Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zenska vs. muska prijateljstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2008. 18:53 
Naslov:  Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko se slazete s tvrdnjom da medju zenama nema odanosti, istinske prijateljske privrzenosti i prijateljstva?

Je li poimanje prijateljstva kod muskaraca drugacije?! Jesu li muskarci odaniji i jesu li cak spremni zrtvovati vlastiti interes zbog prijateljstva samog?


IMHO, "žena ženi kokoš!" - najkrace kako se moze opisati poimanje prijateljstva kako ga vide zene. ;-)


Btw. evo i zanimljiv vic na tu temu... ;-)

Prijateljstvo među ženama:
Jednu noć supruga nije došla kući i suprug ju je upitao gdje je spavala a ona mu odgovori da je spavala kod jedne svoje prijateljice.
Suprug je nazvao deset njezinih najboljih prijateljica ali nitko od njih to nije potvrdio....

Prijateljstvo među muškarcima:
Jednu noć suprug nije dosao kući i supruga ga je upitala gdje je spavao a on joj odgovori da je spavao kod jednog prijatelja.
Supruga je nazvala deset njegovih najboljih prijatelja, 8-ero njih je potvrdilo da je spavao kod njih a 2 da je još uvijek tamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2008. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ovako... ja dakako mogu govorit samo o vlasitom iskustvu... kad pogledam unatrag... ne mogu se složit s gore navedenom tvrdnom da je žena ženi kokoš, oliti zmija... nekoliko me prijeteljica u životu razočaralo, ali to je zaista svega par u odnosu na brojne sjajne cure koje sam do sada upoznala. doduše, ja nisam osobito društvena, tako da sam baš jako bliska samo s njih par pomno odabranih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2008. 19:21 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek sam se više slagala sa dečkima, jer sam se zanimala za auta, kompjutere, glazbu i nisam voljela voditi isprazne razgovore o bezveznim pizdarijama.
Imala sam prijateljicu cijeli školski staž da bi mi za tren okrenula leđa jer sam ja prema njoj zaostajala u razvoju, ja nisam imala dečke, ja nisam spavala sa dečkima u 16oj godini, mene su zanimale druge stvari...
Društvena jesam, ali samo jednu jedinu pravu prijateljicu imam i to mene kao osobenjakinju potpuno zadovoljava.
Imam sreću da se nikad nisam sa nikim svađala, da nisam nikome bila vučica i da ću za većinu svojih prijatelja i poznanika biti TU kad zatreba.
Muška prijateljstva: definitivno ima manje zavisti, ali ima puno natjecanja.
Primjetila sam to kod mnogih: hm, Pero ima dobar mobitel, e ja ću nabaviti bolji, hm, Pero vozi Passata, ali ja ću Touarega, gle, novi Hp laptop, ma idem ja po Dellov...
Sad sam malo preuveličala, ali mislim da znate o čemu pričam.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2008. 20:45 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogao bih se složiti sa gore navedenim tvrdnjama.
Ako dođe do nekakvih problema u prijateljstvu muškarci će to jedan drugom reći u facu i otići na pivo, dok će žene (u većini slučajeva) olajavati jedna drugu...

Mislim da je unutar muškog prijateljstva vlada veča iskrenost...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žene kad se posvađaju ne pričaju godinama jedna s drugom...muškarci kad se posvađaju pošalju jedan drugog u pizdu materinu i odu na pivo

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2008. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gospodar majmuna je napisao/la (Pogledaj post): › žene kad se posvađaju ne pričaju godinama jedna s drugom...muškarci kad se posvađaju pošalju jedan drugog u pizdu materinu i odu na pivo


Istina, u svakom slučaju muške svađe završavaju rundom piva...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i uvijekće žena prije ženi zabost nož u leđa nego muško muškom (ja si kontam)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allegra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek sam htjela imati muškog prijatelja, ali ta prijateljstva se nisu održala, jednostavno ja sam ih gledala ko frendove, a oni drugačije, bilo je nekoliko takvih pokušaja. trenutno nemam muških prijatelja, samo kolege, lege, poznanike.

_________________
Znaš da odavno slijede nas vuci
i njuše nam trag
u moje stihove ti se zavuci
tamo si sigurna...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2008. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allegra je napisao/la (Pogledaj post): › uvijek sam htjela imati muškog prijatelja, ali ta prijateljstva se nisu održala, jednostavno ja sam ih gledala ko frendove, a oni drugačije, bilo je nekoliko takvih pokušaja...


To je dosta škakljiva situacija, al ujedno i sasvim druga tema.
Premda održavanje muško-ženskih prijateljstava je jebeno teško, ali nije nemoguće.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Mogao bih se složiti sa gore navedenim tvrdnjama.
Ako dođe do nekakvih problema u prijateljstvu muškarci će to jedan drugom reći u facu i otići na pivo, dok će žene (u većini slučajeva) olajavati jedna drugu...

Mislim da je unutar muškog prijateljstva vlada veča iskrenost...
potpisujem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allegra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2008. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la (Pogledaj post): › To je dosta škakljiva situacija, al ujedno i sasvim druga tema.
Premda održavanje muško-ženskih prijateljstava je jebeno teško, ali nije nemoguće.


moguce je... ali baš si zamišljam što bih ja rekla da mi dragi ima prijateljicu, ili on da ja imam super prijatelja dolazimo jedno kod drugog i tako... nije da nemam povjerenja, nego ono, zamišljam da njoj komentira i traži savjet nešto u vezi mene Rolling Eyes a... dobro, sve ovisi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2008. 22:52 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

IMHO, "žena ženi kokoš!" - najkrace kako se moze opisati poimanje prijateljstva kako ga vide zene. ;-)


obožavam tvoju emocionalnu iskrivljenu sliku o ženama

vic nije mjerilo stvarnosti

btw ja imam i ženskih prijateljica i prijatelja kojima govorim sve i koji okolo ne laju o meni itd... a to sam "ispitivala" godinama


sad nakon mnogo godina skontala sam tko mi je pravi frend/ica

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto imam osjećaj da su muška prijateljstva "jača" od ženskih... Kod žena su prijateljstva nekako nesigurna... nisu čvrsta... neka se dogodi neka malo jača svađa, bilo šta... primjer da jedna "uhvati" dečka koji se drugoj sviđao, neće pričati pun kurac vremena, i ako si ostanu "dobre" to neće biti isto kao prije...

Dok je kod muških drugačije... Da se dogodi ista situacija, bilo bi eventualno svađe, tuče, razbijenih nosova, slomljenih kosti i za tjedan dana bi opet sve bilo pet...

Imao sam situaciju da sam se potukao, al baš prava tuča, sa najboljim legom... Bilo je tu i posjeta traumi od obadvije strane... no za tri dana smo već zajedno sjedili na cugi i pili zajedno pivo u birtiji...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po mom mišljenju, sve je relativno...
ima čvrstih i žensko-ženskih i muško-muških prijateljstava...
no, složila bih se da se žene, u pravilu (da, iznimke postoje! Wink ) lakše posvađaju i raziđu...
Možda je to jer u svakoj ženi pa i prijateljici vide konkurenciju, možda jer nas pucaju hormoni, hihihi, a možda i zato što žene pričaju o svemu pa imaju i više prilike za svađu...


gadosti kakve su žene u stanju napraviti, niti jedan muškarac nije u stanju ni smisliti...

muškarac će lijepo bubnuti, mlatnuti, potući se - odmah...
žene su u stanju mjesecima smišljati osvetu i realizirati je čak i godinama...i kad te trefi, nećeš znati što te snašlo, a pogotovo ne zašto...

međutim, kada sam imala prave probleme i kada mi je zaista trebala pomoć, žene, a ne muškarci su bile te koje su mi pomogle.Muški prijatelji su se pojavili tek kada su vatrogasci već odavno otišli...

ponavljam, iznimke postoje, nisu baš ni tako malobrojne i nema smisla generalizirati

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2008. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

istina je da su žene jedna drugoj vuk, odnosno konkurencija, jer je tako priroda htjela: ima nas više od muškaraca, a to malo muškara što ima mora se dobro izbirat da bi našle nešto kvalitetno Rolling Eyes
dečkima je lakše, oni su duže plodni od nas, a osim toga nitko ih ne pljuje što prvo ispeglaju na desetke cura, čisto jelte, da bi bili sigurni da ništa ne propuštaju i da su pronašli onu pravu koju će ženit (a ta je najčešće intakta) osijek031.com smile
ako ima pravu prijateljicu, neće ju nikad zašlatat i takvi momci su pravi osijek031.com smile
nisu mi baš simpatični, al kontam da imaju karaktera Laughing
naime, ako ćeš već ić barit dobru frendicu, onda trebaš bit siguran da je to to, a ne iz znatiželje, jerbo se ne isplati riskirati prijateljstvo samo radi nekog tamo seksa Rolling Eyes

ps: bilježim se sa štovanjem adminu i obećavam da nikad više neću spamat (bar ne na ovom forumu) osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: