Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Emancipacija, kuhinja, sudoper (offtopic: Riza i curry)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm...klasika - posljedica hrvatskog (c) odgoja - zena u kuhinju, muz u birtiju...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica je da su žene fizički slabije od muškaraca..barem većina žena..čast izuzecima Very Happy

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Činjenica je da su žene fizički slabije od muškaraca..barem većina žena..čast izuzecima Very Happy


E sa ovim se ne slažem...nije snaga samo dizanje utega...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isto!
definiraj fizicku snagu

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fizička snaga i je dizanje utega između ostalog...
masa mišića itd. Ne možete reći da žene nisu fizički slabije od muškaraca kad jesu - ja da se potučem s nekim tipom sigurno bih izgubila... To je jednostavno tako- mislim da ta tvrdnja ne omalovažava žene niti bi se koja trebala uvrijediti

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem je u muškarcima koji misle: there's no such thing as a weaker sex! - takvi i mlate svoje ženice.. Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam mnoge žene koje bi se u fizičkoj snazi, izdržljivosti i te kako mogle mjeriti sa ženama.
Žene su emancipacijom samo natovarile sebi više posla...

Sama teorija da žena mora roditi do 27.e...
pa sad ako do tada upozna samo neke bezveznjake, nema veze, obveza je obveza, moraš rađat!
Učenje po sv. Grandmotheru

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Fizička snaga i je dizanje utega između ostalog...
masa mišića itd. Ne možete reći da žene nisu fizički slabije od muškaraca kad jesu - ja da se potučem s nekim tipom sigurno bih izgubila... To je jednostavno tako- mislim da ta tvrdnja ne omalovažava žene niti bi se koja trebala uvrijediti


Površna ocjena, draga moja...kad bih se ja trkao trčeći protiv Valentina Rossi-a na Yamahi, vjerojatno bih izgubio...mislim da bi te začudili rezultati upoređivanja snage muškaraca i žena kroz proporciju ukupne tjelesne mase/ukupne mišićne mase u odnosu na tjelesnu težinu/ prag izdržljivosti bola (9 puta veći kod žena nego kod muškaraca)...dalo bi se popričati o ovome i usporediti iz više uglova....

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›


Površna ocjena, draga moja...kad bih se ja trkao trčeći protiv Valentina Rossi-a na Yamahi, vjerojatno bih izgubio...mislim da bi te začudili rezultati upoređivanja snage muškaraca i žena kroz proporciju ukupne tjelesne mase/ukupne mišićne mase u odnosu na tjelesnu težinu/ prag izdržljivosti bola (9 puta veći kod žena nego kod muškaraca)...dalo bi se popričati o ovome i usporediti iz više uglova....

Da naravno, sve ja to znam i shvaćam... ali to baš i nije omjer 50:50 što se tiče snage žena i muškaraca...Istina je da su neke žene jače od nekih muškaraca ali to i nije baš česta pojava i ne može se vidjet na svakom koraku... a ako je to površno,neka je..

Ja ne bih ni htjela bit jača od svog muškarca- u vezi se i treba razlikovat muškarac od žene- mislim fizički...ali u u današnje vrijeme sve mi se više čini da je svijet pun feminiziranih muškaraca i muškobanjastih žena- pa u tom slučaju mogu prihvatit tvoje stajalište o izjednačenoj snazi Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sama teorija da žena mora roditi do 27.e...
pa sad ako do tada upozna samo neke bezveznjake, nema veze, obveza je obveza, moraš rađat!
Učenje po sv. Grandmotheru

St. Grandmother te čuva!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja frendica od metar pedeset pet je sigurno nešto slabija u smislu fizičke snage od svog dečka od metar devedeset i pet koji se već pet godina bavi bodibildingom. Ali ipak ga je bez problema ostavila kad je počeo izmišljat... Smile
Muči me to što Grandmother ima isti avatar kako izgleda puki s leđa... iako, ni ne dvojim da to ne može biti puki...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grandmother je napisao/la: ›
St. Grandmother te čuva!


Sada se odmah osjećam sigurnije.
Samo što već imam više od 27. i imam nula djece. Ako budem morala u vojsu, donijet ću potvrdu da sam nesposobna ili tako nešto, vjera mi ne dozvoljava........ budem smislila. Rađanje djece ne smatram obavezom, nego željom dvije osobe koje sebi nešto znače da imaju i plod (ne rasplod) svoje nazovimo to ljubavi. Super mi je ono, strefilo im se, pa će živjeti cijeli život zajedno režeći jedno na drugo. Sinoć su nešto u Poslovnom klubu govorili o natalitetu u Europi i da će uskoro nedostajati radne snage pa su navodili koliko u prosjeku ima djece obitelj u zemljama EU. S druge strane, živimo u sredini gdje su ljudi u punoj radnoj snazi višak a nemaju uvjeta za mirovinu niti mogućnost novog zaposlenja. U računici nešto ne štima, nije dovoljno samo provoditi pronatalitetnu politiku (reklamom, porezom i sl.), već mjerama u gospodarstvu stvoriti sigurnost kod ljudi da će tu djecu moći odgojiti, školovati bez socijalne pomoći i da će ta djeca kada odrastu imati posla a ne biti na grbači roditelja i njihovih mizernih mirovina.
Eto.

Kako to da si odredio baš do 27.godine? Ima to neku poveznicu? Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma zašto se sekiraš uopće? šta da se nikad ne udaš i ne rodiš nikad djecu, ali izmisliš novi vid prijevoza (uzmimo, teleporter) i time zadužiš zemaljsku kuglu više nego ljudi koji su rodili djecu do 27. da bi ih prepustili na milost i nemilost ulici i da bi isti postali narkosi?
To je bezveze, lako je lupetat mora se, mora se. Ne mora se, šta - inače nisam žena ako ne rodim do 27.? Inače sam marsovac?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Ma zašto se sekiraš uopće?


Nemaš frket, uopće se ne sekiram. Moram čovjeku objasniti što mislim. Da bi se netko osjećao kao potpuna osoba, potreban je cijeli miš-maš ispunjenih preduvjeta. Dijete tu može i ne mora biti, ne po svaku cijenu.
Osim toga, najjednostavnija stvar, ukoliko si fizički zdrav, je napraviti bebača. Veća odgovornost dolazi poslije, jer dijete zahtijeva ljubav, razumijevanje, odgoj.......
Da imaš kućnog ljubimca, moraš mu se posvetiti 100%, a kamoli kad su djeca, rođena ili posvojena, svejedno, u pitanju. Uvijek mi je strava vidjeti napuštenu djecu a ima parova kojima su potrebne godine i godine da posvoje dijete.
Da, jednom je naša profesorica informatike iz srednje škole (koji su išli u Ekonomsku, možda se sjećaju prof. Hodak) lijepo rekla da ne može shvatiti da za vožnju automobila moraš proći testiranja kako kasnije ne bi nekoga ugrozio u prometu, a za odgajanje djece.......ništa, pri čemu roditelj agresivac, pijanac ili ne znam što, može itekako utjecati na mentalno zdravlje djeteta i to tako u nedogled. Za to su kao svi kvalificirani. Daleko od toga da sam za uvođenje "odgoja djece", ali mi je poredba bila super.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je, to je istina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: