11. izdanje DOBRO World Cupa Osijek i ove je godine krajem svibnja obilježilo osječku i hrvatsku sportsku scenu, u grad na Dravi ponovno su stigli natjecatelji iz tridesetak zemalja Europe i svijeta, a prema nedavno dostavljenom izvještaju Svjetske gimnastičke federacije (FIG) televizijska slika osječkog gimnastičkog spektakla ove godine ponovno je emitirana u preko pola milijarde kućanstava širom svijeta.
Gledatelji u Brazilu, Hong Kongu, Rusiji, Kanadi, Kini, Australiji te u još 70-ak zemalja imali su mogućnost televizijski pratiti ovogodišnja finala Svjetskog gimnastičkog kupa.
„Osobno, veliko je zadovoljstvo biti dio organizacije DOBRO World Cupa Osijek, nadam se da je tako i svim našim suradnicima s kojima od samog početka gradimo ovu veliku sportsku priču. U zadnjih desetak godina stvorili smo respektabilan sportski event u gimnastičkom svijetu na koji vrlo rado dolaze ponajbolji gimnastičari i gimnastičarke svijeta, ali i veliki broj trenera i sudaca. Rado dolaze u Osijek i vraćaju se kući s odličnim dojmovima jer se uistinu trudimo što bolje odgovoriti na zahtjeve natjecatelja. S druge strane, kontinuirano radimo na podizanju kvalitete natjecanja i njegovoj atraktivnosti – gimnastički sport nije lako pratiti i zato je bitno gledateljima u dvorani, kao i onima ispred malih ekrana, pružiti što bolju zabavu i što više sportskog uzbuđenja. Imamo također sreću što u Hrvatskoj imamo Srbića, Udea, Seligmana, Benovića tu su i Tijana Tkalčec i Ana Ðerek – to su redom vrhunski natjecatelji i svojim rezultatima na najbolji način promoviraju DOBRO World Cup i Hrvatsku“, izjavio je Vladimir Mađarević, direktor natjecanja.
Produkcija natjecanja u Osijeku sada je već dignuta na zavidno visoku razinu, a atraktivnosti natjecanja pridonose dodatni sadržaji od kojih je svakako najvažniji Gastro&Wine&Music Festival FEELGOOD WEEKEND. Sve to zajedno, event u Osijeku čini privlačnim i natjecateljima i gledateljima.
„Ponosni smo što nasi Svjetska gimnastička federacija vidi kao izvrsne organizatore jer je to ulog za budućnost – nadam se da ćemo 2021. postati kvalifikacijsko natjecanje za Svjetsko prvenstvo, a u tom slučaju sigurno možemo očekivati dolazak još većeg broja natjecatelja, ali i emitiranje TV prijenosa iz Osijeka u daleko veći broj kućanstava od trenutnih 566 milijuna. Vrhunskom organizacijom DOBRO World Cupa pričamo i odličnu turističku priču o Osijeku i Istočnoj Hrvatskoj, a to je važno jer vjerujem da tek dolazi vrijeme kada će se ovaj dio kontinentalne RH turistički razviti u punom smislu“, na samom kraju zaključio je Mađarević.


[fbcomment:b2c36c2686]http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=78774[/fbcomment:b2c36c2686]
Tekst i foto: Gimnastičko društvo Osijek – Žito
Pročitajte i..
Svjetski kup u gimnastici DOBRO World Cup Osijek 2019.
Ana Ðerek Hrvatskoj donijela još jedno zlato u Osijeku!
[FOTO] Zlato za Seligmana, Tkalčec peta, Benović sedmi
Tri hrvatska finala prvog dana Osijeka – Seligman prvoplasirani na konju, Benoviću prvo finale karijere, Tkalčec rutinski



![Velika Gospa u Aljmašu [2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/Velika-gospa-aljmas-obz--768x511.jpeg)

![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)