Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zenska vs. muska prijateljstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 12:57 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › IMHO, "žena ženi kokoš!" - najkrace kako se moze opisati poimanje prijateljstva kako ga vide zene. ;-)


Ako ćemo se držati generalizacije, mogli bismo reći da je ovo prije pravilo nego iznimka.

Ipak, iz osobnog iskustva mogu reći da imam tri stvarno dobre prijateljice. "Riješila" sam jednadžbu: sretne su, pametne, uspješne, zgodne i, u cjelini, relativno zadovoljne svojim životima. Nema natjecanja, nema konkurencije, nema ljubomore. Potpuno smo različite u svim sferama života, pa čak i onima u kojima mnogi traže sličnosti jer ih smatraju neophodnima. Nas četiri sasvim dobro funkcioniramo, potpuno različite.

Neki drugi pokušaji prijateljstva s ženama su bili čisti promašaj. Dvije od njih su mi čak iznimno drage, ali se s njihovom posesivnošću ne znam nositi. S ostalima je bilo svega - neke iracionalne ljubomore, ogovaranja, spletkarenja... Shvatila sam da su mi rado bile "prijateljice" kad sam iz nekog razloga bila nesretna, ali sreću nekako nisu znale dijeliti. Reagirale bi značajnim podizanjem obrve i nezainteresiranim "Ma da?". Svoje okruženje sam od takvih očistila. I vidim da sam sada puno sretnija.

Prijateljstva s dečkima su mi jednako draga, premda je to jedan sasvim drugačiji tip druženja. Ipak, istina je, na njih puno više mogu računati. U kriznim situacijama, kad mi treba pomoć, kad mi treba rame za plakanje ili kad treba nešto proslaviti, nečemu se veseliti. Isto tako, puno se manje ljute zbog sitnica i puno lakše iste "opraštaju". Iz moga iskustva, mogu reći da su puno jednostavniji. Razumniji.

Što se mužjačkih prijateljstava tiče, smatram ih "klimavima" u jednakoj mjeri koja se pripisuje ženskima. Ako bismo radili nekakvu statistiku, ne bi žene puno gore prošle. Sve se svede na isto - generalizacije su uglavnom besmislene i sve ovisi o tipu osobe. Sretni, neiskompleksirani ljudi koji vole sebe i svoj život, neće imati potrebu zaviditi nekome i spletkariti. Ostali hoće, bez obzira na spol.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 13:17 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Važno je biti iskren u prijateljstvu. Nažalost i prijateljstva kopne sa godinama. Nekad smo se npr. družile nas četiri, da bi se nakon srednje škole raspale na dva plus dva, a zatim se ta druga dvojka raspala na jedinice. Sretna sam što sam ja jedan dio one druge dvojke čije prijateljstvo i dalje traje. Ona druga dvojka se nije radovala što je jedna od nas upala na faks odmah prvu godinu, rugala se što nemamo dečke jerbo smo kao izbirljive...
Najbolje od svega što se nismo svađale, samo smo se mirno razišle i amen.
Ne pada mi na pamet, nekome spletkariti ili pripremati osvetu, a imala bih materijala tijekom svih ovih godina.
Muška prijateljstva su jednostavnija jer imaju samo zajedničke interese i ne pričaju o svojim stvarnim i izmišljenim problemima. Žene pretjeruju, priznajem.
Ali, da netko čuje mene i moju prijateljicu kad smo same, rekao bi da smo prepametne za tu birtiju, samo što ne pričamo o kvantnoj fizici i ne ulazimo u nebitne stvari.
Uvijek jedna drugu pitamo za savjete i voljela bih samo da je češće vidim.
Bejbe, ti znaš koja si, aj lav ju!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2008. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve ovisi od covjeka do covjeka,od osobe do osobe..svako prijateljstvo je odlicno ako prijateljici/prijatelju mozes vjerovat,ako se mozes osloniti na tu osobu,kad znas da te nece iznevjerit..bez obzira na spol

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 13:36 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sve se svede na isto - generalizacije su uglavnom besmislene i sve ovisi o tipu osobe. Sretni, neiskompleksirani ljudi koji vole sebe i svoj život, neće imati potrebu zaviditi nekome i spletkariti. Ostali hoće, bez obzira na spol.


sve je rečeno osijek031.com smile

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 13:54 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sve se svede na isto - generalizacije su uglavnom besmislene i sve ovisi o tipu osobe. Sretni, neiskompleksirani ljudi koji vole sebe i svoj život, neće imati potrebu zaviditi nekome i spletkariti. Ostali hoće, bez obzira na spol.


sve je rečeno osijek031.com smile


Točno tako! nijedna osoba koja se istinski osjeća dobro sama sa sobom nema želju ni potrebu potcjeniti ili povrijediti druge.

Jednom sam osjetila taj"nož u leđa",i teško mi je pala spoznaja da se to dogodilo od osobe koju sam smatrala idealnom frendicom...gadna varka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.04.2008. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allegra je napisao/la (Pogledaj post): ›
moguce je... ali baš si zamišljam što bih ja rekla da mi dragi ima prijateljicu, ili on da ja imam super prijatelja dolazimo jedno kod drugog i tako... nije da nemam povjerenja, nego ono, zamišljam da njoj komentira i traži savjet nešto u vezi mene Rolling Eyes a... dobro, sve ovisi...


Najvjerojatnije da bi bili ljubomorni jedno na drugo. Zavisi o kojoj se količini ljubomore radi. Ako je netko od vas dvoje manično ljubomoran njegovo ili tvoje prijateljstvo sa osobom suprotnog spola ne može uspjeti. U suprotnom ako uopće nema ljubomore onda u toj vezi nešto ne štima. Najprije će biti da nekome od vas uopće nije ni stalo do veze i osobe s kojom je u vezi. Ljubomora je čak poželjna, ali u granicama normale. Ona je pokazatelj da je osobi stalo do druge osobe. Naravno ne mislim da ovu tvrdnju treba testirati Smile

Jebiga, opet skreno s teme Smile

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto je Wendy u off topicu?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2008. 10:28 
Naslov:  muško-ženska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › evo ovako... ja dakako mogu govorit samo o vlasitom iskustvu... kad pogledam unatrag... ne mogu se složit s gore navedenom tvrdnom da je žena ženi kokoš, oliti zmija... nekoliko me prijeteljica u životu razočaralo, ali to je zaista svega par u odnosu na brojne sjajne cure koje sam do sada upoznala. doduše, ja nisam osobito društvena, tako da sam baš jako bliska samo s njih par pomno odabranih...


Uvijek sam bolje funkcionirala u muško-ženskim prijateljstvima. Iskrenija su. Muškarci i žene nisu konkurencija međusobno, pa, valjda, zato štima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2008. 22:19 
Naslov:  Re: Zenska vs. muska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najveći problem, kažu stručnjaci, u muško- ženskom prijateljstvu predstavlja seks. Kada se javi seksualna privlačnost, ona predstavlja prijetnju tom prijateljstvu.

O ovoj temi svi mogu nadodati nešto iz vlastitog iskustva.

Stručnjaci kažu da muškarci i žene pojam prijateljstva ne shvaćaju jednako. Za žene se prijateljstvo temelji prije svega na povjerenju, a ako je žena zaljubljena, sretno udana i ispunjena, svog prijatelja neće gledati kao seksualni objekt.

Muškarcima to i nije toliko bitno, kod njih veću ulogu imaju djela i u većini slučajeva muškarac u vama nije prepoznao kvalitete dobrog prijatelja, pa želi još više produbiti prijateljstvo. Vjerojatno mu se sviđate i misli kako biste baš vi jednog dana mogli biti njegova bolja polovica.

S druge strane, kada se on sviđa vama, a vi ste 'kvalitetna' osoba, ali ne i njegov tip, vjerojatno će vam predložiti prijateljstvo. Žongliranje između prijateljstva i zaljubljenosti ili seksualne privlačnosti može biti uistinu teško i rijetko kada će to prijateljstvo potrajati i biti pravo prijateljstvo.

U muško-ženskim prijateljstvima čest je slučaj da netko od njih dvoje glumi prijateljstvo. I iako postoje iznimke, takva su prijateljstva rijetka.

Takvo je prijateljstvo lako započeti, ali za njegov opstanak važno je da obje strane iskreno razmišljaju samo o prijateljstvu.

Između ostalog, Edward Westermarck dao je jedno objašnjenje. Tvrdi da postoji prirodna spolna nezainteresiranost među osobama koje se poznaju i druže od najranije dobi, da takve osobe jednostavno ne zanimaju međusobni spolni odnosi. Tu nema nikakve genetske podloge jer se takva nezainteresiranost javlja kod osoba koje nisu u krvnom srodstvu. Prema ovome vaše prijateljstvo iz ranih dana možda i nije osuđeno na propast zbog moguće privlačnosti.

pa si vi sad mislite.....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
greenfairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Alcoholocaust
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2008. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepo je imati dobrog prijatelja koji ti navrati na kavu.... Ili na fuk.... Ako mu ne smeta samo malo prijateljskog hrvanja, zašto bi smetalo meni, hehe

_________________
If I was a man, I would B cool.... This way, everyone calls me Bitch!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.05.2008. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam svojedobno išao na "kave" kod prijateljica. I bile su to jaaakooo dobre "kave"...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2008. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Ja sam svojedobno išao na "kave" kod prijateljica. I bile su to jaaakooo dobre "kave"...

droljo!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.05.2008. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Lugar je napisao/la: ›
Ja sam svojedobno išao na "kave" kod prijateljica. I bile su to jaaakooo dobre "kave"...

droljo!


Sorry, tek sam sada uvidio tipfeler. Htjedoh napisati "prijateljicE".

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2008. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro...nisi drolja Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.05.2008. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › dobro...nisi drolja Smile


Fala, fala... Smile

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: