Osijek Kelme je u petak navečer izborio još jednu pobjedu i tako ostao u igri za play off. Oko 150 gledatelja svjedočilo je dinamičnoj i zanimljivoj utakmici, u kojoj je momčad Osijek Kelmea uspjela nadjačati MNK Novi Marof Reflex.

Utakmica je počela vrlo žustro, a već je u petoj minuti Osijek Kelme poveo preko Dražena Čavara, koji je gotovo sa centra izvrsno šutirao i pogodio mrežu Volarića. Već minutu poslije Osijek Kelme je povećao vodstvo. Dobro su kombinirali Pandurević i Kajfeš, a potom je loptu u vlastitu mrežu ''pospremio'' Sokser. Nakon drugog gola gosti su zaprijetili preko Kroflića i Šnofla, no vratar Mladina je bio siguran. Ni Osijek Kelme nije bio bezopasan, pucali su Šimunović, Kajfeš i Pandurević, ali njihovi udarci nisu bili krajnje precizni. Pred kraj poluvremena izvrsnu je priliku imao i Čavar, čiji je izvrstan lob nažalost završio malo iznad gola. Njegov je potez bio nagrađen bučnim pljeskom s tribina, a to je bila i zadnja izglednija šansa za gol u prvom poluvremenu.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku gostujuće momčadi, što je rezultiralo smanjenjem vodstva u 24. minuti, kada je pogrešku u obrani Osijek Kelmea vješto iskoristio Bakšaj. Minutu poslije osječka se momčad našla u novim problemima – Pandurević je dobio drugi žuti karton, no na njihovu sreću gosti nisu uspjeli pretvoriti dvominutnu brojčanu prednost u novi gol. Sredina drugog poluvremena bila je u znaku Osijek Kelmea, prilike su nizali Čavar, Horvat i Duvančić, no do povećanja vodstva nije došlo prvenstveno zbog izvrsno raspoloženog gostujućeg vratara. U 33. minuti drugi žuti karton je dobio i gostujući igrač Kroflić, čiji su potezi bili ''nagrađeni'' zvižducima publike. Ni Osijek Kelme nije iskoristio brojčanu prednost, iako su dobre prilike zabilježili Čavar i Kajfeš. Od 36. minute gosti su krenuli na ''sve ili ništa'', uvodeći igrača-vratara. ''Propuh u obrani'' je dvije minute kasnije iskoristio Zvonimir Horvat, koji je pogodio prazan gol iz daljine, te time izazvao veliko slavlje na tribinama. U zadnjoj minuti utakmice Margetić je pogodio za 3:2, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Osim po pobjedi, ova će se utakmica pamtiti i po dosta opasnim startovima, kartonima te negodovanju na sudačke odluke s obje strane. Važno je i istaknuti da su Osijek Kelme na ovoj utakmici podržali i novi tehnički direktor Nogometnog kluba Osijek Ivo Smoje, te novi trener momčadi Tomislav Rukavina.

U idućem kolu Osijek Kelme će gostovati u Makarskoj, a potom u Zrinjevac dolazi vrlo jaka ekipa Solin Veltins.

Tekst: Brankica Mandić

Najava031: SD Zrinjevac: Osijek Kelme - Novi Marof Reflex