Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Hrvatska se treba gurati u NATO?

Da
62%
 62%  [ 5 ]
Ne
37%
 37%  [ 3 ]
Svejedno mi je
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 8


Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 10:33 
Naslov:  NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Hrvatskoj je ovaj mjesec održana najveća ovogodišnja vojna vježba NATO pakta. Sudjelovalo je 8.000 vojnika iz 12 zemalja članica i Hrvatske (2.000 pripadnika oružanih snaga RH).
Vježba Noble Midas 07 trajala je 12 dana i održana je u međunarodnim vodama srednjeg i južnog Jadrana te na vojnim poligonima "Eugen Kvaternik" kod Slunja i "Crvena zemlja" kod Knina. Korištene su pomorske baze Lora, kao i zračne baze Divulje i Zemunik.
NATO je dovukao 40 brodova, 6 podmornica (od toga tri na nuklearni pogon koje navodno nisu ulazile u naše teritorijalne vode), 29 borbenih aviona, 23 helikoptera, 9 aviona za druge namjene.
Naš dragi predsjednik, Stipe Mesić, dao je izjavu kako je za Hrvatsku privilegij i priznanje što sudjeluje u NATO-voj vježbi (to je prva vježba koja se održava u zemlji nečlanici - iako npr. prema www.slobodnaevropa.org to nije istina). Inače, Sabor je pristanak za vježbu dao još u prosincu prošle godine iako smo za vježbu saznali bukvalno kad je počela.

Evo, osobno sam baš "sretna" na to priznanje.
Mislim da smo NATO paktu trebali ponuditi i Plitvička jezera, da se malo razmile i unerede i područje nacionalnog parka.

Jasno mi je da je pripadnost paktu stvar politike, ali da se baš toliko moramo uvlačiti Amerima, to baš ne razumijem. Ako su nam htjeli odati priznanje, mogli su pozvati pripadnike Hrvatskih oružanih snaga na vježbe u "svojoj kući". Površina Hrvatske i Amerike ili nekih drugih zemalja članica smiješno je i porediti.
Ali neka se malo landra po Hrvatskoj, uništava naš okoliš i tko zna što još, a zašto?

Zanima me mislite li nešto na temu pristupanja Hrvatske Sjeverno-atlantskom savezu, vježbama u našoj zemlji. Generalno, postojanje Saveza imalo je smisla (?) kad je postojala protuteža s istočne strane. Danas se protivnik promijenio pa se ureduje po azijskim, afričkim zemljicama, malo po starom kontinentu. Ali opet, je li to nama potrebno? Ovisi li sigurnost Hrvatske o članstvu? Zapravo, jel' Hrvatska u nekoj opasnosti?

(anketa je namjerno jednostavna)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 11:11 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska se ne treba gurati, ali treba ući.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoćemo imati neke koristi od ulaska?
I jesu li nam trebale vježbe na teritoriju naše zemlje, odnosno nuklearne podmornice na Jadranu?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam protiv bilokakvih vojno-ubijačkih saveza

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:03 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imat ćemo koristi. Nismo bili u NATO-u, a nuklearne podmornice su bile u našim vodama, a i avioni su istresali u more "višak tereta" na povratku s misije iz BiH ili Srbije, dok za vrijeme vježbe toga nije bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:03 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa susjedima koje nažalost imamo članstvo u NATO-u je jako dobrodošlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
no_name
Offline
Avatar

Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćemo imati neke koristi od ulaska?
I jesu li nam trebale vježbe na teritoriju naše zemlje, odnosno nuklearne podmornice na Jadranu?


Jedina korist ulaska u NATO je ta sto ce nasi vojnici giniti za američke interese

_________________
Save water - Drink beer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, istresali su u more višak tereta, i baš ih briga, što samo govori o tom savezu.
Još mi nije jasno kakve ćemo imati koristi. Neće nas bombardirati ako budemo zločesti? Pripadnici HV-a će ginuti negdje u Aziji?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:10 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › Sa susjedima koje nažalost imamo članstvo u NATO-u je jako dobrodošlo.


susjedi također pregovaraju za članstvo Wink
znači bit ćemo zajedno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NATO je puno više od samo vojnoga saveza.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:18 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako budemo zločesti bombardirat će nas bez obzira na ikakvo članstvo. Imat ćemo koristi, zbog sigurnosti ulaganja stranih ulagača, a i vjerovala ili ne potencijalnih posjetitelja. Naši vojnici su već duže vremena u Aziji iako mi još nismo u NATO-u, Francuska ni ne želi u NATO, a vojnici su joj ginuli na prostorima bivše Jugoslavije, Aziji... Članstvo u NATO-u ne znači automatsko upućivanje, a i svaka zemlja može samostalno odlučiti o povlačenju svojih snaga iz kriznog područja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Psihički Krešimir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.10.2007. 12:25 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › Sa susjedima koje nažalost imamo članstvo u NATO-u je jako dobrodošlo.

susjedi također pregovaraju za članstvo Wink
znači bit ćemo zajedno.


Da? A koji susjedi? Wink Oni što s "pasošem" ne mogu ni na balkon?

DaniceV, previše pratiš medije u zemlji koja je "istorijsko pravo" polagala na pola Balkana, danas su joj operativni nacionalni interesi zaštita i skrivanje ratnih krvoloka, a zagraničnu politiku provodi ultimatumima, strahom i (slučajnim?) ignoriranjem činjenica da su sve ratove izgubili, a i dio unutarnjeg ozemlja...

Za slučaj Ovačara si čula, pa te pitam evo ovdje javno, kako da onda nisi prdnula ni slovca? Ni ti, ni tvoji poslovično zabrinuti drugari?

Zašto se NIGDJE KOD NJIH ne može pročitati da je slučaj Vukovar, dakle 90dnevna opsada i ubijanje NARODA od strane ZAJEDNIČKE, BRATSKE i JUGOSLAVENSKE NARODNE ARMIJE odvojena od monstruoznog pokokolja na Ovčari?

Zašto danas u "susjednim medijima" nema ni slova o tome da je RH ušla u VS OUN (što je bilo maksimalno nevjerojatno)?

Kako to da pola skupštine čine oni kojima je granica kod Karlovca neupitna stvar?

Velim, jedini način da tebi bude lijepo u Hrvatskoj je da propisno uzimlješ svoju terapiju, praškove i drž' se svoje pijace, a NATO, EU, UN ostaviš stručnjacima.

Nemoj me krivo razumjeti, ali ti možeš spavati kao u majčinom krilu, jer ni ti, ni tvoja djeca nećete sudjelovati u mirovnim misijama. Kakva je nekad trebala i bila u Hrvatskoj, jel.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stručnjače, vidiš ja nemam pojma o sastavu skupštine Srbije, a ti imaš, pa ne znam tko što prati. I nemam pojma što piše u "susjednim" medijima.
Ovo o članstvu sam ukucala u Google prije pola sata i tako saznala.
Ton ovog posta izuzetno me podsjeća na jednu osobu. A vidim i da pratiš što pišem.

Kome je ovdje potrebna terapija?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Psihički Krešimir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.10.2007. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Stručnjače, vidiš ja nemam pojma o sastavu skupštine Srbije

Šta, pa boli tebe, da ušeta Vojska Srbije u Osijek, ti bi postala direktor Saponije, a ja bih bio strijeljan/odveden/you imagine it.

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo o članstvu sam ukucala u Google prije pola sata i tako saznala.

A za vojnu vježbu ti je brifing faksirao Wesley Clark?

Znaš, oko sebe imaš puno većih atomskih bombi, Paks, Beograd, pa po Rumunjskoj - pa bi to trebala uzeti u obzir prije nego počneš strašiti ljude podmornicama koje su, usput, sigurne kao i svaki parni stroj...


DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Ton ovog posta izuzetno me podsjeća na jednu osobu. A vidim i da pratiš što pišem.
Kome je ovdje potrebna terapija?


Onome/onoj koji/koja u svemu vidi globalnu zavjeru i protura lopovske teze...

USPUT, možeš mi odgovoriti na postavljena pitanja u prvom postu.

@ostali, osim DaniceV (jer ona ima svoju Istinu):

Podržavam vojnu suradnju i integraciju Hrvatske u NATO jer:

1. smanjujemo troškove obrane, što bismo u milijardama dolara morali kad tad platiti

1.b prisutnost NATOa u tranzicijskim zemljama osnažile su kreditni i inozemni rejting neke ekonomije. NATO znači priljev kapitala i tehnologije jer:
stranac želi proizvoditi jeftinije, mi želimo raditi jer nemamo baš puno posla
stranac ne želi doći u zemlju gdje ne može osigurati sigurnost svojeg kapitala i tehnologije i zato zahtijeva da NATO, zajednička vojna i politička organizacija bude jamac sigurnosti.

2. NATO nije dragovoljna postrojba za ubijanje kao što mnogi, bliski tumačenju da je NATO izvršio agresiju na Srbiju misle.

3. NATO je završio rat u Bosni i Hercegovini

4. NATO je završio rat na Kosovu

5. NATO ne sudjeluje u Iraku

6. Ne moramo se lagati da AMerikanci nose dobro, ali bez NATOa i snažne uloge SADa, EUROPA bi bila ili KOMUNISTIČKA ILI FAŠISTIČKA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2007. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Psihički Krešimir je napisao/la: ›
6. Ne moramo se lagati da AMerikanci nose dobro, ali bez NATOa i snažne uloge SADa, EUROPA bi bila ili KOMUNISTIČKA ILI FAŠISTIČKA!


1. Not true, upravo zbog NATO-a i njihovih standarda (kalibar jurišnih pušaka, avionika u zrakoplovima, radarski sustavi...) HR bi imao puno veća izdvajanja za oružane sustave.
Baš kao što si rekao, milijarde su u pitanju, koje će nam 'rado' pozajmiti članice NATO-a. Sa kamatama.

1.b stranac koji u HR želi proizvoditi jeftinije ne bi baš dobro prošao s obzirom na cijenu radne snage...

2. Kakvo je tvoje tumačenje bombardiranja (dobrim dijelom) civilne infrastrukture ?

3. da je bilo i 10 NATO-a, rat bi i dalje trajao da si ljudi nisu sjeli za Clintonov stol. A to nije NATO, već SAD. Stabilizaciju je provodio potom SFOR - sada EUFOR.

4. i 5. Istina.

6. Ili neutralna.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: