Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neradnička država

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: jel za lapež kriv mentalitet i to tako mora bit

da
47%
 47%  [ 10 ]
ne
9%
 9%  [ 2 ]
neda mi se, lapim, ostavi me na miru
42%
 42%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): › a kad smo kod glavne poste koja je tu predmet spoticanja, od svih onih silnih saltera bilo bi im bolje da otvore jos 3-4 za novcane transakcije jer tamo se ceka cijelu vjecnost posto rade 2-3 saltera a kako same djelatnice kazu sef nedozvoljava da se otvori jos koji salter, i onda u sred najvece guzve slijedi brojanje novca na blagajni pa se svi lijepo izvolite prebaciti u drugi red koji je vec do zatvora (karikiram) pa si jos produljite vrijeme cekanja...


manjak ljudi i drugačije ne može.opet to nije volja tih službenika nego stvar unutarnje organizacije koju određuje zagreb.
po kome sad treba pljuvati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): › nije im u interesu?
pored tih tvojih nekoliko dobrih "dobrih" studenata na burzu svake godine izađe npr. 1000 onih glupih koji ipak žele raditi.
ti glupi će nakon 1 godine traženja posla, sa 24 početi raditi u nekon firmi za pripravničku plaču od recimo 3000 kn,kroz 2 godine će ta plača(ukoliko se dokažu) otići na 5000 kn.
sada taj glupi student sa 26 godina ima plaču u skladu sa svojom spremom,2 godine radnog staža i financijsku sigurnost...dok ti tvoji pametni "dobri studenti" sa 26 još kalkuliraju,tu i tamo rade nešto preko stuca, nemaju dana radnog staža i čekaju posao iz snova...


ma što si ti pametan, scime li se ti uopce hranis daj malo i drugima...
da to tako funkcionira sigurno bi na birou bilo toliko nezaposlenih... daj se spusti na zemlju... u hrvatskoj tj u osijeku posao mozes naci jedino preko debele stele, manje vise svi dobri poslovi budu dodjeljenji tatinim sinovima koji su nesposobni za zivot i da im nema oca nebi nikad nista u zivotu napravili


ma ti si pametan hebote kakve veze onda ima što kalkuliraš ako štelu nemaš?
posao se može naći i normalnim putem ali samo ako si dobar i ako završavaš u roku...barem onaj dobar posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Načuh da postoji taj novi direktor centra pošte Osijek, mlad lik koji ima nekakve planove poboljšanja kvalitete usluge, radnih uvjeta, ali i rješavanje nepotrebnoga kadra. Takvih je dosta u stepinčevoj, to svi znaju.

pošta ima problem viška kadra na državnoj razini a ne u pošti Osijek.radi se o vss kadru dok službenika ima manjak...

Citat: ›
Zato stoji moja replika; ako misliš da je činjenica da se službenik poštanskog ureda koji je za stranke otvoren od 8:00 može na poslu pojaviti u 8:05 - tebi očito nije mjesto ni u jednoj firmi.


ja nisam nigdje napisao da je to opravdano niti je to činjenica.kašnjenje se moglo dogoditi iz puno razloga i mogu ga razumjeti s obzirom na uvjete i organizaciju rada po poštanskim uredima.
izvuci citat gdje ja kažem da je normalno početi u 8,5 i idem solo dati otkaz Wink

Citat: ›
- svugdje su državni službenici klonovi spore, tamne strane administracije.

zato što drugačije ne može.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
kao prvo,nisam od nikog nikad čuo da mu je rečeno da malo pričeka kako bi službenici mogli popili kavu ili pročitali novine.to je notorna glupost.


oni to ne govore oni to jednostavno učine, još i kad bi govorili pa gdje bi tek onda bili Wink

tako sam se jednom iznenadio kada sam prije nekoliko godina ušao u referadu na faksu i osjetio neki miris, da bi se malo zagledao okolo i skonto jednu od baba kako si peče jaja na oko na rešou u po radnog vremena osijek031.com smile (ne lažem majke mi istina je)

a iskreno rijetko kad nisam vidio da netko od službenika/službenica ne pije kavu na radnom mjestu pa i onda kada sam načeo ovaj topic, sutra kad sam uletio u 8:10 u poštu u tvrđi svi su imali kave pored sebe i srkali ih, ma neka ih piju nemam ja ništa protiv toga al brate nek onda rade i svoj posao ritmom koji se to zahtjeva od njih

i opet ponavljam i argumentiram jednu od tvojih tvrdnji:
ljeti se na radnika natovari posao 2-3 čovjeka, taj radnik onda taj isti posao još i poduplan i potriplan (ne znam jel postoji ova riječ al evo je) radi istim tempom kao i 2-3 ljudi u ostalim dijelovima godine, kako, očito je da se onda lapi

evo još jedna potvrda ljenčarenja u državi:
kada sam upisivao faks bile su mi aktuelne stipendije, i tražio sam caku u onoj državnoj stipendiji gdje te financiraju, nema veze hoćeš li pasti godinu nećeš morati vraćati uložen novac (osim ako ne odustaneš od faksa) ali si obavezan uložene novce odraditi poslje u državnoj firmi i onda sam se zapitao pa dobro šta tu ima loše, e tada sam pričao s likom koji je onda završavao faks i spika je bila bace te negdjhe na otok ili u vražju mater al to i nije tak loše jer sljedećih nekoliko godina odrađivanja sume novaca uložene u tebe NE RADIŠ NIŠTA i otuda tisuće i tisuće ne završenih sudskih postupaka po otocima i pripizdinama i ne ubilježenih katastarskih čestica i još tisuću ostalih stvari, poanta = LAPEŽ

poanta je da se lapi i to je to i moš ti branit poštu i ostale šalterske službe koliko hoćeš, činjenica je da se lapi jer je to u mentalitetu ljudi, nove generacije možda neće toliko lapit jer će ih tjerat europski bič ali jugoslavensko balkanski mentalitet duboko ukorjenjen u podsvjest svakog šalteraša će se teško ukloniti i onda

p.s. isprika onima koji ne lapa ovo se ne odnosi na njih a vi koji lapite sramite se osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
i opet ponavljam i argumentiram jednu od tvojih tvrdnji:
ljeti se na radnika natovari posao 2-3 čovjeka, taj radnik onda taj isti posao još i poduplan i potriplan (ne znam jel postoji ova riječ al evo je) radi istim tempom kao i 2-3 ljudi u ostalim dijelovima godine, kako, očito je da se onda lapi

što se obujma posla tiće, dođe ti manje-više na isto jel ljeti ima puno manje posla nego u ostatku godine...
s te strane ta raspodjela posla štima ali je problem što kod raspodjele nekog zapadnu poslovi koje nije nikad radio niti ih zna raditi i tu onda zapinje, posao se radi sporo.

lapeža u državninm službama ima...ali vjeruj mi,ne na tom nivou s kojim ti imaš posla,ne lape službenici jer jednostavno nemaju prostora za to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
lapeža u državninm službama ima...ali vjeruj mi,ne na tom nivou s kojim ti imaš posla,ne lape službenici jer jednostavno nemaju prostora za to.

osijek031.com smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srela se dva državna službenika na hodniku i kaže jedan drugom:
Šta je ni ti nemoš spavat?! Laughing

PS: Negdje se radi negdje neradi, ovisi o službi...
glupo je generalizirati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: