on ce predstavljati opasnost za nekoga ovako ne vidim nikakvog razloga za to da bude zavezan. A i vjeruj mi ... puno je lakse pokupiti njegovo malo govance Smile


ako je tvoj yorki socijaliziran onda ne vidim problem, ovdje raspravljamo o malim psima koji su bez povoca a pokazuju agresiju prema drugim psima!

no svejedno...ja sam za to da se u tim "prometnim zonama" svi psi vežu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: