Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
uto 25. 11. 2025.
GISKO: Izložba m...
GISKO: Izložba t...
6. Dani okusa hr...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [20....
sri 26. 11. 2025.
GISKO: Izložba m...
GISKO: Izložba t...
6. Dani okusa hr...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [20....
čet 27. 11. 2025.
GISKO: Izložba m...
GISKO: Izložba t...
6. Dani okusa hr...
Bračni jubileji ...
FFOS: Otvoreni č...
pet 28. 11. 2025.
GISKO: Izložba m...
GISKO: Izložba t...
6. Dani okusa hr...
Crni petak u GIS...
24. Festival izv...
sub 29. 11. 2025.
Zimska bajka na ...
Osijek trči za h...
6. Dani okusa hr...
16. Zimski vašar...
24. Festival izv...
ned 30. 11. 2025.
6. Dani okusa hr...
24. Festival izv...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Osijek diše punim plućima - Osječka ljetna noć privukla brojne posjetitelje


Zadnji petak, 28. srpnja 2017., održat će se druga od tri ljetne noći kao stvorenih za šetnju središtem grada i uz Dravu gdje vas na svakome koraku očekuje nešto drugo, lunapark, sajam, koncerti i bogata ugostiteljska ponuda.

Zadnjeg vikenda u mjesecu lipnju, srpnju i kolovozu održavaju se „Osječke ljetne noći“ (OLJN) s nizom događanja na gradskim ulicama i trgovima, glazbom, performansima, gastronomskom ponudom. U ovo vrijeme gradsko središte, posebice obala rijeke Drave, živne po uzoru na poznata slična događanja na Jadranskoj obali.

U petak 28. srpnja te ponovno 25. kolovoza u centru Osijeka (Gornji grad) očekuje vas pregršt zanimljivih događanja, od sajma tradicijskih proizvoda i podravsko-podunavske gastronomije s naglaskom na jela od riječne ribe koja pripremaju osječki restorani, preko događanja u ugostiteljskim objektima i na njihovim terasama do velikog koncerta na glavnom gradskom trgu.

U petak 28. srpnja Ljetna Noć bit će tematski vezana uz ljetni odmor na plaži, našoj popularnoj Copacabani i drugim skrovitim mjestima na rijeci Dravi dok će nas zadnja Ljetna Noć 25. kolovoza tematski uvesti u jesen i rujan, u Osijeku poznat po popularnim Danima Prvog Hrvatskog Piva i velikom pivskom festivalu sredinom mjeseca.

Program:


18:00 - 21:00 h - Muzej Likovnih Umjetnosti, besplatna ulaznica na izložbu Zbirka Hanžeković
19:00 - 21:00 h - izložba radionice "Ulicama moga grada", likovna radionica za djecu u Muzeju Likovnih Umjetnosti
19:00 - 22:00 h - u starom crvenom tramvaju GPP-a iz 1926. na Trgu A. Starčevića, virtualne šetnje Osijekom uz VR 360* tehnologiju virtualne realnosti, besplatni program u organizaciji TZ grada Osijeka i turističke aplikacije Pointers Travel App
19:00 - 22:00 h - promotivni program NK Osijek "Osijek navija za Osijek" na Trgu Slobode
19:00 - 00:00 h - raznovrsna ponuda osječkih ugostitelja smještenih u drvenim kućicama na Trgu dr. Ante Starčevića. Ugostitelji koji sudjeluju su: kušaonica craft piva Gajba, krčma Kod Baranjca s jelima od riječne ribe, palačinkarnica Mr Činkos, restoran Muzej Okusa (iz paviljona Gradski vrt), Regionalna vinoteka iz četiri vinogorja Osječko-baranjske županije, vinarija Svijetli Dvori iz Baranje, noćni klub Brodway uz koktele i Osječko pivo. U kućici restorana Bischof kušajte i odličnu Originalnu Osječku Knedlu!
- kušanje vina u kućici Regionalne vinoteke ovaj put će ponuditi sljedeća vina: rose vinarije Josić (Baranja), traminac izborna berba vinarije Misna Vina (Đakovština), merlot vinarije Brzica (Erdut) i frankovka vinarije Feravino (Feričanci). Vina će se kušati iz vinskih čaša uz uplatu kaucije. Čašu možete napuniti primjerice na trgu, a vratiti ju u obližnjem Sakuntala parku, u vinskom baru tijekom programa "In Da Sofa".
19:00 - 00:00 h - ponuda obrtnika i obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava na štandovima u Ribarskoj ulici od glavnog trga do Zimske luke
19:00 - 00:00 h - ponuda fast - fooda i langošica uz dječji kutak s ringišpilom i dvorcem na napuhavanje na čistini uz Zimsku luku (kod Bijele lađe)
19:00 - 00:00 h -promo-info kućica voljenog nogometnog prvoligaša NK Osijek na glavnom trgu
19:00 - 00:00 h - Disco fever - Disko groznica u Vinskoj Mušici! U dugoj toploj 2. osječkoj ljetnoj noći u bašći Vinske mušice rashlađujemo se špricerima od vrhunske graševine i rosea Vinarije Papak, uživamo u vinskim koktelima i pjenušcu, uz veseli i rasplesani disco. Pod krošnjom javora, u najromatničnijoj osječkoj bašći u petak 28. srpnja očekujemo puno dobrih vibracija, pozitive i smijeha. Dođite i opustite se s nama i uživajte u vrhunskim vinima iz vinogorja koji nas okružuju...
19:00 - 00:00 h - Cocktail Street Party vol. 3 u slastičarnici Waldinger
19:00 - 02:00 h -Runđendan - 1. rođendan pivnice Runda. Dođi na prvi „Runđendan“ - pozivamo te na chillanje u vrtu vile Batory (preko puta Runde u Radićevoj ulici) uz Sing Song Swing i DJ Omera! Probaj najpopularnija domaća craft piva po rođendanskim cijenama uživaj u svirci, pivskim igricama, a bit i nešto za prigrist (gulaš) na svečanoj večeri u dvorištu vile Batory!
20:00 – 24:00 h - „IN DA SOFA“ Sakuntala park, glazbeno-ugostiteljski program u organizaciji agencije Adverta
21:00 - 22:00 h - glazbeni nastup klape "Zrinski" na promenadi uz Dravu, Šetalište kardinala Franje Šepera kod kipa Picassa
21:00 - 22:00 h - performans žonglera vatre udruge Plantaža u Zimskoj luci
21:00 - 22:00 h - koncert Mie Dimšić na glavnom trgu, Trg dr. Ante Starčevića



Pogledajte i..
[FOTO] Osječani uživali u trećoj ovogodišnjoj Osječkoj ljetnoj noći [2016.]
[FOTO] Održana prva ovogodišnja Osječka ljetna noć [lipanj, #1/2015.]
[FOTO] Održana druga ovogodišnja Osječka ljetna noć [srpanj, #2/2015.]


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Dostupno musko stene B...
Rotvajler 4 muška šten...
Pomeranac Boo stenci. ...
Odgajivačnica Stars of...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:170

Registrirani online (): Nitko