Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Hrvatska se treba gurati u NATO?

Da
62%
 62%  [ 5 ]
Ne
37%
 37%  [ 3 ]
Svejedno mi je
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 8


Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovaram osobama koje nisu pljuvački nastrojene i koje znaju što je tolerantna razmjena mišljenja bez osobnog prozivanja i etiketiranja.

Moj stav o NATO paktu je jasan.


Zadnja promjena: DanicaV; 17.10.2007. 14:00; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 13:59 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da se osvrnem na NATO bombardiranje Srbije, meni je osobno jako žao što ih nisu i više bombardirali, kako civilne tako i vojne ciljeve, i jako mi je drago što je srpska gamad osjetila samo djelić onog što smo mi osjećali '91 i '92, a dijelom i '95, kada oni nisu birali ni ciljeve ni žrtve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Psihički Krešimir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.10.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
1. zbog NATO-a i njihovih standarda (kalibar jurišnih pušaka, avionika u zrakoplovima, radarski sustavi...) HR bi imao puno veća izdvajanja za oružane sustave.


Idemo od početka. Mi trebamo neki avion.

Hoćemo ga kupiti od Rusa s jedne ili Šveđana s druge strane, stari ili novi, kakvo naoružanje ćemo za njega moći koristiti - nije svejedno.
Ja to plaćam, i mene se tiče.
Kako bilo, svoje letjelice praviti ne možemo (kao nekad u Mostaru, recimo) više, nemamo ni Mostar ni tvornicu, a ni tehnologiju i kapacitete za razvoj borbenog zrakoplova.

Eto, a trebamo to sranje od aviona.

Nešto domaćeg naoružanja je kompatibilno s NATO standardima, nešto postane tijekom pregovora, a neki dio kojeg se moramo riješiti ne ide u Dravu sutra ujutro. Polako istisne kad mu prođe "korisni vijek uporabe".


bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Baš kao što si rekao, milijarde su u pitanju, koje će nam 'rado' pozajmiti članice NATO-a. Sa kamatama.


Razmišljao sam dugo o tome zašto je ta kamata toliko osuđivan pojam u javnosti, a svi u kreditima. Razlog: kršćansko licemjerje utkano u etnos.

Ako su nama Englezi, Francuzi, Talijani spremni ponuditi nešto što su oni razvijali desetljećima, dok smo mi s našom JNA, konceptima DSZa i ONOe do jučer prdili u čabar i vidjeli oganj, zašto ti sad to ne bi objeručke prihvatio?

Sve ima svoju cijenu, ljudi prodaju posmrtne ostatke svoje djece, a sad je odjednom nemoralno kupiti nešto od nekoga tko je godinama bio na diskursu na kojem mi želimo biti. U Pekingu, gledam prijenos kongresa KP Kine, e u Pekingu bogati ratno stanje, uzbuna, svjetla u komitetu gore do 4 ujutro - Hrvatska ulazi u NATO!
Zajebavam se, ali mi malo više trebamo pod taj kišobran, nego što Portugal, Irska, Norveška žele da baš "velesila" kao mi uđe...


bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › 1.b stranac koji u HR želi proizvoditi jeftinije ne bi baš dobro prošao s obzirom na cijenu radne snage...


Uzmi u obzir strukturu radnog stanovništva, zemljopisni položaj, transportne kapacitete (brod, vlak), dodanu vrijednost. Recimo, dodanu vrijednost koju ima parket napravljen u Vinkovcima za razliku od parketa iz Litve, Bjelorusije... Nismo mi tako skupi, koliko ne znamo vidjeti što valja, što je bolje...

2. Kakvo je tvoje tumačenje bombardiranja (dobrim dijelom) civilne infrastrukture ?

Koje? Civilna infrastruktura koja se koristi ratnohuškače svrhe postaje legitiman cilj. I to piše u Ženevskim konvencijama.
Sad bih ja trebao žaliti što je nakon desetljeća i pol laži i obmana netko spičkao RTS, a rodilište koje u kojem sam rođen... Svejedno, RTS je utvrda zla.

Ako misliš na rafinerije: pa ne idu tenkovi, vojni kamioni i transporti na solarnu energiju, zna se odakle... Industrija koja pogoni rat jer ratni cilj.

Rat nije nimalo lijepa stvar kad ratuješ protiv jačeg od sebe. Kad mi je jedan prijatelj pokazivao srušene zgrade u Beogradu, hladno sam odgovorio da su nažalost Srbi mogli vidjeti da netko pravi gadnije bombe i od njih. Zašutio on, a zašutio i ja.

Meni je u ratu žao samo djece. Do 12 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Psihički Krešimir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.10.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Odgovaram osobama koje nisu pljuvački nastrojene i koje znaju što je tolerantna razmjena mišljenja bez osobnog prozivanja i etiketiranja.

Moj stav o NATO paktu je jasan.


Evo, i te osobe odgovaraju tebi.

A koji stav? Prošla su vremena kad su ti izvikivanje šupljih fraza mogle donijeti vidovite istomišljenike - state your case.
Naveo komparativne prednosti bivanja u NATOu.
Reci što je u NATOu loše, ali bez proturanja floskula, mitova, neistina - nego argumentima. Postoje naravno i loše strane pristupanja NATOu, ali to nisu one koje ti sugeriraš.

Ako je 500 milijuna Europljana ludo što je u NATOu (Amerikance sam tebi za ljubav) izbacio iz računa, onda bih i ja volio biti tako lud i živjeti kao oni.

A ne da se svakih 50 godina ovdje netko sjeti ratovanja, otimačine, pljačke, paljenja sela, odvođenja, mobilizacija, uzbuna, Velike Srbije, boga, islama, unitarizma...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.hranaaneoruzje.net/necunato/sto-je-nato.htm

Mislim da ratovi neće prestati ulaskom Hrvatske u NATO, naprotiv, samo će se preseliti na neko drugo područje.

Osim nekih Europljana koji su protiv NATO pakta, postoje i neki Amerikanci koji su protiv tog pakta i ratovanja. Protiv Amerikanaca nemam ništa, ali protiv američke politike svakako imam.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 21:41 
Naslov:  Re: NATO vježbe u Hrvatskoj & članstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedno zanimljivo viđenje njihove kratice



nato.jpg
 Opis:
 Veličina:  175.11 KB
 Pogledano:  98 put(a)

nato.jpg



_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: