s Ne volim te na Valentinovo! [1/2]
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne volim te na Valentinovo!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 17:08 
Naslov:  Ne volim te na Valentinovo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“Sto je smijesno?”
“Nista”, rekoh, “Samo obozavam tu toaletu koju nosis”
“Koju toaletu? Nemam skoro nista na sebi!?”
“Upravo tako. Moja kosulja I osmijeh ti fenomenalno stoje.”

Ovakva lijena subotnja jutra su me cijelog zivota udarala svojim neogranicenim erotskim nabojem, tako snazno, da jos uvijek nisam pronasao nacin na koji bih ga najbolje izdrzao, te kako bi isti sacuvao, konzervirao ili vec nesto slicno i koji bih mogao otvoriti I udahnuti bilo kad I bilo gdje, kad dodje vrijeme krize.

Svrsili smo istovremeno, ona sa spravljanjem prve jutarnje kave, a ja sa cijedjenjem naranci, te sjeli za stol, podizuci noge na suprotne stolice pruzajuci lica prvim zracima sunca. Ne znam koliko je vremena proslo prije nego sto je itko od nas progovorio, ali, kad bolje razmislim, zar je bitno? Vremena uvijek imamo vise nego sto mislimo da nam treba, ako ga kvalitetno provodimo, tako da me to nije previse uznemiravalo. Carpe Diem!

“Objasni mi kako uspijevas izgledati uredno, tako potpuno rascupana?”
“Cuj, to sto sam rascupana je u dobroj mjeri tvoja krivica, a pored toga, ovih par dana sredinom Veljace koje svake godine provedemo zajedno, me toliko opustaju, da mi se ponekad cini da nas dvoje definitivno nismo normalni…sto tooooooliko prija.”
“Jos uvijek si dama…”
“A ti si jos uvijek tako lijepo lud! Nadji mi frajera koji ce mi jednom reci nesto slicno, voljet cu ga zauvijek!”

Znamo se 35 godina, rodjeni smo u istoj bolnici, ona nekih 18 sati prije mene, majke su nam skolske friendice, zajedno smo isli u vrtic, skolu, fakultet, furali nekih 6 mjeseci nakon mature, a onda vidjeli da ne ide. Shvatili smo da smo dva previse slicna, slobodna I neuhvatljiva duha, koja se ponekad fantasticno dopunjuju, ali ponekad I sputavaju, te da se previse volimo da bi dozvolili da u tome izgorimo. Na vrijeme nam je postalo jasno da smo jedna od onih kasa koje se dugo kuhaju, a jos duze hlade…pa raskinuli.

I tako, ove godine slavimo 17-tu godisnjicu sretnog raskida. Lijepa godisnjica, cudna I lijepa. tesko objasnjiva.

Hej, cak se I paralelni pravci u geometriji srecu negdje u beskonacnosti!

Poljubila me u obraz, uzela salicu iz koje se kava sa aromom oraha jos pusila, I polagano, ali opet gipko I meko, korakom antilope stala uz staklena balkonska vrata.

“Doci ces na koncert?”
“Naravno. Nisam valjda teglio ono tvoje violoncelo od aerodroma do kuce rekreacije radi, tek tako?”
“Ne zezaj se, znas koliko mi znaci kad si tamo.”

Znam, ti, mala Tratincice, skoro podjednako koliko I meni, zato me nemoj podsjecati na proslogodisnji koncert koji sam propustio, molim te, dovoljno sam vec sam sebe kaznio...

“Zagonetni Osmijehu, kako si uspio ubijediti Luigi-a da u vecerasnji program uvrsti Albinoni-ja? Cijeli orkestar ga vec godinama moli za tako nesto, ali bez uspjeha”
“Sjecas se Karapandze? Male tajne velikih majstora…”

Zapravo, vrlo jednostavno, nazvao sam ga prije par mjeseci I lijepo ga zamolio, ali to ti ne bih priznao nikad, ipak sam ja jos uvijek neko musko ovdje.

“Prije neki dan mi je palo na pamet kako smo proveli Valentinovo prosle godine, sjecas se?”

Nisam li maloprije rekao da ne se ne zelim prisjecati tog glupog nesporazuma?

“Onako.”
“Onako? Sam si rekao da smo tih dana izgledali kao da furamo ili kao da smo muz I zena, ne daj boze? Najsmijesnije u cijeloj prici sto si sve ispricao onom tvom ludom prijatelju, koji je brze-bolje to sve objavio na osjeckom web-u.”

Prisao sam joj s ledja, privukao k sebi, zagrlio I rekao joj da zatvori oci. Pruzio sam joj kutijicu, zamotanu u papir njene omiljene kricavo zute boje, pazljivo sakrivenu pod naslon sofe jos prethodne veceri.

“Ovo je za tebe!”

Da…pun pogodak. Samo se prave dame znaju radovati jeftinom poklonu, za koji znaju da je od srca….
Mali bros od isavijane pocinkane zice, sa “Macijim Okom” uglavljenim u sredini.
Kad bi samo ostale stvari na svijetu I u zivotu bile tako jednostavne I profitabilne…malo dobre volje, dva metra zice, jedan kamen I jedna kopca…sve zajedno nije kostalo vise od 5 dolara…a zauzvrat dobijes osmijeh neprocjenjive vrijednosti, jedan kratki, vatreni poljubac i ekskluzivno pravo palcem obrisati malu kristalnu suzu u uglu crnog oka.

“Predivan je. Ovo, naravno, nije za Valentinovo, zar ne?” rece, seretski, sa onim njenim sarkasticno-provokativnim osmijehom pri kraju gornje usne, koji obozavam I od kojeg se jezim sve ove godine.
“Naravno!”
“Jos uvijek ne odustajes od teorije da je Valentinovo najdvolicniji praznik?”
“Naravno!, za sve ove godine koliko me znas, koliko sam puta odustao od svojih uvjerenja?”
“Znaci, opet me neces nigdje voditi na Valentinovo?”
“Opet!”
“Znaci….”
“Da, ne volim te na Valentinovo!”

“Nikad te nisam pitala zasto je to tako? Zasto tako razmisljas?”

“Zato sto te volim svakog drugog dana!”


Zadnja promjena: Allende; 09.02.2006. 23:01; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne volim na Valentinovo. Iz inata jer se taj dan svi vole. I svi pokazuju da se vole. A zašto i neke druge dane ne pokazuju ljubav? Zar se vole samo jedan dan? Malo mi je bzvz vidjeti na Valentinovo grad pun mladih parova koji razmjenjuju poklone i cvijeće i tak to... Ja bih iz inata hodala dva metra dalje od svog dečka, bez ruže u ruci.


Meni je romantičnije od svega toga bilo kad je moj dragi meni ukrao jednu ružu iz nečijeg vrta. (Bože oprosti mu, bilo je s dobrom najmerom.) Smile

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sori, beba, Mislim da foliras...ili nisi zensko...kao i svi koji ovako govore...ehhh...razmazao bi te tip po podu, bila bi mekša od tople čokolade i ranjivija od novorođenčeta da ti za Valentinovo priredi posebnije jutro, posebniji dan, da te šokira koliko te voli...

Ako nisi znala, i kranje ruže spada u to.

Na te praznike i ovakve izjave, uvijek se sjetim mog pokojnog oca koji je glumio čvrstoću i pričao neuvjerljivom zezancijom kako nije potrebno pokazivati osjećaje...
Vjeruj mi, iza takve vanjštine kucalo je srce mekše od milijun ljudi koje znam...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo, jesam žensko.
Kao drugo, ne kažem da se ne bih rastopila da mi priredi veličanstveno jutro, ali kažem da mi se to više sviđa neki običan dan.
Kao treće, čini se da sam zaboravila napomenuti da kranje ruža nije bilo za Valentinovo.
Kao četvrto, zar je teško povjerovati da stvarno tako mislim?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tu moram uskociti - zensko si. sve zene koje znam, duboko ispod povrsine (neke dublje, neke plice) se tope na romanticne geste.
mozda grijesim...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh, da, da prosli post ne bi imao smisla - valentinovo je jedna oooogromna romaticna gesta, kad se cak i okorjelim protivnicima romantike dopusta napraviti nesto lijepo za svoju dragu/dragoga. pa ono...
mislim da ces hodati kraj njega sa smjeskom na licu i ruzom u ruci:)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Ja ne volim na Valentinovo. Iz inata jer se taj dan svi vole. I svi pokazuju da se vole. A zašto i neke druge dane ne pokazuju ljubav? Zar se vole samo jedan dan? Malo mi je bzvz vidjeti na Valentinovo grad pun mladih parova koji razmjenjuju poklone i cvijeće i tak to... Ja bih iz inata hodala dva metra dalje od svog dečka, bez ruže u ruci.


Dva puta si spomenula inat... Kome za inat???
Zar mislis da je nekog briga sto se ti inatis za takve stvari???
Ne znam zasto mi ostavljas dojam da ti je krivo, pa otud neki "inat" protiv ljudi oko tebe koji "na svakom koraku" pokazuju da se vole za Valentinovo...

Naravno da ti vjerujem da tako mislis dok ovo pises...ali stavi ruku na srce i zamisli svog decka uobicajeno i svakodnevno zaljubljenog, ali za Valentinovo sa necim sto bi te onak ful raspametilo i odusevilo...bi li mu rekla daj, ne zamaraj, WTF is Valentinovo, ja to ne slavim, meni je to bzvz?

Misliš da bi mu to odgovaralo? Hm...prije bih rekla da bi bila jedna od onih ostavljenih i totalno zanemarenih na taj dan...ali ubuduće i za sve ostale dane...

Isto vrijedi i za obrnute uloge spolova.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la: ›

Isto vrijedi i za obrnute uloge spolova.


kaokak?

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, sori, spor sam totalno veceras...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kontas ono kad zenska skakuce oko decka za Valentinovo...i sve te datume, a on nista...njemu sve bzvz...i ajmo rec isto tako neki inat....hebiga, sta joj drugo preostaje nego da se oladi...ne?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paaa-da. al ono. to su ionako spižđeni tipovi koji su smiješni, paonooo.
meni je osobno drago takotosve Smile

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim, kad se skaće oko mene:) meni zabavno..heheh

osim ako sam netom probuđen, onda mi to bude neš malo slatko smeđokoso koje titra oko mene i poljubio bih, al mi se prebrzo kreće pa me zbunjuje pa se uspanićim. al to je druga prića.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2006. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a meni se ljudi bljuje od sve te patetike... niti ja nekoga volim, niti netko voli mene, niti želim da me vole...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2006. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, moj je prethodnik nešto mrgodan jutros...Smile

I ja sam solo, al volim mnoge i mene mnogi vole.
KAko nisam zaljubljena, Valent. neću obilježavat, a da imam s kime, vjerojatno bi, nekakvom liojepom gestom, iznenađenjem...

Jedino odvratno - masa reklama, zatupljujućih i nametljivih..trošenje novca i kupovanje poklona, al s nedovoljno srca...Slično kao i za Božić...manija darivanja...premalo iskrenog.


Allende, jako lijepa priča.

_________________
Bolje kasno nego nikad! Slin, slin
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2006. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj stvarno mi je zlo od tog valentinova! komercijalizirali su ga isto kao božić i uskrs i totalno gubi svaku čar! pretjeruju s reklamama na radiju, već sad jedva čekam da prođe!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: