Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ratne zasluge

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 1:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK, nema problema, jesam kako kažeš NeoSUBNORovac, i da u ovom gradu se još na puno mjesta vide ožiljci stvarnog zločina. Sramota može tebe biti, i takve kao ti sve odreda jer nemaš niti malo poštovanja za naše sugrađane koji su stradali i to potpuno nevini i bez uniforme, odlazeći na svoje radno mjesto...ti kao nisi ničiji pijun, ti si iznad toga...svaka čast....filozofe...i da možemo pričati o čemu god želiš, bez veta...i discipline šutnje...svašta...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@TataMata, mozes ti voljeti ili ne voljeti sto htio, ali pijunima i zrtvama ih nisam ucinio ja nego oni koji su iz fotelja, po svemu sudeci, dogovarali neke svoje sumanute planove. I uopce ne govorim o foteljasima koji su zdimili, pobjeguljama i sl., nego o onima koji ratove organizairaju i od njega i na njemu zive.

NeoSUBNORovcem te upravo cini taj pateticni veto koji pokusavas nametnuti svakome tko se drzne razgovarati o stvarima za koje znas da ne valjaju. Takvu disciplinu sutnje mozes provoditi u stranci, na jednak nacin kao sto ce se "stranacki vojnici" (kako sami sebe nazvase) ukljuciti i u rasprave i prozirno agitirati po internetskim forumima.

Pijetet zrtvama oduzmas ti i takvi kao ti koji ih uvlace u svaku raspravu kao "konacni argument". Sramota vas moze biti, sve odreda, jer ste ljudske zivote i sudbine sveli na dogmatske floskule.

Retorika radikala. Neponovljiva, neunistiva i prepoznatljiva, ma koliko se slike skidale sa zidova, a znakovlje s ramena.

Zašto si se vratio u ovaj grad kad ti se to gadi? Zašto nisi ostao tamo gdje si zdimio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Zašto si se vratio u ovaj grad kad ti se to gadi? Zašto nisi ostao tamo gdje si zdimio?
I sto ako sam bio u Osijeku i skupa s ostalima prozivio sva sranja, samo nemam potrebu od toga praviti nekakvu famu, jer vrhuncem zivota ne smatram takvu morbidnu cinjenicu, niti se na osnovu toga grebem za privilegije? Da, imao sam tu nesrecu da sam prozivio rat, strahovao za svoj zivot, osjetio sto znaci ne znati hoce li sljedece sekunde uopce biti...

Hoces se sada za pokoru "omadjijati" prema Mrletovom receptu?

P.S. Kad u nedostatku argumenata vec krecete s ovakvim ljigavim podvaljivanjem teza [jos jedna osobina radikala], onda svakako napisite (i TataMata i ti Sharon) koliko mjesecno berete mirovina i navedite koje ste sve povlastice i privilegije iskoristili. Hajde, nije to valjda tajna...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde ljudi lagano je biti general poslije bitke, i iz ove okoline pričati o događajima koji su se tada zbivali.
Također je besmisleno govoriti o tome kakav bi svjet bio kad bi svi bili kao Leteći Mungos jer neznamo ni dali bi Leteći bio isti da je u toj situaciji da obnaša vlast i sl. Kao što kod nikoga to neznamo, samim time je o tome besmisleno razgovarati.

SADA BI NAJBOLJE BILO DA JA KAŽEM KAKO BI SVE BILO FANTASTIČNO DA SAM JA VODIO DRŽAVU?!
Moš mislit, uvijek bi neki kurac nekome smetao.
Budimo malo realniji, i negledajmo sve kroz prizmu političara i sl. nisu oni baš za sve krivi!

Sve u svemu sve je ovo mlačenje prazne slame!
Ljudi neznaju di im je dupe di im glava.
Imate predsjednika koji protiv svoje države svjedoči na stranom sudu i onda poslije opet glasuju za njega, paralelno imate Premjera koji obečava boga i vraga i opet lasuju za njega, na kraju se sve svodi na priču o nekakvom HOSU?! Very Happy
El Clasico!

Najgore mi je kad slušam priču: DA SAM JA... MI BI SAD BILI U EUROPI... i šta bi s tom Europom?! povukao bi je za kurac jer imaš narod koji je nesposoban da samim sobom upravlja što implicira to da bi te ovi opet iskorištavali. A sa druge strane opet nećeš ni naučiti samim sobom upravljati jer kad god to kreneš nakon pet godina ulećeš u neku uniju. I tako opet i opet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
ti Sharon) koliko mjesecno berete mirovina i navedite koje ste sve povlastice i privilegije iskoristili. Hajde, nije to valjda tajna...

Odgovorit ću samo u svoje ime: ha,ha,ha,ha,ha!!!
E, riječi ti se pozlatile - kad bi mi netko sad dao mirovinu ja bih bila sretna! Ponekad zamišljam kako bi bilo lijepo biti stalno doma s dobrom mirovinom, a onda se probudim i pogledam na sat, a ono - kasnim na posao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da sam ti ja šef dobila bi otkaz odavno zbog kašnjenja Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj cijeli topic bi trebalo preimenovati u

' A gdje si ti bio 91. ????'

hoce li to pitanje nakon 20. godina polako otici u zaborav ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lokal Patriot
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo ste zastranili.
Strašno me smeta kada se zasluge za Domovinski rat pripisuju po stranačkoj pripadnosti.
Tada se podcjenjuju svi branitelji koje nije mobilizirala stranka nego domoljublje.
Činjenica ja da je Hos bio stranačka vojska isto tako njegovo postojanje i djelovanje u obrani nije zanemarivo. Postojanje Hosa kao paravojne formacija u vanjsko političkom planu učinila je mnogo štete te daje argumente srpskoj strani da se ovdje desio građanski rat.
Teško je nekome sa strane objasniti što je Hos te zašto su nosili drugačije oznake i uniforme.

Spominjanje Subnora i privilegija je isto bez predmetno. Ja kao branitelj, jedinu i najveću privilegiju imam što sam ostao živi i neoštećen. Pa ću tako za dvadesetak godina, kada budem išao u mirovinu dobiti beneficirani radni staž za vrijeme provedeno u ratu, naravno ako to doživim i ako u međuvremenu to ne ukinu.
Što se tiče pokopa, na tom pogledu su povlastice smanjene. Naravno nakon što su svi popljuvali Mesića, Jadranka je u tišini prije par tjedana smanjila iznose.

Za one koji nisu mogli ili htjeli biti sudionici rata, želim da ne dožive to stanje i da ne osjete miris smrti, bespomoćnosti i ljudsku glupost, kakvo je stanje rat.

Tako da o zaslugama je bespredmetno i razgovarati, rijetko tko je mogao birati gdje će čučati u rovu. Nisi baš mogao sam odlučiti hoćeš li biti na Čiti, Trokutu, Tufeku ili Fakultetu. Na isti način nisi mogao sam odlučiti želiš li oslobađati Knin, Benkovac ili Petrinju ili ćeš ostati u Podravlju i čekati neku novu naredbu.

Te priče o zaslugama mi se polako gade pa prestajem pratiti ovu temu.

_________________
____muškarac bez trbuha je kao nebo bez zvijezda___
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postove za ovu temu izrezao je moderator iz drugih topica jer je rasprava skrenula s osnovne teme i dao joj ime Ratne zasluge; nije nitko od forumaša zadao temu s tim nazivom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavica031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 147
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ovaj cijeli topic bi trebalo preimenovati u

' A gdje si ti bio 91. ????'

hoce li to pitanje nakon 20. godina polako otici u zaborav ?


To pitanje nikada neće otići u zaborav... Zapravo možda hoće... Kad uđemo u šugavu EU pa će se postavljati pitanje gdje si ti bio 2025. A to onda, tko si ti da biraš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2009. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: › svaka cast..potpisujem od prvog do zadnjeg reda
TataMata, patroniziraj tamo djecici po stranci kad im budes davao instrukcije kako spamati i trollati po Internetu. U medjuvremenu se prestani sepuriti svojim vojevanjem, jer podsjecas na SUBNORovske prdonje koji misle da su citavu pamet svijeta posrkali na mali prst.

Cinjenica je da je HOS paravojnom formacijom smatrala i tadasnja hrvatska vlast i da se HOS morao ili ugasiti, ili svesti pod zapovjednistvo HV-a. Izabralo se ovo drugo, doduse nevoljko i uz ne bas svesrdno odobravanje iz HOS-a.

Cinjenica je i da je HOS bio na teritoriju BiH. Cinjenica je i da je Anto Djapic u to vrijeme imao sliku Ante Pavelica na zidu dnevne sobe.

Cinjenica je da je retorika radikalnih stranaka na teritoriju RH i Srbije apsolutno jednaka.

Dao sam vam argumente, ili predocite protuargumente ili odskakucite u troskocima.

Kad vec pitate tko je gdje bio '91, bilo bi pozeljno da napisite koliko ja svaki mjesec placam vase neoSUBNORovsko ljeskanje na pucini besposlenosti i kakve ste si sve povlastice i mirovine uspjeli iskamciti?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Cinjenica je i da je HOS bio na teritoriju BiH.

i da je Tudjmanov HDZ maknio (ubio u kukavickoj sacekusi) Blaza Kraljevica, odnosno, opciju zajednicke obrane Hrvata i Bosnjaka od velikosrpske JNA i raznoraznog cetnickog sljama. takodjer, cinjenica je da su HOS-ovci bili hrabri decki u borbama, za razliku od mnogih HV bojovnika & dijamant generala. u motive ne ulazim (pasivni dinarski krajevi oduvijek su davali najvatrenije borce, nevezano za ideologiju).

dakle, nije problem u HOS-u, kao marginalnoj (ili ekstremnoj) grupici, vec u HDZ-u, hrvatskom mainstreamu. jer kad stigne naputak profesorima na katedru povijesti da velicaju NDH, to je onda - sluzbena politika. a takav naputak je tih ratnih godina na zagrebacko sveuciliste - stigao. katastrofalne posljedice takve proustaske politike danas itekako osjecamo. naravno, one nisu samo politicke, kulturoloske ili socioloske, vec prvenstveno gospodarske. Tudjmanova privatizacija devedesetih i Paveliceva nacionalizacija zidovskih radnji i tvornica cetrdesetih godina proslog stoljeca, sustinski su iste - vlasnistvo i upravljanje predano je ratnoprofiterskim bizMismenima, u pravilu - polupismenim Rvatinama. ostatak (u smislu tehnoloskog procesa) je, naravno, prodan strancima. za Judine skude, sto bi rekao nas uznositi Otac naziona.


...


inace, moram pohvaliti Mungosa. kad citam njegove postove, znam - moj grad Osijek ima buducnost. kao grad, a ne malogradjanska palanka (po definiciji Radomira Konstantinovica). mozda je doslo vrijeme da se dvojac Hedl-Pecnik lagano povuce i prepusti medijski prostor mladjima/boljima. kao sto vidimo - oni postoje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Instantano slaganje sa gore navedenim.
Nakon svakog mungosovg posta nemam ali bas nikakvu potrebu ista napisati. Sve je receno. A nema nas bas malo sa istim razmisljanjem.

Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 1:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[3:15] "Aj em veri engri of d prezident, hm, hiz so šit!" - ne'b ni je bolje rekao...

Negdje na 5:55 je Osijek, kao primjer Tuđmanovog oklijevanja....




Citat: › This Newsnight film shows the Croatian Party of Rights (HSP) getting ready for action: politically and militarily, through its armed wing HOS, the Croatian Defence Forces, Hrvatske obrambene snage.

A right wing political party, the HSP, Hrvatska stranka prava, is the oldest in Croatia, traces its origin to the 1860s.

Often embarrassing for the Zagreb leadership, and better equipped than the Croatian army, HOS included among its ranks Croats, Bosniak Muslims and many foreign volunteers: ethnic Croats and non-ethnic Croats alike.

In August 1992 its leader Blaž Kraljević, who had spent decades in exile in Germany and Australia, was ambushed in Herzegovina and killed, together with 8 other HOS members.

Prosecutors at the Hague Tribunal (ICTY) have implied that Kraljević was murdered by Croat leaders because his HOS believed in a "multi-ethnic Bosnia of the Croats and Muslims working together..." After Kraljević's assassination HOS dissolved into the Croatian army and into the Croat armed forces of Bosnia and Herzegovina / Herceg Bosna - the HVO.

December 1991, David Sells

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: