Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!!!!!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gundjalo2_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2006. 7:43 
Naslov: Bad ! Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!!!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam da je o ovom svemu već raspravljano, ali nisam mogao a da ne započnem ponovno....
Anketa o glazbenom preferiranju hrvatske mladeži....

43.2% hrvatskih srednjoškolaca sluša narodnjake

Po regijama:
Dalmacija 28.1%
Istra i Primorje 30.4%
Zagreb i Zagrebačka županija 44.7%
Središnja Hrvatska 45.4%
Slavonija 62% Exclamation Exclamation

Osim narodnjaka sluša se:
Miroslav Škoro 44.7%
Thompson 28.5%
Colonia 24.3%

I tako dalje i tako bliže i bože me dragi sačuvaj ovo nije normalno....U što se pretvorismo?!?!?!?!?!

Dođe mi da osijek031.com smile ili Glavom o zid ili Tup, tup a možda i Ratata... evo ti! osijek031.com smile

A dobar ukus osijek031.com smile do nekog normalnijeg vremena.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2006. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, pa ništa ne očekivano...
u razredu većina sluša cajke i pod odmorom se mogu čutai samo cajke koje puštaju s mobitela...
a i na mp3 playerima samo se cajke čuju kad prođeš pored nekoga..

nek slušaju šta oće, samo mi je žao što s manjinom vršnjaka mogu popričati o kvalitetnoj glazbi...

bio sam na jazz festivalu ove godine i 100% sam bio najmlađi tamo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.03.2006. 13:30 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, zbilja strašno!!!
Poznato je da se o ukusima ne raspravlja, ali o neukusu bi se ipak dalo povesti raspravu.
Najveca ironija, po meni, je sto isti ljudi slusaju narodnjake i lože se na Daru Bubamaru i Thompsona i Skoru koji pjevaju o ratu i tome kako je nasa Hrvtaska nastradala pod agresijom. Dakle isti ljudi su istodobno veliki Hrvati i mrze sve sto je srpsko, a vikendom vibriraju na narodnjake sve u 16
Katastrofa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2006. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, stvarno ironično..

baš sam slušao Floyde jednom preko mp3 playera i pita me jedan "šta slušaš?", a ja njemu prižim slušalicu i kažem "eo ti pa slušaj" i pružim mu slušalicu..
svirala je neka njihova laganica, sama po srbi predivna pjesma i on posluša 2-3 sekunde, kaže "sranje, poslušaj ti Seku ako oćeš pravu glazbu" i ode da bi ga kasnije čuo kako priča o Tompsonovom i Škorinom koncertu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kukac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2006. 13:44 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nego, jel idete na koncert pixiesa u zagreb 16.7.?? Very Happy Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.03.2006. 13:57 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dokazano je da kako je najbolje sto manje razmisljati o ustasama na Cecinom koncertu jer zivcane stanice se ne obnavljaju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2006. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kukac je napisao/la: ›
nego, jel idete na koncert pixiesa u zagreb 16.7.?? Very Happy Razz


Ja idem definitivno.

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kukac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2006. 22:09 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile ma statistika je možda istinita ali za njih me boli gnjurac Twisted Evil Smile jer ima i pametne omladine. porazna je statisktika da gimnazijalci kao budućnost i elita te intelektualci budući jelte..slušaju narodnjake.. to je jako tužno,kraj grupa kao što su sonic youth,pixies,smiths, pa sve u novije vrijeme flaming lipsi mercury rev i radiohead
mladež sluša sranja. žao mi je što sam u škripcu s parama pa ne mogu ići 31.3 na bambi molesterse jel netko ide na bambije možda??? Cool Wink Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2006. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kukac je napisao/la: ›
Smile ma statistika je možda istinita ali za njih me boli gnjurac Twisted Evil Smile jer ima i pametne omladine. porazna je statisktika da gimnazijalci kao budućnost i elita te intelektualci budući jelte..slušaju narodnjake.. to je jako tužno,kraj grupa kao što su sonic youth,pixies,smiths...


Istina.
Nisu problem neke Dare Sisare ili "tri kuma".
To je postojalo i prije, ali se znalo tko što sluša.
Liječnika ili sudca nisi mogao vidjeti, što bi Jules Verne rekao, dvadeset tisuća milja pod stolom na kojem pocikuje neka raskvašena ženetina.

A danas, ljudi koji će to postati, to pasu.
Mislim da to nije nacionalni, etnički ili neki drugi fenomen - to je krunski dokaz da je obrazovni sustav zatajio.

Djeca koja u osnovnoj upoznaju Mozarta, pa i hrvatsku tradicijsku ili čak zabavnu glazbu, imaju sigurno manju vjerojatnost da im osrčje zatitra pri recepciji zvuka jeftinog sintića i krmače što drelji.

Uvjeren sam da odgojni i edukativni pristup mogu iz temelja mijenjati stvari. Kad nadolazeće generacije osude to sranje među sobom, onda će i stariji prestati. To je sociološka zakonitost, kao i moda. Ne stvaraju je babe, nego oglodane tinejdžerice.

Može se postići stanje u kojem će Lidija Bajuk biti zvijezda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gundjalo2_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2006. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › A danas, ljudi koji će to postati, to pasu.
Mislim da to nije nacionalni, etnički ili neki drugi fenomen - to je krunski dokaz da je obrazovni sustav zatajio.

Djeca koja u osnovnoj upoznaju Mozarta, pa i hrvatsku tradicijsku ili čak zabavnu glazbu, imaju sigurno manju vjerojatnost da im osrčje zatitra pri recepciji zvuka jeftinog sintića i krmače što drelji.

Uvjeren sam da odgojni i edukativni pristup mogu iz temelja mijenjati stvari. Kad nadolazeće generacije osude to sranje među sobom, onda će i stariji prestati. To je sociološka zakonitost, kao i moda. Ne stvaraju je babe, nego oglodane tinejdžerice.

Može se postići stanje u kojem će Lidija Bajuk biti zvijezda.


Mislim da nije problem u obrazovnom sustavu, već da prvenstveno potiče od obitelji i društva s kojim se netko druži. Tako je nedavno dijete u vrtiću u anketi izjavilo da mu je omiljena pjevačica Seka. Seka Aleksić !!
Što se osnovne škole i nastave glazbenog tiče, nije ni tu problem. Stara mi predaje glazbeni u školi i pušta djeci sve redom operne arije, suite, sinfonije i slično. Čak sam joj snimio rock i pop verzije ditičnih ne bi li djeci bilo zanimljivije, a oni je pitaju jel mogu umjesto tih "sranja" zaostalih slušat Cecu?!?

I što više reći?

_________________
Rolling Eyes Gundjati znachi biti zhiv Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gundjalo_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2006. 12:41 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Prokleta demokracija! Neka svatko sluša što hoće!"
Jel netko možda za selektivno trovanje arsenom? Drukčije ovo leglo neće promjeniti ukus. Ili možda u zamjenu za svaku poslušanu notu smeća, koje će nadgledati glazbena policija, ubijati po roditelja. Možda malo preekstremno, ali imam neki filling da bi u određenoj mjeri radilo.
Da probamo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gundjalo2_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2006. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno jedna pametna....Samo, kolega, pre siromašni smo za nakupovati dovoljne količine arsena... Kako se u ovom slučaju nešto mora učiniti, a očigledno se radi o gamadi, jeftinije (a jednako učinkovito) bi bilo koristiti mišomor.... A ni glazbena policija nije loša ideja.... Možda bi trebao promijeniti nick u inovator_os Smile

_________________
Rolling Eyes Gundjati znachi biti zhiv Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gundjalo_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2006. 9:21 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuj mozda imas i pravo oko cijene, no ja bi organizirao kao ono davno kad smo uplaćivali samodošrinose za vodovod ili takvo što. pa nitko se ne bi bunio jer se ipak radi o budućnosti grada. a ako mislimo štedjeti a ujedno razvijati gospodarstvo ovoga prelijepog grada, onda bi trebalo trovati ih likvijem npr.
ma imam ja idejica kada se o njima radi!

samo ne zaboravite - ljeto dolazi a nama slijedi uživanje u tutnjanju, u tzv. putujućim cirkusima iliti nabrijanim autićima iz kojih ori govno u obliku turbo folka!
ako netko i nije za moje metode onda će me se sjetiti za koji mjesec....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gundjalo2_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2006. 8:15 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gundjalo_os je napisao/la (Pogledaj post): › samo ne zaboravite - ljeto dolazi a nama slijedi uživanje u tutnjanju, u tzv. putujućim cirkusima iliti nabrijanim autićima iz kojih ori govno u obliku turbo folka!
ako netko i nije za moje metode onda će me se sjetiti za koji mjesec....


Šta će nama šoferima kućaaaaa....Kad je naša kućaa putujućaaaa..... Da zbilja....Cajke iz auta su razlog zašto sam zamrzio modernu audio opremu i kabriolete Smile

_________________
Rolling Eyes Gundjati znachi biti zhiv Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2006. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi kao tranzicijsko i tranzitorno drustvo težimo nekim vrijednostima kojima znamo ime, ali 90% nas ne zna značenje.

Ideja za anketu:

"Što je to Europska Unija?"
"Što je demokracija?"
"Što je mir... sloboda...?"

A da ne pitam što je Balkan.

Vratio bih se na tu demokraciju. Demokracija sigurno ne predstavlja pravo većine da svojim diktatom i neznanjem zatire dostignuća prethodnih naraštaja.
U krajnjoj liniji, ja kao diskografska kuća imam pravo diskriminirati kod prijave za namještenje ako uočim da dotična ili dotični nije prošao elementarnu glazbenu naobrazbu.
Ne može seoski veterinarski tehničar biti kardiokirurg. To bi bio sumrak demokracije.
Struka i znanost moraju imati konačnu riječ.

S druge strane, samim tim što se o njima priča, ti seljaci postaju estrada. TO treba izbaciti s televizije i nakon nekoliko tjedana marginaliziranja stvari bi se promijenile.

Vrela takve profane zabave i mjesta svetkovanja vulgarnog primitivizma trebaju opsjedati poreznici i nenajavljene racije.

I tu je priči kraj.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: