Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ratne zasluge

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znao sam da će ovo vak završit, a samo sam zamolio dečka da ne izjednačava hrvatske branitelje HOS-a s četnicima....većina vas je mlada, i dao bog da ne doživite ratna razaranja....udrite vi po paint ballu i uživajte.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata, patroniziraj tamo djecici po stranci kad im budes davao instrukcije kako spamati i trollati po Internetu. U medjuvremenu se prestani sepuriti svojim vojevanjem, jer podsjecas na SUBNORovske prdonje koji misle da su citavu pamet svijeta posrkali na mali prst.

Cinjenica je da je HOS paravojnom formacijom smatrala i tadasnja hrvatska vlast i da se HOS morao ili ugasiti, ili svesti pod zapovjednistvo HV-a. Izabralo se ovo drugo, doduse nevoljko i uz ne bas svesrdno odobravanje iz HOS-a.

Cinjenica je i da je HOS bio na teritoriju BiH. Cinjenica je i da je Anto Djapic u to vrijeme imao sliku Ante Pavelica na zidu dnevne sobe.

Cinjenica je da je retorika radikalnih stranaka na teritoriju RH i Srbije apsolutno jednaka.

Dao sam vam argumente, ili predocite protuargumente ili odskakucite u troskocima.

Kad vec pitate tko je gdje bio '91, bilo bi pozeljno da napisite koliko ja svaki mjesec placam vase neoSUBNORovsko ljeskanje na pucini besposlenosti i kakve ste si sve povlastice i mirovine uspjeli iskamciti?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne sjećam se da sam se negdje hvalio bilo čime, rat nije ništa lijepo i krasno, to češ čuti od svakog tko je u njemu bio....idi i ti malo zurit u sunce....možda uhvatiš boju....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 19:19 
Naslov: Bad ! Re: Gordan Matković - nezavisni kandidat za gradonačelnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam u čijem je vlasništvu ovaj portal ili kojoj političkoj opciji spada admin ovoga foruma , ali ovo što radite spada u najsramotnije anale forumskog izražavanja u Hrvatskoj, u 3 dana mi već drugi put brišu profil samo zato što govorim istinu. Nisam nikoga vrijeđao ili prostačio po forumu, ali izgleda nekoga boli istina i ne smije se ništa pozitivno o Đapiću napisati, ja niti sam član HSP niti obožavatelj lika i djela Ante Đapića , samo sam napisao da je Đapić bio najproduktivniji osječki gradonačelnik u zadnjih 20-ak godina, ali izgleda se na ovome forumu ne smije niti imati vlastito mišljenje! SRAMOTA!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba_dgo je napisao/la: ›
samo zato što govorim istinu. Đapić bio najproduktivniji osječki gradonačelnik u zadnjih 20-ak godina


Trebalo bi uvesti i brisanje zbog nebuloza. Tako bi forum zadržao malo ozbiljniji karakter.

Što bi se dogodilo da mladeži svih stranaka dobiju direktivu o uključivanju na forum i maltretiranju ostalih članova i slučajnih čitača?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani domba_dgo,

Konkretno, s korisničkim imenima domba_32 i gogo_osijek ste u istim temama i u više navrata sudjelovali u raspravama na portalu Osijek031.com.

Namjerno korištenje višestrukih korisničkih imena nije dozvoljeno.

Višestruki nickovi, kao i sav sadržaj koji generiraju smatrat će se namjernim spammanjem. Namjerno spammanje se ne tolerira.

P.S. Sramota može biti onoga tko se ovakvim metodama koristi ili nalaže u političke svrhe.


Želimo Vam ugodan boravak na portalu Osijek031.com

Deus ex Machina,
moderator foruma portala Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2009. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Dao sam vam argumente, ili predocite protuargumente ili odskakucite u troskocima.

Da su 91. svi razmišljali kao ti sigurna sam da ti danas ne bi još pisao na portalu 031 što hoćeš.
Pravno gledano, JNA je u to vrijeme bila jedina regularna i legalna vojna formacija, ali joj je generalštab bio blesav pa zloupotrijebio i jedno i drugo i planirao silom ostvariti velikosrpsku ideju pod krinkom federalizma. Tako je 4. vojna sila u Europi doživjela poraz, vojni i politički.
Dakle,postojale su redom različite paravojne formacije koje su se suprotstavile gore navedenoj regularnoj vojnoj formaciji. Istini za volju.
A u Bosni je situacija bila daleko najzamršenija. Sjećam se kako je Aliji dugo trebalo da počne pružati otpor i ne znam što je time postigao osim simpatija raznoraznih nevladinih udruga sa zapada i tapšanja po ramenu. MIšljenja sam da je napadačima trebao odlučno i odmah odgovoriti i sa svim formacijama koje su se naoružavale i suprotstavile JNA odmah dogovoriti zajedničko djelovanje. Tamo je dugo bilo dosta kaotično baš zato jer je Alija mislio da će ga poštedjeti. Nikad neću zaboraviti sliku: padaju prve granate po Sarajevu s okolnih brda, a Alija pred kamerama izjavljuje kako on ne zna tko puca! A četnici se mirno i neometano utaborili na brdima i pravili bal vampira zvani opsada Sarajeva nekoliko godina.

Ima još, ovo sam samo prepisala dio svog odgovora s topica na kojem smo "razgovarali" o ovome. Slobodno pročitaj do kraja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desert eagle
Offline
Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.04.2009. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Znao sam da će ovo vak završit, a samo sam zamolio dečka da ne izjednačava hrvatske branitelje HOS-a s četnicima....većina vas je mlada, i dao bog da ne doživite ratna razaranja....udrite vi po paint ballu i uživajte.


Dao bog da mi dočekamo novi rat pa vi omastite konopce. Krivi su najebali u ovom ratu da bi sad ološ glumila političare-dobrotvore.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Da su 91. svi razmišljali kao ti sigurna sam da ti danas ne bi još pisao na portalu 031 što hoćeš.
Da su svi '91 razmisljali kao ja, sada bi svi skupa bili u EU, rata ne bi bilo i mnogo tadasnje djece bi danas imalo oba roditelja. Doduse, obitelji poput Djapica, Glavasa i Tudjmanina ne bi imale toliko novaca koliko sada imaju, ali to je jedna sasvim druga prica...

Sto se tice HOS-a, prve postove sam pisao prema informacijama iz sjecanja... proguglah i naidjoh na cinjenice koje su jos sablaznije...
Wikipedia: HOS

Eto, da su svi '91 razmisljali kao ja, danas se vjerojatno ne bih morao stidjeti kad mi netko kaze da sam zivio u drzavi u kojoj su postojale paravojne formacije s nacistickim znakovljem.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sto se tice HOS-a, prve postove sam pisao prema informacijama iz sjecanja... proguglah i naidjoh na cinjenice koje su jos sablaznije...
Wikipedia: HOS

između ostalog, piše:
Bilo je pokušaja da vojnici HOS-a koriste oznake činova vojske NDH ali je od toga odustano u korist službenih oznaka činova regularne Hrvatske vojske. Nakon rata, Dobroslav Paraga je optuživao svog suparnika Antu Đapića da je nagovarao HOS-ovce na nošenje crnih odora i ustaškog znakovlja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oni koji nisu bili u ratu, zamolio bih vas da ne pišete o njemu. Jer nedao bog da sudjelujete.
A SVIM PALIM BORCIMA NEKA JE VJEČNA SLAVA I LAKA IM HRVATSKA ZEMLJA.



zapovjedništvo grada.jpg
 Opis:
 Veličina:  81.97 KB
 Pogledano:  79 put(a)

zapovjedništvo grada.jpg



_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mungose, bilo bi lijepo da se tada tako razmišljalo, ali ako si bio mali i ne možeš se sjećati, samo da te obavijestim: postojala je jedna grupa ljudi koja se zvala SPS (soc.partija Srbije) s Miloševićem na čelu koja je imala apsolutnu vlast u Srbiji nakon jogurt revolucije pa sve do pada 99. potpomognuta vojnim vrhom regularne JNA, snagama MUP-a, vrlo razvijenom mrežom tajne službe koja se zvala SDB (služba državne bezbednosti) i kriminalnim skupinama koje je koristila za obavljanje prljavih poslova. Ideološki ih je "pokrivala" nacionalna akademska zajednica režimskih intelektualaca (SANU). S tim likovima NIJE BILO DOGOVORA niti pregovora, jer su bili puni sile i nisu pristajali ni na kakve ustupke. Krivi su za sve ratove na prostoru bivše države, a rat je na kraju završio u njihovom dvorištu.
Ne možeš se sjećati, ali to su bili maratonski pokušaji pregovaranja i dogovaranja koji su iscrpljivali već i građane koji su uvidjeli da dogovora neće biti jer Milošević hoće jedino rat. Trebam li opravdavati težnje ostalih da ne pristanu na ponižavajući položaj unutar njegove nakaradne tvorevine?
I da li ti zaista misliš da je rat zahebancija, paintball ili slično? Pa vidiš kako jedni obični izbori zaoštravaju retoriku, a zamisli tek kako to izgleda kad je rat! Samo, ne mora te biti sram: mi smo vodili obrambeni rat (ako slučajno nisi znao...). Vjeruj mi, Milošević je bio kriv. To nisam rekla samo ja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sharon, ako sve ovo znas, ne znam gdje si bila sve ove godine. Molio bih te da se cim pije javis odvjetnickom timu koji ce zatupati RH u Den Haau u slucaju tuzbe RH protiv Srbije.

Doduse, znas, ima i onih koji priacaju da su se Milosevic i Tudjmanin dogovorili. Rezultat njihovog dogovora je: 10 000 poginulih u RH, unistena ekonomija, na vladajuce polozaje instalirani polupismeni retardi [dojucerasnji poluobrazovani sljam ili marginalni emigranti], politicki ugled Hrvatske takav da su u EU prije nas usle Rumunjska i Bugarska, ....

Iskreno, ne znam jel' istinita ova tvoja verzija gdje se radilo o ljutim neprijateljima [koji su se direktno ili preko posrednika sastali 80tak puta], ili samo napuhanim bescutnim egomanijacima koji su dobar dio zla DOGOVORILI. Kako bilo, rezultati su nam poznati, dio sam naveo u pasusu iznad.

Ponavljam, ako ti sve ovo znas, molio bih te da se javis odvjetnickom timu u Zagrebu, siguran sam da nakon sto im izneses neke tvoje spoznaje nece odustati od tuzbe!

I, da, jako dobro znam sto je rat. Rat je situacija u kojoj se zadojeni pijuni bore i ginu dok foteljasi ispijaju cognac. To je rat - svaki rat, gledan trecim parom ociju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 0:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Donekle se mogu složiti s tobom, i tvojim razmišljanjem da je svaki rat izmanipuliran i nepotreban, te da uglavnom stradaju obični ljudi dok foteljaši zdime. To je OK, ali neovisno o ratu, da li bi ti bio spreman braniti svoje najmilije, od recimo nekog tko te napadne bez razloga, ili bi pustio da ti radi što želi...kojekakve isprike onih koji su zdimili bile su otprilike takve kao tvoje...ali oni koji su vrijedili nešto su ostali i branili svoj grad, i obitelj...i da pucalo se s pravim mecima.... i ne volim kad one koji su poginuli za obranu Hrvatske netko naziva pijunima, pa makar i u prenesenom značenju...nisi fer...i može te biti sram...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@TataMata, mozes ti voljeti ili ne voljeti sto htio, ali pijunima i zrtvama ih nisam ucinio ja nego oni koji su iz fotelja, po svemu sudeci, dogovarali neke svoje sumanute planove. I uopce ne govorim o foteljasima koji su zdimili, pobjeguljama i sl., nego o onima koji ratove organizairaju i od njega i na njemu zive.

NeoSUBNORovcem te upravo cini taj pateticni veto koji pokusavas nametnuti svakome tko se drzne razgovarati o stvarima za koje znas da ne valjaju. Takvu disciplinu sutnje mozes provoditi u stranci, na jednak nacin kao sto ce se "stranacki vojnici" (kako sami sebe nazvase) ukljuciti i u rasprave i prozirno agitirati po internetskim forumima.

Pijetet zrtvama oduzmas ti i takvi kao ti koji ih uvlace u svaku raspravu kao "konacni argument". Sramota vas moze biti, sve odreda, jer ste ljudske zivote i sudbine sveli na dogmatske floskule.

Retorika radikala. Neponovljiva, neunistiva i prepoznatljiva, ma koliko se slike skidale sa zidova, a znakovlje s ramena.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: