Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom na sveopću apatiju studentske populacije u Osijeku, podržavam prosvjed, ali u mnogo stvari se ne slažem. Upisala sam studij sa plaćanjem i svejedno smatram da je nemoguće i nenormalno da se studiranje ne plaća. Svojim radom i zalaganjem iskoristila sam mogućnost neplaćanja zbog dobrog prosjeka ocjena. Ne smatram se ultra pametnom i sposobnom, stoga - može se.
Pametnije je boriti se za kvalitetu školovanja, koja bi se prije svega trebala odnositi na praksu koja je minorna (točnije nema je) na većini fakulteta.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se mene tiče po mom bi trebalo biti 60:40,znači ovi 60% nek plaća a oni 40 (koji naravno to zaslužuju) besple i to je to

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › S obzirom na sveopću apatiju studentske populacije u Osijeku, podržavam prosvjed, ali u mnogo stvari se ne slažem. Upisala sam studij sa plaćanjem i svejedno smatram da je nemoguće i nenormalno da se studiranje ne plaća. Svojim radom i zalaganjem iskoristila sam mogućnost neplaćanja zbog dobrog prosjeka ocjena. Ne smatram se ultra pametnom i sposobnom, stoga - može se.
Pametnije je boriti se za kvalitetu školovanja, koja bi se prije svega trebala odnositi na praksu koja je minorna (točnije nema je) na većini fakulteta.


...kao što već rekoh prije - thumbs up za prosvjede, imaju svoju svrhu i razlog....no, ti si u pravu što se tiče dobivene kvalitete studiranja...nažalost, nismo država koja ima prestižne fakultete tipa Harvard, Yale, Oxford, Sorbona....za takve fakultete je OK naplaćivati, kao i za učilišta tipa VERN i ostalih...
...što se cilja tiče, ako uspije nadam se da će biti puno manje zlatne mladeži koja je upisana tek tako da bi dobila onaj čarobni papir na kraju, umjesto da bi stekla znanje, zapravo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Upisala sam studij sa plaćanjem i svejedno smatram da je nemoguće i nenormalno da se studiranje ne plaća.

Vidio bi te dal bi ovako pričala da si imala uvjete za upis a nisi imala novaca za platiti jer ti majka ne radi a otac je na minimalcu od kojeg dobije 300 kuna u bonovima.
Sve pohvale studentima, konačno netko diže svoj glas u ovoj državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Upisala sam studij sa plaćanjem i svejedno smatram da je nemoguće i nenormalno da se studiranje ne plaća.

Vidio bi te dal bi ovako pričala da si imala uvjete za upis a nisi imala novaca za platiti jer ti majka ne radi a otac je na minimalcu od kojeg dobije 300 kuna u bonovima.


Postoji četiri godine srednjoškolskog školovanja gdje možeš skupiti dovoljno bodova za upis i dovoljno znanja za prijemni ispit i za šparanje za barem prvu godinu studiranja. Osim toga, postoji plaćanje školarine u ratama i nabijanje prosjeka iz godine u godinu tako da student ne mora (toliko) plaćati više godine studija. A hrpetina studentskih poslova?

Naravno da ne mislim da su studiranje u Hrvatskoj i uvjeti studiranja ogledni primjer dobrog funkcioniranja sustava, ali smatram da se školujemo vrlo jeftino u odnosu na druge države. I dolazim iz radničke obitelji pa znam o čemu govoriš.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2009. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › S obzirom na sveopću apatiju studentske populacije u Osijeku, podržavam prosvjed, ali u mnogo stvari se ne slažem. Upisala sam studij sa plaćanjem i svejedno smatram da je nemoguće i nenormalno da se studiranje ne plaća. Svojim radom i zalaganjem iskoristila sam mogućnost neplaćanja zbog dobrog prosjeka ocjena. Ne smatram se ultra pametnom i sposobnom, stoga - može se.
Pametnije je boriti se za kvalitetu školovanja, koja bi se prije svega trebala odnositi na praksu koja je minorna (točnije nema je) na većini fakulteta.


apsolutno se ne slazem !

zdravstvo i skolstvo trebaju biti besplatni i trebaju biti na teret drustva.

kvaliteta studiranja se nece nikada popraviti jer bolonja je 10 koraka unazad.

placati bi trebali jedino ponavljaci ... i to samo godinu koju ponavljaju.

nisam jedino za ukidanje placanja magisterija i doktorata, jer smatram da su to prestizne titule koje bi trebale biti rezultat iskustva u poslu, a ne samo nastavak skolovanja, ucenje i polaganja ispita ... ali to se isto tako promjenilo i jedino bi u tom pitanju trebalo pregovarati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
A hrpetina studentskih poslova?


??? mene samo zanima di su ti poslovi?? dodje svjeze isprintan oglas u studensku sluzbu i odma nazovem, a oni meni "mjesto je vec zauzeto". svatko gura svoju djecu, unuke, kume, necake i ostale...
a i ako si te srece da nadjes posao placa ti najcesce kasni i po tri mjeseca.

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lala je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
A hrpetina studentskih poslova?


??? mene samo zanima di su ti poslovi?? dodje svjeze isprintan oglas u studensku sluzbu i odma nazovem, a oni meni "mjesto je vec zauzeto". svatko gura svoju djecu, unuke, kume, necake i ostale...
a i ako si te srece da nadjes posao placa ti najcesce kasni i po tri mjeseca.


Netočno! Nisam poznavala nikoga tko me mogao gurati u super plaćene studentske poslove. Nalazila sam ih sama na internetu i u STUCU, i mogu reći da sam fino zarađivala.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › nisam jedino za ukidanje placanja magisterija i doktorata, jer smatram da su to prestizne titule koje bi trebale biti rezultat iskustva u poslu, a ne samo nastavak skolovanja, ucenje i polaganja ispita ...
Svasta! Trenutna situacija je dijametralno suprotna, a placaju se. Magisterij i doktorat su postale titule ciji je najvazniji parametar - novac.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: › nisam jedino za ukidanje placanja magisterija i doktorata, jer smatram da su to prestizne titule koje bi trebale biti rezultat iskustva u poslu, a ne samo nastavak skolovanja, ucenje i polaganja ispita ...
Svasta! Trenutna situacija je dijametralno suprotna, a placaju se. Magisterij i doktorat su postale titule ciji je najvazniji parametar - novac.


Upravo to. I kakve veze ima iskustvo u poslu sa plaćanjem magisterija.?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: › nisam jedino za ukidanje placanja magisterija i doktorata, jer smatram da su to prestizne titule koje bi trebale biti rezultat iskustva u poslu, a ne samo nastavak skolovanja, ucenje i polaganja ispita ...
Svasta! Trenutna situacija je dijametralno suprotna, a placaju se. Magisterij i doktorat su postale titule ciji je najvazniji parametar - novac.


istina. imam primjer u svojoj obitleji.
htjela je nastavit dalje skolovanje i usavrsavanje do doktorata, ali nije bilo para. sad se zaposlila kao dipl. ing. i skuplja pare, pa da si za nekih 5-10 godina moze platit doktorat

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2009. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: › nisam jedino za ukidanje placanja magisterija i doktorata, jer smatram da su to prestizne titule koje bi trebale biti rezultat iskustva u poslu, a ne samo nastavak skolovanja, ucenje i polaganja ispita ...
Svasta! Trenutna situacija je dijametralno suprotna, a placaju se. Magisterij i doktorat su postale titule ciji je najvazniji parametar - novac.


netko nekoga ovdje nije razumio ... da, placa se i magisterij i doktorat su titule vezane uz parametar novac, ja se stim slazem i ne vidim po onom sto sam napisao gore da tvrdim drugacije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › neko nekoga ovdje nije razumio ... da, placa se i magisterij i doktorat su titule vezane uz parametar novac, ja se stim slazem i ne vidim po onom sto sam napisao gore da tvrdim drugacije
Pa, bit ce da onda nisi razgovarao s ljudima koji idu ili su isli na neki od programa magisterija na npr. EFOS-u.

Dakle, kad parametar "novac" postaje vrlo vazan, ako ne i najvazniji ili gotovo jedini uvjet - onda se tesko moze govoriti o kvaliteti, radu, iskustvu kao ostalim parametrima. Rekoh, procavrljaj s nekim tko je pohadjao te programe i priupitaj ih koliko su novoga spoznali.

Nazalost, vecina tih programa je obicno pazarenje titualama, cime se u konacnici rusi njihova trzisna vrijednost.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2009. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovi ljudi što smo tu na slikama je nas 30tak koji smo trebali pisati taj kolokvij u 8 ujutro pa je odgođen za tjean dana zbog prosvjeda. nisam vidio nikoga s drugog fakulteta da se pojavi do 9 h kada sam otišao... za kasnie neznam! ima ko neku informaciju?

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2009. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo bilo na TV-u. studenti Rijeke i Osijeka se pridružili prosvjedima. ministar Primorac je sa Bjelišem održao konferenciju za tisak u kojem traži odgovornost prodekana FF-a u Zagrebu. kao i svaka nesposobna kukavica zloupotrijebio je ministarski položaj i krivicu prebacuje na niže instance. Hrvatski Studentski Zbor nema pametnijeg posla nego utvrđivati krivicu prodekana zagrebačkog FF-a zbog toga što je koristio usluge nekadašnjeg glasnogovornika Ivice Račana, Krešimira Macana. dajte si truda i zapitajte predstavnike HSZ o postotku studenata kojeg zastupaju i čije stranačke interese zastupaju. također postavite pitanje ministru o njegovoj odgovornisti jer biti ministar je obična činovnička dužnost koja se treba koristiti za opće dobro, a ne za samopromociju. dakako, opet sam ushićen kao i 05.12, kao i onog dana kad sam daleke 1991. godine uzeo oružje u ruke za obranu Hrvatske. samo naprijed, nemojte se predavati i dati da se prosvjedi razvodne jer to je cilj nesposobnih ljudi koji su trenutno na vlasti.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: