Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neradnička država

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: jel za lapež kriv mentalitet i to tako mora bit

da
47%
 47%  [ 10 ]
ne
9%
 9%  [ 2 ]
neda mi se, lapim, ostavi me na miru
42%
 42%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 21


Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2008. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se pogledaju godine
većinom sus to studenti

nema baš puno "biznismena"

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
svi su na moru ili dobra većina njih, a oni koji nisu idu sutra

ne mislim doslovno "ovih dana". prije "ovih mjeseci"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
svi su na moru ili dobra većina njih, a oni koji nisu idu sutra

ne mislim doslovno "ovih dana". prije "ovih mjeseci"...


ošli studoši kućama a i
Monstrum je napisao/la: ›
svi su na moru ili dobra većina njih, a oni koji nisu idu sutra

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.07.2008. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
kopile je napisao/la: ›
Pogledaj koji je prosjek studiranja u hrvatskoj po pojedinim fakultetima pa onda trkeljaj.Taj prosjek nije toliki zbog ljenosti nego zbog cijelog niza razloga kao što su činjenica da veliki dio studenata radi,loša organiziranost fakulteta,pojedini profesori koji svojim ponašanjem produžuju prosjek studiranja,itd.

Yeah right! osijek031.com smile
Šta je tu smiješno to je apsolutna istina,samo sam zaboravio navesti možda najbitiniji razlog a to je motivacija studenata koja je vrlo niska zbog male vjerojatnosti zaposlenja i male plaće.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja radim studentski poao i mogla bih diplomirati do 11mj da mi netko kaže d apsotoji ikakva mogućnost zaposlenja

ovako ću dati ispite i vući apsolventsku godinu, mada sam sve do sad adavala u roku

dakle bit će hrv. prosjek

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2008. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja radim! Eto me na poslu! Znoj lijem nad tipkovnicom. I sutra ću!
Idem sad na kavu i svojih 15minuta odmora svakih sat vremena (uvjetuje zaštita na radu). Aj' bok! Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ja radim! Eto me na poslu! Znoj lijem nad tipkovnicom. I sutra ću!
Idem sad na kavu i svojih 15minuta odmora svakih sat vremena (uvjetuje zaštita na radu). Aj' bok! Wink


a naradio se u pičku materinu osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › @MNOWAR Ti si reprezentativni primjerak prepotentnog kretena koji živi u svijetu bajki i fantazija .Pogledaj koji je prosjek studiranja u hrvatskoj po pojedinim fakultetima pa onda trkeljaj.Taj prosjek nije toliki zbog ljenosti nego zbog cijelog niza razloga kao što su činjenica da veliki dio studenata radi,loša organiziranost fakulteta,pojedini profesori koji svojim ponašanjem produžuju prosjek studiranja,itd.


Da se covijek zapita kako netko uopce uspije zavsiti faks uz sva ta silna podmetanja???

Smijesan si.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Smijesan si.


zasto je smijesan? zato sto je napisao surovu istinu hrvatskog studenta? Znam nekolicinu "dobrih" studenata koji zbog nekog od navedenih razloga nece diplomirati sad jer im nije u interesu, sto zbog toga sto je bolje raditi preko studenskog ista nego biti na burzi jer znaju da posao dobiti tako skoro nece, sto zbog nekog profesora koji ima specifican nacin ispitivanja pa nemogu poloziti ispit itd itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
i danas naravno šou opet!!!!!!!!!!!!!!
idem uplatit ono što nisam sinoć jer pošta ne radi poslje 15 i dođem u 8:00 na poštu ulazim unutra viš ona bedevija viče na mene NE ULAZIT UNUTRA NE RADIMO!!!!!!
reko gospođo 8:00 je sati, ZNAM JA KOLKO JE SATI IZLAZITE VAN NE RADIMO JOŠ!!!!
pa reko dobro kad vi radite i tako do 8:10 pa jebem im mater
i onda istresanje u referadi dolazim onoj u referadi dat diplomski za komisiju čuješ nju kao pa upisi su jeste sad svi navrli diplomirat, ja osto osijek031.com smile reko gospođo draga šta ja trebam čekat jesen s diplomskim zato što se vama neda radit
KATA-FAKING-STROFA!!!!!!!!!!!!!


A prijatelju ti si reprezentativan primjerak za komentiranje rada ,imas 26 god i trebas diplomirat pa jel te nije sramota ,trebo si diplomirat prije 3 god ,26 god i ni dana radnog staža ,ko će kome kurva o poštenju i vojnik o skraćenju , neradnik o radu i svećenik o braku .
Znam da je svako za sebe najljepši ,najpametniji i najzgodniji ali samo kao izolirani sustav dok se nestaviš u komparaciju sa drugima i vidiš di si i da nije to baš tako kao što neki prikazuju ,ako vjeruješ u to što vidiš nećeš daleko doć.


brutalno,ravno u glavu i na kraju...TOTALNO ISTINITO

nitko u svom radnom danu ne radi efektivno 8 sati,to su nebuloze.

druga stvar...
glavna pošta zajedno sa drugim poštanskim uredima po gradu nije klimatizirana u potpunosti a uvijeti za rad su gotovo nemogući.u razgovorima sa kolegama,znam da ni u drugim državnim službama nije ništa bolje.
ne znam odakle taj stereotip da su državne službe zakon,da tamo nitko ništa ne radi i sl....
birokracija šteka, ne zbog sporosti državnih službi nego zbog pretrpanosti istih.
odi prijatelju jedan radni dan provedi sa službenicima u glavnoj pošti pa onda pričaj.
naravno ako ti se nije problem ustati u 4,40 da bi u 5,20 bio na svom radnom mjestu i pripremio posao jer se stranke primaju od 8.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): › Smijesan si.


zasto je smijesan? zato sto je napisao surovu istinu hrvatskog studenta? Znam nekolicinu "dobrih" studenata koji zbog nekog od navedenih razloga nece diplomirati sad jer im nije u interesu, sto zbog toga sto je bolje raditi preko studenskog ista nego biti na burzi jer znaju da posao dobiti tako skoro nece, sto zbog nekog profesora koji ima specifican nacin ispitivanja pa nemogu poloziti ispit itd itd...


nije im u interesu?
pored tih tvojih nekoliko dobrih "dobrih" studenata na burzu svake godine izađe npr. 1000 onih glupih koji ipak žele raditi.
ti glupi će nakon 1 godine traženja posla, sa 24 početi raditi u nekon firmi za pripravničku plaču od recimo 3000 kn,kroz 2 godine će ta plača(ukoliko se dokažu) otići na 5000 kn.
sada taj glupi student sa 26 godina ima plaču u skladu sa svojom spremom,2 godine radnog staža i financijsku sigurnost...dok ti tvoji pametni "dobri studenti" sa 26 još kalkuliraju,tu i tamo rade nešto preko stuca, nemaju dana radnog staža i čekaju posao iz snova...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
brutalno,ravno u glavu i na kraju...TOTALNO ISTINITO

nitko u svom radnom danu ne radi efektivno 8 sati,to su nebuloze.

druga stvar...
glavna pošta zajedno sa drugim poštanskim uredima po gradu nije klimatizirana u potpunosti a uvijeti za rad su gotovo nemogući.u razgovorima sa kolegama,znam da ni u drugim državnim službama nije ništa bolje.
ne znam odakle taj stereotip da su državne službe zakon,da tamo nitko ništa ne radi i sl....
birokracija šteka, ne zbog sporosti državnih službi nego zbog pretrpanosti istih.
odi prijatelju jedan radni dan provedi sa službenicima u glavnoj pošti pa onda pričaj.
naravno ako ti se nije problem ustati u 4,40 da bi u 5,20 bio na svom radnom mjestu i pripremio posao jer se stranke primaju od 8.


1. kolko ja znam nitko nigdje nije ni naveo da se efektivno radi 8 sati osijek031.com smile

2. uvijeti za rad su nemogući zbog vrućine i to im daje za pravo da se zabušava i u pošti i u socijalnom i u policiji (kapa dolje izuzecima) i da me se strelja pogledom i mišlju "šta si koji kurac došo sad jel ne vidiš da pijem kavu", super argument, znači kad počne ljeto sve zaključat i sjest pod šljivu

pitanje, hm da li imaju po zimi grijanje? imaju, al i onda pošte rade od 8-15, možda im je zima, možda ih hunjavica hvata možda ima još 100 glupih razloga za navest

3. birokracija ne šteka zbog pretrpanosti nego zbog usrane države koja se kao crvljivo usrno pseto vrti u krug vijajući svoj rep i ne zna rasteretiti službe

4. da mi se provodi dan u pošti ne bi studirao nego bi se zaposlio u pošti

5. nije mi jasno ona spika s 5:20, šta oni rade od 5:20 ? jel imaju radno vrijeme od 5:20 - 15 ? pa to je više od 9 sati, pa to treba javit nadležnim službama da službenici u poštama rade skoro 10 sati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
2. uvijeti za rad su nemogući zbog vrućine i to im daje za pravo da se zabušava i u pošti i u socijalnom i u policiji (kapa dolje izuzecima) i da me se strelja pogledom i mišlju "šta si koji kurac došo sad jel ne vidiš da pijem kavu", super argument, znači kad počne ljeto sve zaključat i sjest pod šljivu


uvijeti za rad su nemoguči zbog x faktora, ne samo vručine...po ljeti je problem i ta vručina i godišnji odmori pa posao za 5 ljudi odrađuje njih 2-3.

Citat: ›
3. birokracija ne šteka zbog pretrpanosti nego zbog usrane države koja se kao crvljivo usrno pseto vrti u krug vijajući svoj rep i ne zna rasteretiti službe

upravo si potvrdio moje navode.

Citat: ›
4. da mi se provodi dan u pošti ne bi studirao nego bi se zaposlio u pošti


prijatelju,udaraš nisko....u pošti rade ljudi sa vss-om na pripadajučim im mjestima...isto tako vss-a ima i tamo gdje ga ne bi trebalo biti...među službenicima,poštarima...
mogu i ja udarit nisko pa napisati kako čistačica u pošti ima plaču kakvu češ ti sa svojim vss-om teško imati?
morat ćeš mi vjerovati na riječi jer u pošti nikad ni nečeš raditi,ne zato što ne želiš nego zato što ne možeš.

Citat: ›
5. nije mi jasno ona spika s 5:20, šta oni rade od 5:20 ? jel imaju radno vrijeme od 5:20 - 15 ? pa to je više od 9 sati, pa to treba javit nadležnim službama da službenici u poštama rade skoro 10 sati


ured se otvara u 8 što ne znači da ljudi rade od 8.šta ti misliš da on u 8 sjedne za stol i posao mu je pripremljen?nisam upućen u to kada ljudi u malim poštanskim uredima dolaze raditi ali je to sigurno od pol 7-7...dok u glavnoj pošti službenici dolaze oko 5 da bi u 10 stigli otvoriti ured za prijam i isporuku pošiljaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ja radim studentski poao i mogla bih diplomirati do 11mj da mi netko kaže da psotoji ikakva mogućnost zaposlenja

ovako ću dati ispite i vući apsolventsku godinu, mada sam sve do sad adavala u roku

dakle bit će hrv. prosjek
Naravno da mogučnostt zapošljavanja postoji, ali u velikoj večini slučajeva ti moraš tražiti posao,
a ne on tebe =>(vrijedi za lumene)
Wink
PS: Nedolazi posao sa neba...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
@MNOWAR Ti si reprezentativni primjerak prepotentnog kretena koji živi u svijetu bajki i fantazija .Pogledaj koji je prosjek studiranja u hrvatskoj po pojedinim fakultetima pa onda trkeljaj.Taj prosjek nije toliki zbog ljenosti nego zbog cijelog niza razloga kao što su činjenica da veliki dio studenata radi,loša organiziranost fakulteta,pojedini profesori koji svojim ponašanjem produžuju prosjek studiranja,itd.

Ovo podebljano bi zapravo trebalo biti tješenje ili tzv. opravdanje onima koji padaju.
PS:
STUDENTI PADAJU ZATO ŠTO NE UČE I ZATO ŠTO OLAKO SHVAĆAJU FAKULTET, TE ZATO ŠTO DOBAR DIO NJIH NI NIJE ZA FAKULTET. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: