Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



svaka žena vrijedi koliko ima djece??!!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 11:22 
Naslov: Bad ! svaka žena vrijedi koliko ima djece??!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zastupnica HDZ-a uvrijedila žene: ‘Svaka žena vrijedi koliko ima djece’

ZAGREB - Nakon izjave Zdenke Babić Petričević kako o majčinstvu ne može govoriti žena koja nije biološka majka, iz HDZ-ovih redova jučer je stigla još jedna uvredljiva izjava o ženama.

- Svaka žena vrijedi onoliko koliko ima djece - izjavila je jučer HDZ-ova zastupnica Ivana Sučec Trakoštanec tijekom rasprave o delimitiranju porodiljnih naknada za prvih šest mjeseci.

Takva njezina izjava izazvala je oštro negodovanje SDP-a i HSLS-a, a reagirala je i potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor. Prošli put kad je Zdenka Babić Petričević uvrijedila sve nebiološke majke, HDZ nije htio osuditi tu njezinu izjavu.

- Svaka žena i svaka majka jednako je važna i država mora imati jednake obveze prema njima - oponirala je Kosor svojoj stranačkoj kolegici Sučec Trakoštanec. Na izjave HDZ-ove zastupnice prva je odmah "skočila" potpredsjednica Sabora Đurđa Adlešić koja je vodila sjednicu.

- Imate pravo na svoje mišljenje. Ali ja smatram da vrijede i žene koje ne mogu imati djecu i one koje ne žele - uzvratila je Adlešić. SDP je izjave HDZ-ove zastupnice nazvao prestrašnim.

- Nisam očekivala da ćemo krajem 2007. godine iz usta jedne žene u ovom parlamentu čuti ovakvu raspravu - naglasila je Gordana Sobol (SDP). Takve izjave SDP smatra uvredom za sve žene koje ne mogu imati djecu kao i za one koje imaju jedno dijete.

- A tu nas je više, pa i potpredsjednica Vlade - dodala je Sobol.

- Unatoč rafalnim kritikama, Sučec Trakoštanec ostala je pri svojem stavu da žena vrijedi koliko ima djece jer, kaže, "to ja mislim i nisam rekla da to morate vi misliti".

- Ja sam samo hvalila onu grupu žena koje imaju djecu. Nisam pritom ništa loše mislila o drugoj grupi žena koje nisu majke - branila se Sučec Trakoštanec. Na kraju je poručila da ima pravo "izraziti sreću što Hrvatska ima i majki koje imaju 14-ero djece". Posebno slavim hrvatske majke koje rađaju djecu. Ne samo danas, nego i u budućnosti - rekla je.


http://www.jutarnji.hr/

mislim, prestrašno... još iz usta jedne žene. osijek031.com smile
jebemti prkno svemira u kojem živimo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto je to prestrašno?
Pohvaliti žene koje žive za druge osobe (djecu, u ovom slučaju), i pri tome osiguravaju budućnost?

Ne znam .. možda nisam dobro shvatila na što se odnosi to *prestrašno*,.. objasnii ! Smile

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 11:28 
Naslov: Bad ! Re: svaka žena vrijedi koliko ima djece??!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›

mislim, prestrašno... još iz usta jedne žene. osijek031.com smile
jebemti prkno svemira u kojem živimo!

osijek031.com smile osijek031.com smile ali prkno svemira osijek031.com smile

ta "žena" ustvari nije žena, nego Sranje , ustvari hrpa Sranje

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam stvarno šta bi rekla... idem prvo popit malo vode da se smirim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sisibla je napisao/la: ›
Zašto je to prestrašno?
Pohvaliti žene koje žive za druge osobe (djecu, u ovom slučaju), i pri tome osiguravaju budućnost?

Ne znam .. možda nisam dobro shvatila na što se odnosi to *prestrašno*,.. objasnii ! Smile

pa možda to da su žene koje ne mogu ili ne žele imati djecu, ili ih žele, ali ih još nemaju manje vrijedne od onih koje ju imaju? ili možda to da je ona koja izrodi sedmero (bez obzira može li ih hraniti i obući ili ne) vrijednija od one koja ih ima samo 1 ili 2...?
određuje li porođaj tvoju vrijednost? je li to tvoja najvažnija funkcija u životu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uopće ne želim trošiti svoje vrijeme i energiju na zatucane budaletine. neka dotična slobodno izrodi cijeli nogometni tim pa nek se lijepo osjeća ko prava žena!
apsolutno obožavam djecu, uživam u njihovoj nazočnosti i svakoj interakciji s njima, ali podržavam ljude koji ne žele imati dijete. čega sam se nagledala, svakako bolje ne biti roditelj, nego biti ono što se roditeljem ne može ni nazvati.

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na kraju je poručila da ima pravo "izraziti sreću što Hrvatska ima i majki koje imaju 14-ero djece


never mind što takva djeca najčešće žive u najgoroj bijedi! Rolling Eyes i ne, ako si gladan i hladno ti je, nema te roditeljske ljubavi koja ti može učinit djetinjstvo sretnim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
sisibla je napisao/la: ›
Zašto je to prestrašno?
Pohvaliti žene koje žive za druge osobe (djecu, u ovom slučaju), i pri tome osiguravaju budućnost?

Ne znam .. možda nisam dobro shvatila na što se odnosi to *prestrašno*,.. objasnii ! Smile

pa možda to da su žene koje ne mogu ili ne žele imati djecu, ili ih žele, ali ih još nemaju manje vrijedne od onih koje ju imaju? ili možda to da je ona koja izrodi sedmero (bez obzira može li ih hraniti i obući ili ne) vrijednija od one koja ih ima samo 1 ili 2...?
određuje li porođaj tvoju vrijednost? je li to tvoja najvažnija funkcija u životu?

ah ne ne.
oki.
shvatila sam ..

ali to je onda samo pogrešno formuliranje činjenice da je, bez obzira na sve, majčinstvo "obilježje" i karakteristika čovjeka, odnosno žene, i nešto što se apsolutno mora promovirati,. posebno danas kada smo u takvoj situaciji da demografija pada.

naravno da rađanje djece nije najvažnija funkcija u životu, ali ok.
onda nećemo više rađati, "uživati" ćemo u svom životu za sebe i,eventualno, s partnerom (ono.. XD u slučaju da nećemo i to možda ukinuti),.. još toliko koliko nas ima, i to je to.

ali .. gdje to vodi? XD

jedno je "ne moć imati djecu".
drugo još "ne htjeti imati djecu". (kada se može, npr, financijski gledajući).
nećemo to stavljati u istu vreću ..

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sisibla je napisao/la: ›
ali to je onda samo pogrešno formuliranje činjenice da je, bez obzira na sve, majčinstvo "obilježje" i karakteristika čovjeka, odnosno žene, i nešto što se apsolutno mora promovirati,. posebno danas kada smo u takvoj situaciji da demografija pada.

naravno da rađanje djece nije najvažnija funkcija u životu, ali ok.
onda nećemo više rađati, "uživati" ćemo u svom životu za sebe i,eventualno, s partnerom (ono.. XD u slučaju da nećemo i to možda ukinuti),.. još toliko koliko nas ima, i to je to.

ali .. gdje to vodi? XD

jedno je "ne moć imati djecu".
drugo još "ne htjeti imati djecu". (kada se može, npr, financijski gledajući).
nećemo to stavljati u istu vreću ..

ne bih se složila. baš ništa protiv majčinstva i djece nemam, niti tako nešto želim reći.
ali to hoće li imati djecu ili neće je izbor i pravo svake žene. ako se netko odluči ne imati ju, ne znači da je zbog bilo čega manje vrijedan kao osoba. ne smatram to sebičnim izborom, svatko ima svoje razloge.
ne smatraš valjda kako živimo zato da bi se razmnožavali? ne kažem da je to suvišno, nepotrebno, ili na bilo koji način loše. naprotiv, vjerujem kako boljeg osjećaja i veće ljubavi od te nema.
ali ako netko to ne želi, to je njegovo/njeno apsolutno pravo i nije zbog toga manje vrijedan, kriv, sebičan, ili bilo što drugo..
i mislim kako, ukoliko nema pravih (stambenih, financijskih, pa čak i psihičkih) uvjeta za rađanje djece, onda ju je bolje ne imati.. ili imati jedno, a ne izroditi 14, pa kukati kako ih ne možeš prehraniti i kamčiti od države i svih ostalih instanci pomoć, ne bi li imali civilizirane uvjete za život.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ne zaboravimo, treba nac pravog partnera. jedna moja frendica ima 32 godine, žarko želi imat djecu, ali nakon duge propale veze već dugo nema dečka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ne bih se složila. baš ništa protiv majčinstva i djece nemam, niti tako nešto želim reći.
ali to hoće li imati djecu ili neće je izbor i pravo svake žene. ako se netko odluči ne imati ju, ne znači da je zbog bilo čega manje vrijedan kao osoba. ne smatram to sebičnim izborom, svatko ima svoje razloge.
ne smatraš valjda kako živimo zato da bi se razmnožavali? ne kažem da je to suvišno, nepotrebno, ili na bilo koji način loše. naprotiv, vjerujem kako boljeg osjećaja i veće ljubavi od te nema.
ali ako netko to ne želi, to je njegovo/njeno apsolutno pravo i nije zbog toga manje vrijedan, kriv, sebičan, ili bilo što drugo..
i mislim kako, ukoliko nema pravih (stambenih, financijskih, pa čak i psihičkih) uvjeta za rađanje djece, onda ju je bolje ne imati.. ili imati jedno, a ne izroditi 14, pa kukati kako ih ne možeš prehraniti i kamčiti od države i svih ostalih instanci pomoć, ne bi li imali civilizirane uvjete za život.


Definitivno se slažem.
Ali samo malo ..
*razmišlja kako objasniti da je to (nadam se) trebao samo biti "kompliment" majkama,.
Ali..

Sad baš shvaćam kako je zapravo cijeli problem u tome kako je to prejadno što je izjavila ta neka x ,.. ugl političarka ta. Ne trudim se zapamtiti kako se zove^^.

Neću ništa više dodati jer sam shvatila u čemu je rasprava. Tek sada, da XXD
ii ne, nisam plava. XD

OT:/ Ali, nešto o ćemu bi se definitivno mogla otvoriti tema jest :
" moći i ne moći imati djecu ". Kao ne mogu neki .. Da,.. Ti neki koji dva puta godišnje mjenjaju auto, kupuju stanove na moru, itd..
Ne mogu oni? To nije sebićnost i materializam? ok XXXD
Ma.. ne znam .. bježm u školu,.. osijek031.com smile . Zabolila me glava od pretjeranog razmišljanja o ovom čovječanstvu koje je definitivno postalo prejadno.. ^^ osijek031.com smile

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zene moje drage, pa zar ste vi zaboravile da mi zbog dva muskarca kojima je bilo dosadno i koji su iz puke zajebancije pisali ustavnom sudu,moramo raditi do 65 godine??kao tako je u "europi",pa je,ali tamo zene u nekim zemljama za savko djete koje rodi radi 5 godina manje, s tim da mogu raditi pola radnog vremena,a kod nas zene odlaze na posao nakon 6mj porodiljskog,pa o cemu mi tu pricamo??ja zelim imati djecu,ali da cu ih imati 14 i ici radit puno radno vrijeme i to do 65 god bome necu,eto sad se vidi ko je jaci spol!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O hadezeovim babama ne treba trošiti previše riječi... Očito ih je velika većina ispuzala od podno međugorske planine pa sanader-expresom put Zagreba. Pogledajte samo ministricu pravosuđa, Anu Lovrin.
Očito jedino Kosorka ima par klikera u glavi, čim ju Sanader ne pušta od sebe.
Ah, nadam se da će i oni uskoro jope proći...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 12:47 
Naslov:  Re: svaka žena vrijedi koliko ima djece??!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izjavu nikako ne podržavam. Možda sam sebična i volim samo sebe, ali mi cilj života nije narađati djecu, raditi na poslu, kuhati i biti domaćica... Od žena se previše očekuje, a mi se blesave samo priklanjamo stereotipima. Ja ne mogu sve to, priznajem. Želim dijete ili dva djeteta i to samo zato jer sam jedinica pa mi je živo bio mukotrpan pod budnim okom roditelja. Diplomirala sam, radim i trenutno uživam u tome. Djeca i muž ne definiraju jednu ženu. Mi žene ni ne znamo što sve možemo, jer imamo i pamet... i vaginu, don' forget!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima tu istine ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: