Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osi­jek naj­go­ri grad za ži­vot ....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
daddylonglegs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 78
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.06.2008. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jednom prigodom razgovarao sam sa ljudima iz rijeke. rekli spremni su se doseliti isti cas u osijek samo da nema komaraca.
meni ovdje ok, samo mi jako smetaju oronule fasade i nekultura budala koji dijele grad s nama.

_________________
clavus clavo extruditur
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2008. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u ovom gradu ne vidim nikakvu mogucnost napretka na svom (ne tako skromnom) financijskom planu - zato cu najvjerojatnije odseliti u zagreb (grad mogucnosti - vece trziste)
Probao sam vise puta ali svuda se trazi da nekom ubodem neku paru e pa jebite se osjecani i hercegovci pridoslice - NE DAM!!! a sam bi se sebi gadio kada bi si poslove (svojih firmi- da da imam ih dvije) sredjivao preko veze ili placanjem za njih...ali to je u osijeckom mentalitetu seljaka-ratnika sasvim normalno ...

Dakla infrastruktura - lijep grad
Zemljopisni polozaj - mogao bi ga puno bolje iskoristiti
Ljudi koji tu zive - ako ima 5% pravih osjecana (oni od prije 2svj. rata) ovo sve klosari
svijetlo gase sjekirama
Buducnost grada - katastrofalna - grade se samo trgovacki centri - sto znaci masakriranje domacih proizvodjaca, malih poduzetnika, obrtnika...grad tuge i domobrana za sankom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.06.2008. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako misliš da je u zagrebu puno bolje što se tiče hercegovaca onda si se debelo zajebo,a te priče da su u zagrebu puno veće mogućnosti su bajke,isto sranje ti je i tamo samo su veči iznosi u pitanju što se tiče mita i korupcije.I uz to su cijene nekretnina sulude,plus još niz mana.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2008. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuj lega ak ti se toliko gadi onda ajde u Zagreb. ima ljudi kojima je ovdje lijepo, u svakom gradu iz ovog istrazivanja mozes naci prednosti i nedostatke.
I meni nisu bas jasni kriteriji ocjnjivanja,al po mom misljenju nemozes stavljati kontinentalne gradove u kos sa mediteranskim bez obzira na velicinu grada. po meni Osijek i Rijeka su totalno razliciti gradovi isto kao i Pula i Varazdin.
Tu je netko spominjao kulturu u Osijeku. evo ja cu ti reci da se dosta toga dogadja ali je problem loseg marketinga i nedovoljno informiranosti ljudi. tu nekako pomaze turisticka zajednica tiskanjem knjizice ali mislim da je ipak stvar u mentalitetu ljudi. kod nas umjetnici nisi toliko popularni kao naprimjer nogometasi-znam kako im je jer sam i sama jedna od njih.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmilk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Lokacija: vukovar
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.06.2008. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
tvrdi jutarnji list

http://www.jutarnji.hr/nekretnine/arhitektura/clanak/art-2008,5,31,,121445.jl


zanimljivo je kako mi osjecani mislimo da imamo 'poseban' grad, kako on ima dusu, kako ga svi hvale i vole ... a cini se da je stvarnost sasvim drugacija
i ima nisam se nikada bolje osjećao nego u Osijeku iako mi se čini da je previše "pospan",a vlast se bori za fotelje umjesto za dobrobit ljudi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.06.2008. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@delfin Mene stvano zanima kakva si ti to umjetnica.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2008. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...potpisujem @kopile - zivim u zgb vec 8 godina i isto je sranje....da, ima vece mogucnosti, ali sve to po shemi: veca ponuda - veca potraznja....nekulture i kretena ima jos i vise, jer je zagreb kao glavni grad postao Mecca svima onima koji u vlastitom selu nisu uspjeli....vjerujem da buducnosti u osijeku ima, samo mislim da su se ljudi previse ulijenili ili mozda cak i prepustili sudbini "grada koji uvijek spava"...da se promijeni mentalitet ljudi, promijenile bi se i hrpe drugih stvari na bolje....a ako svi budu odlazili van Osijeka, kako se onda zapravo i moze ocekivati neka bolja buducnost?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.06.2008. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s ekonomske strane je grad užas.
svoju proizvodnju gotovo pa nemamo,sve važnije namirnice dolaze sa sjevera ili juga,samim tim ih plačamo skuplje-osijek najskuplji grad za život.
i nije neki problem da imamo normalne plače ali tu 70% ljudi radi za max 3000 kn.
perspektiva gotovo nikakva..nekakav normalan posao je gotovo nemoguće nać....najviše ubija to što ni budućnost baš nije svjetla.

ovo nije pljuvanje,ovo su činjenice...ali da,imamo mi našu promenadu i zelenila,tješimo se tim...

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2008. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eldiablo je napisao/la: ›
u ovom gradu ne vidim nikakvu mogucnost napretka na svom (ne tako skromnom) financijskom planu - zato cu najvjerojatnije odseliti u zagreb (grad mogucnosti - vece trziste)
Probao sam vise puta ali svuda se trazi da nekom ubodem neku paru e pa jebite se osjecani i hercegovci pridoslice - NE DAM!!! a sam bi se sebi gadio kada bi si poslove (svojih firmi- da da imam ih dvije) sredjivao preko veze ili placanjem za njih...ali to je u osijeckom mentalitetu seljaka-ratnika sasvim normalno ...

Dakla infrastruktura - lijep grad
Zemljopisni polozaj - mogao bi ga puno bolje iskoristiti
Ljudi koji tu zive - ako ima 5% pravih osjecana (oni od prije 2svj. rata) ovo sve klosari
svijetlo gase sjekirama
Buducnost grada - katastrofalna - grade se samo trgovacki centri - sto znaci masakriranje domacih proizvodjaca, malih poduzetnika, obrtnika...grad tuge i domobrana za sankom


Naivnije ideje dugo nisam čitao. Mogu samo reći d želim sreću svakom tko će svoje firme seliti okolo, pritom misleći da u Zagrebu ne moraš podmićivati te da tamo nema primitivaca i seljaka(iako bi i sasvim jednostavna analiza i promišljanje i najvećem laiku pokazala da je upravo suprotno - čak je i gradonačelnik Zagreba turbo seljačina i lopov, ktome Hercegovac). U najboljoj namjeri, ako nekom smeta lopovluk, pa više ne želi ovdje živjeti, rješenje je Finska, a ne kvazi-metropola korupcije i kriminala. A ako netko tržište od 800.000 ljudi smatra bitnim pomakom, bojim se da mu treba nova lekcija iz ekonomije i biznisa.


maniche je napisao/la: ›
s ekonomske strane je grad užas.
svoju proizvodnju gotovo pa nemamo,sve važnije namirnice dolaze sa sjevera ili juga,samim tim ih plačamo skuplje-osijek najskuplji grad za život.
i nije neki problem da imamo normalne plače ali tu 70% ljudi radi za max 3000 kn.
perspektiva gotovo nikakva..nekakav normalan posao je gotovo nemoguće nać....najviše ubija to što ni budućnost baš nije svjetla.

ovo nije pljuvanje,ovo su činjenice...ali da,imamo mi našu promenadu i zelenila,tješimo se tim...


Paušalne ocjene nisu od velike koristi. Kakve to namirnice dolaze s juga ili sjevera, nije jasno (nikome). Da je Osijek najskuplji grad, to može reći samo netko tko nije, recimo, parking plaćao u Zagrebu (a nije ni komunalije).

A perspektiva? Isključivo individualna - tko očekuje da ga grad zaposli pogriješio je sustav (i državu).

Ja bih samo volio da mladi ljudi od 20-25 godina prestanu kukati i srati, i naprave nešto za sebe. Ako vas nisu zaposlili mama i tata, morat ćete sami (a to nije lako, zar ne, bolje je kukati i optuživati druge i okolinu).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2008. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›


Naivnije ideje dugo nisam čitao. Mogu samo reći d želim sreću svakom tko će svoje firme seliti okolo, pritom misleći da u Zagrebu ne moraš podmićivati te da tamo nema primitivaca i seljaka(iako bi i sasvim jednostavna analiza i promišljanje i najvećem laiku pokazala da je upravo suprotno - čak je i gradonačelnik Zagreba turbo seljačina i lopov, ktome Hercegovac). U najboljoj namjeri, ako nekom smeta lopovluk, pa više ne želi ovdje živjeti, rješenje je Finska, a ne kvazi-metropola korupcije i kriminala. A ako netko tržište od 800.000 ljudi smatra bitnim pomakom, bojim se da mu treba nova lekcija iz ekonomije i biznisa.


ah da? a ti imas isto neku firmu? godine iskustva? razlika od 800.000???? zapravo - no comment na mr. bistrica koji nema pojma o kojim firmama prica - ja bih bio dovoljno pametan da se suzdrzim od replike i iznio samo svoj osobni stav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2008. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

život u većem gradu - punom mogućnosti (kulturnihi izabavnih) ima smisla do ksi mlad i idok izlaziš redovito. kad dođete u doba kad se okućavate, kad vam je svaka para važna, kad vam je bitno u kakvoj ćete sredini odgajati dijete, mislim da prednost ipak odnose ovako manji gradovi ( ne dehumanizirani) kao Osijek.i ovdje kao i u velikom gradu vaše dijete ima jednake šanse za uspijeh a do njega je i do vas koliko će biti uspješno u tome.ne osuđujem ičije namjere ukoliko aspirira promijeniti svoj život odlaskom u neku drugu sredinu, čovjek uvijek teži boljem, al izdaleka je uvijek sve ljepše nego kad mu se priđe bliže.
odlaskom u drugu sredinu mijenja se ne samo životna okolina nego se suočavate i sa novim mentalitetom te potencijalnim prijezirom vas kao novopridošlice.
plaće u Osijeku nisu sjajne al ljudi žive od njih.ni onima u ZG njihove nisu dovoljne stoga ...živio sam 4 godine u Puli i razlika između ova dva grada je golema.prvo u već spomenutom mentalitetu - u samim međurodbinskim odnosima - drugo u načinu funkcioniranja primorskog i kontinetalnog grada. netko je već spomenuo da se to ne može porediti i istina je.primorski gradovi se nemaju kamo više širiti dok kod nas puca ravnica pa moš gradit gdje hoćeš.njihove uske ulice nisu predviđene za višegodišnje povećanje broja vozila a o parking prostorima da ne govorim.voda im je skuplja nego kod nas,plinifikaciju imaju samo rijetki gradovi...
netko je rekao da treba proputovati svijet i porediti stvari i jedini zaključak do koga ćete doći je - Doma je najljepše!!!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2008. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eldiablo je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›


Naivnije ideje dugo nisam čitao. Mogu samo reći d želim sreću svakom tko će svoje firme seliti okolo, pritom misleći da u Zagrebu ne moraš podmićivati te da tamo nema primitivaca i seljaka(iako bi i sasvim jednostavna analiza i promišljanje i najvećem laiku pokazala da je upravo suprotno - čak je i gradonačelnik Zagreba turbo seljačina i lopov, ktome Hercegovac). U najboljoj namjeri, ako nekom smeta lopovluk, pa više ne želi ovdje živjeti, rješenje je Finska, a ne kvazi-metropola korupcije i kriminala. A ako netko tržište od 800.000 ljudi smatra bitnim pomakom, bojim se da mu treba nova lekcija iz ekonomije i biznisa.


ah da? a ti imas isto neku firmu? godine iskustva? razlika od 800.000???? zapravo - no comment na mr. bistrica koji nema pojma o kojim firmama prica - ja bih bio dovoljno pametan da se suzdrzim od replike i iznio samo svoj osobni stav.


Nemoj se ljutiti, ja pišem generalno. Slučajno imam posla u oba grada, tako da sam na pola puta (iako pokušavam uključiti i treći). Danas više nije potrebno konstatno negdje boraviti, da bi tamo mogao i raditi - tko misli graditi ozbiljan posao mora prihvatiti činjenicu da će morati prevaljivati brdo kilometara. A što se tiče tržišta, zaista ne treba računati na tržište Hrvatske, jer ono je toliko malo da firma koja misli poslovati samo u Hrvatskoj već nema nikakvih šansi u EU. Osim toga, Zagreb je toliko premreženo i korumpirano mjesto da ne idem ni po kruh ako nemam štelu u pekari. Nikakav pomak, dapače. Tržište je u Budimpešti i Beogradu, ako ne i puno dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.06.2008. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
i ovdje kao i u velikom gradu ]vaše dijete ima jednake šanse za uspijeh a do njega je i do vas koliko će biti uspješno u tome.

apsolutno se slažem .. čak je i lakše u manjen gradu ..
želim vidjeti tko bi vodio sinčića na nogomet a da pri tome izgubi 2 sata vožnje od kuće do stadiona, npr.

morgan je napisao/la: ›
netko je rekao da treba proputovati svijet i porediti stvari i jedini zaključak do koga ćete doći je - Doma je najljepše!!!


kako te volim.!
žalosno je što to neki ljude ne shvaćaju, pa lutaju okolo kao muhe bez glave. posebno naša cijenjena dijaspora .. jadnici osijek031.com smile

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.06.2008. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja volim Osijek.. rođena, odrasla, školovana, zaposlena ovdje.. Živjela sam i u Samoboru koji mi je nekako najsličniji Osijeku iako je manji i dobro sam se snašla, recimo da bih se tamo mogla preseliti ili u Split ili čak i u Rijeku.. Ali Zagreb nikako. Ogroman, ne volim ni kad moram na službeni put tamo, iako mogu reći da se dosta dobro snalazim u njihovom kaotičnom prometu.
Problem Osijeka je to što je previše marginaliziran nakon rata i postali smo slijepo crijevo, a spobni smo sami prehraniti pola Hrvatske sa zemljom koju imamo. Voljela bih kada bi se ove silne zgrade gradile nekim redoslijedom i po GUP-u, a ne da strše nasred svega. Još uvijek imamo dovoljno zelenih površina, parkova, Dravu i prelijepu promenadu kao i kupalište na Kopiki. Osijek ima potencijala, postati grad poput Salzburga - s puno lijepih starih građevina iz doba secesije i novim urbanim centrima i zgradama. Šteta samo što sve to kvari gradska vlast koja puni samo svoje džepove a građanima baca mrvice koje ni golubovima nisu dosta. Užasno mi je krivo zbog ovakvog stanja, ali teško da bih se odselila, osim ako ne bih dobila poslovnu priliku koja se ne odbija.. Ekonomija bi se popravila kada bi nam netko od vladajući dao šansu, ali na žalost, moramo priznati da nas je rat pokopao. Ipak, ne bih Osijek, kao dotični autor članka, nazvala najlošijim mjestom za život. Ovdje je životu potrebna dobra injekcija adrenalina i sve bi opet bilo ok..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2008. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva sam umjetnica ne mogu vam reci jer cu time otkriti svoj identitet.
Moram reci da se u potpunosti slazem s morgan-om tako da svaka moja rijec je suvisna.
evo ga jos jednom.

morgan je napisao/la: ›
život u većem gradu - punom mogućnosti (kulturnihi izabavnih) ima smisla do ksi mlad i idok izlaziš redovito. kad dođete u doba kad se okućavate, kad vam je svaka para važna, kad vam je bitno u kakvoj ćete sredini odgajati dijete, mislim da prednost ipak odnose ovako manji gradovi ( ne dehumanizirani) kao Osijek.i ovdje kao i u velikom gradu vaše dijete ima jednake šanse za uspijeh a do njega je i do vas koliko će biti uspješno u tome.ne osuđujem ičije namjere ukoliko aspirira promijeniti svoj život odlaskom u neku drugu sredinu, čovjek uvijek teži boljem, al izdaleka je uvijek sve ljepše nego kad mu se priđe bliže.
odlaskom u drugu sredinu mijenja se ne samo životna okolina nego se suočavate i sa novim mentalitetom te potencijalnim prijezirom vas kao novopridošlice.
plaće u Osijeku nisu sjajne al ljudi žive od njih.ni onima u ZG njihove nisu dovoljne stoga ...živio sam 4 godine u Puli i razlika između ova dva grada je golema.prvo u već spomenutom mentalitetu - u samim međurodbinskim odnosima - drugo u načinu funkcioniranja primorskog i kontinetalnog grada. netko je već spomenuo da se to ne može porediti i istina je.primorski gradovi se nemaju kamo više širiti dok kod nas puca ravnica pa moš gradit gdje hoćeš.njihove uske ulice nisu predviđene za višegodišnje povećanje broja vozila a o parking prostorima da ne govorim.voda im je skuplja nego kod nas,plinifikaciju imaju samo rijetki gradovi...
netko je rekao da treba proputovati svijet i porediti stvari i jedini zaključak do koga ćete doći je - Doma je najljepše!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: