Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slučajnost. Or is it?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2009. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la: ›
da... npr., kad dijete od 6 mjeseci umre od neizlječive nasljedne bolesti to je jedna nadasve zgodna poučna lekcija za roditelje... Rolling Eyes

Ovo što spominješ da roditeljima umre dijete.. nisam sigurna koliko je to povezano s ovom temom.. Nisam još, nažalost, na toliko visokoj duhovnoj razini da bih to znala objasniti (Bog je okrutan-netko će reći).. Ako neko dijete umre od neizlječive bolesti, sumnjam da je to nekakva slučajnost. (netko će reći sudbina, šta ja znam..)

aardvark je napisao/la: ›
zi-jeebote-eeeeeev

Za ovo postoji odličan lijek; jednostavno ne posjećivati, tj. ne komentirati teme koje te svojom banalnošću i inim potiču na zijevanje, ili stvaraju u tebi određenu dozu dosade.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2009. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
aardvark je napisao/la: ›
da... npr., kad dijete od 6 mjeseci umre od neizlječive nasljedne bolesti to je jedna nadasve zgodna poučna lekcija za roditelje... Rolling Eyes

Ovo što spominješ da roditeljima umre dijete.. nisam sigurna koliko je to povezano s ovom temom.. Nisam još, nažalost, na toliko visokoj duhovnoj razini da bih to znala objasniti (Bog je okrutan-netko će reći).. Ako neko dijete umre od neizlječive bolesti, sumnjam da je to nekakva slučajnost. (netko će reći sudbina, šta ja znam..)

ah, pa jasno!
ništa nije slučajno! kad sanjaš časopis/osobu i sutra ga vidiš na polici/u gradu, to je dobronamjerna poruka 'nečeg/nekog višeg' od nas (čovjeka moljca, po svemu sudeći...lol) koju ćeš tek u perspektivi spoznat... jel.
e sad mene zanima zašto se i na smrt djeteta ne gleda kao na 'poruku' višeg bića, nego se to naziva 'sudbinom' ili spletom okolnosti? ako se može bavit pizdarijama poput 'i'll make sure T and S run into each other tomorrow morning so they realize they're meant to be together. forever no less', e pa onda dirigira i daleko kompliciranijim i neugodnijim stvarima. poput tsunamija.

ili, jednostavnije, dirigenta uopće nema. things just happen... i nikakav dublji smisao ni plan ne stoji iza toga. hm?

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
aardvark je napisao/la: ›
zi-jeebote-eeeeeev

Za ovo postoji odličan lijek; jednostavno ne posjećivati, tj. ne komentirati teme koje te svojom banalnošću i inim potiču na zijevanje, ili stvaraju u tebi određenu dozu dosade.
ajd prvo probaj shvatit na šta se zijev uopće odnosio...Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Saar Kazaam Jr.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 94
Lokacija: Legaland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2009. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moje misljenje je da ljudi vole svemu dodavati neki misteriozni ili božanski pristup... treba prihvatiti stvare onakvima kakve jesu, ako su pritome čudne ne znači da su čudo... čudo je dobit na lotu ako si uplatio bingo... sve ostalo je purely coincidental

_________________
...religion creates nothing, except intangible emotional solace for those who require...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2009. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
aardvark je napisao/la: ›
da... npr., kad dijete od 6 mjeseci umre od neizlječive nasljedne bolesti to je jedna nadasve zgodna poučna lekcija za roditelje... Rolling Eyes

Ovo što spominješ da roditeljima umre dijete.. nisam sigurna koliko je to povezano s ovom temom.. Nisam još, nažalost, na toliko visokoj duhovnoj razini da bih to znala objasniti (Bog je okrutan-netko će reći).. Ako neko dijete umre od neizlječive bolesti, sumnjam da je to nekakva slučajnost. (netko će reći sudbina, šta ja znam..)

ah, pa jasno!
ništa nije slučajno! kad sanjaš časopis/osobu i sutra ga vidiš na polici/u gradu, to je dobronamjerna poruka 'nečeg/nekog višeg' od nas (čovjeka moljca, po svemu sudeći...lol) koju ćeš tek u perspektivi spoznat... jel.
e sad mene zanima zašto se i na smrt djeteta ne gleda kao na 'poruku' višeg bića, nego se to naziva 'sudbinom' ili spletom okolnosti? ako se može bavit pizdarijama poput 'i'll make sure T and S run into each other tomorrow morning so they realize they're meant to be together. forever no less', e pa onda dirigira i daleko kompliciranijim i neugodnijim stvarima. poput tsunamija.

ili, jednostavnije, dirigenta uopće nema. things just happen... i nikakav dublji smisao ni plan ne stoji iza toga. hm?

Ja nisam niti rekla da postoji neki ''dirigent'' ili whatever, koji dirigira našim životima, ja sam samo otvorila temu koja se bavi ''slučajnošću'' kao, recimo, mističnim pojmom u ovom slučaju.. Zanimalo me koliko ljudi vjeruje u što..

Ti misliš da nema dirigenata, da se things happen just because they do i to je u redu.

Ja osobno također nisam sigurna koji je to taj neki ''higher purpose'' koji imaju naši životi. Baš sam neki dan razgovarala s legicom o tome kako mi možda niti ne znamo, a u ''Matrixu'' smo, i našim životima upravljaju neke više instance, kojima smo mi samo dio neke društvene igre, koju obiteljski igraju nedjeljama poslijepodne. Smile
Mislim da mi nikako ne možemo pojmiti sve to.. da li tu ima nečega (Bog, sudbina etc..) Možemo samo nagađati.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2009. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ti @aardvark još jedan primjer tom tvom sa djetetom, neki ljudi krive boga i višu silu kad im se nešto loše dogodi, a kad se dogodi nešto lijepo onda su sami zaslužni...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: