Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



segregacija foruma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 20:14 
Naslov:  Re: segregacija foruma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
baš si danas nešto razmišljam kako mi je (u 90% slučajeva) zanimljivije na forumu diskutirati s malo starijom ekipom (čast izuzecima). a budući smo u zadnje vrijeme u manjini (mi preko 26, 27.. ili mi se barem tako čini) to je postalo malo teže.
ne želim nikoga uvrijediti, ali i kad se npr. vikendom ide van, uglavnom su mjesta za izlaske podijeljena po starosnim skupinama... meni je recimo jedno od dražih mjesta tufna, između ostalog i zbog toga što je ekipa većinom preko 25..
e sad se ja pitam (pošto su recimo neke teme već bile dijeljene na "samo za muške" ili "samo za žene") bi li se netko našao uvrijeđenim da se otvori topic recimo "samo za starije od 25" ili "za mlađe od ..."?


iskreno rečeno nemam ništa protiv....no možda je to u jednu ruku malo diskriminirajuće...nije bitno koliko godina netko ima nego kako razmišlja....druga stvar je to što se neki zanesu pa otvaraju stvarno topice koji su smiješni i bezvrijedni,ili zastrane u offtopic...istina je da to najčešće rade mlađi....no to bi se trebalo drugačije sankcionirati.
kako uopće procijeniti koja je tema za one "npr.iznad 25" a koja nije...i jel nije bit foruma raspravljati o stvarima i iznositi svoja mišljenja o dotičnome...bez obzira na godine
meni je iskreno puno zanimljivije čitat mišljenja osoba među kojima su veće razlike u godinama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uuuu... Jedva čekam da narastem pa da mogu pisati po forumima za odrasle! osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 0:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da lijepo babe od 30 i kusur godina odu u starcki pa tamo komentiraju teme s starijom ekipom, mozda ce ti onda biti na nivou

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mozda je njoj krivo sto kad je bila nasih godina nije znala upalit komp, de baba ak ti ne odg tebe, odi s foruma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2007. 0:59 
Naslov:  Re: segregacija foruma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
e sad se ja pitam (pošto su recimo neke teme već bile dijeljene na "samo za muške" ili "samo za žene") bi li se netko našao uvrijeđenim da se otvori topic recimo "samo za starije od 25" ili "za mlađe od ..."?

JA bi se našao uvrijeđenim Smile Smile Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2007. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i ne kontam...da otvoriš topic za starije od 25...ja odem u moj profil...maknem datum rođenja i opet komentiram...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2007. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i moram se pohvalit da sam ponosan na moje topice koje sam otvorio (za sada 3)...bastion vs. q club (di se čak nalazi i anketa) Smile ; nadalje, "na koje bi pitanje htio/htjela saznati odgovor...a ne ponosim se sa onom "šta da danas stavim na kladionici" ... Smile Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2007. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a uvrijedio bi se kad bi se dijelilo na godine...jer sigurno da ima stvari koje ja sa svojih 18 god (za 15-ak dana) znam puno bolje od tebe od 25-35 god...isto tako postoje stvari koje ti sa svojih 25-35 god znaš puno bolje od mene...
napišem 4 komentara i 1 kikiriki...a jebote...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gala_pia je napisao/la: ›
...a da lijepo babe od 30 i kusur godina odu u starcki pa tamo komentiraju teme s starijom ekipom.
Ajd' samo ti uzivaj, imas jos 7 godina do istog statusa...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
jel bi se granica mogla pomaknuti na 24, tako da i ja mogu pisati.. ? Wink ali šta je je, konta se kad post napiše netko od 17 i netko od 30..

ma nije bio cilj samo u starosnoj podjeli (možda sam se krivo izrazila) nego u tome koliko i što tko po forumu piše. ovo za sudjelovanje u raspravama po broju postova je možda dobra ideja, ali se admin nije očitovao.
to što pišete ti i tamni da neki ne žele raspravljati dalje "da se nekome ne zamjere"... ne znam, mislim da to nije baš uvijek razlog. osobno sam napisala svoje mišljenje u par topica i nisam dalje raspravljala definitivno ne iz tog razloga, već zato jer je u topicu bilo toliko vrijeđanja, negativne energije i notornih gluposti napisanih iz čiste zlobe i frustracije (da ne kažem retardacije) da jednostavno nisam imala volje za dalje.
Gala_pia je napisao/la: ›
a da lijepo babe od 30 i kusur godina odu u starcki pa tamo komentiraju teme s starijom ekipom, mozda ce ti onda biti na nivou

evo, o ovome pričam. sirotica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam za segregaciju. Ima pravo adebisi. Prijaviš se stariji i imaš pristup. Kome to treba.
Osim toga kada neki topic napravi krug pa nakon 50 postova možeš ponovo napisati svoj prvi post, nema smisla više ga gledati.
Zbog toga ja zašutim, a ne zbog straha ili vrjeđanja. Pa gdje se ljudi mogu vrijeđati s manje posljedica nego na forumu? Uz to baš sukob suprotnosti daje forumu onaj štih koji ga izdvaja.
Eto recimo bio je topic o drogama. Vrlo zanimljiv.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ma nije bio cilj samo u starosnoj podjeli (možda sam se krivo izrazila) nego u tome koliko i što tko po forumu piše. ovo za sudjelovanje u raspravama po broju postova je možda dobra ideja, ali se admin nije očitovao.

A to znači da bi mi "friški" morali drobiti kojekakove gluposti i komentirati glupe teme koje ne želimo komentirati samo da bi zaradili dovoljan broj kikača.... To je malo blesavo. Ja osobno baš i ne osjećam potrebu komentirati sve postopve redom samo da bi zaradio koji kikač. (ionako sam donirao nedavno sve jadnom Monstrumu i inim osobama Laughing)
CatCloe je napisao/la: ›
to što pišete ti i tamni da neki ne žele raspravljati dalje "da se nekome ne zamjere"... ne znam, mislim da to nije baš uvijek razlog. osobno sam napisala svoje mišljenje u par topica i nisam dalje raspravljala definitivno ne iz tog razloga, već zato jer je u topicu bilo toliko vrijeđanja, negativne energije i notornih gluposti napisanih iz čiste zlobe i frustracije (da ne kažem retardacije) da jednostavno nisam imala volje za dalje.
Ovdje je CC sasvim u pravu. Postoji određen broj ljudi koji umjesto kontraargumentima odgovaraju vrijeđanjem, omalovažavanjem, nazovihumorom i sličnim glupostima koji ubiju svaku želju za daljim komentiranjem topica.
CatCloe je napisao/la: ›
Gala_pia je napisao/la: ›
a da lijepo babe od 30 i kusur godina odu u starcki pa tamo komentiraju teme s starijom ekipom, mozda ce ti onda biti na nivou

evo, o ovome pričam. sirotica.
A baš je jadna sirotica. To da je napisalo neko dijete od 12, 13, 14 još bi nekako i progutao komentar, ali ovako.....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: › A to znači da bi mi "friški" morali drobiti kojekakove gluposti i komentirati glupe teme koje ne želimo komentirati samo da bi zaradili dovoljan broj kikača...
Ma gdje su te glupe teme? Wink Ne radi se u broju kikaca nego u kvaliteti poruka/rasprava. Naravno... foruma nema bez malo zaj**ancije ali sve ima svoje mjesto. Sad kad bi to netko preveo adminu/administratoru sa kineskog na hrvatski.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ocitovanje, ocitovanje. ;-)

IMHO, mislim da necije onemogucavanje, ovisno o broju postova, u pisanju i nesudjelovanju na nekom dijelu portala Osijek031.com nije bas najbolja ideja.

Objektivna mjerila (broj poruka, vrijeme registracije i sl.) ne jamce za neciju e-komunikacijsku zrelost i zelju za pisanjem kvalitetnih poruka. Naprotiv, broj poruka je cesto u inverznoj korelaciji s kvalitetom napisanog.

Vecina osoba (osim sabotera i svjesnih devijatora - no, u tim slucajevima se primjenjuju mehanizmi apsolutne korekcije) ima sposobnost prilagodbe okruzenju u kojem se nalazi. Ukoliko novi korisnici imaju dojam da su dosli u okruzenje gdje vlada atmosfera konstruktivnih rasprava, tada ce i oni svoje ponasanje (ukoliko zele biti prihvaceni) prilagoditi takvoj situaciji. Bas kao sto se vecina ljudi ponasa u stvarnom zivotu kad se nadju kao novajlija u nekom drustvu. Dakle, odgovornost ponasanja novih korisnika dobrim dijelom ovisi i o ponasanju postojecih korisnika.

Pokusalo se s uvodjenjem subjektivnog vrednovanja kvalitete poruka (rajcice i zvjezdice), ali se i ta metoda pokazala kao kontraproduktivna.

Naravno, uvijek ce postojati mizerna manjina destruktivaca, ali kao sto rekoh - za takve postoje kontrolni mehanizmni - na razini korisnika (upozoravanje moderatora na necije ponasanje klikom na plavi gumb pored posta) i na razini sustava (procjena i onemogucavanje devijantnog ponasanja).

U konacnici, iskustvo zadnjih 15 godina govori da takve inicijative ne polucuju ocekivane rezultate.

O svom e-komunikacijskom sazrijevanju situaciju je najbolje opisao i najbolji post napisao - Aethur, stoga mu (ne zbog poruke, nego zbog sazrijevanja) slijedi i odredjena nagrada. ;-)

Preporuka novim korisnicima: citajte sto drugi pisu, pratite nacin na koji drugi pisu, dobro promislite prije nego se ukljucite u neku raspravu, ukljucujte se u rasprave kad imate sto za reci i kad imate argumente koji mogu poduprijeti vase stavove.

Preporuka korisnicima "s duljim stazom": svojim primjerom odgovorno i pozitivno djelujte na nove korisnike. Vase poruke su vrlo citane i definiraju atmosferu u kojoj se ovdje raspravlja.

Pozitivno i kreativno se pozitivnim i kreativnim vraca...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›

Pozitivno i kreativno se pozitivnim i kreativnim vraca...

osijek031.com smile legendo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: