Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Also spracht ... Đapić

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2008. 16:42 
Naslov:  Also spracht ... Đapić
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Htio sam ovo staviti na naslovnicu, ali ne znadoh kako pa evo ovdje još jedan u nizu Đapićevih bisera

[i]ZADAR - Vladine akcije kao Indeks ne rješavaju prave probleme, a to je nastavak rasprodaje hrvatske srebrenine. Nitko više ne govori o opravdanosti prodaje Ine mađarskom MOL-u, već svi kalkuliraju o cijeni dionice, iako je riječ o tvrtki koja godišnje ima visoku izravnu zaradu i jamči energetsku neovisnost Hrvatske - rekao je Ante Đapić na skupu HSP-a u Zadru.

- Ako Hrvatska ima povijesni oblik kifle, ne moramo zbog toga postati banana republika - rekao je predsjednik HSP-a dodajući da Hrvatska u EU ne mora pod svaku cijenu i kako je brzina pregovora s EU manje važna od kvalitete pregovora.

“Hrvatska je u dubokoj financijskoj, gospodarskoj i duhovnoj krizi. Vrijeme je za istinske promjene” poručio je Đapić.
[/i]

Tko o čemu kurva o poštenju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2008. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
ZADAR - Vladine akcije kao Indeks ne rješavaju prave probleme, a to je nastavak rasprodaje hrvatske srebrenine.

Tko o čemu kurva o poštenju.
Hehe, Đapula nam se malo pobojao da će mu oduzeti diplomu i magisterij i ostale plaćeno/prepisane iteme osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
“Hrvatska je u dubokoj financijskoj, gospodarskoj i duhovnoj krizi. Vrijeme je za istinske promjene” poručio je Đapić.
Ovo je točno, što više, europa kao takva je otpisana, otići će kao i amerika.
Amerika je svu svoju proizvodnju osim oružija i nafte prebacila van, oni su sada od jakog industrijskog postali obično špekulativno tržište bez pokriča i zato stalno moraju ratovati.
Slično će i Europa.
Budučnost su Rusija, Irska, Kina i sl. države.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji debeli kenjac.
Ja sam za da prva istinska promjena bude njegov izgon iz Hrvatske u Čaprazlije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez obzira na sve Đaponja je ovaj puta u pravu, kao i Mesić. Ako dokazani rusoljubac Mesić ne želi prodavati Inu Molu, a šuška se da bi Rusi vrlo lako mogli preuzeti Mol, tada se stvarno moramo zamisliti koliko je to opravdano i bez obzira na posljedice, Ina odnosno naša Vlada bi trebala razvrgnuti aranžman s Mađarima.
Ili ako će se već mijenjati za dionice, neka to bude u omjeru 1:1.

Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali i zato me čudi naivnost s kojom Sanader ulazi u ovaj dil.

Bit će da je opet po srijedi masna provizijica.

A što će mu ondak njegova jadna ženica. ionako se jada prijateljicama na kavicama da ne zna kud će s tolikim nofcima.

Wink

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali.

obožavam ovakve izjave! Smile

pa jasno da su iskorištavali, kad im se dopuštalo! navedi mi primjer jednog naroda ili nacije koja je pomogla nekoj drugoj iz čistog altruizma, bez gledanja nekih svojih interesa!

po toj tvojoj retorici, inu trebamo prodati indijancima ili portugalcima, jer nas oni nisu nikad iskorištavali? Smile iskorištavat će te onaj tko bude u prilici i kome to dopustiš. to je tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 10:53 
Naslov:  Re: Also spracht ... Đapić
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›

“Hrvatska je u dubokoj financijskoj, gospodarskoj i duhovnoj krizi. Vrijeme je za istinske promjene” poručio je Đapić.

Tko o čemu kurva o poštenju.

osijek031.com smile
kad je došao do ove spoznaje

spin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali i zato me čudi naivnost s kojom Sanader ulazi u ovaj dil.

ilitga kako bi se reklo
prilika čini lopova

zašto ne iskoristit nešto što se nudi na pladnju

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali.

obožavam ovakve izjave! Smile

pa jasno da su iskorištavali, kad im se dopuštalo! navedi mi primjer jednog naroda ili nacije koja je pomogla nekoj drugoj iz čistog altruizma, bez gledanja nekih svojih interesa!

po toj tvojoj retorici, inu trebamo prodati indijancima ili portugalcima, jer nas oni nisu nikad iskorištavali? Smile iskorištavat će te onaj tko bude u prilici i kome to dopustiš. to je tako.


Krivo, po mojoj logici trenutno nije vrijeme za prodaju Ine jer na tržištima kapitala vlada kriza i neizvjesnost, a Mađari po starom dobrom običaju žele loviti u mutnom. Kada bi njihova ponuda bila fer i korektna, sukladna stvarnoj tržišnoj vrijednossti, ni a ne bih rekao i bio bih sretan da nas sjeverni susjedi napokon uvažavaju. Ako nisi primjetio, kod većine njih (mislim na one prave mađare iz mađarske) vlada onaj srbski sindrom superiornog nebeskog naroda samo zato što su nam u ranijoj povijesti vladali. I to mi se ne sviđa.
Inače ovi domaći mađari su mi čist OK, rekao bih čak naši ljudi.

Btw. u tržišnoj utakmici postoji fer play, ali isto tako i nefer, čak i u terminologiji mislim da ima pojam neprijateljskog preuzimanja, ali i onog suprotnog, kužiš?

Davno su prošla vremen čistog divljeg kapitalizma, čak je i u lijepoj našoj iza nas i prohujao s vihorom tamo ranih devedesetih. Bar se nadam.

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 11:24 
Naslov:  Re: Also spracht ... Đapić
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›

“Hrvatska je u dubokoj financijskoj, gospodarskoj i duhovnoj krizi. Vrijeme je za istinske promjene” poručio je Đapić.

Tko o čemu kurva o poštenju.

osijek031.com smile
kad je došao do ove spoznaje

spin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali i zato me čudi naivnost s kojom Sanader ulazi u ovaj dil.

ilitga kako bi se reklo
prilika čini lopova

zašto ne iskoristit nešto što se nudi na pladnju


Sanader misli globalno, on je lumen i veliki vizionar koji će ovom prodajom osigurati energetsku budućnost Hrvatske na svekoliku radost svih Hrvata i Hrvatica. Od njega nema većeg domoljuba i poštenjaka. Kako te nije sram tako nešto pomišljati?

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
...

ne, ja nisam pričao o tržišnoj ekonomiji, neprijateljskom preuzimanju, čak niti o svom stavu o prodaji ine, samo sam se osvrnuo na tvoju izjavu o mađarima, koja je ili nepromišljena ili jednostavno blesava. s povijesnog, sociološkog, psihološkog i svih ostalih aspekata, osim eventualno moralnog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
...

ne, ja nisam pričao o tržišnoj ekonomiji, neprijateljskom preuzimanju, čak niti o svom stavu o prodaji ine, samo sam se osvrnuo na tvoju izjavu o mađarima, koja je ili nepromišljena ili jednostavno blesava. s povijesnog, sociološkog, psihološkog i svih ostalih aspekata, osim eventualno moralnog.


Naivan si kao sobarica.

Rivalstvo i netrepeljivost te podcjenjivački stav od strane mađara je i te kako prisutan.

Ne budi gusak u magli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Naivan si kao sobarica.

Rivalstvo i netrepeljivost te podcjenjivački stav od strane mađara je i te kako prisutan.

Ne budi gusak u magli.

ja ti samo govorim da ti je izjava

spin je napisao/la: ›
Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali.

blago rečeno blesava!

drugim riječima, da nismo susjedi s mađarima, nego s uzbekistancima, i oni bi nas iskorištavali kad bi mogli! kao što i mi često iskorištavamo bosance. nema to veze s ikakvim antagonizmima, nego s prirodom stvari. jači uvijek nameće svoju volju. volio ti nekoga ili ne. comprende?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2008. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
- Ako Hrvatska ima povijesni oblik kifle, ne moramo zbog toga postati banana republika - rekao je predsjednik HSP-a


ovo je presmješno,pa mogao bi se smijati godinama ovoj izjavi cijenjenog đapa,he he...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

đaponja je rekao dobro.
zašto se lišavati PROFITABILNE tvrtke?! ne vidim svrhu. isto je bilo i sa HTom. osijek031.com smile

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
Naivan si kao sobarica.

Rivalstvo i netrepeljivost te podcjenjivački stav od strane mađara je i te kako prisutan.

Ne budi gusak u magli.

ja ti samo govorim da ti je izjava

spin je napisao/la: ›
Jebo ti Mađare. Oni nam nikada nisu željeli dobro i uvijek su nas iskorištavali.

blago rečeno blesava!

drugim riječima, da nismo susjedi s mađarima, nego s uzbekistancima, i oni bi nas iskorištavali kad bi mogli! kao što i mi često iskorištavamo bosance. nema to veze s ikakvim antagonizmima, nego s prirodom stvari. jači uvijek nameće svoju volju. volio ti nekoga ili ne. comprende?


ma sve to štima, al brate mili mi smo sada samostalna država i ne moramo više pred nikim klečati niti trpjeti ucjene bilo koje vrste. Jedna mala Irska je pokopala EU Ustav i nitko joj ništa ne može, kužiš?

A glede prodaje Ine Molu sam naveo i neke druge momente, a ti se baš uvatio za ovu. Zar nije malo sumnjivo da je navodnu zamjenu inicirao Sanader? Zar to nije malo ćudno?
Ja se sjećam IPOa Ine i nekih analiza i procjena vrijednosti. Jedna od tih procjena bila je javno iznesena i od nekih visokopozicioniranih Molovaca i pogađaš koliko su tada (prije skoro 2 god) Mađari procjenili INU ??? Točno 2 800 kuna koliko su sada i ponudili. Znači da je dil sklopljen još davnih dana i da ga Sanader sada mora ispoštovati. Dio dila je zasigurno bila i podrška kod parlamentarnih izbora (kontrolom cijene derivata u predizbornoj kampanji), a drugi dio je isplata na neki off-shor račun.
Zato se SDP ovcima i mesiću puši iz ušiju jer su mislili da će napuniti svoje džepove, a siguran sam da bi postupili isto kao i Sanader i prodali za cijenu koja odgovara Molovcima.

(Inače Mađare ne volim i iz osobnih razloga još iz perioda kada se išlo u šoping jer su me par puta bezrazložno zadržavali na carinarnici pa mi se jednostavno gade. I kada si im ostavljao novac, njima nije bilo dobro).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: