Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Emancipacija, kuhinja, sudoper (offtopic: Riza i curry)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
@DanicaV, ovo sto si napisala je standardni odgovor zena koje nikada ne kuhaju i koje ne znaju ispeci ni jaje na oko. Svoje neumijece pravdaju na taj nacin, ili uopce ne kuhaju pravdajuci se da su samosvijesne i emancipiCIrane. Pitam se samo kako se nedostatak neke vjestine moze percipirati kao "samosvijest" i "emancipiranost"....


Malo si zalutao, Leone. Uopće se ne furam na emancipiranost.
DanicaV sasvim fino kuha kada hoće, ali joj ne mora biti........ Razz
I peče još bolje kolače........ Wink
A to da je smisliti svaki dan što skuhati jeste problem........ svakodnevno slušam žene kojima sam okružena na tu temu.

Luk je izbačen iz moje kuhinje.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Malo si zalutao, Leone. Uopće se ne furam na emancipiranost.

Nisam mislio na tebe... govorio sam o tome kako cesto nailazim na situaciju koju sam opisao... Zene se boje kuhace, sudopera, kuhinje i rada opcenito, a onda to opravdavaju emancipacijom...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: › Malo si zalutao, Leone. Uopće se ne furam na emancipiranost.

Nisam mislio na tebe... govorio sam o tome kako cesto nailazim na situaciju koju sam opisao... Zene se boje kuhace, sudopera, kuhinje i rada opcenito, a onda to opravdavaju emancipacijom...


A čuj, ne bi bilo zgorega da se i muški malo dohvate - bar sudopera.......... Wink
Budući sam upravo dobila pohvalu za tromjesečno sudjelovanje na forumu031 i "zamolbu" da ne off topičarim...... toliko od mene na ovom topicu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › A čuj, ne bi bilo zgorega da se i muški malo dohvate - bar sudopera.......... Wink
Budući sam upravo dobila pohvalu za tromjesečno sudjelovanje na forumu031 i "zamolbu" da ne off topičarim...... toliko od mene na ovom topicu.


Zacudila bi se koliko je muskih prihvaceno na sudoper. I ne misle da je to neka filozofija, ili da se trebaju opravdavati sto su blizu/daleko od sudopera.

@Danica, prebacih sada raspravu u odgovarajuci forum, nemoj se ogranicavati u izrazavanju ;-), ali se ogranici u offtopic postovima i ne shvacaj neke stvari previse dramaticno...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala, Leone. Još jedan off topic.

Ne boj se, nije samo Gemi blizanac........ Wink


Zadnja promjena: DanicaV; 28.06.2006. 12:17; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
@Danica, prebacih sada raspravu u odgovarajuci forum, nemoj se ogranicavati u izrazavanju ;-), ali se ogranici u offtopic postovima i ne shvacaj neke stvari previse dramaticno...


recimo da mi se ton "zamolbe" baš nije svidio.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: › Malo si zalutao, Leone. Uopće se ne furam na emancipiranost.

Nisam mislio na tebe... govorio sam o tome kako cesto nailazim na situaciju koju sam opisao... Zene se boje kuhace, sudopera, kuhinje i rada opcenito, a onda to opravdavaju emancipacijom...


Opravdavaju emancipacijom i rađanjem. A najradije ne bi ni rodile. Ja bih sve nerotkinje do 27. poslao u vojsku. 9 mjeseci u armiju, pa da vidiš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grandmother je napisao/la: ›
Opravdavaju emancipacijom i rađanjem. A najradije ne bi ni rodile. Ja bih sve nerotkinje do 27. poslao u vojsku. 9 mjeseci u armiju, pa da vidiš!


Dakle, sad malo pronatalitetne politike.
Da uvedemo i Zakon o obveznom broju djece po ženi.
Strava ili tiha jeza.........

Sad dečki služe civilno vojni rok, hoću reći - emancipirali su se.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, sad malo pronatalitetne politike.
Da uvedemo i Zakon o obveznom broju djece po ženi.
Strava ili tiha jeza.........

Sad dečki služe civilno vojni rok, hoću reći - emancipirali su se.

Naravno. Ako ja nešto moram samo zato što sam se rodio s odgovarajućim organima, što podrazumijeva određenu društvenu ulogu, smatram da bi žene u borbi za svoju jednakost morale inzistirati na vlastitim društvanim obavezama, a tu spada i rasplod.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grandmother je napisao/la: ›
Naravno. Ako ja nešto moram samo zato što sam se rodio s odgovarajućim organima, što podrazumijeva određenu društvenu ulogu, smatram da bi žene u borbi za svoju jednakost morale inzistirati na vlastitim društvanim obavezama, a tu spada i rasplod.


i žene su se rodile s odgovarajućim organima pa svakih mjesec dana prosto uživaju...... kad zbrojiš kako u reklami kažu "one dane u mjesecu" jedne žene, to je daleko više od tvoje vojske (bar 5 godina)

rasplod bih upotrijebila za razmnožavanje životinja.
hoćeš reći da je rađanje "društvena obaveza"????????
ovo zvuči kao don Anto Baković

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to je fiziologija. Ni mene nitko ne pita što se moram svaki dan brijat i jest. Kako su ljudi nedvojbeno životinje, rasplod je i za njih primjeren izraz. Baković je Tuđmanov tulipančić i ne cijenim ga osobito, no ipak smatram da neke stvari koje žene potenciraju ne drže vodu jer koriste dvostruka mjerila u borbi za neku vlastitu imaginarnu "neovisnost" i "prava". Ako muški spol može imati društvenu obavezu rođenjem, onda bi se i za žene trebalo naći nešto. Kao slabijem spolu treba im dati izbor - vojska ili rađanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grandmother je napisao/la: ›
Kao slabijem spolu treba im dati izbor - vojska ili rađanje.


Prilično rigorozno.
Ali ako muški mogu civilno služiti vojsku, onda bi i žene mogle civilno odslužiti.

Ljudi jesu životinje i to najgore vrste, ali rasplod je meni malo degutantan izraz. Zamisli, mama ti se rasplodila, žena ti se rasplodila..... kao da pričaš o kravama.

Za tvoju informaciju, žene u Izraelu idu u vojsku. Ako se u međuvremenu ništa nije izmijenilo u njihovim propisima, mjesec dana godišnje odsluže državi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prilično rigorozno.
Ali ako muški mogu civilno služiti vojsku, onda bi i žene mogle civilno odslužiti.

Ljudi jesu životinje i to najgore vrste, ali rasplod je meni malo degutantan izraz. Zamisli, mama ti se rasplodila, žena ti se rasplodila..... kao da pričaš o kravama.

Za tvoju informaciju, žene u Izraelu idu u vojsku. Ako se u međuvremenu ništa nije izmijenilo u njihovim propisima, mjesec dana godišnje odsluže državi.

Može i civilno:) Za Izrael znam. Ipak mislim da bi se za tu vrstu jednakosti trebali izboriti muškarci i to lobiranjem za ukidanje vojnog roka jer je to obična glupost neprimjerena našem vremenu. Što se muško-ženskih psihofizičkih razlika (generalnih) tiče, mislim da su one na korist društvu, a i parovima:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grandmother je napisao/la: ›
Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: › Malo si zalutao, Leone. Uopće se ne furam na emancipiranost.

Nisam mislio na tebe... govorio sam o tome kako cesto nailazim na situaciju koju sam opisao... Zene se boje kuhace, sudopera, kuhinje i rada opcenito, a onda to opravdavaju emancipacijom...



Opravdavaju emancipacijom i rađanjem. A najradije ne bi ni rodile. Ja bih sve nerotkinje do 27. poslao u vojsku. 9 mjeseci u armiju, pa da vidiš!


Pffffff, to ti je bezveze, grandmother. Ne igraju ljudi uloge (majke, oca, učenika, studenta...) zato što im je to društvo namijenilo (i priroda, kako insinuiraš tom riječi "rasplod"), već zato što se u toj ulozi ugodno osjećaju: inače žene nikad ne bi dobile pravo glasa, niti bi se zapošljavale, već bi bile zaposlene samo na odgoju mladunčadi (okota, kad već inzistiraš na životinjskim terminima)... Ali rasprava je bespredmetna, to je nešto daleko (upotrijebit ću srbizam, ali štima u ovoj situaciji) prevaziđeno, sad trebamo brinuti o drugim stvarima: usmjeriti one koje su emancipaciju, kao što Leon kaže, iskoristile kao izgovor da ostanu bundeve, i da se obratimo ženama-žrtvama, koje svoja prava ne mogu ostvariti: zlostavljane žene, romske djevojčice koje se još uvijek prodaju za udaju i sl.
Sve ostale žene, ako mogu lupetati o svojoj emancipaciji, mogu se uhvatiti i za kuhaču i za vešmašinu i napraviti sve kako bog zapovijeda.

BTW, još oko kuhanja - ili voliš ili ne voliš kuhati, to je ono kako si naučio i kako okolina reagira na tvoju kuhinju, pa priznajem da mora postojati i mali dio talenta te veći dio vježbe i obrazovanja (nije goli kuhar idiot, iako se voli slikovat i bit na televiziji, on zna slagati okuse začina, okuse jela i sastojke zajedno, a to je kod kulinarstva najvažnije. Tko to nije učio, ide metodom pokušaja i pogrešaka...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2006. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grandmother je napisao/la: ›
Kao slabijem spolu treba im dati izbor - vojska ili rađanje.
Slabiji spol nakoji nacin? Nije mi jasno kako razumna osoba dodje do ovako odvratne izjave.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: