Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



max adsl

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2007. 12:44 
Naslov:  max adsl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daklem,vec dosta dugo sam korisnih njihovih usluga i kako sve više vremena provodim uz računalo umjesto upoznavajuci zive,stvarne ljude,odlucih se prebacit na njihov flat.

zanima me koliko su povoljni,jesu li povoljni uopce i koje jos firme nude flat i za koliko novaca?! cula sam za optimu al nisu mi bas prećerano primamljivi.

ajd nek mi se neko smiluje i napiše par pametniih. gracijas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da u 'kenju' bas i neces imatineki pre veliki izbor operatera.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2007. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo pitanje koje si u ovoj situaciji trebas postaviti je: "Koja od usluga kojeg providera mi je uopce dostupna?".

Naime, vecina providera koji nude relativno povoljne flatrate DSL usluge imaju slabu pokrivenost.

Dakle, skocis do siteova providera (svi imaju provjeru dostupnosti) ili nazoves sluzbu za korisnike i provjeris koja od usluga ti je dostupna.

Na podrucju Osijek, osim T-com-a postoji svoje usluge nude i...

http://www.iskon.hr
http://www.optima.hr
http://www.metronet.hr/
http://www.xnet.hr/

IMHO, mislim da je trenutno optimalna usluga koju nudi Iskon - Iskon.DUO surf. Za 170kn mjesecno imas 2Mbit flatrate, telefonsku liniju bez telefonske pretplate (NE PLACA SE, Iskon prebaci tvoj postojeci telefonski broj bez previse papirologije i drkanja), dobijes jos i kojekakve djidje i dumine. Dakle, 170kn i mirna si.

Optima isto ima zanimljivu ponudu (broadband to home), ali tu ima djidja za racunati - 68kn (2Mbit veza) + 50 (flatrate) - i usluga je ponudjena na vrlo, vrlo ogranicenom podrucju.

Druga Optimina opcija je i OptiDSL - 68kn (2Mbit veza) + 50kn (flatrate) + 61kn pretplate na Optima telefonski prikljucak (ne placa se pretplata i T-comu).

I Metronet nudi usluge u Osijeku, ali takodjer na vrlo ogranicenom podrucju. Imaju nekakve promo djidje pa mi se ne da racunati koliko te sve kosta, ali nisu znacajnije povoljniji od ostalih.

Xnet nudi 1.5Mbit flatrate (Mistral) za 159kn mjesecno.

Ovo je jako ukratko i shturo... Smile Uglavnom, Iskon.DUO surf mi se cini kao trenutno najbolja ponuda.

Sto god kanila izabrati, prvo provjeri dostupnost usluge...;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ili npr optima, ja mislim 38 kn 1 mbit veza što je sasvim dovoljno ako nekaniš skidat ko konj plus 50 kn flat što je onda 88 kn i imaš flat dsl

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.11.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam zadovoljan MAXAdjeselom i imam Flat ... sve je ok i sve radi ... skidam oko 100 GB mjesecno a problam je bilo samo s routerima koje su mi oni dali ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: › ili npr optima, ja mislim 38 kn 1 mbit veza što je sasvim dovoljno ako nekaniš skidat ko konj plus 50 kn flat što je onda 88 kn i imaš flat dsl
Zaboravio si mjesecnu pretplatu od 61kn.

Dakle, 88 + 61, za 1Mbit.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2007. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
machor je napisao/la: › ili npr optima, ja mislim 38 kn 1 mbit veza što je sasvim dovoljno ako nekaniš skidat ko konj plus 50 kn flat što je onda 88 kn i imaš flat dsl
Zaboravio si mjesecnu pretplatu od 61kn.

Dakle, 88 + 61, za 1Mbit.


da alo ovih 61 je pretplata za telefonsku liniju, ja sam htjeo sam reć da je 1mbit + flat znači samo dsl 88kn!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2007. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: › da alo ovih 61 je pretplata za telefonsku liniju, ja sam htjeo sam reć da je 1mbit + flat znači samo dsl 88kn!
Kuzim, ali u cijene kod drugih providera JE ukljucena telefonska linija. Dakle, ovo je 61+88kn (150) za 1Mbit, dok kod Iskona dobijes 2Mbita (i telefon i jos kojesta) za 170kn.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2007. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

T-Com naplaćuje mjesečnu naknadu kao i svi drugi, znači 72,30kn plaćaš za telefonsku liniju + ono što potrošiš razgovarajući i za maxadsl..
OPTIMA naplaćuje mjesečnu naknadu od 61kn s tim da je besplatna usluga prikaza broja pozivatelja, a T-Com to naplaćuje 12kn mjesečno..na nižoj pretplati i prikazu broja pozivatelja uštediš 300kn godišnje..kod Optime je obračunska jedinica uvijek sekunda od prve sekunde i svaki tarifni model uključuje neke dodatne minute za razgovore.. ADSL Flatrate je 50kn + prva brzina 38kn, znači sve skupa te neograničeni internet i tel.linija koštaju 149kn mjesečno + ono što potrošiš razgovarajući s tim da više ništa nemaš s T-Com-om...
btw Osijek ima najbolju pokrivenost Optiminih usluga u cijeloj HR Smile

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2007. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
..kod Optime je obračunska jedinica uvijek sekunda od prve sekunde i svaki tarifni model uključuje neke dodatne minute za razgovore..


Ovo stoji, ali ako pogledaš na dno stranice Optimine ponude ili cjenika vidit ćeš jedan tekst sitnim slovima napisan (trebaš povećalo da ga pročitaš) da Optima naplaćuje uspostavu poziva nekih 7 lipa mislim. Dakle to reklamiranje s sekundarnim obračunavanjem i nije baš tako ko što oni reklamraju.

goose je napisao/la: ›
daklem,vec dosta dugo sam korisnih njihovih usluga i kako sve više vremena provodim uz računalo umjesto upoznavajuci zive,stvarne ljude,odlucih se prebacit na njihov flat.

zanima me koliko su povoljni,jesu li povoljni uopce i koje jos firme nude flat i za koliko novaca?! cula sam za optimu al nisu mi bas prećerano primamljivi.

ajd nek mi se neko smiluje i napiše par pametniih. gracijas


A tebi savjetujem ako imaš mogućnost za IskonDuo Surf ili Iskon PretaSurfer da si uzmeš. Ne samo da su bolji i povoljniji nego su i pod patronatom velikog brata T-Coma pošto su ga ovi dotični prošle godine kupili. E pa kad treba tehnička podrška nešto odradit ova od Optime sve kvarove prijavljuje T-Comu pošto nemaju svoju infrastrukturu kao i Iskon. E sad šta misliš kome će T-Com prvo rješit problem?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2007. 3:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da ti se da malo matematiku upotrijebit i uz tu uspostavu poziva se opet više isplati razgovarati i SEKUNDA jest obračunska jedinica i postoji hrpa usluga koje omogućavaju povoljnije razgovaranje, a o internetu da ne pričamo, treba samo malo uložiti truda i vremena za proučiti...svatko ima svoje preference...

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wastedbass
Offline
Avatar

Ukupno postova: 273
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2007. 4:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preporucam t com adsl zato sto uvijek cekaju dok svi drugi spustaju cijenu i onda oni lupe najnizu a ti vec imas ugovor sa optimom i tak .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2007. 5:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada to T-Com lupi najnižu cijenu kad do unazad godine dana nije ni imao poštenu konkurenciju i nije mijenjao cijene?
T-Com također nudi potpisivanje ugovora na određeni vremenski rok, inače plaćaš opremu i određeni paušal..

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2007. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wastedbass je napisao/la: › preporucam t com adsl zato sto uvijek cekaju dok svi drugi spustaju cijenu i onda oni lupe najnizu a ti vec imas ugovor sa optimom i tak .
Hm, ne znam kako si dosao do zakljucka da je T-com najpovoljniji.

Usporedimo cijene/troskove s npr. Iskon.DUO (usporedjuju se iskljucivo flatrate paketi, buduci da se non-flatrate ne moze smatrati linkom na Internet, vec smecem):

T-com:
- telefonska pretplata = 75kn
- 2Mbit + flatrate= 79 + 140 = 219kn
------------
Dakle, za 2Mbit flatrate + telefon = 75 + 219kn


Iskon.DUO.surf
-------------------
- nema telefonske pretplate (nikome se ne placa nekakvih famoznih 75Kn za sviranje kurca)
- 2Mbit flatrate = 170kn
- telefon uracunat u cijenu
- hrpa kojekakvih djidja

Evo ti i usporedna tablica svih providera, s uracunatim telefonskim pretplatama


* U sve cijene je uracunat i PDV
** Sve cijene su za privatne korisnike

Telefonska pretplata Optima: 61kn
Telefonska pretplata T-Com: 73kn
Napomena za Metronet: Svi korisnici koji sklope ugovor za Metro2Fast paket usluga do 30.11.2007. godine, prvih šest mjeseci plaćaju mjesečnu naknadu u iznosu od 1kn. U osnovnu cijenu paketa uključena je WLAN opcija. Promotivna ponuda i priključna pristojba od 1kn vrijedi uz ugovor na 24 mjeseca.

Prikljucne pristojbe:

* Amis - 1kn uz ugovor na 18mj. - 400kn na neodredjeno
* H1 - 150kn uz ugovor na neodredjeno
* Iskon - 1kn uz ugovor na 18mj. - 450kn na neodredjeno
* Metronet - 1kn uz ugovor na 24mj. - 450kn na neodredjeno
* Optima - 1kn uz ugovor na 24mj. - 1100kn (550kn za ADSL + 550kn za telefon ) na neodredjeno
* T-Com - 1kn uz ugovor na 12mj. - 488kn na neodredjeno


Nadoplate za WLAN:

* Amis - 199kn jednokratno
* H1 - 1kn uz ugovor na 18 mj. - 625kn uz ugovor na neodredjeno
* Iskon - Ukljuceno u prikljucnu pristojbu i pretplatu
* Metronet - 0kn uz ugovor na 24mj. - 99kn uz ugovor na neodredjeno
* Optima - 109kn[159kn*] uz ugovor na 24mj. - 799kn[999kn*] uz ugovor na neodredjeno
* T-Com - 99kn uz ugovor na 12mj. - 1039kn uz ugovor na neodredjeno

* 109kn i 799kn se odnosi na WLAN gateway. 159kn i 999kn se odnosi na WLAN gateway + Wireless LAN

Brzine uploada:

* Amis: 1Mbps/256kbps : 2Mbit/384kbps : 4Mbps/768kbps : 8Mbps/768kbps : 24Mbit/768kbps
* H1: 24Mbps/768kbps
* Iskon: 1Mbps/256kbps : 2Mpbs/384kbps : 3Mbps/384kbps : 5Mbps/512kbps : 10Mbps/512kbps
* Metronet: 2Mbps/384kbps : 4Mbps/512kbps
* Optima: 1Mbps/256kbps : 2Mbps/384kbps : 3Mbps/512kbps : 4Mbps/640kbps : 6Mbps/640kbps
* T-Com: 2Mbps/256kbps : 8Mbps/512kbps : 16Mbps/768kbps




Postupak prelaska na drugog ISPa:

* Morate imati placene sve racune
* Nesmijete biti vezani ugovornom obavezom na xy mjeseci sa ISP-om cije usluge trenutno koristite
* Ako ste potpisali ugovor na xy mjeseci, a taj broj mjeseci je istekao, znaci da vise niste vezani za postojeceg ISP-a i mozete bez problema preci na novog
* Ako ste potpisali ugovor na xy mjeseci i ostalo vam je jos nekoliko mjeseci do kraja isteka ugovora, morate platiti "kaznu" za mjesece koji su vam ostali (obicno je to "br. mjeseci x mjesecna pretplata za brzinu")
* Ako ispunjavate sve gore navedene uvjete, novi ISP ce sam pokrenuti postupak raskidanja ugovora sa postojecim ISP-om, nakon sto im posaljete nazad potpisane ugovore koje su vam poslali
* Kod prelaska se prenosi i fiksna linija sa starog ISP-a na novog
* Prijenos fiksne linije takodjer obavlja novi ISP
* Broj fiksnog prikljucka se moze zadrzati ili promijeniti, ovisno kako zelite


Za vise informacija:

* Amis: 0800 50 10 - Amis 2u1
* H1: 0800 05 05 - H1 ADSL 2+
* Iskon: 0800 1000 - Iskon.Duo
* Metronet: 0800 8228 - Metro2Fast
* Optima: 0800 0088 - OptiDSL
* T-Com: 0800 9000 - MaxADSL

Izvor

- btw. AFAIK, u Osijeku nema Amisa ni H1

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2007. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
pa da ti se da malo matematiku upotrijebit i uz tu uspostavu poziva se opet više isplati razgovarati i SEKUNDA jest obračunska jedinica i postoji hrpa usluga koje omogućavaju povoljnije razgovaranje, a o internetu da ne pričamo, treba samo malo uložiti truda i vremena za proučiti...svatko ima svoje preference...


Pa da mi se natematika upotrijebit i matematika kaže da te to izađe na isto. A uostalom ko još danas koristi fiksni telefon?!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: