Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zlostavljenje (psihičko,fizičko i seksualno)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s Betty, ima drugih i učinkovitijih načina od "pljeskanja po guzi". Naravno, oni nisu toliko jednostavni i iziskuju više vremenena kao i strpljenja roditelja, ali ostavljaju dublji dojam na djecu te čine manje štete. Dijete u mnogim slučajevima ni ne razumije zašto je kažnjeno. Meni se osobno sviđala "kazna" one superdadilje što se svojedobno prikazivala na RTL-u - sjedenje na određenom mjestu onoliko minuta koliko dijete ima godina. Roditelj prije kazne djetetu objasni razlog zbog čega je kažnjeno i nakon završetka ponovno razgovara s njim o tome. Na početku treba strpljenja, jer se dijete buni i protestita, ali se ubrzo takva vrsta kazne pokaže učinkovitom.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da tonya ,strpljenje je najbitnije. a sta mislite o tome da se djecu ,kao sto kod nas to roditelji rade, dovodi u kafice i zadmiljene prostore,i onda se jos od njih ocekuje da sjede mirno sat-dva???
kad je ljetos nestala ona djevojcica u portugalu iscudjavala sam se kako su je roditelji ostavili samu u sobi da spava, no onda sam procitala da je to u Velikoj Britaniji drustveno prihvatljivo,stovise neprihvatljivo je dovesti djete u restoran gdje se pije alkohol i pusi.
jednom prilikom sam u vidjela jednu mamu kako je opalila samar djetetu jer nije moglo sjediti na miru dok ona pije kavu sa prijateljicom,uzas. malo mi je falilo da ja njoj opalim samarcinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok.. postoje puno bolji načini za odgoj djece od pljeskanja po guzi, ali što s onom djecom (koju viđam sve češće) koja se bacaju po podu, urlaju, vrište po trgovačkim centrima jer im mama ili tata neće kupiti ovo ili ono.. iako mama objašnjava kako sad nema novaca, da će kupiti to sutra ili neki drugi put i sasvim se ok ponaša prema djetetu pokušavajući mu na njegovoj razini objasniti kako je to trenutno nemoguće?
Ovo ne spada u nikakvo zlostavljanje ali je poprilična problem današnjeg vremena?

a da se vratim na topic: još strašnije od tog zlostavljanja dječaka je to što im je mater za organiziranje orgija dobila samo 4 g zatvora (kasnije ipak 13 g) a kuma 18 mjeseci.. wtf??
o kakvoj mi onda zaštiti djece pričamo i koji dječiji pravobranitelj ili državni odvjetnik mi može to objasniti?? Sirota djeca će zauvijek nositi ožiljke, što fizičke što psihičke...

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se i ja vratim na topic. Slažem se da su kazne u našoj državi, što se tiče takve vrste zločina, kriminalno niske. Monstrumi koji su sposobni izvršiti takve grozote mogu se okarakterizirati jedino kao sociopati i za njih je i doživotni zatvor, po mom mišljenu, premala kazna.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 10:12 
Naslov:  Re: Zlostavljenje (psihičko,fizičko i seksualno)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona ima pravo. Znala sam baciti oko na onu seriju super dadilja pa sam bila šokirana ponašanjem mnoge djece. Kako je moguće da su takvi? Nisam za batine već za razgovor, ali nitko nije siguran što će mu pasti na pamet u afektu izazvanim ponašanjem djeteta? Znala sam dobiti batina, ali zasluženo. Na drugoj su strani sociopati koji uživaju u tome, tako su naučili, a oni koji trpe uglavnom ispadaju krivi za to. Žalosno je da muž istuče ženu zato jer je juha hladna etc. A toga ima sve više. I apeliram svima, tko na vas digne ruku bježite bez osvrtanja.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja sam kao mala, pa čak i malo veća znala dobiti i po guzici i pljusku ali isto tako sam ju bila zaslužila.. onda sam mislila da nisam, ali sada shvaćam da jesam.. prije 25 godina kada sam ja bila mala nije bilo ni svih tih psihologa ni knjiga ni emisija ni super dadilja ali ni ovakvih problema kao danas i odgojne mjere su bile takve.. sada se odjednom sve okrenulo zaštiti djece ali mi se čini da tu djecu ne štiti ama baš nitko..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to sto se ta djeca valjaju po trgovini je krivnja roditelja,nemaju strpljenja za njih i previse im popustaju samo zbog sebe i svojih zivaca.djete ce se ponasat onako kako mu dopustis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2007. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › ZAGREB - Zbog sumnje da je tri godine zapuštao trogodišnje dijete i zlostavljao svoju suprugu I. H. (22), te ju trudnu pretukao nogama i prislonio joj nož na trbuh, policija je privela Vladimira Zdjelara (33).

Zdjelar je nevjenčanu suprugu sve više maltretirao kada je saznao da je sredinom 2005. godine zatrudnjela. Dio trudnoće žena je provela kod majke, ali se nasilje nastavilo kada se vratila kod supruga.

I. H. je ponovo ostala u drugom stanju, a nasilje je doseglo svoj vrhunac kada ju je prije tjedan dana šamarao, vrijeđao i psovao. Nakon intervencije policije, I. H. je s djetetom smještena u sigurnu kuću. Zdjelar ju je tukao pred sinom i drugim članovima obitelji koji su im došli u posjet, ali nitko tada nije reagirao.

Suprug ju je udarao po licu i čupao joj pramenove kose te jednogodišnjem sinu davao da pije alkohol. Nakon što ju je prošli četvrtak, po dolasku kući ponovno zlostavljao te rekao kako ima drugu ženu i da će sina povesti sa sobom, supruga ga je sljedeće jutro prijavila policajcima.


odmah u zatvor na 150godina!!!! ali čupao joj pramenove i dao djetetu da pije alkohol, tog lika na bacit u neku rupu da nikad neizađe, pa nek si tamo čupa kosu i kitu ako hoće - IDIOT!!!!!!!!!!!!

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: