Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2008. 16:09 
Naslov:  Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tvrdi jutarnji list

http://www.jutarnji.hr/nekretnine/arhitektura/clanak/art-2008,5,31,,121445.jl


zanimljivo je kako mi osjecani mislimo da imamo 'poseban' grad, kako on ima dusu, kako ga svi hvale i vole ... a cini se da je stvarnost sasvim drugacija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po čemu je Osijek gori od npr vukovara za život

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
po čemu je Osijek gori od npr vukovara za život
Vukovar nije bio medu istrazivanim gradovima..
Citat: › Obu­hva­će­na su če­ti­ri naj­ve­ća hr­vat­ska gra­da - Za­greb, Split, Ri­je­ka i Osi­jek te če­ti­ri ti­pi­čna sre­dnja gra­da - Za­dar, Pu­la, Va­ra­ždin i Du­bro­vnik.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je zakon..po svaki kraj ovdje je dosta zapusten i td.Ali pogledajte kako je bilo prije 10 godina....doce to sve na svoje...

Ja se bar nadam...

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pročitala sam članak
ali kad se gleda ima i gorih gradova za život

meni je varaždin dosadan, zadar ništa special...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2008. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada ????

za 50 ?

zar zadar nije imao slicnih problema kao i osijek ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
kada ????

za 50 ?

zar zadar nije imao slicnih problema kao i osijek ??


Gle osijek je meni predivan grad...Mislim da se izgradilo puno vise u zadnje 2 godine nego u proteklih 20.Mislim da ima puno stvari koje ce se aktivirat i td.

Jedna stvar koja nam dosta moze pomoc u razvoju je koridor c5....
A i neke ostale stvari koje sad nezelim nabrajat...

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu mi baš najjasniji ti njihovi kriteriji po kojima su dobili ove rezultate.vjerujem da bi bilo drugačije da su pitali same građane. naš grad je po pitanju prometa puno ispred ovih primorskih, što se tiče doseljavanja i zapošljavanja novopridošlica to me uopće ne smeta, dapače,volio bih da se grad baš ne širi previše da ostane što više zelenila u okolini.naći posao je teško u cijeloj Hrvatskoj, izuzev ZGa, al opet....sorry, Osijek je idealan grad za njegove građane za ostale me boli d...e

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2008. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek kao grad nije loš samo su ljudi govna,ima previše prepotentnih i uobraženih ljudi koji nemaju apsolutno nikakvih osnova za svoju prepotentnost,ta pojava je posebno izražena kod djevojaka.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2008. 19:14 
Naslov:  Re: Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Zg promet za poludit, asistent na kinezioloskom nam rekao da mu treba sat/ sat i po da dode ujutro na posao, kaze mora se dici oko pola 6 ujutro kako bi izbjegao guzvu i dosao na vrijeme. :/
Rijeka je jako prljava, govana na svakom koraku, izuzev korza.
A Osijek najbolji, sam sto ga budale vode.

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2008. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Avi je napisao/la: ›

A Osijek najbolji, sam sto ga budale vode.
Samo neznam ko je kriv što ga budale vode,iz toga se može izvesti samo je jedan zaključak a to je da su većina ljudi u ovom gradu kreteni i mazohisti.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2008. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rođeni sam u Osijeku i tu sam cijel zivot osim 1 god koju sam proveo van zemlje (Njem) , grad kao grad nista specijalno ,uspoređujući ga sa evropskim gradovima Osijek je prava rupetina , bez ikakvog sadržaja za mlađu generaciju (ako se nenapijete nigdje nevalja a opet ako ste pijani sasvim vam je svejedno),ljudi pravi glumci puni sebe a da ih istreseš nemaju 10 kn. Razina ljudi u ovom gradu je ispod prosjeka za 21 st ,nikog nije sramota što ima tri raz srednje ili samo srednju školu i svi su kao neke veličine (moš mislit ) ooo čovjek ima srednju školu pa lumen mislim čak genije. Mnogo gradskog stanovništva otišlo za vrijeme rata a došlo previše ovog zaostalog i primitivnog koji su povukli sasobom svoje navike,običaje i ponašanje . Ti ljudi su od ovog civiliziranog grada napravili pećinsku zajednicu . Tko je iole normalan i obrazovan havta prvu priliku da digne sidro i petama da vjetra jel ovaj grad nenudi apsolutno ništa i nevidim svoju budućnost ovdje , a tipičan mediokritetski odgovor vam je što misliš da je vani bolje a ja na to ma ne frende sjedit ću ovdje i čekat da mi život prođe . Ljudi sada je 21 soljeće ali ne svugdje na planeti u Africi je razina prahistorije ,bliski istok oni su oko nulte godine Bosna je 15 -16 st ,a Osijek jedno 18 st ,znači kasnimo 300 god za normalnim svjetom (referentna točka Njem) . Obavezno savjetujem svima da ulože u KULTURU ponavljam da ulože u KULTURU da malo proputuju da vide (SAD;JAPAN;GB;NJEM itd ) za mjesec dana se da obići te 4 destinacije i onda si iskomparirajte malo pa ce te vidit da necete doć sebi idući pola godine od kulturološkog šoka . Zapitajte se koliko godišnje trošite na kulturu (putovana ,koncerti ,kazalište itd ,,,,,kad ste zadnji put kupili kartu za koncert omiljenog benda a da zajebo sam se tko ovdje još svira električnu gitaru za koju treba svirat bar 10 god da možete reć da nešto znate odsvirat . Osijek definitivno nije najgori grad za živit na planetu jer na određenim destinacijma već spomenutima ima i gorih ali je na jako niskim granama ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stoka_unleashed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 639
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2008. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolko sam skontao tebi fali kulture( u ovom gradu)...al nije mi jasno zašto si zapeo za to toliko......zar će odlazak na putovanje ili u kazalište učiniti neku osobu boljom nego što jest....možda ali u to ne bi ulazio.....a za to sve treba imati i mogućnosti....a svjestan si da potom pitanju baš i nije neka sjajna situacija...iz toga bi se dalo zaključiti da ljudi prvo gledaju kako opstati a onda sve ostalo...nije baš tak drastično al u biti to je to.......a što se tiče sviranja.... nisu Logan i DeMaio jedini koji znaju svirati...vjeruj mi ima i u Osijeku ljudi kojima to polazi za rukom.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2008. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članak na temelju kojeg je izrasla cijela tema neviđeno je smeće i glupost, idiotarija kakvu može smisliti samo priglupi novinar iz mafijaške organizacije EPH. Nakon što sam dva puta pročitao članak i dalje mi nije jasno na temelju čega su se gradovi rangirali - da li je to na temelju prilike za zapošljavanje ili na temelju ugode za život - a nije navedeno ni koga se uopće pitalo ili anketiralo. Smeće da ne može biti veće, i nije vrijedno bilo kakve rasprave.

Konj koji je članak pisao ipak je dao doprinos hrvatskom medijskom prostoru - konstatacija da ljudi kod nas danas ipak više brinu o radnom mjestu nego o okolišu, infrastrukturi i kulturi poptuno je točna - no ujedno i notorna činjenica koje je svjestan svaki kreten (autoru je očito trebalo istraživanje da to shvati).

Dobro jutro, Jutarnji. U Hrvatskoj se teško živi - radna mjesta nude se mahom u Zagrebu. Zbog takve odvratne centralizacije ljudi se sele iz drugih dijelova Hrvatske u Zagreb. Posljedice su takve da je u Zagrebu normalnom čovjeku neizdrživo živjeti, a u ostatku države se teško može naći posao.

No, ako ćemo o drugim kriterijima, okoliš, javne površine, promet, kultura, i drugi koje je priglupi autor u svom tekstu naveo - molim lijepo, Osijek objektivno nikako nije na zadnjem mjestu - ili pak autor nikad nije bio u Splitu, Rijeci, Puli ili Varaždinu. Možda nije bio u Osijeku? Na koji je način ugodnije živjeti u Dubrovniku nego Osijeku, to ne može shvatiti niti Ninoslav Pavić Peti Ortak, pa bi ja ovom novinaru izrekao pesimističnu prognozu.

Samo prometna infrastruktura neizmjerno je bolja u Osijeku nego u svim obalnim gradovima. Okoliš barem jednako kvalitetan (s tim da je Rijeka odvratna luka sa 3 brodogradilišta, obližnjom koksarom, željezarom i naftnom rafinerijom, pa čak ni more nije čisto, isto vrijedi i za Pulu, a o Splitu što manje kažem to bolje - mi barem ne udišemo azbest - jedino je Zadar vukao ka čistom turističkom gradu - no ne zadugo, Kaljmeta baš misli graditi teretnu luku). Broj uređenih javnih površina u odnosu na veličinu dvostruko je veći od bilo kojeg drugog grada (nismo uzalud dobivali nagrade za zeleni grad), a zdravstvena zaštita znatno bolja od Pule, Zadra, Varaždina i Dubrovnika, te blizu Splitu i Rijeci (iako ni u Zagrebu realno nije bolja - osima ako nemate štelu za najbolje specijaliste, i štelu za dijagnostiku prije reda - no i to je posljedica očajne centralizacije - bolnice u Rijeci, Osijeku i Splitu bile bi za čas na nivou Rebra, samo da se malo novaca uloži tamo gdje treba). Što se tiče kulturne ponude, Osijek je tu malo slabiji od Splita i Rijeke, ali znatno ispred ostalih - osim ako Špancirfest ljudi ne smatraju vrhunskim kulturnim događajem (da ne spominjemo broj muzeja i galerija, HNK, Sveučilište, itd., itd.) Na kraju, pozicija - uskoro 1,5-2 sata do Budimpešte, Beograda, Sarajeva i Zagreba - ostali tu nisu ni blizu - a to je i poanta - ugodan život u manjem gradu, ogromne mogućnosti u velikoj blizini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2008. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, što ste mi svi sad slatki. Smile Ne smiju drugi pljuvati po nečemu što je naše, ali zato su Osječani prvi u pljuvanju po vlastitom gradu... Nemojte da sad izvlačim dokaze, ima ih na ovom forumu napretek. Wink Kao i uvijek, istina je negdje između.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: