Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Snježna kraljica - statisti s najboljom dnevnicom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2009. 22:54 
Naslov:  Vox populi: Snježna kraljica - statisti s najboljom dnevnicom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas je bio jedan od onih dana kad sam se pitala koji prizor iz prirode bi gledatelja koštao najviše. Je li to probijanje jajne opne u mladog čudnovatog kljunaša, ili možda uživanje u promatranju snubljivanja beluga kitova? I baš kad sam pomislila da sam pronašla najskuplje, prebacim na drugi HaeRTea i naletim na skijanje. Alpsko skijanje i još k tome žensko. U odnosu na gledanje prijenosa tog sporta, više adrenalina mi se izlučuje pri turpijanju noktiju.

Nek' se ljudi vesele, pomislih i prebacim na kanal s nedjeljnom misom.

Ručak, djeca, kućno robijanje i popodnevni odmor uz internet. A onda me poklopi želja za matematikom. Žešća od želje da budem vezana i... no, dobro, neki drugi put. Smile

40 milijuna kuna je koštao taj događaj. Nešto dali sponzori, nešto Grad Zagreb (valjda 28 milijuna). Dakle, to je broj koji se piše ovako: 40 000 000. To je iznos koji bi 10 natprosječno plaćenih zaposlenika u Hrvatskoj zaradilo za svog radnog vijeka. 10 000 gledatelja. Službeni izvori kažu da je bilo 9 000, a znamo da oni obično pretjeruju, ali neka - zbog lakše matematike ćemo zaokružiti na 10 000. Kažu da je to još i puno za taj sport i ta natjecanja. Sva sreća ovdje je Grad Zagreb, prijestolnica jedne skijaške nacije i ljubitelja spuštanja niz snijegom pokrivenu padinu na ulaštenim drvenim dašćicama, udaljen sam par kilometara. Ne zna se koliko bi navijača došlo da do podnožja Sljemena ne vozi tramvaj. I bolje.

Dakle, 40 milijuna kuna podijeljeno s 10 000 gledatelja jednako 4 000 kuna po gledatelju. Toliko su Grad Zagreb i sponzori uložili po gledatelju da bi oni uživo promatrali kako se zamaskirane žene spuštaju niz padinu, uz gotovo apsolutni izostanak bilo kakve napeteosti, akrobatike i iskazivanja nečijih nadnaravnih sposobnosti.

To je 8 puta više novaca nego što je Zvonimira Borasa koštala njegova predizborna kampanja na zadnjim izborima. Kaže da je uložio 250 000 kuna u kampanju, a dobio je 500tinjak glasova - 500 kuna po glasu.

Ne poznam te skijašice, ali zar gledanje njih kako se skijaju zaista može vrijediti toliko da Grad Zagreb i sponzori žele gledateljima pokloniti takav događaj?! Možda sam ja doista neupućena seljanka?

I sponzori su zanimljivi. Vip, 24sata, Rausch, Hypo. Sve hrvatske firme čiji vlasnici su Austrijanci, odnosno firme i katolička crkva iz Austrije ili Njemačke. Super mi je fora što ovaj događaj sponzorira i Hypo, firma čiji je foteljaš dao izjavu koju su nekidan prenijeli svi mediji - kako će zbog štednje ukinuti 300 radnih mjesta u Osijeku. Mom Osijeku. Štedit će na životu, radnim mjestima i sudbinama 300 obitelji mog grada, ali će široke ruke (i vjerojatno obilato) sponzorirati jednodnevni sportski događaj u Zagrebu. Hvala Vam, o hvala Vam Nebesa na takvim divnim ljudima kojima ste na upravljanje predali naše vrijednosti, a našu dobit na uživanje.

Hypo banka i Slavonska banka su u 2008. vjerojatno napravile dobit ne manju od 300-400 milijuna kuna. Hypo Austrija (vlasnica ove dvije potonje) je imala kakvih nekoliko stotina milijuna EUR-a gubitaka. Još više gubitaka je generirala Bayerische nešto, kako se već zove, vlasnica Hypo Austrija (posredno i Hypo Zagreb i Slavonske banke). Taj foteljaš kaže da će zbog tih gubitaka morati štediti i ukinuti 300 radnih mjesta u Osijeku. Treba se naći novca za pokriti gubike u Austriji i Njemačkoj i za sponzoriranje ovakvih događaja koji koštaju 4000 kuna po gledatelju.

Imamo Hrvatsku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2009. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nemogu vjerovati kakve si ti gluposti tu napisala

Carobnica je napisao/la: ›
U odnosu na gledanje prijenosa tog sporta, više adrenalina mi se izlučuje pri turpijanju noktiju.
to je tvoje misljenje,netko uziva u gledanju skijanja,a to sto se tebi adrenalin izlucuje pri turpijanju noktiju mislim da nikoga ne zanima

Carobnica je napisao/la: ›
Toliko su Grad Zagreb i sponzori uložili po gledatelju da bi oni uživo promatrali kako se zamaskirane žene spuštaju niz padinu, uz gotovo apsolutni izostanak bilo kakve napeteosti, akrobatike i iskazivanja nečijih nadnaravnih sposobnosti.
te kako ih ti nazivas "zamaskirane zene" vole taj sport,ulazu puno truda da bi nesto postigli.napeto nije tebi jer te taj sport ne zanima,a ima jako puno sportova gdje se ne iskazuje nikakve akrobatike.a ti koja sjedis pred monitorom i seres po sportu koji neki voli ne mozes pricat o iskazivanju ne nadnaravnih sposobnosti,nego bilo kakvih sposobnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2009. 23:32 
Naslov:  Re: Snježna kraljica - statisti s najboljom dnevnicom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa u svakom sportu vrhunski sportasi su ulozili puno truda da bi bili tu gdje jesu, ali to ne znaci da hrvatska svima njima mora biti domacin.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2009. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
pa u svakom sportu vrhunski sportasi su ulozili puno truda da bi bili tu gdje jesu, ali to ne znaci da hrvatska svima njima mora biti domacin.
pa cuj hrvatska je imala Janicu i ona je zasluzila da ima svoju utrku,isto tako i Ivica sada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.01.2009. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
prebacim na drugi HaeRTea i naletim na skijanje. Alpsko skijanje i još k tome žensko. U odnosu na gledanje prijenosa tog sporta, više adrenalina mi se izlučuje pri turpijanju noktiju.

Samo zato što ne poznaš sport i zato što ti se ne sviđa nemoj srat po njemu. To je isto koda ja naletim na tebe u gradu i počnem ti govorit kako si glupa dosadna da si kuja blablabla...

Carobnica je napisao/la: ›
Ne poznam te skijašice, ali zar gledanje njih kako se skijaju zaista može vrijediti toliko da Grad Zagreb i sponzori žele gledateljima pokloniti takav događaj?! Možda sam ja doista neupućena seljanka?

Po meni jesi neupućena seljanka.

A brojke uopće neću komentirat, jel nisam siguran u njihovu točnost a i sve mi se to čini kao jedna velika glupost.

lufus je napisao/la: ›
pa u svakom sportu vrhunski sportasi su ulozili puno truda da bi bili tu gdje jesu, ali to ne znaci da hrvatska svima njima mora biti domacin.

Ako je Hrvatska sposobna za orgazniziranje ovakvog jednog ogromnog događaja zašto nebi to napravili?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2009. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: › ja nemogu vjerovati kakve si ti gluposti tu napisala
Ne vjeruješ ili ne shvaćaš?

tux je napisao/la: › to je tvoje misljenje,netko uziva u gledanju skijanja
Slažem se da ima ljudi koji to vole gledati. Ima ljudi koji kupe Osječko u birtiji, prošetaju do kraja ulice i cijelo popodne gledaju matorce kako bacaju balote. Svatko ima svoj gušt i nemam prigovora na to.

Moj prigovor se odnosi na cijenu koju plaćaju porezni obveznici i ljudi koji će ostati bez posla, jer je jedan od sponzora odlučio štediti na nečijim životima, a ne na sponzoriranju ovakvih događaja.

Gledanje onih matoraca košta 5 kuna po glavi, koje gledatelj sam plati. Gladanje ovih skijaša košta 4000 kuna po glavi, a platili smo svi mi - porezni obveznici (gledatelji su kao platili 100 kuna kartu - 1/40 ukupnih troškova).

tux je napisao/la: › a to sto se tebi adrenalin izlucuje pri turpijanju noktiju mislim da nikoga ne zanima
Ti si ozbiljan kad ovako komentiraš stilske figure, ili je prekasno i roditelja ti nema kod kuće pa u ovaj kasni sat sjediš za računalom?

tux je napisao/la: › te kako ih ti nazivas "zamaskirane zene" vole taj sport,ulazu puno truda da bi nesto postigli.
Svaka im čast. Moja samohrana susjeda se trudi i puno ulaže da odgoji i od svoje djece nešto napravi. Predlažem državi da uloži 4000 kuna po gledatelju i organizira promatranje njenog života.

tux je napisao/la: › a ti koja sjedis pred monitorom i seres po sportu koji neki voli ne mozes pricat o iskazivanju ne nadnaravnih sposobnosti,nego bilo kakvih sposobnosti.
Misliš?! Znam napojiti i nahraniti mladunčad, znam optimalno natočiti oplemenjivač, znam tu i tamo nešto skuhati i tako. A što ti znaš? Sam odneseš tanjur poslije ručka, ili ti majka i to radi?

4000 kuna po gledatelju. Da su ponaosob pitali svakog od tih 10 000 gledatelja, siguran sam da bi 99% njih pristalo na to da im se umjesto užitka gledanja tog skijaškog događaja uplati taj iznos na tekući račun.

Tux, pitaje za tebe. Bi li ti radije gledao taj slalom na -7 celzijevih, ili bi umjesto toga želio imati 4000 kuna više na računu (štednoj knjižici, tekućem računu roditelja, ili kako već)?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2009. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@carobnica to sto ti imas 10+ godina vise od mene ne znaci da si popila svu pamet svijeta.i mozes me ti ili bilo tko drugi smatrat nezrelim to me nece sprijeciti da iznesem svoje misljenje.

i pitanje za tebe,bi li ti radije imala 4000 kn ili 104 000 kn?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2009. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O znanosti pomozi.
Čarobnice stvarno pišeš gluposti.
Još uvijek mi ove brojke odzvanjaju u glavi jel ne vjerujem da si ti to samo tako zbrojila pomnožila, u kratko nasrala. Gledaš samo s jedne strane te brojke, nikakvu dobit ovdje nisi napisala, jel se tebi taj sport eto malo ne sviđa pa onda sigurno hrvatska nema ništa od toga.
I da, čovjeka ne cjeni prema godinama nego prema zrelosti, što bi već ovakva ˝matora˝trebala i sama znati.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2009. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: › i mozes me ti ili bilo tko drugi smatrat nezrelim to me nece sprijeciti da iznesem svoje misljenje.
Čekam da to učiniš. Ono što si do sada iznio je bahato adolescentsko izdrkavanje. Krivo kanalizirana mladenačka energija. Višak energije pojačan teen angstom i izostankom seksualne realizacije, umjesto u proširenje vidika, obrazovanje i informiranje, u nedostatku protuargumenata se koristi za samodopadno izdizanje vrijeđanjem, svođenjem na apsurd i izbjegavanjem bilo kakvog sučeljavanja s argumentiranom raspravom.

Nažalost, ukoliko nastaviš tim putem, uskoro mi više neće biti tako zabavno odgovarati na tvoje poruke.

Citat: › i pitanje za tebe,bi li ti radije imala 4000 kn ili 104 000 kn?
104 000. A sad bih te molila da mi objasniš odakle se taj iznos pojavio?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 378
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2009. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je sve to ispalo ko neko prepucavanje di se svi hvale koliko je dobra ta naša organizacija...al oke, kao to je sve promocija i dobro za nas -.-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi tebe nešto zamolio, ajde napravi nekakvu računicu i za rukomet za SP kojem ćemo biti domaćini.
Ili ti se možda rukomet sviđa pa o njemu nećeš srat osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2009. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry, pretpostavila sam da je većina već upoznata sa skandaloznim količinama novca kojima se već nekoliko godina financira taj događaj.

Slovenci sličan događaj organiziraju za TRI puta manje novca.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=fb26d68a-5467-4c95-b8c3-5a1e7032eabf

Show Queen Trophy - cijena

2007.
20-22 milijuna kuna
http://www.poslovni.hr/30383.aspx

2008.
28 milijuna kuna
http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=18150

2009.
40 milijuna kuna
http://www.index.hr/sport/clanak/redir/415835.aspx
"....sve bilo spremno za početak natjecanja u koje je ove godine utrošeno 40 milijuna kuna."

Napominula bih da to NISU troškovi staze, infrastrukture i sl. Ti radovi su rađeni prije par godina i koštali su preko 300 milijuna kuna:
http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=13838

"Kada govorimo o ovih uloženih 200 milijuna kuna, ili prošle godine 126 milijuna kuna, taj novac uložen je u prvu i drugu fazu.
Prva faza bila je zasnježenje Crvenog spusta, denivelacija i zasnježenje Crvenog spusta, rasvjeta Crvenog spusta, dok je druga faza bila dovođenje komunalne infrastrukture, konkretno, dovođenje vode iz Markuševačke Trnave, 14 i pol kilometara, ceste iz Bistre od kamenoloma na ciljnu crtu Crvenog spusta, i rekonstrukcija trosjedežnice. "

Nagrade za ovu utrku su najveće u odnosu na sve ostale utrke u Svjetskom kupu. Prva dobiva 60 000 EUR-a, druga 30 000 EUR-a, treća 15 000 EUR-a.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2009. 0:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako je Hrvatska sposobna za orgazniziranje ovakvog jednog ogromnog događaja zašto nebi to napravili?

Naravno da smo sposobni i to ne bilo kakvu utrku već s najvećim nagradnim fondom da se vidi tko je frajer, tko šiša zaduženost države, ionako ti dugovi nikad neće doći na naplatu Rolling Eyes A taj "ogromni" događaj će nam se jako isplatit, 9000 ljudi na tribini za smrtnike, vjerojatno su slovenski carinici zadržali tisuće navijača iz Europe...
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bi tebe nešto zamolio, ajde napravi nekakvu računicu i za rukomet za SP kojem ćemo biti domaćini.
Ili ti se možda rukomet sviđa pa o njemu nećeš srat osijek031.com smile

Računica bi mogla jako loše izgledat, ali koga briga, dići ćemo nove kredite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2009. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: › Ili ti se možda rukomet sviđa pa o njemu nećeš srat osijek031.com smile
Momak, sranjem se može nazvati (i još koječim) samo tvoj način komuniciranja.

Rado bih komentirala SP u rukometu, ali tu nemam čvrste argumente, ali znam da sam u više navrata bila čitala da se osim možda SP u nogometu (negdje na tlu Europe) državama manjim od 50 milijuna stanovnika ne isplati niti jedno natjecanje, čak ni EP u nogometu (Portugal je, kad se sve zbroji - u minusu), ni OI (Grčka također u minusu, sa ogromnim sportskim objektima i teretom njihovog održavanja).

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2009. 1:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Ako je Hrvatska sposobna za orgazniziranje ovakvog jednog ogromnog događaja zašto nebi to napravili?


Ma možemo mi, zašto ne i F1 utrke organizirati o trošak države? Prošli su mjesec ionako kasnile plaće zaposlenicima državne uprave, zašto ih ne bismo ukinuli?
Jer, kako pjesma ide - 'raditi svi mi volimo'!

btw, Carobnice - odličan tekst!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: