Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 12:16 
Naslov:  Zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo vako,živim u studentskom domu i danas na oglasnoj ploči osvane obavijest da stupanjem, u naslovu navedenog zakona,se zabranjuje pušenje u svim javnim prostorima, dakle u hodnicima,sobama i sl...studentski dom-odgojno obrazovana ustanova??na koju šemu to tu spada?
e sad meni tu nešt nije jasno....zašto ja ne smijem pušit cigarete u svojoj sobi,koju redovno plaćam svaki mjesec i koja nije ni po jednoj meni realnoj podjeli, osim u slučajevima pijanki, javni prostor.nikom ne ugrožavam zdravlje jer su svi cimeri pušači.aj jasno mi je za hodnike,al soba...šta vi kažete

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

digitalevil je napisao/la: ›
šta vi kažete


pušenje je štetno za zdravlje. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moze ti negdje puknut cijev, a vodoinstalater je nepusac..ili ces sama popravljat..
digitalevil je napisao/la: ›
eo vako,živim u studentskom domu i danas na oglasnoj ploči osvane obavijest da stupanjem, u naslovu navedenog zakona,se zabranjuje pušenje u svim javnim prostorima, dakle u hodnicima,sobama i sl...studentski dom-odgojno obrazovana ustanova??na koju šemu to tu spada?
e sad meni tu nešt nije jasno....zašto ja ne smijem pušit cigarete u svojoj sobi,koju redovno plaćam svaki mjesec i koja nije ni po jednoj meni realnoj podjeli, osim u slučajevima pijanki, javni prostor.nikom ne ugrožavam zdravlje jer su svi cimeri pušači.aj jasno mi je za hodnike,al soba...šta vi kažete

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2008. 13:34 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

digitalevil je napisao/la (Pogledaj post): › eo vako,živim u studentskom domu i danas na oglasnoj ploči osvane obavijest da stupanjem, u naslovu navedenog zakona,se zabranjuje pušenje u svim javnim prostorima, dakle u hodnicima,sobama i sl...studentski dom-odgojno obrazovana ustanova??na koju šemu to tu spada?
e sad meni tu nešt nije jasno....zašto ja ne smijem pušit cigarete u svojoj sobi,koju redovno plaćam svaki mjesec i koja nije ni po jednoj meni realnoj podjeli, osim u slučajevima pijanki, javni prostor.nikom ne ugrožavam zdravlje jer su svi cimeri pušači.aj jasno mi je za hodnike,al soba...šta vi kažete
u potpunosti mislim da si u pravu, ako je dozvoljeno pušenje u hotelskim sobama ne vidim razloga zašto nebi bilo dopušteno u studentskim. zanimljivi su podaci o rezultatima zabrane pušenja u zemljama europske unije. u nama najbližoj sloveniji se prosjek pušača smanjio za 1% a zarada od ugostiteljstva smanjena je za oko 40%. i dok austrija od 01. 01. 2009 ukida zakon o zabrani pušenja mi ga sada uvodimo. očito da gospodin sanader i ekipa ne prati europske trendove nego izgleda želi učiti na vlastitim pogreškama. Evil or Very Mad

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2008. 13:47 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › očito da gospodin sanader i ekipa ne prati europske trendove nego izgleda želi učiti na vlastitim pogreškama. Evil or Very Mad

ma kakvo učenje brate... to se oni samo spradju s nama kako nitko ne bi primjetio kada oni sebi dignu plaće, a nama poreze. ili kada prodaju neku tamo profitabilnu INU, Plivu ili HT...
te belosvetske novotarije su samo krinka da se čini kako od naroda izabrani zastupnici nešto rade... Shocked

na idućim izborima vidjet ćemo jesmo li MI što naučili iz proteklih godina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 16:47 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma debilana totalna,kao morali bi izvan kruga doma pušit...
proučavo sam taj zakon malo...ak te "inspekcija" ufati platiš 200 kuna kazne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
*CURKA*
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma je... ja njma svima sve po spisku, i njihove zakone! pušila sam,pušim i pušit ću dok god ova pluća udišu zrak,vući će i sva ova čuda u cigari!!!
a za domove... sve mi je to malo pre...
debili donose zakone,a debili će i popušit taj isti zakon

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
na idućim izborima vidjet ćemo jesmo li MI što naučili iz proteklih godina...


ma to care!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka se taj Milinović brine za svoje zdravlje, a ne za moje. Neka nam prvenstveno osigura kvalitetne doktore i prave, opremljene bolnice a ne da za svaku malo težu bolnicu moraš ići van države. E, pa kad to napravi onda neka nam naplati participacije jer ćemo tada barem znati što plaćamo.
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds? I to je štetno po ljudsko zdravlje, pa ne vidim da je zabranjeno jesti hamburger na javnome mjestu. osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2008. 19:00 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › očito da gospodin sanader i ekipa ne prati europske trendove nego izgleda želi učiti na vlastitim pogreškama. Evil or Very Mad

ma kakvo učenje brate... to se oni samo spradju s nama kako nitko ne bi primjetio kada oni sebi dignu plaće, a nama poreze. ili kada prodaju neku tamo profitabilnu INU, Plivu ili HT...
te belosvetske novotarije su samo krinka da se čini kako od naroda izabrani zastupnici nešto rade... Shocked

na idućim izborima vidjet ćemo jesmo li MI što naučili iz proteklih godina...
nekako mi se čini da dok cijela jedna generacija ljudi u hrvatskoj ne umre (jednostavno moram biti bolno iskren) ili se nekim čudom preko noći politički ne osvijesti jebali smo ježa u leđa još godinama, a pesimistično gledano, možda će čak jednog dana i naša djeca gutat govna

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
u potpunosti mislim da si u pravu, ako je dozvoljeno pušenje u hotelskim sobama ne vidim razloga zašto nebi bilo dopušteno u studentskim.


Nije mi jasno ovo sto kazes za hotele - gdje god da sam vani odsjela u hotelskim sobama pusenje je zabranjeno! Wink iz jednog vrlo ocitog razloga - zato sto ce poslije u toj sobi odsjesti jos netko, a smrad cigarete je tesko izbaciti iz zidova, namjestaja i zavjesa. Odnosno,ako je dopusteno postoje sobe za pusace/nepusace pa je to tako odijeljeno.

Sto se tice doma.. Javno je mjesto i to je to. Da zivim u domu i da pusim znam da bih to radila u sobi, ali imala bih spremne novce da platim kaznu. Vjerojatno nakon prve placene bih odustala od te prakse.. Wink

Inace, jedva cekam da se zakon provede do kraja da napokon mogu disati vani! Very Happy
Nepusaci su bili diskriminirani dosad, vrijeme je za pusace. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2008. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kudjaokomtiskokom je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
u potpunosti mislim da si u pravu, ako je dozvoljeno pušenje u hotelskim sobama ne vidim razloga zašto nebi bilo dopušteno u studentskim.


Nije mi jasno ovo sto kazes za hotele - gdje god da sam vani odsjela u hotelskim sobama pusenje je zabranjeno! Wink iz jednog vrlo ocitog razloga - zato sto ce poslije u toj sobi odsjesti jos netko, a smrad cigarete je tesko izbaciti iz zidova, namjestaja i zavjesa. Odnosno,ako je dopusteno postoje sobe za pusace/nepusace pa je to tako odijeljeno.

Sto se tice doma.. Javno je mjesto i to je to. Da zivim u domu i da pusim znam da bih to radila u sobi, ali imala bih spremne novce da platim kaznu. Vjerojatno nakon prve placene bih odustala od te prakse.. Wink

Inace, jedva cekam da se zakon provede do kraja da napokon mogu disati vani! Very Happy
Nepusaci su bili diskriminirani dosad, vrijeme je za pusace. osijek031.com smile
na ovo sam mislio

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm, da, al to sam u rijetko kojem hotelu primijetila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 20:28 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao nepušač osjetim dim u najmanjoj mogućoj koncentraciji i strašno mi smeta. Uglavnom, u društvu sam jedina koja ne puši pa na kraju sa suzama u očima i podrigivanjem dima (odvratno zvuči, ali je tako) odlazim iz društva jer ne mogu više izdržati.
Mene raduje svaka zabrana pušenja. Eto!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 21:45 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds? I to je štetno po ljudsko zdravlje, pa ne vidim da je zabranjeno jesti hamburger na javnome mjestu. osijek031.com smile

s ovim se u potpunosti slazem... radi se o svojevrsnom licemjeru nasih zakonodavaca, ali to je licemjerje danas sveprisutno i u drugim, kudikamo demokraticnijim drzavama. moze se naravno govoriti o tome da pusaci svojom nezdravom navikom direktno ugrozavaju zdravlje drugih, dok to jedenjem hamburgera i pomfrija ne cine.

nego, nije li zanimljivo kako se s jedne strane zabranjuje pusenje na javnim mjestima, a s druge strane cigarete poskupljuju za vise od 30 posto? kako nase mile tvornice duhana i sav taj duhanski monopol ne bi slucajno bili ugrozeni eventulanim padom broja pripadnika pusacke zajednice... njihova zarada ne smije patiti zbog novih, po duhansku industriju u teoriji nepovoljnih zakona. (netko je negdje vec prokomentirao kako njima to poskupljenje ide na ruku kako god da se okrene - ako ljudi smanje potrosnju legalnih, skupljih cigareta, bacit ce se u kupovinu svercanih - a njih proizvode i prodaju te iste tvornice duhana... uz pretpostavku da ce i svercane cigarete poskupjeti, jerbo je to zakon trzista lol. sve u svemu: zivio balkan)

btw, ja sam pusac, ali podrzavam zabranu pusenja na javnim mjestima. jednio mi ova situacija s domom nije bas jasna - ne bih rekla da je legalno tamo zabraniti cigarete. ali nisam pravnik, neka o tome nesto kaze netko strucan...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: