Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koga za gradonačelnika?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2008. 13:52 
Naslov:  Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Narode, kad bi vam netko rekao prokaži prstom (imenuj) osobu za koju misliš da bi to mogla i trebala raditi - dobar gradonačelnik, na koga biste pokazali?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2008. 19:13 
Naslov:  Re: Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na sebe. jose luis torrente je najbolji čovjek za taj posao. droge, alkokola, kurava, svima svega. ima savska da bude korzo bre i ćevapi da lete do 5 ujutro.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2008. 15:15 
Naslov:  Re: Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ili tema nije zanimljiva ili fakat nemamo ideje tko bi bio vrijedan te pozicije i dovoljno dobar za tu poziciju!??!?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2008. 16:44 
Naslov:  Re: Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netko tko nije iz ni jedne stranke (pogotovo ne HDZ -a ili HSP -a), koga će građani izabrati direktno zbog svojih djela i ljubavi prema gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2008. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok sam pričao da treba izabrati A. S. (29), niste slušali. i sad on ode...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2008. 18:22 
Naslov:  Re: Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, 'netko', 'A.S.' - sve mi to izgleda da ipak nemamo ideju tj. ime i prezime! Ili je to stara dobra navika da je vazno da smo PROTIV... a ZA koga - to je malo teze?!
P(r)okažite ga ili nju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2008. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Calliste, ajd' ti nama odmah reci iz koje si stranke, da znamo koja je poanta tvog upita i za koga bi trebali glasati, jer mi tvoj posljednji komentar dismr na klasicno amatersko fingiranje.

Inace, slicna tema je ovdje vec bila i dosta ljudi je podrzalo A.S. (da si se potrudila prije nego si krenula u politicku propagandu, umjesto inicijala bi pronasla puno ime i prezime).

Ukratko, zelio bih da buduci gradonacelnik/gradonacelnica ima manje od 40 godina, da ima iskustva u vodjenju/upravljanju (drkofuzeri bi rekli "managementu"), da ima muda (in general; figurativno), da prokaze sve lopove i nepravilnosti bez treptaja oka (makar i uz rizik zivota uz policijsku pratnju), ako je u nekoj stranci da zamrzne stranacki mandat ili da ne jebe stranacku sredisnjicu/podruznicu, a one iz stranke koji bi pokusali progurati mutljagu pribije na stup srama pa makar se radilo o rodjenom bratu...

Da pazi na svaku kunu koja se prikupi i potrosi, da osluskuje zelje gradjana, da javni natjecaji zaista to i budu, da osigura zemljiste i infastrukturu za jeftino stanovanje mladje i obrazovane populacije (jedna od metoda zaustavljanja brain draina), da nam dokaze da kapital ne mora biti strani i s kuvertama ispod stola, da osigura dolazak kvalitetnih investicija (opet - zemljiste i infrastruktura za pozeljne privredne grane i investitore, a ne one koje u Osijeku pronalaze onogranicni zakonski Eldorado) ...

Kao sto vidis, ima dosta argumenata ZA, samo ime mi nije bitno jer nisam mali ljigavi stranacki pijun koji misli da ce se usupkati Velikom Vodji jeftinim propagandnim fingiranjem na Internetu.

I kao sto bi prava Osjecanka rekla: "fakat ono, kuzis, uopce ne brijem da si tu ono slucajno, ne?!".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2008. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ukratko, zelio bih da buduci gradonacelnik/gradonacelnica ima manje od 40 godina, da ima iskustva u vodjenju/upravljanju (drkofuzeri bi rekli "managementu"), da ima muda (in general; figurativno), da prokaze sve lopove i nepravilnosti bez treptaja oka (makar i uz rizik zivota uz policijsku pratnju), ako je u nekoj stranci da zamrzne stranacki mandat ili da ne jebe stranacku sredisnjicu/podruznicu, a one iz stranke koji bi pokusali progurati mutljagu pribije na stup srama pa makar se radilo o rodjenom bratu...

Da pazi na svaku kunu koja se prikupi i potrosi, da osluskuje zelje gradjana, da javni natjecaji zaista to i budu, da osigura zemljiste i infastrukturu za jeftino stanovanje mladje i obrazovane populacije (jedna od metoda zaustavljanja brain draina), da nam dokaze da kapital ne mora biti strani i s kuvertama ispod stola...


Smile Smile Smile
Zaboravio si napisati da bi gradonacelnik/ica trebao/la srati zlato i pišati dijamante.
Jos samo da to nekako ukomponiras sa temom tipa 'Prvi dan proljeca' ili 'Jesen u mom gradu' i zagarantirana ti je petica na kraju 5 razreda ...

ps
Biti ce ti puno ,puno lakse u zivotu kada shvatis da takva osoba ne postoji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @Calliste, ajd' ti nama odmah reci iz koje si stranke, da znamo koja je poanta tvog upita i za koga bi trebali glasati, jer mi tvoj posljednji komentar dismr na klasicno amatersko fingiranje.

Inace, slicna tema je ovdje vec bila i dosta ljudi je podrzalo A.S. (da si se potrudila prije nego si krenula u politicku propagandu, umjesto inicijala bi pronasla puno ime i prezime).

Ukratko, zelio bih da buduci gradonacelnik/gradonacelnica ima manje od 40 godina, da ima iskustva u vodjenju/upravljanju (drkofuzeri bi rekli "managementu"), da ima muda (in general; figurativno), da prokaze sve lopove i nepravilnosti bez treptaja oka (makar i uz rizik zivota uz policijsku pratnju), ako je u nekoj stranci da zamrzne stranacki mandat ili da ne jebe stranacku sredisnjicu/podruznicu, a one iz stranke koji bi pokusali progurati mutljagu pribije na stup srama pa makar se radilo o rodjenom bratu...

Da pazi na svaku kunu koja se prikupi i potrosi, da osluskuje zelje gradjana, da javni natjecaji zaista to i budu, da osigura zemljiste i infastrukturu za jeftino stanovanje mladje i obrazovane populacije (jedna od metoda zaustavljanja brain draina), da nam dokaze da kapital ne mora biti strani i s kuvertama ispod stola, da osigura dolazak kvalitetnih investicija (opet - zemljiste i infrastruktura za pozeljne privredne grane i investitore, a ne one koje u Osijeku pronalaze onogranicni zakonski Eldorado) ...

Kao sto vidis, ima dosta argumenata ZA, samo ime mi nije bitno jer nisam mali ljigavi stranacki pijun koji misli da ce se usupkati Velikom Vodji jeftinim propagandnim fingiranjem na Internetu.

I kao sto bi prava Osjecanka rekla: "fakat ono, kuzis, uopce ne brijem da si tu ono slucajno, ne?!".


u kojem dijelu ove priče nailazimo na put od žute cigle, gdje se igra medvjedić mali i maca koja prede Wink

svi bi mi to htjeli ali to se možda pojavi znaš kad, nakon 3 sjetskog atomskog rata pa nakon cca 1000+ godina kad izgmižemo iz kojekakih spiljetina nazadovani evolucijskim procesom u vidu inteligencije ali daleko uznapredovali u smislu samokritičnosti i poštenja jer ćemo kukat ajoooooj pa jel nam je to sve trebalo pa mogli smo svi lijepo živjet neopterećeni materijalnim i svim drugim sitnicama koje nas razlikuju, pa onda još 1000 godina da se dostigne stupanj razvoja e onda lijepo ne namještat kupnje tepiha u banskim dvorima iz virme kumčeta i ne namještat da te iste tepihe kamionima doveze nećak drugo koljeno, ne kupovati zemljišta namjenjena polj. proizvodnji pa nekim čudom za ta ista zemljišta dobit građevinske za gradnju velebnih centara itd itd

znaš ko bi nam trebo bit gradonačelnik, 50000 glasajućih građana, pa ih lijepo pitat sve za svaki klinac, oćete sječu drveća u školskoj, neeećeeeemo, oćete novi sustav karata u gpp, oćeeeeemooooo, oćete da pomognemo azilu, oćeeeemooooo, oćete radijatore i repera, neeeećeeeemoooo, oćete da vas pitamo za neke stvari u ovome gradu oćeeeemoooo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad bi dobro dosla neka kineska koja govori o tome kako je prvi korak ka necemu imanje vizije, odnosno vjere u cilj.

U protivnom nisu krivi samo oni koji zlorabe svoje pozicije, vec upravo pojedinci koji ni ne misle da postoji bolje. Takvi bi se trebali zapitati daje li im njihov nihilisticki stav uopce pravo na bolje.

@Tyler, ne sumnjam da ti je u interesu mutiti vodu. Vjerojatno si jedan iz "ekipe", jedan od onih kojima je desenizbilizacija drustva, relativizacija uz pricu kako su svi isti u posljednjih 15 godina bio ne samo posao, nego i kruh. Kontam da te sigurno pogodilo ono prepoznavanje kao stranackog pijuna. Ajde, budi dobar, naci ce se i za tebe koja sinekurica, ako vec nije...

@Monstrum, apsolutna demokracija kao model upravljanja je za ono vrijeme koje spominjes - dakle, za vrijeme koje ce doci nakon kojih desetak tisuca godina evolucije.

Ova danasnja - zastupnicka demokracija je samo drugi naziv za apsolutizam uz prodaju price o slobodi. Nazalost, u nasem slucaju onaj kvrgavi oblik - ne onaj prosvijeceni.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 10:55 
Naslov:  Re: Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Leteci munogs – ok, to sto sam nova ovdje, ne opravdava da se nisam dovoljno informirala, ali eto priznajem ne znam tko je A.S. – a zanima me!

Nadalje, ne bi vjerovao, ali nisam niti iz jedne stranke (mada me predizborni test iz Jutarnjega svrstao negdje izmedju socijalne I narodnjacke opcije)… ali mi je stalo tko vodi grad, u kojem pravcu, I kako izgleda (najvecim dijelom u gospodarskom smislu) grad u kojem zivim (citaj: iz kojega ipak nisam odselila ’92) - i vidim ima nas jos takvih - na srecu!

I nije fingiranje vec nemoc, osobno nemam pojma koga bih ja (imenom I prezimenom) sutra (za godinu dana) predlozila za gradonacelnika – jer ja u nijednom imenu ne prepoznajem osobu kakvu si ti opisao, budimo realni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o moj bože, pa nije li ovo već negdje peta tema na isto pitanje?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 11:11 
Naslov:  Re: Koga za gradonačelnika?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Evil Poodingh, imas pravo - stalno prezvakavanje bez efekta.... a sigurno cemo opet na istu temu bar jos jednom i to najkasnije za godinu dana Smile
Do tada, pazljivo posmatram... mozda mi netko zapne za oko, pa cak i sa 031!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Sad bi dobro dosla neka kineska koja govori o tome kako je prvi korak ka necemu imanje vizije, odnosno vjere u cilj.

U protivnom nisu krivi samo oni koji zlorabe svoje pozicije, vec upravo pojedinci koji ni ne misle da postoji bolje. Takvi bi se trebali zapitati daje li im njihov nihilisticki stav uopce pravo na bolje.

@Tyler, ne sumnjam da ti je u interesu mutiti vodu. Vjerojatno si jedan iz "ekipe", jedan od onih kojima je desenizbilizacija drustva, relativizacija uz pricu kako su svi isti u posljednjih 15 godina bio ne samo posao, nego i kruh. Kontam da te sigurno pogodilo ono prepoznavanje kao stranackog pijuna. Ajde, budi dobar, naci ce se i za tebe koja sinekurica, ako vec nije...

@Monstrum, apsolutna demokracija kao model upravljanja je za ono vrijeme koje spominjes - dakle, za vrijeme koje ce doci nakon kojih desetak tisuca godina evolucije.

Ova danasnja - zastupnicka demokracija je samo drugi naziv za apsolutizam uz prodaju price o slobodi. Nazalost, u nasem slucaju onaj kvrgavi oblik - ne onaj prosvijeceni.


O sreco mamina i tatina...
Znaci to je tvoj tip demokracije.
Ako govorim ono sto se tebi sviđa u redu sam ,ali ako ti ne podilazim onda sam sigurno neciji placenik. Svaka cast care.

Mozda da pitamo Dalaj Lamu da se kandidira na sljedecim izborima?
Cijeli budisticki lobij ce biti uz nas.
Ja mu dam svoj glas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: › O sreco mamina i tatina...
Znaci to je tvoj tip demokracije.
Demokracija, ako govorimo o ovome sto se danas tako naziva - nije demokracija. Demokracija je moguca u svijetu idealno informiranih, u svijetu gdje je moguc apsolutni feedback, ...

Dakle, krivo bi bilo danasnje politicke sustave nazivati demokratskim, jer se radi o apsolutistickim tiranijama temeljenima na prodaji price o slobodnoj volji. Svaki magarac voli za sebe misliti da je slobodan i da je svaki njegov potez upravo plod njegove slobodne volje. Zato i jest magarac.

Dakle, danasnji sustavi nisu demokratski, nego "demokratski", bas kao sto ni "komunizam" nije bio komunizam.

Citat: › Ako govorim ono sto se tebi sviđa u redu sam ,ali ako ti ne podilazim onda sam sigurno neciji placenik. Svaka cast care.
Govori sto hoces, ali ne kenjaj o svojim motivima. u interesu ti je da se misli kako bolje ne moze, jer ne zelis stvaranje talasa. Tebi odgovara zamucenost kaljuze i ustajalost zabokrecine.

Svaka osoba koja smatra da ne moze biti bolje je placenik. Placenik vlastite nihilisticke gluposti, prije svega.

Citat: › Mozda da pitamo Dalaj Lamu da se kandidira na sljedecim izborima?
Mislis da je Dalaj Lama olicenje prosvijecenog apsolutizma ili osoba koja bi pomogla da se danasnje uredjenje pomakne prema demokratskom idealu?

Citat: › Cijeli budisticki lobij ce biti uz nas.
Ja mu dam svoj glas.
Nudis ironije bez alternative. Kratkorocno zabavno, dugorocno nezanimljivo.

@Calliste, problem s gradonacelnikom do sada je lezao u cinjenici da je kandidata predlagala lista, gotovo u pravilu - stranacka. Dakle, hrpa jednoobraznih ruku u zraku. Siguran sam da u 100 000+ stanovnika sigurno postoji najmanje jedan koji bi zadovoljio kriterije koje sam naveo. No, mogao bi ostati neprimjecen...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: