Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



zasto je general branimir glavas u zatvoru?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: treba li General Branimir Glavas biti na slobodi?

NE
58%
 58%  [ 37 ]
DA
38%
 38%  [ 24 ]
nisam siguran
3%
 3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la: ›
zanimljivo je kako 90% članova hvidre (oni koji su stvarno bili u ratu i koji su bili pored Glavaša) podržavaju Glavaša, dok 90% ratnih "klinaca" pljuje po Glavašu! smiješno mi je to! ili su ta ista "djeca" iskusnija od tih "staraca" koji su se borili u ovom gradu..


Ne znam odakle ti ovi podaci. Iza Glavaša je stala jedino osječka Hvidra, i niti jedna druga u Hrvatskoj (što ne čudi, jer ih kontrolira Hdz, a čak su i predsjednici njihovi čanovi). Što se tiče osječke Hvidre, čak i tu ima puno pitanja. Od ogromnog broja članova, na prosvjede ih dođe 50-ak, i mislim da to govori dovoljno samo za sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la: ›
zanimljivo je kako 90% članova hvidre (oni koji su stvarno bili u ratu i koji su bili pored Glavaša) podržavaju Glavaša, dok 90% ratnih "klinaca" pljuje po Glavašu! smiješno mi je to! ili su ta ista "djeca" iskusnija od tih "staraca" koji su se borili u ovom gradu..


Da zanimljivo kako moji starci i brat nisu članovi osječkog ogranka te udruge niti žele to biti; zapravo, ne mogu se sjetiti je li netko od njihovih prijatelja u udruzi...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): ›
toni je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Moj stari je u to vrijeme izašao iz JNA i nama su svakodnevno prijetili pa nismo otišli. Prijatelju iz škole snajperist "civil" je ubio mamu(nije urbana legenda), penzić iz moje zgrade je nekoliko puta u vrijeme "zamračenja" ispucavao svijetleće metke, da ne spominjem one koji su "zaboravljali" ugasit svjetlo, ljepotica je znala izgledat kao božićno drvce, pa navođenje projektila...


i to je glavas radio ! .. u najmanju ruku je kriv po zapovjednoj odgovornosti i za to !

Laughing


Te su se stvari svakako događale, i tu nema spora. Međutim, čak ni te ljude nije se smjelo likvidirati. Ali dobro, to bi još mogao i shvatiti. No ne treba pasti u zamku tih parola, da su svi ubijeni Srbi bili snajperisti i petokolonaši, jer to nije točno. To je samo jedna od parola kojom se htjelo negirati zločine hrvatske strane, i mislim da ju je prvi plasirao Andrija Hebrang. Vjerujte, žrtve za koje se tereti Glavaš nisu izabrane slučajno, nego upravo zato da se slične teze ne bi mogle povlačiti u postupku.

To nisam ni rekao, u toj situaciji su svakakvi ljudi isplivali i svašta se radilo, neki su gledali samo kako izvući što veću korist i nisu birali načina, a realno gledajući teško ih je bilo zaustaviti. A što se tiče ovih petokolonaša, to nije ništa iznenađujuće ako se pogleda kakva je situacija u gradu bila, a i ljudi baš nisu imali povjerenja u pravosuđe jer se zna kako su prošli Arkan i Hadžić kad su bili uhićeni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lion
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Nepokoreni Grad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.11.2007. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la: ›
zanimljivo je kako 90% članova hvidre (oni koji su stvarno bili u ratu i koji su bili pored Glavaša) podržavaju Glavaša, dok 90% ratnih "klinaca" pljuje po Glavašu! smiješno mi je to! ili su ta ista "djeca" iskusnija od tih "staraca" koji su se borili u ovom gradu..


sasvim si u pravu! svaka cast!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2007. 19:43 
Naslov:  Re: zasto je general branimir glavas u zatvoru?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da će Bajić i DORH sve vas koji jasno i "argumentirano" tvrdite da je Glavaš kriv, preko IP adrese identificirai i locirati i predložiti kao svjedoke optužbe.
Niti znam da je Glavaš kriv, niti znam da je nevin, ali uvijek se pokušavam postaviti objektivno.

Je li Osijek 1991. bio okupiran i svakodnevno granatiran? JE!
Je li tada glavni cilj bio obraniti Osijek? JE
Je li Glavaš bio zapovjednik obrane grada i kao takav snosni zasluge za obranu grada? DA
Nije li čudno što se proces protiv Glavaš pokreće upravno nakon pobjede njegve stranke na lokalnim izborima? ČUDNO JE.
Nije li čudno da Glavašev najbliži suradnik u ratnom Osijeku nije pozvan kao svjedok? ČUDNO JE.
Nije li čudno što je krunski svjedok Fehir nekoliko puta mijenjao iskaz kako bi mogao postati svjedok pokajnik? ČUDNO JE
Nije li čudno što je promjenjeno sudsko vijeće i time odgođeno ročište upravo kada je Glavaš u jeku predizborne kampanje htio iznjeti svoju obranu? ČUDNO JE

Postoji jedna Slovenska izreka koja kaže: Pravo nije isto što i pravica.
Hipotetski gledano moguće je da na maksimalnu kaznu budu osuđeni: Glavaš, Gotovina, Norac, Ademi, Markač, a da su istodobno najodgovorniji za zločine u Ovčari praktični oslobođeni. Isto slučaj je i s Kadijevićem... To je ta razlika između prava i pravice.
Tko će za 50 godina našoj djeci, unucima objasniti zašto su generali pobjedničke vojske osuđeni, a krvnici oslobođeni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2007. 23:34 
Naslov:  Re: zasto je general branimir glavas u zatvoru?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
Je li Osijek 1991. bio okupiran i svakodnevno granatiran? JE!

Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2007. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Je li Osijek 1991. bio okupiran i svakodnevno granatiran? JE!


Bla?!?!?!
Okupiran?! Svaka čast majstore!

pernabukano je napisao/la: ›
sranje


pernabukano je napisao/la: ›
Postoji jedna Slovenska izreka koja kaže: Pravo nije isto što i pravica.
Hipotetski gledano moguće je da na maksimalnu kaznu budu osuđeni: Glavaš, Gotovina, Norac, Ademi, Markač, a da su istodobno najodgovorniji za zločine u Ovčari praktični oslobođeni. Isto slučaj je i s Kadijevićem... To je ta razlika između prava i pravice.


Da, da, stavljaj samo u istu košaru glavaša, norca, markača sa Ademijem i Gotovinom... Svaka case sensitive razlika je namjerna...

pernabukano je napisao/la: ›
Tko će za 50 godina našoj djeci, unucima objasniti zašto su generali pobjedničke vojske osuđeni, a krvnici oslobođeni?


Nadam se da će za 50 godina mojim unucima objasniti da su ljudi nekad ratovali i bilo je tamo i nekih generala i 'voždova' i svega, a sva će se djeca na to lijepo nasmijati. E to bih ja volio!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2007. 14:15 
Naslov:  Re: zasto je general branimir glavas u zatvoru?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
Je li Osijek 1991. bio okupiran i svakodnevno granatiran? JE!

Shocked

Potkrala se greška...Mislio sam opkoljen Wink
@ bazooka joe

Što je to sad postalo hit ukidanje predmeta u školama, pa nakon Marije Lugarić i njezinog razmišljanja o ukidanju vjeronauka, dolazi tvoj prijedolg o ukidanju povijesti...Ili možda samo nacionalne povijesti Exclamation Question
Nije bitno ako hoćeš izostavi Glavaša iz onog nabrajanja, pa svejedno će biti apsurdno ako ostali naši generali budu osuđeni, dok će se Vukovarski krvnici šetati svijetom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2007. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Što je to sad postalo hit ukidanje predmeta u školama, pa nakon Marije Lugarić i njezinog razmišljanja o ukidanju vjeronauka, dolazi tvoj prijedolg o ukidanju povijesti...Ili možda samo nacionalne povijesti


Govoriti i raspravljati o povijesnom događajima možemo tek za kojih 50-tak godina, do tada se možemo svađati o tome što treba upisati u povijest, a što ne.
Ne, nisam za ukidanje povijesti (tko je Marija Lugarić?!), vjeronauk je (koliko znam) izborni predmet, samo kažem kako bih volio da mi unuci žive u svijetu bez ratova i generala.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2007. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: ›
Što je to sad postalo hit ukidanje predmeta u školama, pa nakon Marije Lugarić i njezinog razmišljanja o ukidanju vjeronauka, dolazi tvoj prijedolg o ukidanju povijesti...Ili možda samo nacionalne povijesti


Govoriti i raspravljati o povijesnom događajima možemo tek za kojih 50-tak godina, do tada se možemo svađati o tome što treba upisati u povijest, a što ne.
Ne, nisam za ukidanje povijesti (tko je Marija Lugarić?!), vjeronauk je (koliko znam) izborni predmet, samo kažem kako bih volio da mi unuci žive u svijetu bez ratova i generala.


Apsolutno to bih i ja volio, ali svakako da moraju znati povijest svoje Domovine. Ali ne na način da im se objasni da su tamo neki ljudi ratovali jer nisu imali pametnijeg posla.
btw. Marija Lugarić je SDP-ova zastupnica u Saboru koja je na blogu otvorila temu uklanjanja vjeronauka iz škola...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2007. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žalosno je da su morali stavit vjeronauk u škole jer im drugačije nitko ne bi dolazio.ne mislim baš nitko ali sigurno ne u ovakvom broju.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lion
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Nepokoreni Grad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.12.2007. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zasto bog i batina seks nije na sudu ako je sve islo preko njega u osijeku, jer on je bio zapovijednik kriznog staba osijek! sve je moralo ici preko njega! pa zasto se o njemu suti, reci cu vam zasto! zato sto je on odlucio slijediti HDZ-ove ilegalne ideale pa si ga jos cuvaju i zele osijek pretvoriti u podzemni grad tako da mu dapic i sanader ukradu veliku lovu namjenjenu za izgradnju dvorane! razmislite malo! zivio Glavas i HDSSB!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sideshow
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lion je napisao/la (Pogledaj post): › Razmislite malo! Živio Glavas i HDSSB!

Obožavam ove ironične šale!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badgirl
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: Nepokoreni grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.12.2007. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sideshow je napisao/la: ›
lion je napisao/la (Pogledaj post): › Razmislite malo! Živio Glavas i HDSSB!

Obožavam ove ironične šale!


Nemaš što pametnije reći....a ovi što pljuju po generalima su stvarno plitki, bili na skijanju 91 kao Sanader...pa su sad frajeri...
jao da mi je vaša pamet....kako bi se odmorila!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

badgirl je napisao/la: ›
Sideshow je napisao/la: ›
lion je napisao/la (Pogledaj post): › Razmislite malo! Živio Glavas i HDSSB!

Obožavam ove ironične šale!


Nemaš što pametnije reći....a ovi što pljuju po generalima su stvarno plitki, bili na skijanju 91 kao Sanader...pa su sad frajeri...
jao da mi je vaša pamet....kako bi se odmorila!!


a di si ti bila devedest prve u ni u planu i sad tu slažeš neke pametne rečenice, dildo u ruke ak nemaš živa mesa pored da te zadovolji da nemoraš tu ostavljat svoja sranja! Imaš djete internet daj upiši imena tih generala u google pa pogledaj malo rezultate do prije rata su bili golje danas ljubo česić rojs ima građevinsku firmu koja je gradila autoceste čermak ima tifon glavaš pola slavonije zagorac gradi čuda po austriji general kruljac evo ti malo pročitaj o njemu http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=73847
a za druge generale koje braniš si sama pronađi naravno čast izuzecima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: