Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zlostavljenje (psihičko,fizičko i seksualno)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 20:00 
Naslov:  Zlostavljenje (psihičko,fizičko i seksualno)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, čitajući net.hr naišla sam na članak o seksualnom (ujedno i psihičkom) zlostavljanju u obitelji..naime, radi se o roditeljima koji su na svojim kućnim orgijama zlostavljali svoju djecu i to uz kumu i strica te dječice.

Ovo nije prvi, a nažalost niti posljednji slučaj, koji se događa na našim prostorima.. naglašavam našim (iako se to dešava stvarno svugdje) jer smatram da je dosta toga napravljeno od strane onih koji pate od sindroma pod nazivom PTSP..

Iako žene nisu bile izložene takvim stresovima kojima su bili muškarci za vrijeme domovinskog rata, i kod njih se vidi utjecaj tog sindroma (majka i kuma s početka priče)..

Što mislite, da li je utjecaj PTSP sindroma na muškarce toliko jak da ga prenose i na nježniji spol i koju od ove 3 vrste zlostavljanja (iz naslova) smatrate najtežom(s najviše rana) ?


Po meni je svo troje jednako grozno, jer od svakog ostaje trajni ožiljak..odnosno mislim da onaj psihički ide uvijek "u paketu",ili sa fizičkim ili sa seksualnim..
Osim utjecaja tog sindroma, mislim da se tu radi i o prirodnoj poremećenosti ljudi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 20:13 
Naslov:  Re: Zlostavljenje (psihičko,fizičko i seksualno)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako vrsta zlostavljnja je za svaku osudu i nema alibija. Nikakav PTSP. Ili si takva osoba ili nisi.
A najgore je, po meni, seksualno zbog toga što u sebi spaja i psihičko i fizičko.

Moram kratko...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene su danas psihički zlostavljali...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

strašno.. kad sam pročitala članak, ostala sam zgrožena.. uvijek mi je teško povjerovati da se tako nešto dešava, da ima i takvih ljudi.. kao što je i @jeff rekao, svako al svako zlostavljanje je za najgoru osudu, bez obzira što ga prouzročilo, jel PTSP ili jednostavno nekakvo zlo u toj osobi..
DanicaV je napisao/la: ›
Mene su danas psihički zlostavljali...

mene psihički zlostavljaju svaki dan, a posebno srijedom .. Smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i nedjelja veče je kritična.... Sad

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zlostavljanje je strašno zlo, a još je opasnije ukoliko je društveni stav da je najbolje ne miješati se ili ne "vidjeti" te stvari.
Siguran sam da samo bolesnik može sexualno zlostavljati djecu. Ali da je pljesnuti dijete po guzi fizičko zlostavljanje ne bih baš potpisao. A ima država gdje je moguće prijaviti roditelja zbog toga.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To se slažem, da kad se netko hvali da nikada nije udario dijete po turu.... prenemaganje.
Psihičko zlostavljanje je strašno, a seksualno, riječ bolesno je preblaga.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Zlostavljanje je strašno zlo, a još je opasnije ukoliko je društveni stav da je najbolje ne miješati se ili ne "vidjeti" te stvari.

da, upravo tako.. prije par godina sam živjela bila u jednoj zgradi u kojoj se na katu ispod mene bilo dešavalo, blago rečeno, zlostavljanje u obitelji.. uglavnom, muž je redovito bio mlatio ženu, a i dijete sam im na stepenicama sretala u modricama.. naravno, ženin i djetetov plač i vikanje se bilo čulo SVAKI DAN do koje doba u noć.. ja nisam mogla vjerovati da se to dešava.. i kad sam pitala susjedu da šta se to događa, da jel netko poduzeo išta vezano uz to, ona mi je mrtva ladna rekla da nek se bolje ne petljam, da je to njihova stvar.. ja doslovce nisam mogla spavati jer jednostavno nisam mogla slušati to njihovo zapomaganje.. i nazvala policiju.. i nakon nekoliko tjedana se umalo iselila iz zgrade, nakon što me na stubištu bio presreo dotični gospodin zlostavljač, i rekao mi da sam ja sljedeća na redu za batine..
da, btw, policija nije poduzela ništa..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 9:33 
Naslov:  Re: Zlostavljenje (psihičko,fizičko i seksualno)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zlostavljanje je najpodliji ljudski čin. Kako netko može uživatiu tuđoj boli. Sve ostale boli se zaborave, i ljubavne boli i kada izgubiš osobu koju voliš, ali svaki oblik zlostavljanja ostavlja trajne ožiljke na osobi. Statistika govori da zlostavljane osobe i same postaju zlostavljači jer je to sve što znaju. Imala sam susjeda koji je zlostavljao ženu i djecu, palio napuštene srpske kuće, naravno da mu policija nije učinila ništa. Da ne govorim o tome da mu se kćer objesila zbog svega, sin odselio u daleku zemlju. Hvala Bogu, u starosti ga je stigla muka bolesti i smrt koju je zaslužio i mnogo ranije.
Osjetila sam psihičko zlostavljanje na faksu i na poslu, ali sam bila dovoljno jaka da pokažem da se sa mnom ne mogu zaj...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Evo, čitajući net.hr naišla sam na članak o seksualnom (ujedno i psihičkom) zlostavljanju u obitelji..naime, radi se o roditeljima koji su na svojim kućnim orgijama zlostavljali svoju djecu i to uz kumu i strica te dječice.

prebolesno. toliko prestrašno da uopće nemam pojam u svom vokabularu koji bi to opisao. i po mom mišljenju, zatvorske kazne koje su dobili su smiješne.
najgore od svega mi je to što takvih slučajeva ima vjerojatno nekoliko tisuća puta više nego što javnost ikada sazna... nije mi ni približno jasno šta se u nečijoj svijesti mora dogoditi da bude sposoban za tako nešto. zastrašujuće.
ovo što insomnia piše mi je isto katastrofalno.. ne mogu vjerovat do koje mjere policija može takve stvari ignorirati... bejzbol palica je možda idealno (i jedino) rješenje za manijaka koji zlostavlja sve oko sebe. svaki put još malo jače.. pa da vidimo dokle će.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="CatCloe";p="109156"]
Elena_Os je napisao/la: ›
bejzbol palica je možda idealno (i jedino) rješenje za manijaka koji zlostavlja sve oko sebe. svaki put još malo jače.. pa da vidimo dokle će.


za ovakav način zlostavljanja nije bejzbol palica, nego doživotni zatvor ili smrtna kazna, možda to zvuči malo predrastično ali ko će grantirat da ti idioti(nemogu ih nazvati ljudima) neće to opet ponoviti!! kontam da taj zlostavljaćki nagon ostaje duugo, duuugo još u njima!! naravno da nakon svega toga najviše ispuše jadna djeca... jedino mjerilo, po meni, za ove idiote je doživotni zatvor(po mogućnosti OZ da ih tamo trpaju!) ili smrtna kazna!!! Evil or Very Mad

ili ih sve u sapun!

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ovo što insomnia piše mi je isto katastrofalno.. ne mogu vjerovat do koje mjere policija može takve stvari ignorirati...

da, nevjerojatno, ali policija stvarno nije bila poduzela apsolutno ništa.. ok, nakon što sam ih ja nazvala, došli su vidjeti o čemu se radi, bili kod njih dolje nekoliko minuta, i onda otišli.. bez da je taj čovjek bio dobio ikakvu prijavu ni ništa.. i to se nakon toga bilo nastavilo jednako kao da policija nije ni bila.. ne znam, možda su si malo bili otkafenisali kod ovih.. ?! eto, i šta sad ta jadna žena može napraviti, kad ni policija ne mrda? i kakvo će to dijete odrasti, u kakvom okruženju.. ? ma grozno..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,18,silovatelj_pedofil,94566.jl

evo opet, svaki danom ih je sve više i više Evil or Very Mad

zanima me što će biti sa tim idiotom kad izađe za 5-6godina? ustvari, vjerojatno će ga pustiti za 2-3godine:zid: jer će imati dobro vladanje a poslje... ma, neželim ni pomislit koliko će djece upropastiti osijek031.com smile
šta raditi sa takvim ljudima???

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



ZAGREB - J. N. (24) proglašen je krivim za spolni odnos sa 12-godišnjom djevojčicom te je nepravomoćno osuđen na šest godina zatvora.

To je već druga prvostupanjska presuda protiv istog mladića za isto djelo u manje od godinu dana. Naime, optuženik je početkom godine osuđen na pet godina zatvora jer je prošloga ljeta obljubio jednu djevojčicu.

Djelo je ponovio 4. prosinca, kada je drugu oštećenicu naveo da uđe u njegov auto i odvezao je na skrovito mjesto. Unatoč njezinu protivljenju, djevojčica mu je govorila da je premala za to, optuženi ju je obljubio i vratio na mjesto odakle ju je povezao.

Upozorio ju je da nikome ništa ne smije pričati jer je to njihova tajna. Optuženi je inače blago retardirana osoba koja se, kako je naveo vještak psihijatar, dobro osjeća u društvu djece jer je na njihovoj “razini”. (Ž. P.)


Krasno, blago retardiran i posjeduje vozačku dozvolu!!!!! Retardirani su i oni koji nisu prepoznali tu njegovu blagu retardiranost i dali mu dozvolu..
2 ista djela u manje od godinu dana i dobije 6 pišljivih godina..naravno izaći će na vikend zbog dobrog vladanja i napraviti 3., 5.,10. žrtvi isto... ma fuj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo samo da se osvrnem na ono pljusnit djete po guzi, naime mi smo na pihologiji ucili da je to easy way out.djeca ne placu zbog boli nego zbog ponizenja,iako odrasli misle da su djetetu pokazali lekciju,pravilan nacin bi bio sjesti i odvojit pola sata svog vremena i objasnit djetetu zasto njegov postupak nije bio uredu. ja sam istog misljena,tim pljeskanjem po dupetu se nista ne postize. moja mama se uvijek smije kako kad sam ja bila mala kad bi me baka pljesnila po guzi ja ne bi uopce reagirala i nastavila bi po svom ali kad bi me pitala : da li ti to ne razumijes?? onda bi ja pocela plakati,znaci i djete zna razliku kad se aludira na njegovu pamet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: