Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neozbiljnost(odavno punoljetnih osoba) = bijeg od stvarnosti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.
ovaaaaj, da pogađam - ljudi o kojima pričaš su muškarci? Very Happy


većinom da... Very Happy ...ali ima i pokoja žena.... Very Happy ...čisto sumnjam da bi tebe brak i djeca nešto drastično promijenili. sve je stvar dogovora... Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 14:16 
Naslov:  Re: Neozbiljnost(odavno punoljetnih osoba) = bijeg od stvarn
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): › Gledam ljude u svojoj bližoj okolini i uviđam da neki kao da ponovno proživljavaju doba adolescencije..

Da ne bude zabune, radi se o ljudima od 25 god. pa nadalje (koji studiraju/završavaju faks, imaju posao i partnera uza sebe) ..i ne radi se o povremenim "ludovanjima", već svakodnevnim koja već graniče s neozbiljnošću (čak i gorom od današnjih adolescenata)..

Da li je to sve odraz nečijeg karaktera, ispraznosti života ili pak nešto sasvim treće?

Ovdje je sve rečeno Emotional intelligence Wink

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › Elena jel se to odnosi na nekoga koga znam ?


Elena mi nije pravo ime, tako da ne vjerujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
zeko je napisao/la: ›
s vremena na vrijeme...a ne se ostatak života ponašati kao da imamo 15...valjda zato je priroda napravila da starimo i da se razvijamo i mijenjamo...ovako bi se mogli roditi i doći do 15 i ostati tako...

načelno se slažem, ali te moram malo ispraviti.
naime, starije osobe koje se ponašaju kao da imaju 15 tako se ponašaju iz dva moguća razloga:
1) zbog vanjskog utjecaja (šala, oklada, inat...);
2) bez vanjskog utjecaja, ponašaju se onako kako se osjećaju, dakle prirodno.

da se razumijemo, "prirodno" ne smatram istoznačnicom s "normalno". prirodna je svaka pojava na koju možemo naići u prirodi, a da nije nastala vanjskim utjecajem. normalno je ono što je najuobičajenije, najčešće, prosjek nečega. tako da je normalno dio prirodnog, ali ne vrijedi vice versa.

tako da osobe koje se ponašaju nesrazmjerno svojim godinama iz razloga broj 2, ne ponašaju se neprirodno, nego u skladu sa svojom prirodom. druga je stvar što je kroz vrijeme nastalo društveno prihvatljivo ponašanje, kao presjek ponašanja većine, te je kao takvo postalo normalno, a počelo se izjednačavati i s prirodnim, što je potpuno krivo!


je istina je da su društvene norme jako umjetno i nametnuto ponašanje i da nema veze s prirodom,ali dosad su nekako ok služile i ne treba ih se doslovno pridržavati ali trebaju služiti kao osnova,nekakav okvir i smjernice...razumijem da se ljudi ponašaju kako se osjećaju ali tu je sada i jedno pitanje...je li to normalno što se sa 28 osjećaju kao da imaju 15...ne kažem da je to nešto nužno loše,ali je li normalno,globalno gledajući i objektivno naravno?
je li priroda dala ljudima tu mogućnost ili je to samo neka vrsta nuspojave kod nekih pojedinaca?
heh...to je sad već neka dosta komplicirana rasprava u koju ne bi ulazila Smile
u pravu si što se okoline tiče i socijalnih utjecaja na ljude...naravno u interakciji sa biološkim faktorima...ali postoje različite teorije razvoja koje se sve slažu u jednom,da do razvoja dolazi,da se mozak mijenja i način rezoniranja...tako da bi to nekako bilo prirodno Smile
uf što ga...khm Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.10.2007. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › Elena jel se to odnosi na nekoga koga znam ?


Elena mi nije pravo ime, tako da ne vjerujem!


dobro ako ti želiš da te ovdje zovem pravim imenom ok ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › Elena jel se to odnosi na nekoga koga znam ?


Elena mi nije pravo ime, tako da ne vjerujem!


dobro ako ti želiš da te ovdje zovem pravim imenom ok ...


A mi se znamo ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
je istina je da su društvene norme jako umjetno i nametnuto ponašanje i da nema veze s prirodom,ali dosad su nekako ok služile i ne treba ih se doslovno pridržavati ali trebaju služiti kao osnova,nekakav okvir i smjernice...razumijem da se ljudi ponašaju kako se osjećaju ali tu je sada i jedno pitanje...je li to normalno što se sa 28 osjećaju kao da imaju 15...ne kažem da je to nešto nužno loše,ali je li normalno,globalno gledajući i objektivno naravno?
je li priroda dala ljudima tu mogućnost ili je to samo neka vrsta nuspojave kod nekih pojedinaca?
heh...to je sad već neka dosta komplicirana rasprava u koju ne bi ulazila Smile
u pravu si što se okoline tiče i socijalnih utjecaja na ljude...naravno u interakciji sa biološkim faktorima...ali postoje različite teorije razvoja koje se sve slažu u jednom,da do razvoja dolazi,da se mozak mijenja i način rezoniranja...tako da bi to nekako bilo prirodno Smile
uf što ga...khm Laughing

petljaš... Smile

ono što sam želio reći je da ono što je prirodno jednoj osobi, pa i većini njih, nije nužno prirodno svima!

vjerujem da se tu čak radi i o puno više ljudi nego li je to na prvi pogled uočljivo, ali je dosta njih doslovno strpano (od strane obitelji, škole, okoline...) u prihvatljive okvire, u kojima se ne osjećaju dobro i ugodno, ali misle da ih moraju trpiti, jer inače riskiraju osudu javnosti.

slažem se da neki okviri moraju postojati, ali tvrdim da ih je trenutno previše te da su preusko postavljeni. jedan od primjera su npr. radna okružja u googleu i microsoftu, gdje su odbacili stoljećima prihvaćen oblik ponašanja na radnom mjestu, stvorili igraonice i ponudili djelatnicima perverzno široku paletu oblika zabavljanja i opuštanja, samo da bi ih se još više motiviralo i potaklo na produktivnost. i izgleda da funkcionira! mada su nam generacijama tvrdili drukčije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.
ovaaaaj, da pogađam - ljudi o kojima pričaš su muškarci? Very Happy


većinom da... Very Happy ...ali ima i pokoja žena.... Very Happy ...čisto sumnjam da bi tebe brak i djeca nešto drastično promijenili. sve je stvar dogovora... Cool

slažem se da je sve stvar dogovora... ali ako imaš nekog normalnog da se s njim dogovoriš osijek031.com smile osijek031.com smile još uvijek misliš da ja spadam u tu kategoriju? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam lud i dobro mi ovak, i nikad neću doć sebi jer mi dobro ovak, a šta drugi misle boli me john, naću si neku koja je spaljena ko ja pa ć snjom uzgajat spaljenu djecu, i sprdaćemo kolektivno "normalne" obitelji i biće mi super, što meni što mojoj obitelji, uvijek me je fascinirala očeva rečenica "pa dobro budalo jedna jer je tebi sve zajebancija, jel ti nemoš bit normalan jedno u životu", kratko i jasno, uvijek "NE" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.
ovaaaaj, da pogađam - ljudi o kojima pričaš su muškarci? Very Happy


većinom da... Very Happy ...ali ima i pokoja žena.... Very Happy ...čisto sumnjam da bi tebe brak i djeca nešto drastično promijenili. sve je stvar dogovora... Cool

slažem se da je sve stvar dogovora... ali ako imaš nekog normalnog da se s njim dogovoriš osijek031.com smile osijek031.com smile još uvijek misliš da ja spadam u tu kategoriju? Very Happy


Dogovora i karaktera Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od opće poznatih društvenih normi još uvjek djeluje ona da je pozitiva ako ideš nekim tokom koji su poštivale naše bake,sve ostalo iskače iz granica nekakve normale.
Normalno je da se u nekim godinama kada tvoja okolina smatra da je to "normalno" nakon školovanja udaš/oženiš,stvoriš obitelja i krajnji izlasci ti budu nečije svadbe,ako to ne napraviš ili nedaj Bože izađeš van,nakon što si stvorio obitelj u najmanju ruku si vanzemaljac...
bezbroj puta mi je diglo tlak kad mlade osobe prokomentiraju nekoga sa 28 tko se nije oženio/udao šta mu je/joj ili si vanzemaljac ako kažeš da ne želiš imati djecu i ulaziti u brak...
Sad sam ga i ja zapetljala...
Normalno je u biti to i spada u norme nekakvog ponašanja da si ćićikući,kad postaneš roditelj i imaš obitelj nije poželjno da te smatraju luđakom,jer odakle ti pravo misliti da nešto nije za tebe,trebaš se učmariti tamo gdje jesi i životariti...
eh onda dolazimo do toga da po grdu viđamo samo namrgođene face i nezadovoljne ljude...

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.
ovaaaaj, da pogađam - ljudi o kojima pričaš su muškarci? Very Happy


većinom da... Very Happy ...ali ima i pokoja žena.... Very Happy ...čisto sumnjam da bi tebe brak i djeca nešto drastično promijenili. sve je stvar dogovora... Cool

slažem se da je sve stvar dogovora... ali ako imaš nekog normalnog da se s njim dogovoriš osijek031.com smile osijek031.com smile još uvijek misliš da ja spadam u tu kategoriju? Very Happy


Ne znam u koju kategoriju spadaš Laughing ali mi se čini da te djeca i brak ne bi promijenili Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2007. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
znam dosta ljudi koje obaveze apsolutno nisu ništa promijenile. i dalje piju, zajebavaju se i žive svoj život.
ovaaaaj, da pogađam - ljudi o kojima pričaš su muškarci? Very Happy


većinom da... Very Happy ...ali ima i pokoja žena.... Very Happy ...čisto sumnjam da bi tebe brak i djeca nešto drastično promijenili. sve je stvar dogovora... Cool

slažem se da je sve stvar dogovora... ali ako imaš nekog normalnog da se s njim dogovoriš osijek031.com smile osijek031.com smile još uvijek misliš da ja spadam u tu kategoriju? Very Happy

spadaš Cat i ako si smijem dozvoliti da procjenim i za deset godina i sa djecom ćeš biti ista(nadam se) i bit ćeš izvrstan roditelj ,ovo kako sebe opisuješ ne smatram neozbiljnoću nego voljom za uživanje u životu,a on je jedan i treba ga znati guštati.. Wink

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Ne znam u koju kategoriju spadaš Laughing ali mi se čini da te djeca i brak ne bi promijenili Wink

eh, nadam se da si u pravu... također se nadam da ćemo to saznati prije nego svi poumiremo u dubokoj starosti osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2007. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
spadaš Cat i ako si smijem dozvoliti da procjenim i za deset godina i sa djecom ćeš biti ista(nadam se) i bit ćeš izvrstan roditelj ,ovo kako sebe opisuješ ne smatram neozbiljnoću nego voljom za uživanje u životu,a on je jedan i treba ga znati guštati.. Wink

nisi još uživo upoznala moju dlakaviju polovicu, ali se nadam da si i ti u pravu... Very Happy ideš, još ću na kraju ispast idealna žena-majka-domaćica osijek031.com smile
do sad mi je iz one "dama na ulici, kuharica u kuhinji... u ..." dobro išao samo posljednji dio poslovice osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: