Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neozbiljnost(odavno punoljetnih osoba) = bijeg od stvarnosti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 12:46 
Naslov:  Neozbiljnost(odavno punoljetnih osoba) = bijeg od stvarnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledam ljude u svojoj bližoj okolini i uviđam da neki kao da ponovno proživljavaju doba adolescencije..

Da ne bude zabune, radi se o ljudima od 25 god. pa nadalje (koji studiraju/završavaju faks, imaju posao i partnera uza sebe) ..i ne radi se o povremenim "ludovanjima", već svakodnevnim koja već graniče s neozbiljnošću (čak i gorom od današnjih adolescenata)..

Da li je to sve odraz nečijeg karaktera, ispraznosti života ili pak nešto sasvim treće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da je nekako ispraznost zivota u pitanju. i monotonost u vezama. to sam vise puta vidjela Smile

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i zanimljivo,uvijek su bili muzijaci u pitanju. jako rijetko zene postaju takve u tom razdoblju. Smile

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.10.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la: ›
i zanimljivo,uvijek su bili muzijaci u pitanju. jako rijetko zene postaju takve u tom razdoblju. Smile

Pih, ti muzjaci...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Da li je to sve odraz nečijeg karaktera, ispraznosti života ili pak nešto sasvim treće?


Čisti hedonizam, ništa drugo. Ljudi pozavršavali fakultete i malo se raspustili ne bi li osjetili plodove svoga rada.
@goose - bolje bi bilo reći 'rijetke žene', jerbo ih većina zaboravi popiti tableticu pa se moraju udavati i dojiti i sve...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joj ja sam okružena takvima i većinom su u pitanju pripadnici muškog spola...nažalost
osobe čak preko 25 godina koje ne da su neozbiljne nego ne misle odrasti jer im je ovako dobro...
a mislim da je za to odgovoran tempo današnjeg života i stil života...okolina potiče takvo ponašanje jer je to "kul" "simpatično" ili nešto treće...al ok,ja osobno nemam ništa protiv toga dok je u nekim granicama normale,jedino što često nije u granicama...ja sam apsolutno za to da se ljudi zabavljaju dok mogu i da uživaju u životu ali isto tako mislim da je potrebno jednom odrasti,što ne znači umrjeti i zavući se u kuću i vegetirati,nego znači promijeniti način razmišljanja i nemati mozak teenager-a...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.10.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena jel se to odnosi na nekoga koga znam ?

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi imaju nešto protiv tog bijega od stvarnosti, kao da je to ne znam koliko loše! zašto ne bismo s vremena na vrijeme napravili nešto nekonvencionalno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s vremena na vrijeme...a ne se ostatak života ponašati kao da imamo 15...valjda zato je priroda napravila da starimo i da se razvijamo i mijenjamo...ovako bi se mogli roditi i doći do 15 i ostati tako...čemu služi sve iza toga...ja ne mislim pod uozbiljiti se nužno brak,djeca i take neke fore,nego više nešto što se tiče moralnih vrijednosti i pogleda na svijet...kontam da ću se i ja u 28 još uvijek zabavljati i izlaziti i biti veseljak Very Happy to je zakon...ali isto tako sigurno mi neće biti prioritet opijanje sa prijateljima i barenje...za sve postoji određena dob...po mom mišljenju naravno...a razumijem i ako netko misli drugačije Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
ja sam apsolutno za to da se ljudi zabavljaju dok mogu i da uživaju u životu ali isto tako mislim da je potrebno jednom odrasti,što ne znači umrjeti i zavući se u kuću i vegetirati,nego znači promijeniti način razmišljanja i nemati mozak teenager-a...


Hej, hej! Ja se već dosta dugo (par mjeseci) ne vucaram po teen chatovima Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
s vremena na vrijeme...a ne se ostatak života ponašati kao da imamo 15...valjda zato je priroda napravila da starimo i da se razvijamo i mijenjamo...ovako bi se mogli roditi i doći do 15 i ostati tako...

načelno se slažem, ali te moram malo ispraviti.
naime, starije osobe koje se ponašaju kao da imaju 15 tako se ponašaju iz dva moguća razloga:
1) zbog vanjskog utjecaja (šala, oklada, inat...);
2) bez vanjskog utjecaja, ponašaju se onako kako se osjećaju, dakle prirodno.

da se razumijemo, "prirodno" ne smatram istoznačnicom s "normalno". prirodna je svaka pojava na koju možemo naići u prirodi, a da nije nastala vanjskim utjecajem. normalno je ono što je najuobičajenije, najčešće, prosjek nečega. tako da je normalno dio prirodnog, ali ne vrijedi vice versa.

tako da osobe koje se ponašaju nesrazmjerno svojim godinama iz razloga broj 2, ne ponašaju se neprirodno, nego u skladu sa svojom prirodom. druga je stvar što je kroz vrijeme nastalo društveno prihvatljivo ponašanje, kao presjek ponašanja većine, te je kao takvo postalo normalno, a počelo se izjednačavati i s prirodnim, što je potpuno krivo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Gledam ljude u svojoj bližoj okolini i uviđam da neki kao da ponovno proživljavaju doba adolescencije..

Da ne bude zabune, radi se o ljudima od 25 god. pa nadalje (koji studiraju/završavaju faks, imaju posao i partnera uza sebe) ..i ne radi se o povremenim "ludovanjima", već svakodnevnim koja već graniče s neozbiljnošću (čak i gorom od današnjih adolescenata)..

Da li je to sve odraz nečijeg karaktera, ispraznosti života ili pak nešto sasvim treće?

hm... mislim da bi se moglo raditi o svijesti kako su ti brak i djeca pred vratima, posao i veza su tu, ali nikako da skupiš hrabrosti zakoračiti kroz ta vrata Rolling Eyes iako to nisu stvari koje ne želim, nekako mi je teško odreći se alkoholiziranih vikenda, slobodnog vremena i kreveljenja.... valjda nam je svima ta faza potrebna... moguće i kao odraz naše vlastite sebičnosti, ili jednostavno straha od "ozbiljnog" života koji se više ne živi samo za vlastitu guzicu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.daleko od toga da zanemaruju obitelj ili posao.jednostavno, sve je stvar prilagodbe situaciji i vremenu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.10.2007. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo malo, zar treba biti posao, kuća, djeca ili nesto drugo i tako iz dana u dan. Treba se zabavljati, bez obzira imaš li 30, 40 ili 25 godina, čisto da se ubije monotomija.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.
ovaaaaj, da pogađam - ljudi o kojima pričaš su muškarci? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: