Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Nova kadrovska politika"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2009. 23:10 
Naslov:  "Nova kadrovska politika"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izdvojeno iz Grad ostao bez logotipa i novca za novi natječaj!


Istina - nisam direktno involvirana u ovo, ali ko za vraga otvorim topike da vidim što je bilo preko vikenda...
Tema nedovršenog brendiranja grada je o.k. – treba raspravljati o stvarima i manje- više mi se čini uobičajena. U taj dio ne ulazim. Manje-više korektna rasprava.
Zanimljiva mi je ona dimenzija rasprave koja je u kontekstu najavljenih čistki nove vlasti. Zašto sam to pomislila? Na stranu to što je povod rasprave članak iz Glasa, na stranu to što je prva rečenica novog gradonačelnika bila u vezi mandata gradskih kadrova…Nešto drugo mi zapelo za oko: netko nije izdržao a da se ne javi na ovu temu. Lik „nova generacija“ ne bi bio nimalo sporan u ovoj raspravi da nije napisao jednu rečenicu:
nova generacija je napisao/la: ›
Iskreno se nadam da će Trdin i Nikolina svoje znanje iskustvo i sposobnost iskoristiti na nekom drugom radnom mjestu, da će ih privatnici željeti platiti, jer ja više ne želim, a ja im danas dajem plaću.

E, sad: budući da su oni prvi gradonačelnički mačići barem na forumu jako loše ocijenjeni – kontam kako je ovo fino osmišljen način da se stavi na svojevrsnu oglasnu ploču grada i ova tema samo kako bi se izazvalo kritiziranje projekta i time otvorio put novom kadroviranju u gradskoj upravi. Ne može se to izvesti bez povoda, a povod se ovako izazove… Tko je nova generacija? Odgovor: novi poslodavac u gradskoj upravi koji izriče prilično javnu prijetnju nekolicini zaposlenika koji tamo rade od tko-zna-kad. Izračunao je cijenu projekta/godišnje, ali neke od nas zanima i da li ta brojka premašuje cijenu koštanja drugih projekata , na pr. OPG-a (s uračunatim penalima u slučaju raskidanja menadžerskog ugovora s kumom)? Koliko ja znam OPG ne radi još uvijek ništa, dosta dugo mu se tražio smisao, a brendiranje samo nije još završeno i može se nastaviti i dovršiti. Dakle, baš me zanima usporedba. Jer i ja sam građanin grada – ako ćemo tako i zanima me čemu prijetnje, kad već i ja svojim dijelom prihoda ulijevam pomalo u taj proračun. Eto prilike svima koji se kriju iza nickova i koalicija s jačim bracom – neka objasne na oglasnoj ploči Osijeka vrijedi li matematika uvijek jednako ili ipak odmjeravamo snage grada kamenom s ramena?


Sharon, molimo Vas da ubuduće u slučaju skretanje s izvorne teme otvorite novu, navodeći link i citirajući tekst (iz izvorne teme) na koji se pozivate.

Hvala.

Deus ex Machina,
moderator foruma portala Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E Sharon, misli da tvoj strah o novoj kadrovskoj politici nije opravdan. Prvo Trdin i Svalina nisu dužnosnici nego službenici. Na njihov posao se odnosi zakon o državnim službenicima tako da su zaštićeni. Oni nisu dio politike, Trdin je tamo radio mnogo prije Đapića. Isto tako o njihovoj učinkovitosti može odlučiti samo njihov šef, pa tko to bio danas. Njihov šef je odgovoran za propadanje tog projekta a ne oni, lako se utvrdi tko je odgovoran za neučinkovitost i loše obavljeni posao. Za svaki projekt u državnoj upravi, županijskoj ili gradskoj postoji piramida odgovornosti, malo može službenik promijeniti, on radi kako mu pročelnik ili član poglavarstva naredi.
Tako da tvoje predpostavke da se iza ovih komentare krije revanšizam ili čišćenje nepodobnih kadrova mislim da ne stoje. Službenik nije u mogućnosti ni birati tko će sjediti u ocjenjivačkom odboru nego politika. Tako je bilo i sa onim ruglom na trgu, njih je birao Papić i Đapić sigurno. Samo su ih prešli pa odabrali stepenice, manje zlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2009. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista nisam imala namjeru sudjelovati u ovome, stvarno me se ne tiče - ali lik je izgovorio javnu prijetnju, pa ne moš a da ne vidiš... I ja sam rekla da su ti ljudi tamo odavno; ovo je očito prva garnitura koja im prijeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 11:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji utjecaj?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: