Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vraćanje normalnog bioritma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:19 
Naslov:  Vraćanje normalnog bioritma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ljudi ovako. Otkad postadoh apsolventom, način življenja mi je postao, da se tako izrazim. u banani. bio sam osoba koja je redovno zaspala oko 1, budio se oko 8-9 i sve je bilo super. No preko ljeta je došlo redovno tulumarenje i život noću spavanje danju, a što je najgore to je ostalo i početkom jeseni, te sam sada u fazi da zaspem oko 3-4 i budim se oko 11-12...Već sam nekoliko puta probao leći oko ponoći i zaspati, no ne ide, pustim si neki film, čitam, ne ide, samo se znojim i ne mogu zaspati, dok ne dođe moje vrijeme, dakle 3-4 i prispava mi se.

E sada, moje je pitanje, da li ste imali takvih problema, i ako jeste na koji ste način uspjeli vratiti normalni bioritam? Zadnjih par dana nisam uopće kavu pio, ali nije to razlog koji me ostavlja budnim...Također nikad ne spavam preko dana...Ne znam...

Oduvijek mi je jutro bilo najljepši dio dana, a sada ga prespavam, nadam se samo da će mi netko dati dobar savjet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja imam taj problem, ali to je pocelo sad prije jedno par dana, ne mogu zaspat prije 3, a budim se oko 12.....katastrofa....legnem oko 1 i ne mogu zaspat, postanem živcan psujem sve redom i tek tako oko 3, pola 4 mi se prispava.....

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2007. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
E ljudi ovako. Otkad postadoh apsolventom, način življenja mi je postao, da se tako izrazim. u banani. bio sam osoba koja je redovno zaspala oko 1, budio se oko 8-9 i sve je bilo super. No preko ljeta je došlo redovno tulumarenje i život noću spavanje danju, a što je najgore to je ostalo i početkom jeseni, te sam sada u fazi da zaspem oko 3-4 i budim se oko 11-12...Već sam nekoliko puta probao leći oko ponoći i zaspati, no ne ide, pustim si neki film, čitam, ne ide, samo se znojim i ne mogu zaspati, dok ne dođe moje vrijeme, dakle 3-4 i prispava mi se.

Zaposli se, ljenčino! osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čekaj da završim fakultet Razz Nisam još daleko...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit ću toliko slobodna, i prozvati se stručnjakom po pitanju nesanice..da argumentiram- ja osobno ne spavam normalno od svoje 12.god.., ne znam kad sam zadnji put zaspala, a da bar nije bilo 2 sata u noći.. imam periode kad ne spavam tri dana u komadu.. preko dana spavam samo onaj treći dan, kad se doslovce srušim u krevet od umora.. moram priznati da mi se tijelo naviklo na takav bioritam! začudo, funkcioniram koliko-toliko normalno.. e, sad, što se tiče tebe.. s obzirom da se ne radi o nekom ozbiljnom, tj. medicinski utvrđenom poremećaju spavanja (kao što je slučaj kod mene), ja bih ti preporučila da si kupiš neki čaj za smirenje... (navodno je onaj roibooss s aromom meda jako dobar, jer nema uopće teina, i djeluje smirujuće), ili u krajnjem slučaju neke biljne tablete za spavanje, tipa Persena, ili nešto slično.. Isključivo nešto na biljnoj bazi.. Iako, mislim da bi ti bilo najbolje jednostavno malo pričekati i ''istrpiti'', vjerujem da će ti se tijelo samo vratiti normalnom bioritmu..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
čekaj da završim fakultet Razz Nisam još daleko...

Puj, apsolventu neradnički! Na grbači države živiš i žališ se na nesanicu zbog tulumarenja! U rudnike kopat! Na njive orat! Pa da vidim hoćeš li moći spavati? Laughing
P.S. I ja sam apsolventica... Sve mi je jasno.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..sva sreca više nemam problema sa spavanjem....od kada sam poceo raditi u normalnim radnim smjenama.....no do nedavno sam takoreći samo po noci živio....a po danju sam umirao od neispavanosti......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.11.2007. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam prednosti, moj faks pocinje u 15h, tak da sam i danas spala do 12.30, meni je tako vec duze vrijeme idem spavat poslije 2, jel ne mogu uklopiti cetvrtak i sub kad idem van, a tad ne zaspem prije 5, da ovim danima ranije odem spavat bilo bi mi ludilo u organizmu. al imam i ja problema, moj faks je popracen vjezbama u bolnici koje pocinju u 7, ja umirem taj tjedan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ruana nisi skontala, ja baš kažem da to spavanje do 12 nije prednost...

Joj ako me danas vidite poslije ponoci na forumu tjerajte me spavati...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2007. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja tako kada nema škole.. riješiš to jedino tak da i ako legneš okko 4,probudi se u 8.ne smijesh popit kavu niti spavat popodne,nego čekaj neki normalan sat naveče za leći,i onda chesh se probudit u neko normalno doba,dalje ide samo..

_________________
osijek031.com smile To je minimalizam
to je minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma osijek031.com smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kromosom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Antigua and barabuda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zapališ jedan džojint i da vidiš kako će ti se prispavati nakon par sati osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2007. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kromosom je napisao/la (Pogledaj post): › zapališ jedan džojint i da vidiš kako će ti se prispavati nakon par sati osijek031.com smile

i to što kaeš.
moze i rakijicee..ma budi mashtovit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2007. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad nemogu zaspat brojim jedinice sto imam u imeniku...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.11.2007. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
kad nemogu zaspat brojim jedinice sto imam u imeniku...


telefonskom imeniku? osijek031.com smile joj izgleda mene uhvatila nesanica, ujutro se ne mogu ustat, a sad sam budna sve u sesneast, a hladno mi u sobi ko u hladnjaci osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: › E sada, moje je pitanje, da li ste imali takvih problema, i ako jeste na koji ste način uspjeli vratiti normalni bioritam? Zadnjih par dana nisam uopće kavu pio, ali nije to razlog koji me ostavlja budnim...Također nikad ne spavam preko dana...Ne znam...
Potpuno te kuzim. Imao sam slicnih problema. Nisam patio od klasicne nesanice (ne mogu zaspati navedcer, ali se budim ujutro), nego upravo od slicnog problema - sjebanog bioritma. Prvo sam lijegao oko 1-2, pa 3-4, da bi zavrsilo s tim da lijezem s jutrom (5-6-7). ;-)

Mislim da bi ti pronalazenje nekog posla moglo znatno pripomoci u rjesavanju ovog problema, jer kad imas razlog za budjenje, a ne lijeganje, u 7 - onda to i cinis. Dakle, savjetujem ti da nadjes neku obavezu (posao bi mogao biti too risky za ovaj stadij studiranja, pogotovo ako ti se omile pare ;-)) koja ce te motivirati na budjenje u 7.

Ako se odlucis za takav pristup, onda se nemoj predavati nakon treceg dana, kad budes bio sav izmozden i fjakav, proces prilagodbe je u mom slucaju trajao oko mjesec dana. Mogu reci da se nikada nisam potpuno prilagodio, tako da i danas lijezem dovoljno kasno (oko 1-2am) da si ujutro psujem u ogledalo. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: