Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neradnička država

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: jel za lapež kriv mentalitet i to tako mora bit

da
47%
 47%  [ 10 ]
ne
9%
 9%  [ 2 ]
neda mi se, lapim, ostavi me na miru
42%
 42%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2008. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
naravno ako ti se nije problem ustati u 4,40 da bi u 5,20 bio na svom radnom mjestu i pripremio posao jer se stranke primaju od 8.


Možda bi novi direktor centra pošte Osijek bio zainteresiran za ovakav stav? Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a može nešto čega nema u zakonu...neslužbeni,firme koje rade natječaj za radna mjesta...kod vss-a gledaju i dužinu studiranja pa vi kalkulanti koji ćete studirati 6-7-8 godina otpadate po kratkom postupku jer se onaj koji završi u roku smatra sposobnom osobom koja brzo savladava nova znanja.njih čekaju dobri poslovi,makar će u startu čekati 1-2 godine da ga nađu...dok vama ostaje rad kod privatnika za prosječnu plaču za koju ćete raditi poslove za koje uopće niste kvalificirani,narodno rečeno: pišat ćete krv.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: ›
2. uvijeti za rad su nemogući zbog vrućine i to im daje za pravo da se zabušava i u pošti i u socijalnom i u policiji (kapa dolje izuzecima) i da me se strelja pogledom i mišlju "šta si koji kurac došo sad jel ne vidiš da pijem kavu", super argument, znači kad počne ljeto sve zaključat i sjest pod šljivu


uvijeti za rad su nemoguči zbog x faktora, ne samo vručine...po ljeti je problem i ta vručina i godišnji odmori pa posao za 5 ljudi odrađuje njih 2-3.


ja u kojoj god da sam pošti bio bilo je klimatizirano, istina nisam u glavnoj bio već ohoho al čisto sumnjam da nije klimatizirano, klimatizirano je i u muriji i u fini i socijalnom i mislim (nisam siguran 100%) na svim "šalteraškim" radnim mjestima, al dobro to s godišnjima i odrađivanjem više poslova stoji, preoptereti se jedna osoba s poslom 2-3 ljudi, ček malo pa zar onda u ostalom dijelu godine (čitaj proljeće, jesen, zima) ne bi trebale službe normalno raditi a ne istim tempom kao i ljeti što opet potvrđuje moju tvrdnju da negdje šteka i da se zabušava i ako 1 osoba u optimalnom radnom vremenu ljeti (najgori mogući uvijeti rada) odradi istu količinu posla kao 2-3 osobe u ostatku godine... mislim da ne moram dalje pisati kontaš šta hoću reći

Citat: ›
Citat: ›
3. birokracija ne šteka zbog pretrpanosti nego zbog usrane države koja se kao crvljivo usrno pseto vrti u krug vijajući svoj rep i ne zna rasteretiti službe

upravo si potvrdio moje navode.

koje? jel ove?

Citat: › birokracija šteka, ne zbog sporosti državnih službi nego zbog pretrpanosti istih.


Citat: › 4. da mi se provodi dan u pošti ne bi studirao nego bi se zaposlio u pošti
Citat: ›
prijatelju,udaraš nisko....u pošti rade ljudi sa vss-om na pripadajučim im mjestima...isto tako vss-a ima i tamo gdje ga ne bi trebalo biti...među službenicima,poštarima...
mogu i ja udarit nisko pa napisati kako čistačica u pošti ima plaču kakvu češ ti sa svojim vss-om teško imati?
morat ćeš mi vjerovati na riječi jer u pošti nikad ni nečeš raditi,ne zato što ne želiš nego zato što ne možeš.


bilo bi tužno i otužno da u pošti nema ljudi s VSS i stvarno ne vidim svrhu i poantu ovog nazovimo ga argumenta

a što se tiče plaće čistačice u pošti, e viš radno mjesto s većom plaćom, službenim autom, mobitelom i laptopom sam odbio prije dva tjedna jer mi se ne sviđa i ne nalazim se u tome Smile

u pošti sam mogao raditi ali sam odbio raditi u pošti ili si možda mislio/la na korumpiranost pa da se posao i radno mjesto u pošti dobija samo i isključivo preko štele jer mi se upravo tako i ponudilo radno mjesto u pošti

Citat: ›
Citat: › 5. nije mi jasno ona spika s 5:20, šta oni rade od 5:20 ? jel imaju radno vrijeme od 5:20 - 15 ? pa to je više od 9 sati, pa to treba javit nadležnim službama da službenici u poštama rade skoro 10 sati


ured se otvara u 8 što ne znači da ljudi rade od 8.šta ti misliš da on u 8 sjedne za stol i posao mu je pripremljen?nisam upućen u to kada ljudi u malim poštanskim uredima dolaze raditi ali je to sigurno od pol 7-7...dok u glavnoj pošti službenici dolaze oko 5 da bi u 10 stigli otvoriti ured za prijam i isporuku pošiljaka.


ured se otvara u 8:10 kad si skuhaju kavu, uvjerio se u to svojim očima i više puta
radno vrijeme u RH u državnim službama (pošta je državna još uvijek ako se ja ne varam) je 8 sati, što znači da je radno vrijeme službenika u pošti 7-15 a ne od 5:20 kao što si naveo/la prije
i iskreno mislim da ih ne bi bolilo kad bi uveli još jednu šihtu od 15 do naveče, to bi otvorilo i radna mjesta i rasteretilo ljude i stajanje u redovima i živčanluk šalteraša

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
naravno ako ti se nije problem ustati u 4,40 da bi u 5,20 bio na svom radnom mjestu i pripremio posao jer se stranke primaju od 8.


Možda bi novi direktor centra pošte Osijek bio zainteresiran za ovakav stav? Wink


možeš pojasniti na šta misliš?
nisam iznosio stav nego činjenice.
za nastavak može PP jer idemo offtopic..
tip je napao državne službe,odgovorio sam mu jer radim u jednoj i znam koliko i kako radimo...djelim iskustva sa kolegama iz drugih službi i iritiraju me stereotipi da državne službe ništa ne rade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: ›
2. uvijeti za rad su nemogući zbog vrućine i to im daje za pravo da se zabušava i u pošti i u socijalnom i u policiji (kapa dolje izuzecima) i da me se strelja pogledom i mišlju "šta si koji kurac došo sad jel ne vidiš da pijem kavu", super argument, znači kad počne ljeto sve zaključat i sjest pod šljivu


uvijeti za rad su nemoguči zbog x faktora, ne samo vručine...po ljeti je problem i ta vručina i godišnji odmori pa posao za 5 ljudi odrađuje njih 2-3.


ja u kojoj god da sam pošti bio bilo je klimatizirano, istina nisam u glavnoj bio već ohoho al čisto sumnjam da nije klimatizirano, klimatizirano je i u muriji i u fini i socijalnom i mislim (nisam siguran 100%) na svim "šalteraškim" radnim mjestima, al dobro to s godišnjima i odrađivanjem više poslova stoji, preoptereti se jedna osoba s poslom 2-3 ljudi, ček malo pa zar onda u ostalom dijelu godine (čitaj proljeće, jesen, zima) ne bi trebale službe normalno raditi a ne istim tempom kao i ljeti što opet potvrđuje moju tvrdnju da negdje šteka i da se zabušava i ako 1 osoba u optimalnom radnom vremenu ljeti (najgori mogući uvijeti rada) odradi istu količinu posla kao 2-3 osobe u ostatku godine... mislim da ne moram dalje pisati kontaš šta hoću reći

Citat: ›
Citat: ›
3. birokracija ne šteka zbog pretrpanosti nego zbog usrane države koja se kao crvljivo usrno pseto vrti u krug vijajući svoj rep i ne zna rasteretiti službe

upravo si potvrdio moje navode.

koje? jel ove?

Citat: › birokracija šteka, ne zbog sporosti državnih službi nego zbog pretrpanosti istih.


Citat: › 4. da mi se provodi dan u pošti ne bi studirao nego bi se zaposlio u pošti
Citat: ›
prijatelju,udaraš nisko....u pošti rade ljudi sa vss-om na pripadajučim im mjestima...isto tako vss-a ima i tamo gdje ga ne bi trebalo biti...među službenicima,poštarima...
mogu i ja udarit nisko pa napisati kako čistačica u pošti ima plaču kakvu češ ti sa svojim vss-om teško imati?
morat ćeš mi vjerovati na riječi jer u pošti nikad ni nečeš raditi,ne zato što ne želiš nego zato što ne možeš.


bilo bi tužno i otužno da u pošti nema ljudi s VSS i stvarno ne vidim svrhu i poantu ovog nazovimo ga argumenta

a što se tiče plaće čistačice u pošti, e viš radno mjesto s većom plaćom, službenim autom, mobitelom i laptopom sam odbio prije dva tjedna jer mi se ne sviđa i ne nalazim se u tome Smile

u pošti sam mogao raditi ali sam odbio raditi u pošti ili si možda mislio/la na korumpiranost pa da se posao i radno mjesto u pošti dobija samo i isključivo preko štele jer mi se upravo tako i ponudilo radno mjesto u pošti

Citat: ›
Citat: › 5. nije mi jasno ona spika s 5:20, šta oni rade od 5:20 ? jel imaju radno vrijeme od 5:20 - 15 ? pa to je više od 9 sati, pa to treba javit nadležnim službama da službenici u poštama rade skoro 10 sati


ured se otvara u 8 što ne znači da ljudi rade od 8.šta ti misliš da on u 8 sjedne za stol i posao mu je pripremljen?nisam upućen u to kada ljudi u malim poštanskim uredima dolaze raditi ali je to sigurno od pol 7-7...dok u glavnoj pošti službenici dolaze oko 5 da bi u 10 stigli otvoriti ured za prijam i isporuku pošiljaka.


ured se otvara u 8:10 kad si skuhaju kavu, uvjerio se u to svojim očima i više puta
radno vrijeme u RH u državnim službama (pošta je državna još uvijek ako se ja ne varam) je 8 sati, što znači da je radno vrijeme službenika u pošti 7-15 a ne od 5:20 kao što si naveo/la prije
i iskreno mislim da ih ne bi bolilo kad bi uveli još jednu šihtu od 15 do naveče, to bi otvorilo i radna mjesta i rasteretilo ljude i stajanje u redovima i živčanluk šalteraša


nema smisla natezati se.nisam mislio na nikakvu korumpiranost,mi jednostavno ne primamo genijalce poput tebe jer te ne možemo platit.
ukoliko ti je ponuđen posao preko štele u pošti fino prijavi tu osobu pa će se nadležne institucije pozabavit istom,.nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Izjava stoljeća, pečeno pače čak da osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink
EEEE Velika je pošta i zlato što sja... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › iritiraju me stereotipi da državne službe ništa ne rade.


samo jedno pitanje, a šta misliš zašto su postali stereotipi, možda zato što je 90% ljudi izgubilo svoju mladost i živce gledajući micu ubicu s druge strane stakla kako cjevči kavu, lakira nokte i kuha ručak preko telefona (karikiram naravno)

maniche je napisao/la: ›
nema smisla natezati se.nisam mislio na nikakvu korumpiranost,mi jednostavno ne primamo genijalce poput tebe jer te ne možemo platit.

hvala na komplimentu Smile
maniche je napisao/la: ›
ukoliko ti je ponuđen posao preko štele u pošti fino prijavi tu osobu pa će se nadležne institucije pozabavit istom,.nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink

zašto bi prijavljivao dobru dušu koja mi je ponudila posao? da dobrotu dotične osobe koja mi je mislila samo najbolje nagradim otkazom i kaznenom prijavom
ne pada mi na pamet

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › nije im u interesu?
pored tih tvojih nekoliko dobrih "dobrih" studenata na burzu svake godine izađe npr. 1000 onih glupih koji ipak žele raditi.
ti glupi će nakon 1 godine traženja posla, sa 24 početi raditi u nekon firmi za pripravničku plaču od recimo 3000 kn,kroz 2 godine će ta plača(ukoliko se dokažu) otići na 5000 kn.
sada taj glupi student sa 26 godina ima plaču u skladu sa svojom spremom,2 godine radnog staža i financijsku sigurnost...dok ti tvoji pametni "dobri studenti" sa 26 još kalkuliraju,tu i tamo rade nešto preko stuca, nemaju dana radnog staža i čekaju posao iz snova...


ma što si ti pametan, scime li se ti uopce hranis daj malo i drugima...
da to tako funkcionira sigurno bi na birou bilo toliko nezaposlenih... daj se spusti na zemlju... u hrvatskoj tj u osijeku posao mozes naci jedino preko debele stele, manje vise svi dobri poslovi budu dodjeljenji tatinim sinovima koji su nesposobni za zivot i da im nema oca nebi nikad nista u zivotu napravili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2008. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Možda bi novi direktor centra pošte Osijek bio zainteresiran za ovakav stav? Wink


možeš pojasniti na šta misliš?
nisam iznosio stav nego činjenice.
za nastavak može PP jer idemo offtopic..
tip je napao državne službe,odgovorio sam mu jer radim u jednoj i znam koliko i kako radimo...djelim iskustva sa kolegama iz drugih službi i iritiraju me stereotipi da državne službe ništa ne rade.


Načuh da postoji taj novi direktor centra pošte Osijek, mlad lik koji ima nekakve planove poboljšanja kvalitete usluge, radnih uvjeta, ali i rješavanje nepotrebnoga kadra. Takvih je dosta u stepinčevoj, to svi znaju.
A znam službenike po poštama koje su za stranke otvorene od 7:00, a na posao dolaze u 6:30 (po nalogu voditelja) kako bi se pripremili za stranke.
Zato stoji moja replika; ako misliš da je činjenica da se službenik poštanskog ureda koji je za stranke otvoren od 8:00 može na poslu pojaviti u 8:05 - tebi očito nije mjesto ni u jednoj firmi.

A što se tiče teme - državnih službi, puno ljudi koji rade po državnim službama za prosječne plaće RH (koje su u biti za VSS manje nego u privatnom sektoru) imaju osnovnu nit vodilju - sigurnost. U zamjenu za 1-2k kn sa plaće pristaju manje raditi i biti sigurni u svoj posao. Njihovo legendarno uljuljkivanje u posao i tempo rada koji je - jedino u državnoj službi - isti bez obzira na regiju; Slavonija, Podravina, Zagreb, Dalmacija - svugdje su državni službenici klonovi spore, tamne strane administracije.

A tvoj "en garde" stav proteže se kroz cijelu raspravu i samo dokazuje i cementira mišljenje javnosti o državnim službenicima.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Izjava stoljeća, pečeno pače čak da osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


ja znam 2 ljudi koji su zaposliti u postu sa ŠTELOM .... toliko o vjerodostojnosti tvojih izjava...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kad smo kod glavne poste koja je tu predmet spoticanja, od svih onih silnih saltera bilo bi im bolje da otvore jos 3-4 za novcane transakcije jer tamo se ceka cijelu vjecnost posto rade 2-3 saltera a kako same djelatnice kazu sef nedozvoljava da se otvori jos koji salter, i onda u sred najvece guzve slijedi brojanje novca na blagajni pa se svi lijepo izvolite prebaciti u drugi red koji je vec do zatvora (karikiram) pa si jos produljite vrijeme cekanja...

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
maniche je napisao/la: ›
nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Izjava stoljeća, pečeno pače čak da osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Konkurira za izjavu tisućljeća! osijek031.com smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
maniche je napisao/la: ›
nije mi poznato da je u poštu netko upao preko štele Wink
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Izjava stoljeća, pečeno pače čak da osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Konkurira za izjavu tisućljeća! osijek031.com smile
Skoro je u rangu s Kirom osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
samo jedno pitanje, a šta misliš zašto su postali stereotipi, možda zato što je 90% ljudi izgubilo svoju mladost i živce gledajući micu ubicu s druge strane stakla kako cjevči kavu, lakira nokte i kuha ručak preko telefona (karikiram naravno)


kao prvo,nisam od nikog nikad čuo da mu je rečeno da malo pričeka kako bi službenici mogli popili kavu ili pročitali novine.to je notorna glupost.
kao drugo,banana smo država,državne službe su samo reflekcija toga.
ja, svaki put kada sam imao posla s birokracijom,izgubio sam živaca...ali ne zbog tih službenika jer oni nisu zakonodavac niti je njihova volja bila mene zajebavat.
stvari jednostavno kod nas idu tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: