Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Eutanazija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Eutanazija

za
74%
 74%  [ 20 ]
protiv
25%
 25%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 27


Autor Poruka
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2007. 22:50 
Naslov: Question Eutanazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potaknuta netom odgledanim filmom, molila bih vaše mišljenje i stav o eutanaziji.

Smarate li ju opravdanom, i u kojim slučajevima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2007. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

očito si gledala "Djevojku od milijun dolara" .. heh .. ja sam protiv eutanazije. koliko god te neka osoba molila da ju "uspavaš", mislim da niti jedan čovjek nije dovoljno izdržljiv i snažan po karakteru da e s tim može lako nositi cijeli život poslije toga ... ljudi su tu da bi stvarali novi život, i nije prirodno da ga ikome oduzmu...

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la: ›
očito si gledala "Djevojku od milijun dolara" .. heh .. ja sam protiv eutanazije. koliko god te neka osoba molila da ju "uspavaš", mislim da niti jedan čovjek nije dovoljno izdržljiv i snažan po karakteru da e s tim može lako nositi cijeli život poslije toga ... ljudi su tu da bi stvarali novi život, i nije prirodno da ga ikome oduzmu...


da, ali u ovom slucaju ne treba gledati samo subjektivno, nego i objektivno.....treba misliti na onu osobu koja ce biti eutanizirana, zašto da umire u nekim teškim mukama u bolovima, ako se to može ubrzat i "skratiti" joj muke...meni da je neko u obitelji "vezan" za krevet i da ce tako biti citav zivot, bez razmisljanja bih se odlucio na tu opciju, opciju eutanazije, jer time sam toj osobi "olakšao" muke ali sam i sebi olakšao brige i obvezu...
Želim reci da sam ZA što se tice eutanazije, ali samo u "posebnim" slucajevima...npr. osoba u komi kojoj su minimalne šanse za oporavak...osoba koja umire u teškim mukama...itd.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2007. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
031maja je napisao/la: ›
očito si gledala "Djevojku od milijun dolara" .. heh .. ja sam protiv eutanazije. koliko god te neka osoba molila da ju "uspavaš", mislim da niti jedan čovjek nije dovoljno izdržljiv i snažan po karakteru da e s tim može lako nositi cijeli život poslije toga ... ljudi su tu da bi stvarali novi život, i nije prirodno da ga ikome oduzmu...


da, ali u ovom slucaju ne treba samo misliti subjektivno, nego i objektivno.....treba misliti na onu osobu koja ce biti eutanizirana, zašto da umire u nekim teškim mukama u bolovima, ako se to može ubrzat i "skratiti" joj muke...meni da je neko u obitelji "vezan" za krevet i da ce tako biti citav zivot, bez razmisljanja bih se odlucio na tu opciju, opciju eutanazije, jer time sam toj osobi "olakšao" muke ali sam i sebi olakšao brige i obvezu...
Želim reci da sam ZA što se tice eutanazije, ali samo u "posebnim" slucajevima...npr. osoba u komi i minimalne su šanse za oporavak...osoba koja umire u teškim mukama...itd.
to mi je malo sebično zvučalo, iako vjerujem da si se samo krivo izrazio. eutanazija je ubijanje osobe koja živi. u mukama, okej, shvaćam, ali imamo li mi pravo biti ti koji će odlučiti: ne može on/a to više opodnijeti idem ja to nabrzaka obavit, on/a umre i nema čovjeka - nema problema. imamo li to pravo? mislim da ne. Bog, ili bilo tko ili što u koga netko vjeruje, neka sila ili što već (svatko ima pravo vjerovati u što želi) zna dokle je granica čovjeka. Nitko ne prima onoliku bol i onoliki "teret" koji nije u stanju podnositi... pa kad se već majka priroda biološki pobrinula za sve, neka se pobrine i za smrt... smrt koja ne smije nestati kao prirodan proces, jer će čovječanstvo jednom, za milijardu godina, ako nas tada još bude (u što sumnjem jer evo kako smo krenuli), posezati da takvim mjerama koje su izvan njegova prava i kontrole ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 1:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la: ›
to mi je malo sebično zvučalo,


Možda je zvucalo sebicno, ali istina je...jer zamisli da ti u krevetu leži osoba koja je u komi i da nema šanse za oporavak...znaci ti je kupaš, ti je presvlacis, ti je hraniš i šta ti ja znam...ali to ces sve radit do njene/njegove smrti, poslije ne radiš...htjeli to priznat ili ne, ali osoba u takvom stanju je na "teretu" njegovih skrbnika, jel nije bolje rješenje opcija eutanazija, jer ta osoba je ionako na pola "mrtva"....uglavnom, kako god ja sam ZA i pri tome ostajem....

zeros je napisao/la: ›
ali samo u "posebnim" slucajevima...npr. osoba u komi kojoj su minimalne šanse za oporavak...osoba koja umire u teškim mukama...itd.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2007. 2:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
031maja je napisao/la: ›
to mi je malo sebično zvučalo,


Možda je zvucalo sebicno, ali istina je...jer zamisli da ti u krevetu leži osoba koja je u komi i da nema šanse za oporavak...znaci ti je kupaš, ti je presvlacis, ti je hraniš i šta ti ja znam...ali to ces sve radit do njene/njegove smrti, poslije ne radiš...htjeli to priznat ili ne, ali osoba u takvom stanju je na "teretu" njegovih skrbnika, jel nije bolje rješenje opcija eutanazija, jer ta osoba je ionako na pola "mrtva"....uglavnom, kako god ja sam ZA i pri tome ostajem....

zeros je napisao/la: ›
ali samo u "posebnim" slucajevima...npr. osoba u komi kojoj su minimalne šanse za oporavak...osoba koja umire u teškim mukama...itd.
svako ima pravo na misšljenje. ja tvoje ne da ne uvažavam, nego samo govorim kako je moje potpuno drugačije Smile iako ima jedna zajednička misao (koja je isto malo čudna,al jbg) je da je takvim osobama bolje da ne žive, ali moje je mišljenje da bilo koji čovjek nema pravo odlučiti: bit će bolje da nisi tu. kad dođe vrijeme za to da jedna osoba treba napustiti ovaj svijet, doći će to samo od sebe.. dokle god je ta osoba živa znači da negdje duboko duboko postoji neki skrivani razlog njenog postojanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 7:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kratko i jasno ZA. Ja sam svojoj obitelji lijepo rekao, a to ću staviti napismeno. Ukoliko me nešto veže za krevet do te mjere da ne znam za sebe i da nema nikakve šanse za oporavak, ne želim nikome biti na teret.... Radije bih ne bio, nego bio biljka....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2007. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bah, sitničarite tim pojmovima 'ubijanja' i sranja. Jedan sicko više-manje, manje sredstava ulupano u nešto što će ionako umrijeti, više nama koji nastavljamo živjeti. Živili!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2007. 9:00 
Naslov:  Re: Eutanazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije lagano izjasniti se po tom pitanju, jer je to dvosjekli mač, ali meni uvijek padne na pamet kako u prirodi postoji jedna prirodna selekcija, i osoba koju se ne bi silom održavalo na životu raznim aparatima, umrla bi prirodnom smrću zbog nemogućnosti samostalnog disanja ili hranjenja. Liječnici spašavaju živote, aparati ih održavaju, ali mislim da se ipak treba poštovati volja bolesnika. Ne dao mi bog ikad da saznam kako je takvoj osobi. Mislim da svakome tko je pri svijesti i sam želi eutanaziju, to treba i omogućiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2007. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesam za eutanaziju i to u dva slučaja;

kad je osoba neizlječivo bolesna, a prolazi kroz teške muke koje će još dugo potrajat

kad je netko potpuno nepokretan tj. ne može komunicirat ni na koji način s okolinom. uf, to mi je nešto najgore, bit zarobljen u vlastitom tijelu, potpuno bespomoćan. evo sad i napismeno, ne daj bože da mi se tak šta desi- isključuj!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eutanazija je lijepo žensko ime... onako starinsko, tradicionalno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

031maja je napisao/la: ›
očito si gledala "Djevojku od milijun dolara" .. ... ljudi su tu da bi stvarali novi život, i nije prirodno da ga ikome oduzmu...

Potpisujem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno za.
ukoliko je netko na teškim mukama i svakako će umrijeti, kao i ukoliko je u stanju vegetacije.
mislim da je eutanazija u tim slučajevima definitivno najjhumaniji mogući čin i uvjerena sam kako bi svaki čovjek koji se u toj situaciji našao izjavio to isto.
lako je govoriti o tome "kako smo tu da stvaramo život" dok stojimo pokraj kreveta i onda se okrenemo i dalje živimo svoj život. čisto sumnjam da je to ono o čemu razmišlja onaj koji trpi stravične bolove ili nepokretan gleda u strop desetak godina... užas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
kao i ukoliko je u stanju vegetacije.
mislim da je eutanazija u tim slučajevima definitivno najjhumaniji mogući čin

Znači čovjek koji je u komi treba biti eutanazira, a svjedoci smo toga da se eto ga na jedan probudio nedavno nakon 20god kome... i tko bi rekao oporavio...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
CatCloe je napisao/la: ›
kao i ukoliko je u stanju vegetacije.
mislim da je eutanazija u tim slučajevima definitivno najjhumaniji mogući čin

Znači čovjek koji je u komi treba biti eutanazira, a svjedoci smo toga da se eto ga na jedan probudio nedavno nakon 20god kome... i tko bi rekao oporavio...

jedan od koliko? 20 godina čekat?hvala ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: