Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 22:02 
Naslov: Question Pobačaj - abortus
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anketa GfK – Hrvatska, pokazuje da građani gotovo jedinstveno (93%), podržavaju inicijativu o uvođenju programa edukacije o upotrebi prezervativa u borbi protiv AIDS-a u škole. Građani se u nešto manjoj mjeri (76%) slažu s time da žena koristi sredstva protiv začeća i na taj način planira hoće li imati djecu ili ne, a još se manje građana slaže s tim da žena ima pravo na pobačaj ako to želi (65%). Ipak, više od dvije trećine ispitanika se u većoj ili manjoj mjeri slaže s time da žena koristi sredstva protiv začeća, kao i da ima pravo na pobačaj ako to želi.

Rezultati istraživanja pokazuju kako postoje naznake društvene i regionalne podjele građana kada su u pitanju stavovi Crkve o pitanjima pobačaja, predbračnom životu mladih parova i ulozi žene. Naime, Crkva može očekivati veću podršku u manjim naseljima do 2.000 stanovnika, zatim u Slavoniji i Dalmaciji, te među stanovništvom s nižim stupnjem obrazovanja. U većim gradovima i među stanovništvom s višim stupnjem obrazovanja, više su zastupljena liberalnija mišljenja.

Zanimljivo je kako nisu utvrđene razlike u stavovima između muškaraca i žena.

... ispitanici s većim stupnjem obrazovanja se u većoj mjeri (76%) u odnosu na ispitanike s nižim stupnjevima obrazovanja slažu da žena ima pravo na pobačaj:

Najveće slaganje s time da žena ima pravo na pobačaj, kao i s time da prilikom planiranja obitelji koristi sredstva protiv začeća, izraženo je u Zagrebu i okolici. Naime, 83% anketiranih građana Zagreba i okolice se slaže s tim da žena koristi sredstva protiv začeća, dok se s tim da žena ima pravo na pobačaj slaže nešto manje ispitanika iz Zagreba i okolice, njih 75%.

Za razliku od stanovnika Zagreba i okolice, u Slavoniji i Dalmaciji se znatno manje ispitanika slaže s time. U Slavoniji se 71% ispitanika slaže s time da žena koristi sredstva protiv začeća i tako planira hoće li imati djecu i koliko će djece imati, dok se u Dalmaciji s time slaže 70% ispitanika:

Kada je riječ o ženinu pravu na pobačaj, s tom se tvrdnjom slaže 54% ispitanika u Slavoniji i Dalmaciji..

izvor: http://www.gfk.hr/press/slicice.htm

Svi znamo mišljenje Crkve po ovom pitanju.. Koje je vaše?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zena ima pravo izbora!!! !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › zena ima pravo izbora!!! !!!
Yes and no. Pogledaj ovu temu...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
zena ima pravo izbora!!! !!!

Isto koliko i muškarac!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imala sam 10 referata o abortusu ako ikoga ikakvi detalji zanimaju samo neka mi se javi ja sev objasnim...imam i slike u prilogu....

po meni def žena ima veće pravo izbora...muškarac...hmmmm...(vanbračno sam dijete) to je dovoljno cijela priča je nebitna... hmmm..žena evo ipak se odluči za dijete zbog muškarca... i na kraju njemu evo u 5 mj turdnoće sve dođe glave i popkupi se i ode.. žena ostane sama... i šta sad...dijete nea oca, a majka nea onoga koji je uzdržavao obitelj... (ne kažem ja das svi taki ali ima ih).... žena def ima pravo na to da sama odluči dali je spremna za dijete ili ne, dali će moć podnjeti toliku odgovornost, ipak je to ljudsko biće, nije kućni ljubimac kojeg moš odnjet u azil kad ti dosadi...iako je pobačaj stavrno velika stavr..jer ako si predugo čekao (više od 3mj) ti ubiti ubijaš to dijete... zato stvarno moraš dobro promislit dali ti možeš živjeti cijeli život sa tom grižnjom savjesti...i onim pitanjem što bi bilo kad bi bilo??? a o tome da nakon pobačaja ako nije dobro izveden možeš ostati neplodna...ili već kako se to kaže... i izbugiš ponovnu mogućnost trudnoće..hmmmm...


Zadnja promjena: malecka; 13.10.2007. 11:34; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la: ›
zena ima pravo izbora!!! !!!

Isto koliko i muškarac!
ivice oćeš ti nosit dijete u stomaku 9 mjeseci, roditi ga i dojiti?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la: ›
zena ima pravo izbora!!! !!!

Isto koliko i muškarac!


Mislim da žena ipak ima nešto malo veće pravo izbora, ipak ona nosi dijete 9 mj, i ima otečene noge i hormonalne poremećaje, i porod i dojenje i još milijon sranja, naravno da i muško ima pravo glasa ali ipak nešto manje od žene, svaka žena zna da li je "spremna" za dijete, da li to može podnijet psihički, fizički, emocionalno i materijalno.
Naj jače su mi one spike, eto ona i dečko su odlučili imat dijete jer se to dogodilo (čitaj puko kurton) i ne želi pobacit, ona ima 17 on 19 godina, ona ide još u srednju školu za pedikerku, on radi kao pomoćnik kod autolimara s plaćom od 2000kn, ne kažem da nemože uspjet ali postoji velika mogućnost za nastanak još jednog socijalnog slučaja.
Pa ti gledaj i biraj oćeš abortirat ili vrlo vjerovatno postat socijalni slučaj Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la: ›
zena ima pravo izbora!!! !!!

Isto koliko i muškarac!
ivice oćeš ti nosit dijete u stomaku 9 mjeseci, roditi ga i dojiti?

Ne zato vrijeme ću se brinuti da mami ništa nenedostaje! kao i djetetu kad izađe iz tog stomaka...

A ti mlađo?
Moraš shvatiti da nisam ja taj koji je odlučio da žena nosi djete a ne muškarac.
Ali to što žena nosi djete, a ne muškarac to ne znači da se ti kao muško ne trebaš sa neke druge strane brinuti o tome djetetu, a između ostalog u stomaku je 9mj. a ostatak vremena vani.

Svatko od roditelja ima svoju ulogu nije ih zato bezveze dvoje!

Sve u svemu tvoje pitanje (s obzirom na godine koje ti stoje u profilu) smatram suviše glupavim! Oprosti ako sam te povrijedio ovom izjavom ali to je samo moja konstatacija na tvoje kao što rekoh glupavo pitanje.... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima pravo izbora...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još nešto ...
samo svrštavanje ove teme u rubriku "društvo, lifestyle... " govori dovoljno o situaciji u društvu, a samim time i cjelokupnom pogledu na ovakvu temu i njoj slične....
Dobivam dojam kako ništa ne može proči bez mode i one poznate stare... neću rodit jel ću imati veliki stomak i biti ružna Sad
Sačuvaj me Bože takovih žena! A isto tako sačuvaj me Bože muškaraca koji dijete shvačaju jedino i isključivo kao brigu...
Kao i poznate stare izjave: Neću imati vremena zbog djeteta (otići sa legama na pivo) , brak je mrak, i ostale pušioničarske izjave ...
osoba koje same sa sobom neznaju što bi...

Neda mi se dalje pisati mogao bih napisati novu bibliju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.10.2007. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poslije j... nema kajanja, tako netko svatko snosi svoje posljedice, ako ste ubojice samo to i dalje budite,izjava: ja moram uspjeti u zivotu, sta ce mi dijete. do vrha preko leseva.... odobravam jedino pobacaj ako bi dijete zivjelo u bijedi i neimastini, a u drugim slucajevima, jedite sami go... jel niste znali razmisljati glavom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 17:02 
Naslov:  Re: Pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Još nešto ...
samo svrštavanje ove teme u rubriku "društvo, lifestyle... " govori dovoljno o situaciji u društvu, a samim time i cjelokupnom pogledu na ovakvu temu i njoj slične....
Dobivam dojam kako ništa ne može proči bez mode i one poznate stare... neću rodit jel ću imati veliki stomak i biti ružna Sad
Sačuvaj me Bože takovih žena! A isto tako sačuvaj me Bože muškaraca koji dijete shvačaju jedino i isključivo kao brigu...
Kao i poznate stare izjave: Neću imati vremena zbog djeteta (otići sa legama na pivo) , brak je mrak, i ostale pušioničarske izjave ...
osoba koje same sa sobom neznaju što bi...

Neda mi se dalje pisati mogao bih napisati novu bibliju....


slažem se...

iako oko te teme ima još toliko sitnica i stvari o koima bi se dalo raspravljati...svatko ima svoj izbor i što god odlučio to je izbor te osobe i s njim će živjeti...okolina može samo sugerirati,raspravljati,razmišljati...ne mogu se točno opredjeliti i protiv pobačaja sam i ponekad sam za pobačaj,ali volim biti dosljedna svojim stavovim pa neću pričati previše o nečemu u što nisam ni sama sigurna....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek sam za pravo izbora, pa tako i u ovom slučaju. Ne bih osuđivala ženu koja se iz nekih razloga odluči na pobačaj - njena stvar.

Ipak, meni ni jedan razlog nije dovoljno dobar da bi mogao opravdati ubojstvo djeteta (jer pobačaj to jest). Nema tog razloga koji bih ja mogla smatrati prihvatljivim.

Prije sam mislila da bih bila sposobna na pobačaj da mi se "dogodi" trudnoća. Danas razmišljam potpuno drukčije. NIKAD, ali NIKAD ne bih bila u stanju to napraviti. Znam da bih razmišljala o tome kao mogućoj opciji, znam da bi onaj sebični dio mene to želio iz raznoraznih razloga... ali ne bih to mogla napraviti, ne bih mogla živjet s tim.

Čula sam nedavno onu dječju pjesmicu koja ide nekako ovako:

" ...usta služe za kolače
a peć služi da se puši

ali čemu služi mama?
ali čemu služi tata?
rukama kad padne tama
da te grle oko vrata"

I tada me uhvatilo razmišljanje o tome... "Nemam dovoljno novca da bih se brinula o djetetu". Ma nemoj? A imaš novca za pobačaj? Nesposobna si za naći posao? U prvih godinu dana života dijete ionako sve što mu treba dobije na majčinim prsima, hranu i ljubav, koja mu je tako neophodna da bi naraslo i psihički i fizički se razvijalo.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): › odobravam jedino pobacaj ako bi dijete zivjelo u bijedi i neimastini, a u drugim slucajevima, jedite sami go... jel niste znali razmisljati glavom


Jel neki ljudi zbilja misle da je "postati socijalni slučaj" najgore što se u životu može dogoditi? Tvoj stav o pobačaju je jasan - dakle, misliš da je to ubojstvo. Dakle, bolje je ubiti dijete nego da bude siromašno?

Ovakvi debilni razlozi za pobačaj mi najviše idu na živce. Bolje onda ne govoriti ništa ako te netko pita (ili još gore, ako te ne pita) nego samo reći "Pobacila sam jer sam tako htjela". Opravdanja ionako nema.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno je bespredmetno o tako nečemu uopće raspravljati. i to iz jednog ključnog razloga - kakav god stav imala država, crkva, društvo, manje ili više zaostali pojedinci i brojni drugi, svaka žena će svejedno napraviti ono što ona želi. jer je to njeno pravo koje joj nitko ne može uskratiti.
a svi vi koji mislite drugačije možete o tome debatirati do smrti. i to je ujedno sve što možete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: