Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li zadovoljni rezultatom izbora?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li zadovoljni rezultatom izbora?

Da
27%
 27%  [ 14 ]
Ne
72%
 72%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 51


Autor Poruka
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
Prvi puta u životu se stidim što sam rođen, odrastao i radim u Osijeku. Stidim se što sam osječanin!

Stidim se debilnih "sugrađana" odnosno njih 13755.


Hm...sudeći po tvojim postovima, tebi ne odgovara niti je odgovaralo u prošlosti, ništa što uključuje HSP i Đapića, radilo se o dobrom ili lošem. Što god Đapić napravio ako bude gradonačelnik tvoji će komentari uvijek biti isti. Član sam HSP-a, ali mi nije na kraj pameti nazivati debilima članove, simpatizire ili glasače drugih stranaka. To više govori o tebi.

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ovisi sto se smatra "uvjerljivom" pobjedom. U nogometnom rjecniku "uvjerljiva" pobjeda predstavlja vecu gol razliku (apsolutna i relativna razlika u rezultatu).

Pod uvjetom da su svi apstitenti izasli na izbore i pod uvjetom da su se njihovi glasovi ravnomjerno rasprsili po svim listama, pobjeda HSP-a bi bila podjednako "uvjerljiva", odnosno nista manje, a ni nista vise uvjerljiva nego sto jest.

U tom slucaju bi rezultat zasigurno reprezentativnije ocrtavao eventualno razmisljanje i zelje gradjana Osijeka. Dakle, mozda bi bilo blje reci - "reprezentativnije", a ne "uvjerljivije" (po nogometnom zargonu).

Nazalost, pravo glasa ocito nije stovano demokratsko pravo kod vecine gradjana Osijeka, a i upitno je koliko bi se eventualni glasovi "apstinirajucih" ravnomjerno rasprisli.


Prihvaćam.
Isto tako ne znam zašto se nužno misli da bi izborni apstinenti dali svoj glas recimo koaliciji HNS/HSU (koji imaju po jednog vijećnika, demagoga i "Bernatovića drugog"). Imam pravo na svoje mišljenje a ono je da mislim da bi HSP dobio veći postotak glasova da je više birača izašlo na izbore. Mogu se samo složiti da bi i SDP bolje prošao. Ostali ne.

Mladjo je napisao/la: ›
rezultati izbora su očekivani. zadovoljan sam rastom hns-a. da je ekipa podigla lijeno dupe iz fotelje taj rast bi bio još i veći


HNS je na prethodnim izborima, u koaliciji sa Zelenima Hrvatske, dobio 3.040 glasova. HSU 2.280. Istina je da je izlazak birača bio veći.
Na ovim izborima HNS i HSU dobili su 3897 glasova. Nije baš revolucionaran rast a i tko može sa sigurnošću reći čiji su glasovi pridonijeli ovom rezultatu. Recimo u Industrijskoj četvrti je na jednom biračkom mjestu spomenuta koalicija prošla vrlo dobro. Tamo je naime Dom umirovljenika.

_________________
zar i ti sine Brute
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posto sam ja HDZ-ovka naravno da sam zeljela da HDZ pobijedi al eto situacija je takva najvjerojatnije ce uci u koaliciju s HSP i eto podijelit ce vlast. Sto znaci da sam zadovoljna s rezultatima. Ne bih naravno htjela da se i HSP zakaci s HDZ kao sto je to bilo s proslim koalicijskim partnerom, trebaju sad izdrzat do redovnih izbora, naravno trudit se da nesto naprave(ako uopce budu mogli u samo 1 godinu) ne praviti nikakve skandale jer osjecka javnost gleda pod povecalom. Smatram da ako bude nekog sranja na sljedecim izborima netko drugi ce doci na vlast.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): ›
Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
Toman je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
Kyoto je napisao/la: ›
Sigurno bi pobjeda HSP-a bila uvjerljivija da je odziv bio veći.

Ovo je poprilicno glupa izjava...
Baš nije glupa, nego je sasvim na mjestu, i zamolio bi one koji su bili lijeni odvojiti 15 min. vremena za obaviti svoju građansku obvezu (naravno i pravo) da sad ne naklapaju satima po forumu tko je glas dao kome.

Ja sam siguran da bi postotak glasova za HSP bio manji da je izlazak bio veci, a s time se slazu i analiticari...

Sigurno bi bio manji postotak jer broj glasova koje HSP dobija je otprilike uvjiek isti, neovisno o ukupnom broju izašlih birača, ali nažalost birači su rekli svoje, odnosno bolje reči nisu rekli svoje.

da su izašli svi birači hsp bi izgubio

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Kyoto je napisao/la: ›
Sigurno bi pobjeda HSP-a bila uvjerljivija da je odziv bio veći.

Ovo je poprilicno glupa izjava...


Ovo je glupa, ali i potupno netočna izjava.

Međutim, nisam toliko nezadovoljan rezultatom izbora, s obzirom na to da je logičan. Ima više razloga tome:
a) nepostojanje kampanje Sdp-a
b) izrazito velika i skupa kampanja Hsp-a
c) pobjeda Hdz-a na državnoj razini
d) ustaljeni birači Hdssb-a
e) izrazito slab odaziv

Stvari su vrlo jednostavne. Propitujući razloge više ljudi o tome zašto su glasali za Hsp, dobio sam mahom 3 ista odogovora.

1. A za koga da glasam?
2. Barem je nešto napravio za razliku od Kramarića
3. Samo ne za Glavaša - ili - svi su ionako lopovi.

Evo, pitajte i vi oko sebe.

Naravno da su takvi argumetni suludi, i na prvi mah ni ja ne vjerujem kad mi netko odgovori takve nebuloze, ali istina je, i nema nikakvih dubljih razloga. Prvo, ljudi su izrazito politički nepismeni, neinformirani, nezainteresirani. Drugo, aktivnom kampanjom Đapić ih je uspio uvjeriti da je nešto napravljeno, što je naravno glupost, ali još je veća glupost uspoređivati ga sa Kramarićem, koji istina isto nije ništa napravio, ali je odavno zaboravljena figura i besmisleno se s njim uspoređivati. Na kraju, primjećujem kod mnogih ljudi razmišljanje "ili Glavaš ili Đapić", i tu se krije najveća opasnost. Kako su ljudi do toga došli? Što im je? Zar primjeri drugih gradova ne govore ništa (bit ću slobodan i izdvojiti Varaždin - vlast Hsls-Hns)? Dio Osječana još uvijek tapka u mraku '91 i trebat će proći još mnogo godina.

Osijek, međutim, ne smije postati utvrda desničara! To nikad nije bio, u cijeloj svojoj povijesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost sada ćemo jesti ono što smo posrali (ranije je to bilo posijali), a sve zbog par minuta što je netko morao odvojiti za to glasanje. Samo da kasnije ne bude "jooooj zašto nisam išao glasati"!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 16:38 
Naslov:  Re: Jeste li zadovoljni rezultatom izbora?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za početak, nije mi jasno zašto se govori o jako malom odazivu na izbore. Odaziv od 43,07% na lokalnim izborima je sve samo ne mali. Pogotovo ako uzmemo u obzir da se radi o izvanrednim izborima.
Usporedbe radi, na redovitim izborima za gradsko vijeće grada Osijeka 2001. godine odaziv je bio 46,45%, a 2005. 40,98%.
Također, na redovitim izborima za gradsku skupštinu grada Zagreba 2001. odaziv je bio 39,79%, a 2005. 35,94%.
I još jedna mala zanimljivost, na jučer održanim lokalnim izborima u europskoj prijestolnici sa stoljetnom tradicijom demokracije, Strasbourgu, odaziv je bio 54%.

Drugo, da je odaziv bio i 10%, tada postignut rezultat predstavljao bi volju svih građana Osijeka. Jer i oni koji nisu izašli, svoje pravo izbora prepustili su drugima i time neizravno podržali izabranu vlast.

Treće, ova retorika o debilima, slaboumnima i tome slično, koju koriste navodni predstavnici građanske opcije, primjerenija je i često se predbacuje onoj drugoj strani. I puno više govori o onima koji ju koriste nego o onima kojima je upućena.

I za kraj, nisam zadovoljan rezultatima izbora, ali ih prihvaćam kao volju većine mojih sugrađana.


P.S. O tome da desnica nema ovakve rezultate nigdje u civiliziranom svijetu bi se itekako moglo raspravljati, ali na nekoj drugoj temi. Ali samo ću napomenuti da to baš i nije tako, a najbolji primjer za to je upravo Francuska, koja se smatra kolijevkom demokracije i građanskog društva.


Lijep pozdrav svim sugrađanima, bez obzira kome su (ili nisu) dali svoj glas Cool

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Za početak, nije mi jasno zašto se govori o jako malom odazivu na izbore. Odaziv od 43,07% na lokalnim izborima je sve samo ne mali. Pogotovo ako uzmemo u obzir da se radi o izvanrednim izborima.
Usporedbe radi, na redovitim izborima za gradsko vijeće grada Osijeka 2001. godine odaziv je bio 46,45%, a 2005. 40,98%.
Također, na redovitim izborima za gradsku skupštinu grada Zagreba 2001. odaziv je bio 39,79%, a 2005. 35,94%.
I još jedna mala zanimljivost, na jučer održanim lokalnim izborima u europskoj prijestolnici sa stoljetnom tradicijom demokracije, Strasbourgu, odaziv je bio 54%.

Drugo, da je odaziv bio i 10%, tada postignut rezultat predstavljao bi volju svih građana Osijeka. Jer i oni koji nisu izašli, svoje pravo izbora prepustili su drugima i time neizravno podržali izabranu vlast.

Treće, ova retorika o debilima, slaboumnima i tome slično, koju koriste navodni predstavnici građanske opcije, primjerenija je i često se predbacuje onoj drugoj strani. I puno više govori o onima koji ju koriste nego o onima kojima je upućena.

I za kraj, nisam zadovoljan rezultatima izbora, ali ih prihvaćam kao volju većine mojih sugrađana.


P.S. O tome da desnica nema ovakve rezultate nigdje u civiliziranom svijetu bi se itekako moglo raspravljati, ali na nekoj drugoj temi. Ali samo ću napomenuti da to baš i nije tako, a najbolji primjer za to je upravo Francuska, koja se smatra kolijevkom demokracije i građanskog društva.


Lijep pozdrav svim sugrađanima, bez obzira kome su (ili nisu) dali svoj glas Cool


Nitko ne govori o debilima i slaboumnima, već o politički neobrazovanima, nezainteresiranima i letargičnima. To nisu uvrede, nego stavovi.

Francuska nije nikakav primjer, osim ako Chiraca i Sarkozy-a ne smatraš čvrstom desnicom. No oni nemaju veze s čvrstom desnicom, njihov pandan u Hrvatskoj bio bi Hdz. Pandan Hsp-u i Hdssb-u bio bi Le pen. Pronađi, molim te, mjesto u civiliziranom svijetu, gdje su dvije vodeće stranke čvrsta desnica, a ne desni centar. Ne postoji.

Odaziv od 43% je izrazito malen u atmosferi općeg nezadovoljstva. Govori o demokratskoj visini Hrvatske - nikom nije dobro, pa bi se očekivao odaziv od barem 65%.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko ne govori o debilima i slaboumnima, već o politički neobrazovanima, nezainteresiranima i letargičnima. To nisu uvrede, nego stavovi.


Samo jedan primjer:
Igor_OS je napisao/la (Pogledaj post): › Prvi puta u životu se stidim što sam rođen, odrastao i radim u Osijeku. Stidim se što sam osječanin!

Stidim se debilnih "sugrađana" odnosno njih 13755.

A ima ih još jako puno. Previše...

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Francuska nije nikakav primjer, osim ako Chiraca i Sarkozy-a ne smatraš čvrstom desnicom. No oni nemaju veze s čvrstom desnicom, njihov pandan u Hrvatskoj bio bi Hdz. Pandan Hsp-u i Hdssb-u bio bi Le pen. Pronađi, molim te, mjesto u civiliziranom svijetu, gdje su dvije vodeće stranke čvrsta desnica, a ne desni centar. Ne postoji.

Da baš na Le Pena sam i mislio. Potraži malo rezultate posljednjih i pretposljednjih lokalnih i predsjedničkih izbora. Rezultati će te jako iznenaditi.
Takve desnice kao što je Le Penov Front Nacional u Hrvatskoj nema.
Ne zaboravimo još i Haidera u Austriji.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Odaziv od 43% je izrazito malen u atmosferi općeg nezadovoljstva. Govori o demokratskoj visini Hrvatske - nikom nije dobro, pa bi se očekivao odaziv od barem 65%.

Slažem se da bi odaziv trebao biti veći.
Ali, da je odaziv inače 65%, a sada 43% tek onda bi se moglo govoriti o slabom odazivu. Ovako se radi o potpuno prosječnom odazivu.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nitko ne voli kada konj na kojeg se kladio izgubi utrku... samo neki znaju to podnjeti, a neki ne...

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam zadovoljan izborima , nek odrade to do kraja sada dok ne budu redovni izbori , mislim da je vecina ljudi tako glasala samo zbog te situacije, a od ona Borozan ... ahmm mislim ne znam sto bih rekao kakav joj je to nastup bio na onoj emisiji o izborima nakon rezultata ... Smile

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ove HDSSB-OVCE uvode nešto novo, postizbornu kampanju - bravo, trebate to patentirati. Jedino vam priznajem da ste dosljedni-kako ste vodili kampanju prije izbora ( ružno i prljavo ) tako i sada nastavljate, samo tako to vam je siguran put u propast....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Petar S je napisao/la: › nek odrade to do kraja sada dok ne budu redovni izbori


stenjat ćemo četiri stotine dana pod mješinom, ali nismo bolje ni zaslužili

nego, ako ništa drugo sad bar imaju ZOO restoran, cijeli grad na dlanu s lijeve obale imaju, u kuhačevu ne moraju ni dolazit... samo da debeli ne krene iz retfale kompom u ZOO restoran...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2008. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka vam čast, argumenti su vam se sveli na opise fizičkog izgleda, to više govori o onima koji se time služe nego što čine štetu onome kojega toliko želite ocrniti...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Svaka vam čast, argumenti su vam se sveli na opise fizičkog izgleda, to više govori o onima koji se time služe nego što čine štetu onome kojega toliko želite ocrniti...


nedaj bože da crnim nekoga, dovoljno je crn, malo mi iz profila na vuka, štoviše vučjeg alfa mužjaka, liči...

ajde ne vrijeđaj se odma što ti šefa spominjem. malo je krupan, elegantno popunjen, al je znalac, mudrac, školovan, uglađen, pošten, bez mrlje u prošlosti, pravi europejac!!

jel za čestitog vrijedi ona o vuku i dlaci ili se odriče svoje svijetle prošlosti i svjetonazora???



djapicNazisalute1.jpg
 Opis:
 Veličina:  415.24 KB
 Pogledano:  88 put(a)

djapicNazisalute1.jpg



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile Ovo iznad je fotomontaža i Đapić je to nekoliko puta izjavio...ili to ili lik desno od njega nije baš fotogeničan

_________________
zar i ti sine Brute
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: