Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijekom će voziti zagrebački otpad tramvaji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 11:54 
Naslov:  Osijekom će voziti zagrebački otpad tramvaji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otvara se nova pruga, bliže se izbori.
Postavlja se pitanje: ima li Osijek dovoljno tramvaja, ili ćemo predizborna obećanja plaćati novim zaduživanjem za kupovinu istih...

Odgovor se mogao čuti na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća.

Vrdoljak je pitao koji će tramvaji voziti novom prugom u Divaltovoj. “Imamo li dovoljno tramvaja? Je li na pomolu investicija kupnje novih tramvaja, koja bi Grad mogla stajati stotine milijuna kuna?”

Anto Đapić: “U posljednjoj smo fazi pregovora da nam Grad Zagreb iznajmi ili na drugi način ustupi tramvaje koje više ne koristi, a u dobrom su stanju. Ne znam hoćemo li ih kupiti, ali neće ići na štetu postojećih linija. Kompletan odgovor sada ne znam."

Malo nelogično da je pruga gotovo pri kraju, a aktualna gradska vlast pojma nema što će tom prugom voziti.


Zadnja promjena: OsijekNepokoreniGrad; 15.04.2009. 12:00; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ustupiti ili prodati ? znači posuditi ili oprati novce c c c

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa zagreb sad ima one nove tramvaje ... i vjerujem da imaju jos dosta starih koji su u voznom stanu, ili koji bi se mogli reparirati kao nasi stari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovi končarevi tramvaji su dobri i njih bi trebali koristiti

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › ovi končarevi tramvaji su dobri i njih bi trebali koristiti


i par puta skuplji od ovih ceskih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je omjer cijene i kvalitete optimalan

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Kompletan odgovor sada ne znam.


To je Đapić kakvog volimo. Rasipaju se milijuni, a čovjek mirne duše potvrdi da nema pojma što će s tom prugom.

_Jimmy_ je napisao/la: ›
mislim da je omjer cijene i kvalitete optimalan


A ja mislim da je novi zagrebački tramvaj jedna od katastrofalnijih investicija u povijesti Zagreba. Naime, opravdanje za milijarde kuna koje su se na nove tramvaje utukle bilo je da će se ti tramaji izvoziti, pa se gradska investicija ima smatrati poticajem gospodarstvu. Ne treba posebno isticati da još nije prodan niti jedan tramvaj izvan Zagreba - nadam se da u nekom mafijaškom dogovoru Osijek neće biti prvi koji će ih kupiti.

Osim toga, samo potpuni kreten gradi prugu i kupuje nove tramvaje (vozili se oni tom prugom ili ne), a da je u isto vrijeme svjestan da će pruga donositi gubitke. Već mi je prilično dosta tih mafijaa i pijanih milijunaša koji rasipaju novce poreznih obveznika. U ovo vrijeme katastrofalne gospodarske stagnacije i nazadovanja normalni se gradovi oštro bore protiv recesije, a kreteni u Osijeku kupuju (stare ili nove) zagrebačke tramvaje, grade pruge koje izazivaju smijeh slučajnih promatrača izvan Osijeka, i postavljaju staze za brzo hodanje.

Jedva čekam da taj tramvaj zaista počne voziti prema Jugu 2. Bit će zanimljivo vidjeti situaciju kojoj tramvaj presijeca državnu cestu (Trpimirovu) na kojoj je konstatno ogroman promet, potom se vuče sredinom ulice i naleće na kružni tok (koji će se, nedaj Bože - ali nažalost vjerojatnost je velika, učestalo pojavljivati u crnoj kronici). I sve to, da bi slučajni umirovljenik sa Juga 2 do bolnice - ili učenik do Tvrđe - putovao sat i pol - čak i sa štapom, ili u kolicima, pješice se brže stiže.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2009. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
pješice se brže stiže.


ili biciklom Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
pa zagreb sad ima one nove tramvaje ... i vjerujem da imaju jos dosta starih koji su u voznom stanu, ili koji bi se mogli reparirati kao nasi stari.

ja sam ipak za soluciju NOVO. zašto bi se vozili u nekom otpadu za koji nitko neće dati nikakve garancije? ovako uzmeš novi pa nek popravljaju ako što zafali...nek se oni rješe svog smeća na drugačiji način

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
pa zagreb sad ima one nove tramvaje ... i vjerujem da imaju jos dosta starih koji su u voznom stanu, ili koji bi se mogli reparirati kao nasi stari.

ja sam ipak za soluciju NOVO. zašto bi se vozili u nekom otpadu za koji nitko neće dati nikakve garancije? ovako uzmeš novi pa nek popravljaju ako što zafali...nek se oni rješe svog smeća na drugačiji način


ne kuzis ... ovi sto sada voze osijekom su tramvaji iz 1968 i 1972 godine. Reparirani su u ceskoj i obnovljeni po znatno povoljnijoj cijeni od cijene ovih novih zagrebackih.

Barem sam tako citao po novinama ... meni su iskreno ovi zg ljepsi ... ali netko je nesto racunao.

A sto se kvalitete tice ... ti stari se obnove i mogu jos dugo dugo voziti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MALENA13
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 17:31 
Naslov:  Re: Osijekom će voziti zagrebački otpad tramvaji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno koliko će često vozit tramvaj divaltovom s obzirom da je samo s jedne strane pruga.hoće li biti jedan tramvaj koji vozi u krug ili?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno mislim da su veći problem u osijeku oni usrani autobusi čiji zvuk para bubnjiće i dam se kladit da im je razina db daleko iznad dopuštene za grad, a ne tramvaji al dobro valjd oni busevi u zg još dobro služe pa kad se isluže lijepo će ih utopit gradu na dravi. zemljo otvori se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ali na autobusnim linijama nemožepš skupljati političke poene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Da ali na autobusnim linijama nemožepš skupljati političke poene.


pa to je to. probali su na busevima na zadnjim izborima kad je bila spika da busevi više neće ić kroz centar AKO GLASATE ZA NAS i kao što se može vidjeti sve su napravili osijek031.com smile užas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
pa zagreb sad ima one nove tramvaje ... i vjerujem da imaju jos dosta starih koji su u voznom stanu, ili koji bi se mogli reparirati kao nasi stari.

ja sam ipak za soluciju NOVO. zašto bi se vozili u nekom otpadu za koji nitko neće dati nikakve garancije? ovako uzmeš novi pa nek popravljaju ako što zafali...nek se oni rješe svog smeća na drugačiji način


ne kuzis ... ovi sto sada voze osijekom su tramvaji iz 1968 i 1972 godine. Reparirani su u ceskoj i obnovljeni po znatno povoljnijoj cijeni od cijene ovih novih zagrebackih.

Barem sam tako citao po novinama ... meni su iskreno ovi zg ljepsi ... ali netko je nesto racunao.

A sto se kvalitete tice ... ti stari se obnove i mogu jos dugo dugo voziti.

ispričavam se na nerazmijevanju...ja bih htio isto imati niskopodne tramvaje a sve u svjetlu broja invalida koji žive i rade u ovom gradu.trebala je proći hrpa godina da na kolodvoru podignu perone da ti ne treba planinarska oprema za uć' u vlak pa si mislim da će isto toliko trebat i dok niskopodni stignu k nama...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: