Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



R.I.P. Medeni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 9:38 
Naslov: Snif ! R.I.P. Medeni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › - Higijeničarska služba osječke Veterinarske stanice jučer je u ranim jutarnjim satima odvela našeg psa ljubimca kojeg su stanari Sjenjaka pazili i hranili punih sedam godina te ga, bez ikakvog razloga, eutanazirala odmah u vozilu, uzrujano je novinarima “Glasa Slavonije” ispričala Ana Ilić


jako mi je zao Medenog

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onog crnog pesa kod Konzuma sto je stajao uvijek i lajao dok se svi ne probude?!?!?!?? Surprised
A de neee... a jaaaadan..

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne zivim tamo tak da neznam...al po meni nisu u redu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 18:28 
Naslov:  Re: R.I.P. Medeni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tolike godine je bio tamo, ne znam zašto je sad zasmetao, ja osobno nisam primijetila da je nekoga napadao. Uvijek mi ga je bilo žao zbog one slomljene nogice.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma de nemoj reći da je to onaj crni mješanac labradora

najbolji lutalica
sad sam baš tužna

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Medenog?!!!!!

Zašto Medenog?!!! Pa svi smo ga voljeli i hranili!!!! Pa zašto?!!!!


Prokletnici!!!! Joj šta vam sve želim, nije za reć javno. Ali želim vam!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je to onaj mješanac labradora na kog amislim-ja sam ga zvala mirko, ne znam što bih rekla onome tko ga je uspavao
nikad bolje pseto nisam vidjela

ne znam ni sama koliko mi je puta srce pucalo jer nemam dvorište da jadnika odvedem kući

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mirko, medeni ... svejedno. 7 godina je proveo na sjenjaku, masa djece se snjim igrala ... nikada nikoga nije ugrizao. to je onaj crni sa slomljenom nogicom.

i nisu ga uspavali MissTake, nego su ga ubili puskom za klanje u glavu i jos se mucio, cvilio, trzao se. Ubijen je na vrlo okrutan nacin.

nikako mi nije jasna brzina kojom su gradske sluzbe i vetarinarska stanica reagirali i ubili ga, umjesto da ga ostave na promatranju neko vrijeme, sacekaju par dana da vide dali je zaista tako agresivan, dali ce se netko pojaviti da ga udomi, da ga ponude u azil u kojem su ga i cekali i u koji bi ga primili.

lederer stalno govori da gdje su do sada bili prijatelji zivotinja i zasto ga cijelo ovo vrijeme nitko nije udomio. Pa gospodine lederer, nitko ga nije udiomi jer to je bio NAS pas, pas uz kojega je i masa djece odrasla, koja su se igrala snjim, hranila ga, brinula se za njega. I nikome i nije palo na pamet da ga oduzme od nas gradjana sjenjaka.

Ako je problem bio sto je on bio vani, to se moglo rjesiti i na drugaciji nacin. Cijeli sjenjak bruji o tom ubojstvu, po trgovinama se spominje Medeni ... i da ste nam dali vremena sigurno bi se pronaslo rjesenje za njega i sigurno bi se taj pas udomio.

sramota je sto je u ovom gradu nestalo gradjana, kojima pas nije objekt koji ce cuvati ovce po planinama ili zavezan na lancu javljati kad vukovi dodju klati ovce. Sramota je sto ste poslusali takve primitivce ili ste unatoc veterinarskom fakultetu i vi jedan takav ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi spominju medenog i kuju ga u zvijezde...A zašto ga nitko nije uzeo dok je bio živ?

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › odgovorio sam ti <de-evilized> na to, procitaj post iznad


misliš ovo
Ingo je napisao/la: ›
... i da ste nam dali vremena sigurno bi se pronaslo rjesenje za njega i sigurno bi se taj pas udomio.

Kako reče ono 7 godina je proveo na Sjenjaku? Pa to je sasvim dovoljno vremena za napraviti i odgojiti balavca za osnovnu školu a kamoli udomiti psa... Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gospodar majmuna je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › odgovorio sam ti <de-evilized> na to, procitaj post iznad


misliš ovo
Ingo je napisao/la: ›
... i da ste nam dali vremena sigurno bi se pronaslo rjesenje za njega i sigurno bi se taj pas udomio.

Kako reče ono 7 godina je proveo na Sjenjaku? Pa to je sasvim dovoljno vremena za napraviti i odgojiti balavca za osnovnu školu a kamoli udomiti psa... Shocked
ne, nego to da to nije bio niciji pas, to je bio NAS pas. o njemu su se brinula i djeca i odrasli, on je bio pas nas stanovnika Sjenjaka, i nitko nije smatrao za potrebnim niti smatrao da ima pravo tog psa odvesti sebi doma.

taj pas je bio cijepljen, redovito kod veterinara, on je bio hranjen, imao je kucicu ...

dakle i oni koji bi ga udomili, nisu smatrali to za potrebnim a niti je medeni radio probleme.

da se posovaala procedura, taj pas bi pozivio barem koji dan, a do tada bi bio udomljen ... da je ponudjen u azil, bio bi primljen.

dakle, pitanje je jedino zasto je po hitnom postupku ubijen.

nadalje, ako je istina (a nije) da je bio agresivan ... pas koji nekoga ugrize mora ostati na promatranju, kako bi se utvrdilo dali je bjesan ili nije ... sto da je agresivni medeni ugrizao nekoga ? kako bi se sad utvrdila bjesnoca ili neka druga bolest ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se psa nije trebalo samo tako ubiti, naši su općenito kreteni što se tiče brige o životinjama...ali pitanje je vremena kada će netko psa bez nadzora odvesti. Ti ne smiješ ni svog psa po zakonu ostavljati vani bez povodca makar ti pored njega šetao. A kad pas 24 sata provodi na ulici tu nema baš puno razmišljanja o tome čiji je to pas, vjerojatno se nekoj babi posro po pelargonijama pa je iz obijesti nazvala službu.
A utvrditi bijesnoću i nije neki problem, kad ustrijeliš lisicu isto ju moraš dat na testiranje na bjesnoću ako se dobro sjećam (mislim da se glava nosi ili tako nešto).

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je netko utjecajniji nazvao tu sluzbu, jer ta sluzba bas i nije tako hitra u rjesavanju problema gradjana.

gle, nisam ja neki suludi ljubitelj zivotinja koji ce sve opravdati sto zivotinja napravi.

Isto tako ja ne tvrdim da je medeni zakonski 'imao pravo' lutati sjenjakom 7 godina. ja znam da nas zakon to ne dopusta.

ali mislim da ni postupak da se psa upuca odmah nije pravi put i nije dobro tako postupati prema zivotinjama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je netko utjecajniji nazvao tu sluzbu, jer ta sluzba bas i nije tako hitra u rjesavanju problema gradjana.

gle, nisam ja neki suludi ljubitelj zivotinja koji ce sve opravdati sto zivotinja napravi.

Isto tako ja ne tvrdim da je medeni zakonski 'imao pravo' lutati sjenjakom 7 godina. ja znam da nas zakon to ne dopusta.

ali mislim da ni postupak da se psa upuca odmah nije pravi put i nije dobro tako postupati prema zivotinjama


Slažem se, sigurno bi ga netko uzeo da ga spasi od takve sudbine kad je već došlo do toga. Imali smo i mi slučaj isto na Sjenjaku prije x godina kao klinci, također smo imali psa za kojega su se brinuli svi stanari zgrade, bio je naš pas, i nitko ga ne bi dirao da nije jedan tata guzonja sredio da ga se odvede i uspava, jer je navodno "htjela ugristi" njegovog kretoša koji ju je poukšao "dresirati" da radi ne znam što, pa ju je usput tukao šibom i maltretirao. Isto su tako došli odmah i ubili tog psa, nakon dugo godina, samo iz nečije pakosti, zbog ničeg drugog. I dan danas ga se mi koji smo stari stanari u zgradi sjećamo , i ponekad sretnemo te ljude, koji naravno više ne žive tamo, i još uvijek ih nitko ne voli zbog toga. Ja im to ni dan danas ne mogu zaboraviti.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.04.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@pumpkin ... na zalost, i nove generacije djece ce imati slicne tuzne uspomene poput tebe.


Zadnja promjena: Ingo; 29.04.2008. 18:47; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: