Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kvare li vlast & moć ljude?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.12.2007. 10:22 
Naslov: Question Kvare li vlast & moć ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažu da se ljudi promijene kad se domognu vlasti, postanu nekako bezobzirni, socijalno neosjetljivi, uobraženi... Ima poslovica koju pripisuju nekolicini poznatih ljudi, a kaže:

"Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast"!

Je li istina negdje negdje na pola puta?
Kvari li vlast ljude i koliko promjeni u ponašanju ljudi koji imaju vlast&moć doprinose oni koji im se dodvoravaju.

Možemo čak zanemariti materijalni momenat.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, vlast i moć ne kvare ljude, samo im pomažu da njihovo pravo JA dođe do izražaja.


Zadnja promjena: DonQuijote; 18.12.2007. 12:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.12.2007. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene novac uopće nije promjenio, ostao sam i dalje mali GAD!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
na, vlast i moć ne kvare ljude, samo im pomažu da njihovo pravo JA dođe do izražaja.

Evo ti prave definicije... možda ne čak i PRAVO JA, ali drugi dio osobnosti (ako postoji) definitivno na njega ukažu! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.12.2007. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to ide od osobe do osobe...puno njih bi se promjenilo postalo sebicno, zlo, uobrazeno...
a neki bi ostali isti, radili bi da stvarno nesto promjene na bolje i nebi gledali da sto vise sebi strpaju u đep...to otprilike mozes i primjetiti na ljudima...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.12.2007. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ne, vlast i moć ne kvare ljude, samo im pomažu da njihovo pravo JA dođe do izražaja.


A to pravo JA o kojem mi tu pričamo ima 98% ljudi jel smo takvi po defaultu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2007. 6:11 
Naslov:  Re: Kvare li vlast & moć ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam nekoliko poznanika koji su nakon rata postali privatnici, zaradili novce, i primijetila sam kod svih gotovo identičnu crtu u karakteru, što me je iznenadilo - postali su škrti, i to što više imaju, sve su škrtiji. A prokleti... To mi je nekako nejasno. I onda, počeli su dobivati neke fobije da ih svatko želi prevariti, okrasti, naplatiti im više za popravak, uslugu, nešto, sve su počeli mjeriti u novcu. I umislili su si da nemaju vremena, počeli mahnito kontrolirati svoje djelatnike da ne bi slučajno sjeli na šamlicu negdje ili ne daj bože otišli na WC duže od 30 sekundi. Kad ih vidim kako su jadni, pokembam im se na sve njihove novce. Pričala sam ja s njima o tome, da li oni vide sebe kako se smiješno ponašaju, a oni su se strašno uozbiljili, i svi opalili istu spiku, kao cd.
Mislim, ja kužim da se raditi mora, i ja radim svoj privatni posao, ali majku mu, pa daj, ne moram se zato pretvoriti u šupčinu. Ne kužim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2007. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
Imam nekoliko poznanika koji su nakon rata postali privatnici, zaradili novce, i primijetila sam kod svih gotovo identičnu crtu u karakteru, što me je iznenadilo - postali su škrti, i to što više imaju, sve su škrtiji. A prokleti... To mi je nekako nejasno. I onda, počeli su dobivati neke fobije da ih svatko želi prevariti, okrasti, naplatiti im više za popravak, uslugu, nešto, sve su počeli mjeriti u novcu. I umislili su si da nemaju vremena, počeli mahnito kontrolirati svoje djelatnike da ne bi slučajno sjeli na šamlicu negdje ili ne daj bože otišli na WC duže od 30 sekundi. Kad ih vidim kako su jadni, pokembam im se na sve njihove novce. Pričala sam ja s njima o tome, da li oni vide sebe kako se smiješno ponašaju, a oni su se strašno uozbiljili, i svi opalili istu spiku, kao cd.
Mislim, ja kužim da se raditi mora, i ja radim svoj privatni posao, ali majku mu, pa daj, ne moram se zato pretvoriti u šupčinu. Ne kužim.

zanimljivo... definitivno materijal za neko sociološko istraživanje.
kaže se i nešto tipa "ako želiš doznati kakva je netko osoba, daj mu vlast."
definitivno na takvim pozicijama iz ljudi ispliva ono najružnije... gledam to često oko sebe na poslu. i ne naravno u svim slučajevima, neki se s mjestom šefa odlično nose i samo potvrde kako su ljudine i pol.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.12.2007. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ne, vlast i moć ne kvare ljude, samo im pomažu da njihovo pravo JA dođe do izražaja.


A to pravo JA o kojem mi tu pričamo ima 98% ljudi jel smo takvi po defaultu.

homo homini lupus iliti čovjek je čovjeku vuk, reče jednom (ili više puta) prije thomas hobbes.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.12.2007. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]
zanimljivo... definitivno materijal za neko sociološko istraživanje.
kaže se i nešto tipa "ako želiš doznati kakva je netko osoba, daj mu vlast."
definitivno na takvim pozicijama iz ljudi ispliva ono najružnije... gledam to često oko sebe na poslu. i ne naravno u svim slučajevima, neki se s mjestom šefa odlično nose i samo potvrde kako su ljudine i pol.[/quote]

Da, nisu svi, ali vrlo je mali broj onih koji su korektni, ne samo ovih nekoliko koje poznam već dugo godina, pa vidim te promjene kod njih, nego i na radnim mjestima gdje sam radila kod poslodavaca koje prije nisam znala, ponašaju se gotovo jednako. Još bi i možda shvatila da su takvi samo prema djelatnicima, ali i to se prenosi i na prijatelje i rodbinu, i što je još interesantnije; valjda po nekoj navici sa svakim ono na prvu loptu osmjeh od uha do uha, čvrsti stisak ruke, sve divno krasno, di si prijatelju moj, a kad ta ista osoba okrene leđa, ili spuste slušalicu, onda ga namažu drekom. Kao, nemaju oni vremena zaj... se s njim. Bolesnici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve to ovisi od covjeka do covjeka..ali mislim da se velika vecina ljudi ipak promjeni(na gore) kada dodu do vlasti i moci..pocnu smatrati da su oni "iznad" drugih ljudi nesvjesni da su i oni mozda nekada bili u istoj situaciji kao i ti ljudi "ispod" njih..rijetki su slucajevi kada covjek koji dode na vlast nastoji pomoci ljudima oko sebe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: