Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



zasto je general branimir glavas u zatvoru?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: treba li General Branimir Glavas biti na slobodi?

NE
58%
 58%  [ 37 ]
DA
38%
 38%  [ 24 ]
nisam siguran
3%
 3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
kao prvo mene je toni tako nazvao prvi i sad se vi sluzite tim izrazom iako mu tu na forumu nije mjesto jer da sam se htjela predstaviti sama bih to ucinila. ja isto tu pisem kao laik, i iznosim svoje misljenje.



Uostalom, kako misliš da se osjeća dijete Srbina koji je ubijen u Osijeku samo zato što je bio Srbin? Je li život njegovog oca manje vrijedan od života tvog oca?

ja sam misljenja da oni nisu ubijeni zato sto su bili srbi,nego iz nekig drugih razloga koje sam vec navela.znaci sukladno tom misljenju me ni ne zanima kako se to dijete osjeca,neka se ono zapita da li je njegov otac isto tako imao pravo pucati po civilima.
mislim ne da mi se vise odgovarati na ovakve postove tipa ti buduca pravnica...i molim da me se tako vise ne proziva,isto kao sto ja vas ne prozivam po vasoj sadasnjoj ili buducoj profesiji.


Reći ću ti ja dijete, zašto su ubijeni (i zašto su gotovo svim ne-Hrvatima najmanje telefonski prijetili). Zbog nekretnina, dijete. Vidiš, dok su neki ratovali, neki su shvatili da ima jako puno Srba u društvenim stanovima, i da je to lak plijen. Neki su čak i sanjali jednonacionalnu državu, ali takvi su u manjini. E sad, kao buduća pravnica, evo ti zadatka iz predmeta Građansko pravo - možda dobra ideja za seminar - "kako su se u Hrvatskoj otimali stanovi".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Reći ću ti ja dijete, zašto su ubijeni (i zašto su gotovo svim ne-Hrvatima najmanje telefonski prijetili). Zbog nekretnina, dijete. Vidiš, dok su neki ratovali, neki su shvatili da ima jako puno Srba u društvenim stanovima, i da je to lak plijen.


betty, dijete drago.. osijek031.com smile

no, tocno tako. i to ne samo srbima i to ne samo zbog drustvenih stanova. sjetimo se najpoznatijeg, pokojnog roba..

pljacka ljudi, pljacka.. a cuj.. kad su danas najglasniji veliki 'rvati ratovali u mikenskoj bojni, ovdi kodnas ostali samo zatvorenici i koji nisu ima di zbrisat (cast izuzecima) .. kaznjenicka bojna i slicne para i polu paravojne formacije.. a sto ocekivati od njih nego upravo ovo sto se dogodilo ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Kako god - porota osijek031.com je presudila - KRIV! Very Happy


Molim te da ne petljas ime portala osijek031.com u svoje osobne interese.
Hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›

Reći ću ti ja dijete, zašto su ubijeni (i zašto su gotovo svim ne-Hrvatima najmanje telefonski prijetili). Zbog nekretnina, dijete. Vidiš, dok su neki ratovali, neki su shvatili da ima jako puno Srba u društvenim stanovima, i da je to lak plijen. Neki su čak i sanjali jednonacionalnu državu, ali takvi su u manjini. E sad, kao buduća pravnica, evo ti zadatka iz predmeta Građansko pravo - možda dobra ideja za seminar - "kako su se u Hrvatskoj otimali stanovi".


A reci meni mudri starče, zašto su pobijena djeca i starci u Vukovaru i Osijeku , te diljem Hrvatske od strane Srba i ostalih naroda koji su služili jna.
Da li je to dijete posjedovalo društvreni stan? Možda da ti odabereš temu za homework pa pregledaš malo dokumentarne snimke o razaranjima hrvatskih gradova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, ocjena da se prijetilo vecini ne-Hrvata ne stoji.
Mozda kod Save Strpca, ali ne vjerujem.

Oprezno se drzim glede ove teme, bio sam klinac i svjestan da mi je to sve skupa nejasno i nedokucivo - ali kad se stvari zbroje i oduzmu... Nekako ne vjerujem u kampanjsko i knjigovodstveno "obradjivanje".
Ne branim nikoga, ali evo.
Od Srba u mom naselju od devet obitelji, sedam ostalo.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 2:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›

Reći ću ti ja dijete, zašto su ubijeni (i zašto su gotovo svim ne-Hrvatima najmanje telefonski prijetili). Zbog nekretnina, dijete. Vidiš, dok su neki ratovali, neki su shvatili da ima jako puno Srba u društvenim stanovima, i da je to lak plijen. Neki su čak i sanjali jednonacionalnu državu, ali takvi su u manjini. E sad, kao buduća pravnica, evo ti zadatka iz predmeta Građansko pravo - možda dobra ideja za seminar - "kako su se u Hrvatskoj otimali stanovi".


A reci meni mudri starče, zašto su pobijena djeca i starci u Vukovaru i Osijeku , te diljem Hrvatske od strane Srba i ostalih naroda koji su služili jna.
Da li je to dijete posjedovalo društvreni stan? Možda da ti odabereš temu za homework pa pregledaš malo dokumentarne snimke o razaranjima hrvatskih gradova.


Pitanje je bilo zašto su ubijeni Srbi u Osijeku, a ne Hrvati. Ako netko postavi pitanje zašto su ubijani Hrvati po cijeloj Hrvatskoj, rado ću odgovoriti, ali mislim da je to svima jasno. Činjenica da su u Osijeku oteti brojni stanovi ne baca sjenu na Domovinski rat, ne izjednačava agresora i žrtvu, niti išta slično, već govori o tome da svugdje postoji šljam. Također, dokumentarne snimke razaranja hrvatskih gradova ne mogu nam pomoći u razjašnjavanju ubijanja i protjerivanja građana srpske nacionalnosti, iako bi mogle dočarati vrijeme u kojemu su se ta ubojstva događala. Jer ubojstvo je ubojstvo, neovisno o vremenu u kojem se dogodilo. A šljam je šljam.

Usput, statistički, u mom razredu bilo je 8 Srba, 4 je ostalo, ali su svima prijetili usred noći da moraju pobjeći ili će ih ubiti. Neki znameniti Osječani danas imaju desetke stanova (Pupovac pokušava nametnuti ovo pitanje - u zadnjem mandatu nije uspio, odgovoreno mu je da su stanovi otkupljeni i da je to gotova priča - a sad ćemo vidjeti).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2007. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Molim te da ne petljas ime portala osijek031.com u svoje osobne interese.


Jedni smiju profitirati u ratu, a ja ni na forumu ne smijem? Confused

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Usput, statistički, u mom razredu bilo je 8 Srba, 4 je ostalo, ali su svima prijetili usred noći da moraju pobjeći ili će ih ubiti.


Kod mene ih je bilo 5-6.. i svi su zdimili.. od tih 6, bilo je 5 zemskinja.. najbolje ribe u razredu.. popizdio sam kad su otisle !!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
Usput, statistički, u mom razredu bilo je 8 Srba, 4 je ostalo, ali su svima prijetili usred noći da moraju pobjeći ili će ih ubiti.

Išao sam na VBK u školu i više od pola razreda je bilo srpske nacionalnosti, svi su "nestali" u nekih 2-3 dana nakon Borova sela, teško da su baš svi bili nazivani usred noći. Moj stari je u to vrijeme izašao iz JNA i nama su svakodnevno prijetili pa nismo otišli. Prijatelju iz škole snajperist "civil" je ubio mamu(nije urbana legenda), penzić iz moje zgrade je nekoliko puta u vrijeme "zamračenja" ispucavao svijetleće metke, da ne spominjem one koji su "zaboravljali" ugasit svjetlo, ljepotica je znala izgledat kao božićno drvce, pa navođenje projektila...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Moj stari je u to vrijeme izašao iz JNA i nama su svakodnevno prijetili pa nismo otišli. Prijatelju iz škole snajperist "civil" je ubio mamu(nije urbana legenda), penzić iz moje zgrade je nekoliko puta u vrijeme "zamračenja" ispucavao svijetleće metke, da ne spominjem one koji su "zaboravljali" ugasit svjetlo, ljepotica je znala izgledat kao božićno drvce, pa navođenje projektila...


i to je glavas radio ! .. u najmanju ruku je kriv po zapovjednoj odgovornosti i za to !

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
Usput, statistički, u mom razredu bilo je 8 Srba, 4 je ostalo, ali su svima prijetili usred noći da moraju pobjeći ili će ih ubiti.

Išao sam na VBK u školu i više od pola razreda je bilo srpske nacionalnosti, svi su "nestali" u nekih 2-3 dana nakon Borova sela, teško da su baš svi bili nazivani usred noći. Moj stari je u to vrijeme izašao iz JNA i nama su svakodnevno prijetili pa nismo otišli. Prijatelju iz škole snajperist "civil" je ubio mamu(nije urbana legenda), penzić iz moje zgrade je nekoliko puta u vrijeme "zamračenja" ispucavao svijetleće metke, da ne spominjem one koji su "zaboravljali" ugasit svjetlo, ljepotica je znala izgledat kao božićno drvce, pa navođenje projektila...


Krivo smo se razumjeli. Ja sam htio reći da se onima koji su ostali prijetilo (osobno znam za 10-ak slučajeva). A oni koji su pobjegli također nisu bili isti. Stariji ljudi će znati da se prije rata dio Srba ponašao velikosrpski, a dio kao i svaki normalan građanin Osijeka. Ovaj prvi dio je svakako odmah pobjegao - no tu su najviše popušile njihove obitelji, koje su u Osijeku imale nekakav žvot, dok su većina poslije rata završila u jadu i bijedi beogradskih i drugih predgrađa. Roditelje ne možeš birati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Moj stari je u to vrijeme izašao iz JNA i nama su svakodnevno prijetili pa nismo otišli. Prijatelju iz škole snajperist "civil" je ubio mamu(nije urbana legenda), penzić iz moje zgrade je nekoliko puta u vrijeme "zamračenja" ispucavao svijetleće metke, da ne spominjem one koji su "zaboravljali" ugasit svjetlo, ljepotica je znala izgledat kao božićno drvce, pa navođenje projektila...


i to je glavas radio ! .. u najmanju ruku je kriv po zapovjednoj odgovornosti i za to !

Laughing


Te su se stvari svakako događale, i tu nema spora. Međutim, čak ni te ljude nije se smjelo likvidirati. Ali dobro, to bi još mogao i shvatiti. No ne treba pasti u zamku tih parola, da su svi ubijeni Srbi bili snajperisti i petokolonaši, jer to nije točno. To je samo jedna od parola kojom se htjelo negirati zločine hrvatske strane, i mislim da ju je prvi plasirao Andrija Hebrang. Vjerujte, žrtve za koje se tereti Glavaš nisu izabrane slučajno, nego upravo zato da se slične teze ne bi mogle povlačiti u postupku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.11.2007. 13:33 
Naslov:  Re: zasto je general branimir glavas u zatvoru?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo je kako 90% članova hvidre (oni koji su stvarno bili u ratu i koji su bili pored Glavaša) podržavaju Glavaša, dok 90% ratnih "klinaca" pljuje po Glavašu! smiješno mi je to! ili su ta ista "djeca" iskusnija od tih "staraca" koji su se borili u ovom gradu..

_________________
www.pivopije.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2007. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la: › zanimljivo je kako 90% članova hvidre (oni koji su stvarno bili u ratu i koji su bili pored Glavaša) podržavaju Glavaša
Nece valjda pljuvati po ruci koja im je omogucila da ostatak zivota, osim yamba u birtiji, nista ne rade. Dobro, tu ti tamo zavaljaju ponesto dopa, glume facu u autu kojeg su kupili na kredit - lovom od "poticaja" i obidju pokoju gostujucu utakmicu.

Citat: › dok 90% ratnih "klinaca" pljuje po Glavašu! smiješno mi je to! ili su ta ista "djeca" iskusnija od tih "staraca" koji su se borili u ovom gradu..
90% onih koji su bili u ratu i nakon rata se vratili poslovima i radu razmislja jednako kao ti "klinci", a ne kao 90% gorespomenutih clanova HVIDRE. Naravno, takvi u najvecem broju slucajeva nisu clanovi HVIDRE, jer 8 sati dnevno moraju provesti osiguravajuci egzistenciju potomstvu, a ne igrajuci yamb u birtiji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la: ›
zanimljivo je kako 90% članova hvidre (oni koji su stvarno bili u ratu i koji su bili pored Glavaša) podržavaju Glavaša, dok 90% ratnih "klinaca" pljuje po Glavašu! smiješno mi je to! ili su ta ista "djeca" iskusnija od tih "staraca" koji su se borili u ovom gradu..


Daj ti članovi hvidre su rasisti i nacisti jedanuput sam bio na tekmi kad su pored mene sjedili onaj kolobarić(ili kak se već preziva) i ta ekipa pa takav rječnik za one crnce iz dinama nema ni torcida fuj kaki zagriženjaci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: